Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przegląd najnowszych publikacji WTS


  • Please log in to reply
293 replies to this topic

#1 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2008-09-19, godz. 19:44

Mam propozycje. Nie wiem ilu z Was ma na bierząco kontakt z najnowszymi publikacjami WTS. Proponuje przeglad bierzących publikacji.

Co nowego w Strażnicy i Przebudźcie się!?

Co Was zaciekawilo?

Jakie nowe nauki lub zmiana istniejących nauk sie pojawiają?

Co Was rozbawiło?

Ciekawe ilu będzie chętnych do takiego przeglądu.

Pozdrawiam
Umbre Summum

#2 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-09-20, godz. 17:32

sorki, nie czytuję nie oglądam na samą myśl że miałabym przeczytać dostaję rozstroju żołądka. Nie dam rady póki co :) Za dużo zdrowia mnie "organizacja" kosztowała....
nie potrafiłam uwierzyć.......

#3 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-09-20, godz. 19:11

Ja mam tak samo, jak Qwerty... ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#4 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2008-09-20, godz. 19:18

Ja mam tak samo, jak Qwerty... ;)


Alergia? Cóż nie winie Was. Potrafie doskonale zrozumiec :)

Niemniej pozostalych zachecam do spostrzezen :)

Pozdrawiam
Umbre Summum

#5 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-09-21, godz. 06:47

Mniej, więcej od marca tego roku nie czytam już "pisemek". Zbieram tylko "Ciekawe myśli z ksiąg biblijnych". Może kiedyś się przydadzą, a może to oznaka starzenia się.

#6 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-09-21, godz. 09:01

Moje ostatnie zetknięcie się z pisemkami miało opłakane skutki. Więc nie zaglądam.

#7 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-09-21, godz. 11:28

Ja także nie czytam. Zresztą tu gdzie mieszkam nie mam dostępu do literatury WTS (i wcale go mieć nie chcę), ale będąc w tym roku na wakacjach w Polsce u rodziców przejrzałam sobie (bardzo pobieżnie) najnowsze numery Strażnicy i Przebudźcie się!. Moim zdaniem piszą wciąż o tym samym, tylko obrazki trochę zmieniają. :)

Użytkownik malinowa7 edytował ten post 2008-09-21, godz. 16:39


#8 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-09-21, godz. 12:56

Moje ostatnie zetknięcie się z pisemkami miało opłakane skutki. Więc nie zaglądam.

Pamiętam Brie! Chodziło o jakiś zmanipulowany artykuł o tym, jak to matka zmarłego dziecka trzymała się "prawdy" aby je zobaczyć w raju. Sam Ci wtedy radziłem, żebyś tego shitu nie czytała, bo to kosztuje sporo zdrowia. Taki jest właśnie cel wielu artykułów: zniewolić emocjonalnie.

#9 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-09-21, godz. 15:22

Po lekturze pazdziernikowej "Straznicy" mam wrazenie, ze nic sie nie zmienia.

-Co pomaga sluzyc Bogu: modlic sie, sluchac Biblii i publikacji Towarzystwa Straznica, okazywac posluszenstwo i uleglosc wobec nadzorcow, trzymac sie z dala od "swiata", brac aktywny udzial w zebraniach, wiecej glosic; a to wszystko dlatego, ze Jehowa obserwuje nas nieustannie i zadecyduje kto przezyje armagedon ktory oczywiscie jest bliski.
-Kontrolowac swoje mysli, moga prowadzic do grzechu.("bezzwlocznie odrzucajmy wszelkie niewlasciwe mysli i pragnienia")
-Zachety do sluzby pionierskiej.(dostosowac swoje warunki zeby moc spedzac wiecej godzin(...) w dziele gloszenia, byc moze w charakterze pioniera")
-Zachety do przyjecia chrztu (dla glosicieli).
-Zyciorys misjonarki.
-Przyklad wiezniow ktorzy poznawali "prawde" i Jehowa wysluchal ich modlitwy.
-Przyklad jak pewna katoliczka zwrocila sie o pomoc do ksiedza, ale on jej nawet nie chcial sluchac. pomodlila sie i krotko potem zapukali do niej SJ.
-Opowiesci jak Szatan przesladuje i zawsze przesladowal SJ.
-Sporo odniesien do imienia Bozego "Jehowa", nawet jest takie zdanie"Jednak glownym celem Szatana zawsze bylo unicestwienie Swiadkow Jehowy jako ludu, by nadana nam przez Boga nazwa odeszla w zapomnienie".

Czyli nic nowego.
Dołączona grafika

#10 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-09-22, godz. 11:26

Strażnica z 15 lipca. Artykuły do studium i nowe światło odnośnie siewcy, ziaren, glebie i żniwiarzu. Takie proste przypowieści, a tyle się trzeba nagłowić aby je rozgryźć, Do tego jak widać potrzeba palca bożego, bo same słowa Jezusa z ewangelii nie stykną :) :lol:
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#11 teodora_67

teodora_67

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2008-09-22, godz. 12:07

Strażnica z 15 lipca. Artykuły do studium i nowe światło odnośnie siewcy, ziaren, glebie i żniwiarzu. Takie proste przypowieści, a tyle się trzeba nagłowić aby je rozgryźć, Do tego jak widać potrzeba palca bożego, bo same słowa Jezusa z ewangelii nie stykną :) :lol:

To prawda, trudno rozgryźć to nowe światło. np. w kwestii niewodu. Ja teraz nie wiem, czy już dzisiaj aniołowie wrzucają do ognistego pieca tych, którzy chodzili na zebrania i przestali to robić (z różnych powodów), czy dopiero Jezus osądzi ich w przyszłości. A wydawało mi się, że prawda jest taka oczywista.

#12 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-09-22, godz. 18:05

To prawda, trudno rozgryźć to nowe światło. np. w kwestii niewodu. Ja teraz nie wiem, czy już dzisiaj aniołowie wrzucają do ognistego pieca tych, którzy chodzili na zebrania i przestali to robić (z różnych powodów), czy dopiero Jezus osądzi ich w przyszłości. A wydawało mi się, że prawda jest taka oczywista.


Dzisiaj nie wrzucali, bo ja jeszcze żyję.

#13 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-09-23, godz. 18:46


Artykuł „Czy patrzysz na innych oczami Jehowy?”, Strażnica z 15 marca 2008

Nadmiernie krytyczne spojrzenie na członków społeczności „raju duchowego” to wynik niedoskonałości i patrzenia przez „wadliwe okulary”:

Kiedy odsunęliśmy się od tego świata i zaczęliśmy się spotykać ze sługami Jehowy, na pewno byliśmy zachwyceni widoczną wśród nich miłością i życzliwością. Jakże inaczej jest pośród nienawistnych i kłótliwych ludzi podległych władzy Szatana! My natomiast w raju duchowym cieszymy się pokojem i jednością (Izaj. 48:17, 18; 60:18; 65:25).

Jednakże z czasem ktoś mógłby wskutek niedoskonałości zacząć patrzeć na braci jak gdyby przez wadliwe okulary. Mógłby wyolbrzymiać ich błędy, a nie dostrzegać duchowych zalet. Mówiąc krótko, nie patrzyłby na nich oczami Jehowy. Jeśli coś takiego przytrafiłoby się nam, to musielibyśmy dokładnie zbadać swój duchowy wzrok i dostosować go do doskonałego wzroku Jehowy (Wyjścia 33:13).


Nieco dalej inne ciekawe spostrzeżenia:

Kimże jesteśmy, by osądzać jakiegoś zamianowanego brata, którym posługuje się Jehowa? Czy wolno nam twierdzić, że ktoś taki nie powinien należeć do zboru? Dany brat oczywiście może mieć swoje wady. Ale skoro Jehowa wciąż go akceptuje, to czy my możemy go odrzucać? (Jana 6:44).

(...)

Jehowa w przeciwieństwie do nas potrafi wejrzeć w serce człowieka. Już samo to jest wystarczającym powodem, by nikogo nie osądzać. My nie znamy wszystkich pobudek danego współwyznawcy. Starajmy się więc naśladować Boga, nie wyolbrzymiając ludzkich słabości, które przecież ostatecznie znikną.


Brzmi wspaniałomyślnie. Niech to jednak nie wprowadzi nikogo w błąd, bo nie mamy tu do czynienia z żadnym nowym światłem w kwestii komitetów sądowniczych czy też wykluczania ze zboru.
.jb

#14 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-09-23, godz. 19:44

Ale skoro Jehowa wciąż go akceptuje, to czy my możemy go odrzucać?

Czy to Jehowa zamianowuje na starszego? Czy też 'decyzje WTS'='decyzje Jehowy'? A czy są one też omylne? ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#15 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-10-07, godz. 21:36

Nadmiernie krytyczne spojrzenie na członków społeczności „raju duchowego” to wynik niedoskonałości i patrzenia przez „wadliwe okulary”

Trzeba także dodać, że osoby krytykujące "postanowienia teokratyczne" to trujące korzenie opisane w Hbr 12:15, o czym wspomina inny fragment z bieżącej literatury:


12:13-15. Mamy ‘czynić prostymi ścieżki dla swych stóp’. Nie możemy więc pozwolić, żeby jakiś „trujący korzeń”, czyli ktoś krytykujący różne postanowienia teokratyczne, zdołał nas przed tym powstrzymać.

źródło: "Strażnica" z 15 października 2008, "Słowo Jehowy jest żywe"
.jb

#16 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2008-10-08, godz. 15:06

Strażnica z 1 października 2008 nosi podtytuł "Czy Pismo Św. odsłania przyszłość?"

W środku stare teksty o nadchodzącej zagładzie i co przyniesie NAJBLIŻSZA przyszłość świadkom Jehowy, a więc raj na ziemii itd. a wszystko okraszone obrazkami wiadomej treści......
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#17 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-10-08, godz. 22:54

Słowa odstępców wyrażają ich "własną mądrość" (a to, zdaniem "Strażnicy", może nadawać się chyba jedynie do kosza na śmieci), więc nie mogą być oni mądrzejsi od "niewolnika wiernego i roztopnego" (którego słowa wyrażają mądrość... pochodzącą prosto od Boga?). Wspomniano o tym w artykule Odrzucaj „rzeczy nic niewarte”:


Nic niewarte słowa padają też z ust duchownych chrześcijaństwa. Utrzymują oni, że przemawiają w imieniu Boga. Zwykle jednak nie opierają się na Piśmie Świętym, toteż ich wypowiedzi w zasadzie nie mają wartości. Tak samo można ocenić słowa odstępców, którzy utrzymują, że są mądrzejsi od „niewolnika wiernego i roztropnego” (Mat. 24:45-47). Wysuwane przez nich twierdzenia odzwierciedlają ich własną mądrość, są więc pozbawione wartości. Tego, kto słucha takich poglądów, mogą one zgorszyć, czyli przywieść do upadku (Łuk. 17:1, 2).

źródło: Strażnica z 15 kwietnia 2008
.jb

#18 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2008-10-18, godz. 20:54

wiecej glosic;


Zdaje się że nie tylko więcej głosić ale i głosić niemal 24 godziny na dobę. Czyli wedle tego co mi zawsze trąbili starsi:

- jeśli nie jesteś jeszcze głosicielem to źle, jest większe prawdopodobieństwo że zginiesz w Armagedonie;
- jeśli jesteś głosicielem to lepiej ale i tak źle, bo chrzest jest warunkiem ocalenia twego życia;
- jeśli jesteś ochrzczonym głosicielem to dobrze ale i tak źle ponieważ nie jesteś pionierem; musisz robić wszystko co w twojej mocy bo inaczej możesz zginąć w Armagedonie za zbyt mały wkład w głoszenie i małe pomnożenie talentu (analogia do przypowieści Jezusa);
- jeśli jesteś pionierem pomocniczym to już jest dużo lepiej, będziesz wybawiony, ale dla pewności zostań pionierem stałym;
- jeśli twierdzisz że nie masz czasu na pionierkę to zrezygnuj z wszystkiego prócz robienia zakupów prania sprzątania i gotowania i wtedy będziesz na pewno mial czas. Jeśli praca zawodowa zabiera ci mnóstwo czasu zmień na inną lub nawet zwolnij się. Jehowa się o ciebie zatroszczy. A jeśli się zwolniłeś i się nie zatroszczył to oczywiście jest twoja wina i twój wybór. Przecież nikt ci nic nie rozkazywał. Sam podjąłeś decyzję o zwolnieniu się z pracy. Zresztą jakie to ma znaczenie, przecież głoszenie jest ważniejsze do zarabiania na życie. Rozrywki odłóż na bok bo to ci życia nie da, zresztą na rozrywkę będzie tak naprawdę czas w nowym świecie. A tak w ogóle to Biblia mówi że jeśli umie czynić dobrze a tego nie czyni to jest jego grzech. Tak więc łatwo popaść w grzech nie głosząc tyle ile będzie się podobać starszym.

Tak to mniej więcej wyglądało. A ile się nasłuchałem marudzenia starszych nt. zbyt małej ilości miesięcznych godzin... już po prostu miałem serdecznie dość. Teraz odpoczywam od tego wszystkiego. Nie głoszę w ogóle i jestem szczęśliwszy.

W ostatnim czasie cała Organizacja kładzie coraz większy nacisk na głoszenie. Ciągle i bezustannie się o tym mówi. A potem dziwią się że np. coraz więcej małżeństw ŚJ się rozpada.

Użytkownik ble edytował ten post 2008-10-18, godz. 21:45


#19 pharao29

pharao29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Jarocin

Napisano 2008-10-18, godz. 22:46

Dzisiaj nie wrzucali, bo ja jeszcze żyję.

Dzisiaj o dziwo także nie, bo i ja - piszący te słowa, nadal "jestem".

Czy to Jehowa zamianowuje na starszego? Czy też 'decyzje WTS'='decyzje Jehowy'? A czy są one też omylne? ;)

Jak pokazuje przykład Franza - jednak omylne...
"Szlachetny rzecz każdą z wielu stron ogląda i nie ma uprzedzeń"

#20 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-10-21, godz. 23:20

"Przebudźcie się!" z grudnia 2008 zawiera artykuł kierowany do młodych czytelników, w którym rozpatrywany jest temat informowania rodziców oraz starszych zboru o złym postępowaniu (łamaniu zasad lub praw zawartych w Biblii) demonstrowanym przez przyjaciół.

Młodzi ludzie pytają: Czy mam wydać przyjaciela? (mp3)
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych