Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kiedy nastąpi Armagedon?


  • Please log in to reply
253 replies to this topic

#21 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-10-12, godz. 07:36

Dla siostry mojego męża - wychowanej w rodzinie ŚJ pogląd na Armagedon nie zmienił się odkąd pamiętam. Najpierw było gadanie, że pokolenie 1914 r. już niedługo przeminie i żebyśmy przemyśleli swoje postępowanie bo za chwilę będzie za późno. Wczoraj natomiast zadzwoniła i spytała się czy wiemy o kryzysie finansowym na całym świecie. Po odpowiedzi, że owszem słyszeliśmy (tzn. ja i mój mąż) stwierdziła, że to niechybnie znak bliskiego armagedonu i że jest on blisko i żebyśmy przemyśleli swoje postępowanie. I tak jest ciągle albo wielki głód gdzieś tam, albo powodzie, albo wielkie upały niespotykane od iluś tam lat zawsze są to znaki, że Armagedon jest blisko. Jednak przeformatowanie nie będzie szybkie.
Pozdr.

1) Jakby tylko świadkowie umieli zauważyć co się dzieje na świecie ;)
2) A jakie jest wasze postępowanie? Złe? Czy grzechem może jednak jest nie być wyznawcą Strażnicy?

chyba jutro jednak będzie Armagedon, właśnie idę pierwszy raz na zebranie do sali królestwa.
koniec świata.

A cóż się stało, że tam wyruszyłeś?

Czy widzicie jak zmienia się psychologia podejścia do słuchaczy. Zmienia się tak, aby pozyskać jak najwięcej wyznawców. Sytuacja i poziom wiedzy, oraz potrzeby słuchaczy wymusił takie zmiany w orędziu, anie czysto obiektywne zrozumienie spraw ostatecznych. To raczej to zrozumienie dostosowano do potrzeb słuchacza. Tak myślę.

Myślę, że 'strach' na wyznawców w obecnej sytuacji się 'przejadł'. Teraz mogą się bać tylko światusy & odstępcy, a świadkowie mogą się tylko cieszyć... Podejrzewam, że to ocena, że wielu odchodziło czując strach a tak jest PR które mówi o szczęściu śJ po Armagedonie, a bać się mogą tylko ONI i Ci którzy do nich przejdą... Czyż nie?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#22 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-10-12, godz. 08:18

Spadaj!!!! Jutro mam wolne, byczę się cały dzień i nie mam zamiaru stresować się Armagedonem! :angry: Nawet jakby to miał być radosny początek dla prawych ludzi <_< .
UWAGA! Odwołuję jutrzejszy Armagedon!


Buuu ... i znów nie zamienię ohydnego, paskudnego blokowiska na domek z ogródkiem buuu ... :(

#23 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-10-12, godz. 09:39

jutro będzie Armagedon

Święte słowa. :)

Hbr 3:7
7 Dlatego, jak mówi Duch Święty: Dziś, jeśli głos jego usłyszycie,
8 Nie zatwardzajcie serc waszych
(....)
13 Ale napominajcie jedni drugich każdego dnia, dopóki trwa to, co się nazywa "dzisiaj"


W tym sensie rutinoemi nie wiedząc wypowiedziała bardzo istotna prawdę: "jutro będzie Armagedon". To myśmy byli ślepi. Teraz będzie można napisać, że 'na podstawie długości dnia, niektórzy forumowicze spekulowali, ze Armagaedon przyjdzie już w niedzielę'. :) ......... :lol:
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#24 rutinoemi

rutinoemi

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2008-10-12, godz. 09:44

Święte słowa. :)

Hbr 3:7
7 Dlatego, jak mówi Duch Święty: Dziś, jeśli głos jego usłyszycie,
8 Nie zatwardzajcie serc waszych
(....)
13 Ale napominajcie jedni drugich każdego dnia, dopóki trwa to, co się nazywa "dzisiaj"


W tym sensie rutinoemi nie wiedząc wypowiedziała bardzo istotna prawdę: "jutro będzie Armagedon". To myśmy byli ślepi. Teraz będzie można napisać, że 'na podstawie długości dnia, niektórzy forumowicze spekulowali, ze Armagaedon przyjdzie już w niedzielę'. :) ......... :lol:



Brawo Olo ... dzień się dopiero rozpoczął ;)

#25 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-10-12, godz. 10:10

I nie wiadomo ile potrwa. A tak jak mówisz to "jutro będzie Armagedon". A "dziś nie zatwardzajcie serc waszych". Jednak niektórzy forumowicze wybiegali "przed rydwan". :)

Dołączona grafika
Spokojnie i do przodu. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#26 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2008-10-12, godz. 10:35

Ale zaradna ta sekta. Nawet armagedon tak przerobia, żeby reklamował ich organizacje.
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).

#27 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2008-10-12, godz. 12:08

dzisiaj idę na wykład do sali królestwa na zaproszenie syna, który właśnie będzie miał pierwszy publiczny wykład.
Zaproszenie miałem wcześniej, lecz wczoraj rutinoemi zapowiedział Armagedon, dzisiaj jeszcze trwa poczekamy.
pozdrawiam Andrzej

#28 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-10-12, godz. 12:48

dzisiaj idę na wykład do sali królestwa na zaproszenie syna, który właśnie będzie miał pierwszy publiczny wykład.
Zaproszenie miałem wcześniej, lecz wczoraj rutinoemi zapowiedział Armagedon, dzisiaj jeszcze trwa poczekamy.

Ja zdążyłam na Mszę Świętą, na wszelki wypadek poszłam na 13.00, choć zazwyczaj chodze na 17.00.

Pozdrawiam cieplutko

przezorna Dosia

#29 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-10-12, godz. 13:03

ostateczny krach systemu korporacji
wizualizuje owszem się
ma się zacząć kiedy wrócę z wakacji
na razie nie jest jeszcze całkiem źle
[db]

#30 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-10-12, godz. 15:17

Zwróćcie uwagę na ilustracje w artykule. Dawniej każdemu artykułowi o Armagedonie towarzyszyły ilustracje walących się wieżowców, kościołów i straszliwie przerażonych ludzi. Teraz widzę ludzi radośnie czytających biblię i gazetki WTS-u. Nie wierzę, aby było to dzieło przypadku. Zdecydowanie prędzej uwierzę, że zarząd z NYC kończy z polityką straszenia. Owszem - mamy się bać Armagedonu, ale nacisk kładziemy na fajowe życie w ogródku Eden.

Czyżby chodziło o generalną zmianę image'u ŚJ? Być może zarząd chce, aby społeczeństwa przestały ich kojarzyć z przepowiadaczami końca świata. Całkiem możliwe, że jednak świadomie dryfują w kierunku wersji "light". Wyznanie dla szerokiego ogółu. W miarę lekko, łatwo i przyjemnie? Może o to chodzi.

#31 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-10-12, godz. 18:31

Wszystkich wystraszonych pragnę uspokoić: nie będzie Armagedonu do końca tego roku. Mogę powiedzieć coś jeszcze bardziej radosnego: nie będzie Armagedonu do końca 2009 roku.
Zapytacie dlaczego?
Ponieważ Jehowa zaplanował zajęcia w szkole teokratycznej do końca przyszłego roku.
A jak Jehowa coś postanowi, to już postanowi...

#32 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2008-10-12, godz. 18:33

Wszystkich wystraszonych pragnę uspokoić: nie będzie Armagedonu do końca tego roku. Mogę powiedzieć coś jeszcze bardziej radosnego: nie będzie Armagedonu do końca 2009 roku.
Zapytacie dlaczego?
Ponieważ Jehowa zaplanował zajęcia w szkole teokratycznej do końca przyszłego roku.
A jak Jehowa coś postanowi, to już postanowi...



Czy zatem dobrym sposobem na opoznienie Armagedonu nie bedzie wykupienie prenumeraty na przebudzona makulature WTS-u do roku dajmy na to 2075?
Umbre Summum

#33 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-10-12, godz. 18:37

Czy zatem dobrym sposobem na opoznienie Armagedonu nie bedzie wykupienie prenumeraty na przebudzona makulature WTS-u do roku dajmy na to 2075?


A jest taka możliwość? :unsure: :huh: :o

#34 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2008-10-12, godz. 18:40

wróciłem z zebrania i tam dowiedziałem się, że Armagedonu nie będzie do następnej niedzieli. Prowadzący powiedział do zobaczenia na zgromadzeniu w Malborku w następną niedzielę.
pozdrawiam Andrzej

#35 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-10-12, godz. 18:50

wróciłem z zebrania i tam dowiedziałem się, że Armagedonu nie będzie do następnej niedzieli. Prowadzący powiedział do zobaczenia na zgromadzeniu w Malborku w następną niedzielę.


To przecież logiczne. Jeśli nie będzie do końca przyszłego roku to nie może być za tydzień. <_<

#36 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-10-12, godz. 18:58

może może. Jest podstawa biblijna do takiej zmyłki. W dniu którego się nie spodziewacie dzień ten przyjdzie. Jeżeli Jehowa posługuje się zakłamanym niewolnikiem który ściemnia coś o nadinterpretacji 1975 to równie dobrze może zrobić zmyłkę, a nawet ogłosić że nie będzie armagedonu i wtedy bęc. Pamiętacie kiedy Jehowa wybrał niewolnika wiernego i rozumnego? Gdy on spał. A za co go wybrał też pamiętacie? Za apolityczność. A pamiętacie na czym ona polegała? Na modlitwie o zwycięstwo USA nad wrogami. Jeżeli więc Jehowa ma tak specyficzne poczucie humoru, to niczego nie można być pewnym.

#37 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-10-12, godz. 21:00

Sebastian n- a modlitwie by to wrogowie zwyciweżyli USA. przeciez Rutka oskarżono o szpicowanie na rzecz Niemiec.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#38 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-10-12, godz. 21:06

oskarżono go o szpiegostwo to jeden fakt ale faktem jest że był czas że modlono się o zwycięstwo USA. Pamiętajmy, że Rutheford nie był człowiekiem o niezmiennych raz na całe życie ukształtowanych poglądach ale raczej był zmienny jak chorągiewka na wietrze. Np. ogłosił że użycie imienia Boga w nazwie organizacji religijnej dowodzi że organizacja ta służy diabłu a po kilku latach wymyślił nazwę świadkowie Jehowy.

#39 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-10-13, godz. 11:17

W końcu zauważyli, że straszenie armagedonem własnych współwyznawców i ludzi przynosi odwrotny skutek od zamierzanego...

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#40 rutinoemi

rutinoemi

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2008-10-13, godz. 17:53

Skoro Armagedon ma przyjść wtedy gdy nie będzie się tego spodziewać

To czy jeśli codziennie będę się spodziewał armagedonu on nigdy nie przyjdzie :rolleyes: :unsure: ... ??




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych