Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kiedy nastąpi Armagedon?


  • Please log in to reply
253 replies to this topic

#101 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2008-12-22, godz. 12:16

Pawdob7, bo ty się po prostu do raju nie nadajesz. Ty masz chłopie dziwne potrzeby. Teatry? Gazety? Mecze? O przepraszam, w siatkówkę będzie można w raju pograć. Sam widziałem na ilustracji.
Pamiętaj, że dla większości ludzkości żyjącej dzisiaj za parę dolarów dziennie, wystarczającym wabikiem do raju są widoczne na każdej "rajskiej ilustracji" stoły uginające się pod soczystymi owocami i własne drewniane domki. Przy takich potrzebach, gra w siatkówkę czy wspólne granie i śpiewanie przy ognisku to już szczyt marzeń. Myślę, że właśnie dlatego dzieło głoszenia rozwija się dziś głownie w krajach trzeciego świata a w krajach, gdzie ludzie miewają takie potrzeby jak ty, owoce są żadne.

#102 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-12-22, godz. 15:27

Tak się zastanawiam - czy naprawdę w XXI wieku wciąż istnieją ludzie, którzy serio traktują spisane omamy i urojenia znane powszechnie pod nazwą "Księga Apokalipsy"? Czy naprawdę jeszcze istnieją ludzie, którzy wierzą, że Bóg zostawił swoim dzieciom przekaz pisany szyfrem nie do złamania? Szyfrem, którego można tłumaczyć na milion sposobów?

Niemożliwe - tacy ludzie już nie istnieją!

Szyfr? który można tłumaczyć na miliony? sposobów? Wybacz Pawdob7 ależ to totalna bzdura. Jedynie twój pobyt w "organizacji może wytłumaczyć, że w to wierzysz.
A Księga Apokalipsy jak każde proroctwo pochodzące od Boga wypełni się w taki sposób jak je pokazał Janowi Bóg, nie jak to ukazuje szatan poprzez WTS.
Czesiek

#103 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2008-12-22, godz. 16:19

Chciałbyś Czesiu żeby tak było. Ale tak samo dużo wiesz o Bożych planach co twoi bliźni po drugiej stronie barykady. I twoje chciejstwo nic tu nie zmieni.

#104 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-12-22, godz. 16:27

Chciałbyś Czesiu żeby tak było. Ale tak samo dużo wiesz o Bożych planach co twoi bliźni po drugiej stronie barykady. I twoje chciejstwo nic tu nie zmieni.

Moje chciejstwo Fly? Czyżbym w poprzednim poście cokolwiek napisał jak ja bym chciał aby Bóg zakończył ten świat? Bo jeśli nie to wypraszam sobie takie uwagi w moim kierunku.
Czesiek

#105 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2008-12-22, godz. 16:40

Chciałbyś żeby księga Objawienia miała tylko jedną słuszną interpretację i żeby była to właśnie twoja interpretacja. Mało tego, jesteś przekonany że tak jest w istocie i to właśnie jest "chciejstwo".

#106 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-12-22, godz. 16:48

Szyfr? który można tłumaczyć na miliony? sposobów? Wybacz Pawdob7 ależ to totalna bzdura. Jedynie twój pobyt w "organizacji może wytłumaczyć, że w to wierzysz.

Czesiu, problem polega na tym, że ja nie "wierzę", a konstatuje fakty. I tu jest między nami zasadnicza różnica. Twoje ( chrześcijańskie ) postrzeganie rzeczywistości oparte jest na wierze, a moje na poznaniu. Dlatego nadal utrzymuję, że w XXI wieku nie istnieją ludzie, którzy Apokalipsę traktują serio. A przynajmniej nie powinni. Te wszystkie opowieści o bestiach, tronach i nierządnicach urągają rozumowi.

#107 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-22, godz. 16:57

Dlatego nadal utrzymuję, że w XXI wieku nie istnieją ludzie, którzy Apokalipsę traktują serio. A przynajmniej nie powinni. Te wszystkie opowieści o bestiach, tronach i nierządnicach urągają rozumowi.

Jeszcze nieraz w życiu się zdziwisz.

#108 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-12-22, godz. 17:18

Tak naprawdę , to i ja niejako wierzę w Armagedon. Ba, jestem wręcz pewien, że wcześniej czy później nastąpi. Najprawdopodobniej w wyniku kolizji z asteroidą. Problem w tym że:
- nie będzie miał nic wspólnego z Bogiem
- Bóg nas nie ocali
- zginą wszyscy, bez względu na przekonania religijne, światopoglądy itd.

A tak w mikroskali, to każdy z nas przeżyje swój Armagedon w dniu swojej śmierci.

PS. Czesiek, czy ja dobrze zrozumiałem, że Ty nie potrzepujesz nikogo do deszyfracji Apokalipsy? Czy jesteś wobec tego chrześcijańskim wolnym strzelcem? czy należysz jednak do jakiegoś kościoła lub wyznania? Gdybyś był tak uprzejmy, to poproszę o uczciwą odpowiedź.

#109 domino

domino

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 121 Postów
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano 2008-12-22, godz. 17:40

Tak naprawdę , to i ja niejako wierzę w Armagedon. Ba, jestem wręcz pewien, że wcześniej czy później nastąpi. Najprawdopodobniej w wyniku kolizji z asteroidą. Problem w tym że:
- nie będzie miał nic wspólnego z Bogiem
- Bóg nas nie ocali
- zginą wszyscy, bez względu na przekonania religijne, światopoglądy itd.


A Bóg sobie czyta forum i się śmieje jak to ludzie za niego decydują co zrobi a czego nie zrobi... :lol:

A tak w mikroskali, to każdy z nas przeżyje swój Armagedon w dniu swojej śmierci.


Fajnie zabrzmiało. :) Czyli po śmierci będziemy mieli jakieś przeżycia? Czy też śmierć to koniec przeżyć? :)

#110 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-12-22, godz. 18:11

Tak naprawdę , to i ja niejako wierzę w Armagedon. Ba, jestem wręcz pewien, że wcześniej czy później nastąpi. Najprawdopodobniej w wyniku kolizji z asteroidą.

E tam z asteroidą, od tego uratują nas dzielni amerykanie sami albo do spółki z rosjanami.

PS. Czesiek, czy ja dobrze zrozumiałem, że Ty nie potrzepujesz nikogo do deszyfracji Apokalipsy? Czy jesteś wobec tego chrześcijańskim wolnym strzelcem? czy należysz jednak do jakiegoś kościoła lub wyznania? Gdybyś był tak uprzejmy, to poproszę o uczciwą odpowiedź.

wbrew pozorom symbolika Księgi Objawienia nie jest aż tak tajemnicza jak to sugeruje "niewolnik" z tym swoim bełkotem. Wystarczy poczytać i pomyśleć zapoznać się z symboliką Biblii i zadać sobie też podstawowe pytanie co jest symbolem, a co jest dosłowne (np. w wielkim skrucie: wielka nierządnica - symbol, to co się z nią stanie - dosłowne).
Nie jestem samotnym strzelcem, należę do pewnej społeczności, ale jak wiesz nie podam jej nazwy na forum.
Czesiek

#111 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-12-22, godz. 20:01

Nie jestem samotnym strzelcem, należę do pewnej społeczności, ale jak wiesz nie podam jej nazwy na forum.

Czyli jednak dobrze myślałem, że i Ty potrzebujesz kogoś do rozszyfrowania tego bełkotu zwanego Księgą Objawienia. Twierdzisz, że wystarczy ją poczytać, pomyśleć i zapoznać się z symboliką Biblii i wszystko stanie się jasne. Niestety, bez guru Twojej społeczności nic nie byłoby takie jasne. Widzisz, z Księgą Objawienia jest jak z wróżbą cyganki - wszystko będzie się zgadzać i pasować, jeśli tylko postaramy się w to uwierzyć !!

Niesamowite jest to, że omamy wzrokowe i słuchowe ( "i widziałem, a oto...", "i słyszałem głos z nieba dochodzący..." ) starego, schorowanego, więzionego i najprawdopodobniej nadwrażliwego człowieka powszechnie znanego jako św. Jan są źródłem wiedzy o przyszłości dla milionów ludzi !! Jego omamy determinują życie i postrzeganie rzeczywistości wielu ludzi. I to jest cud ! Niepojęta mistyka.

Użytkownik pawdob7 edytował ten post 2008-12-22, godz. 20:02


#112 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-12-22, godz. 20:12

Czyli jednak dobrze myślałem, że i Ty potrzebujesz kogoś do rozszyfrowania tego bełkotu zwanego Księgą Objawienia. Twierdzisz, że wystarczy ją poczytać, pomyśleć i zapoznać się z symboliką Biblii i wszystko stanie się jasne. Niestety, bez guru Twojej społeczności nic nie byłoby takie jasne. Widzisz, z Księgą Objawienia jest jak z wróżbą cyganki - wszystko będzie się zgadzać i pasować, jeśli tylko postaramy się w to uwierzyć !!

Niesamowite jest to, że omamy wzrokowe i słuchowe ( "i widziałem, a oto...", "i słyszałem głos z nieba dochodzący..." ) starego, schorowanego, więzionego i najprawdopodobniej nadwrażliwego człowieka powszechnie znanego jako św. Jan są źródłem wiedzy o przyszłości dla milionów ludzi !! Jego omamy determinują życie i postrzeganie rzeczywistości wielu ludzi. I to jest cud ! Niepojęta mistyka.

Guru? Chyba pomyliły ci się religie. Poza tym niewiele wiesz w temacie mojej społeczności, więc lepiej skończ tą dyskusję.
a tak nawiasem mówiąc, to z wróżbą cyganki nie jest tak jak z Księgą Objawienia. Jak tego nie dostrzegasz, to uważaj, bo staniesz się niezłym źródłem utrzymania jakiejś "cyganki" niekoniecznie romskiego pochodzenia.
Czesiek

#113 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-22, godz. 20:13

Niesamowite jest to, że omamy wzrokowe i słuchowe

Skąd wiesz, że to omamy?

#114 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-12-22, godz. 20:19

Skąd wiesz, że to omamy?

Albo omamy, albo głos samego Boga. Co wybierasz? Ja już wybrałem.

Użytkownik pawdob7 edytował ten post 2008-12-22, godz. 20:22


#115 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-22, godz. 20:23

Też się często zastanawiałem, dlaczego Bóg "kazał napisać" taką tajemniczą księgę, przez którą wielu miało rozterki, zamęt w głowie, a wielu innych zginęło lub zostali wyklęci przez różne społeczności... Złe drzewo nie może rodzić dobrych owoców... Z tą wypowiedzią Chrystusa akurat się zgadzam...

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#116 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-22, godz. 20:25

Albo omamy, albo głos samego Boga. Co wybierasz?

Głos samego Boga.

A teraz powiedz, dlaczego uważasz, że to omamy.

#117 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-12-22, godz. 20:37

a tak nawiasem mówiąc, to z wróżbą cyganki nie jest tak jak z Księgą Objawienia.

Uzasadnij powyższe.

Głos samego Boga.

A teraz powiedz, dlaczego uważasz, że to omamy.

Uważam tak z własnego przekonania. Z tego samego powodu Ty uważasz, że to głos Boga. Skąd moje przekonanie? Z obecnego stanu wiedzy. Skąd Twoje przekonanie? Domyślam się, że z wiary.

Zresztą udowadnianie sobie racji nie ma sensu i celu. Ważne jest natomiast, że naszą rozmowę czytają goście tego forum. Czytają, myślą i wyciągają wnioski. Jakie? Nie wiem. Pewnie takie, że to Wy ( wierzący ) macie racje. Was jest większość. Ludzkość od pradziejów tworzyła sobie Bogów. To naturalna potrzeba. Tak stara, jak atawistyczny lęk przed śmiercią i nieznanym.

Użytkownik pawdob7 edytował ten post 2008-12-22, godz. 20:38


#118 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-22, godz. 20:43

Uważam tak z własnego przekonania. Z tego samego powodu Ty uważasz, że to głos Boga. Skąd moje przekonanie? Z obecnego stanu wiedzy. Skąd Twoje przekonanie? Domyślam się, że z wiary.

No dobrze, ale dokładniej - dlaczego uważasz, że św. Jan miał omamy? Bo powyższa wypowiedź nie zawiera żadnego uzasadnienia takiej tezy.

Zresztą udowadnianie sobie racji nie ma sensu i celu. Ważne jest natomiast, że naszą rozmowę czytają goście tego forum. czytają, myślą i wyciągają wnioski. Jakie? Nie wiem. Pewnie takie, że to Wy ( wierzący ) macie racje. Ludzkość od pradziejów tworzyła sobie Bogów. To naturalna potrzeba. Tak stara, jak atawistyczny lęk przed śmiercią i nieznanym.

Bardzo to głębokie, ale dlaczego uważasz, że Jan miał omamy? Nie chcę Cię przekonywać ani nic Ci udowadniać, chcę po prostu wiedzieć.

#119 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-12-22, godz. 21:01

Wysnuwają wnioski takie, ze niektórzy maja powązne problemy z edukacja

Otóż interpretacja Apokalipsy przez chrześcijanstwo w głównych założeniach jest wspólna. Dopuszcza sie nawet w KrK kilka interpretacji czesto niewykluczających się i nie robi z tego problemu. To jedynie małe agresywne i wieszczące koniec swiata sekty mają z tą ksiega problem, tylko od takich palantów to normalny człowiek powinien sie trzymać z daleka.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#120 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-12-22, godz. 21:03

dlaczego uważasz, że św. Jan miał omamy?

Spotkałem w życiu kilku paranoików. Jeden z nich był moim dalszym krewnym. Miałem z nim swego czasu z racji zamieszkiwania w jednej miejscowości dobry kontakt. Na marginesie - fajny i dobry gość. Dobrze wykształcony. Szkoda, że zachorował na schizofrenię. Był w zasadzie niewierzący. Ale zadziwiająco treści jego omamów były o podobnej tematyce, co św. Jana. Też słyszał głosy od Boga, widział demony, diabły, bestie i wszelkie plugastwa wychodzące z morza. Miał również urojenia o treści mesjanistycznej. A wszystko to mówił z takim przekonaniem i tak sugestywnie, że osobom o słabych nerwach przechodziły ciarki po plecach. Jak zapewne wiesz, nazywa się to psychozą indukowaną. Miał pecha, bo gdyby żył tysiące, czy setki lat temu zapewne byłby prorokiem lub szamanem. A tak niestety biedaka ludzie małej wiary wsadzali co jakiś czas w kaftan bezpieczeństwa. Chyba nie dostrzegli, że to prorok.

PS. W jego przypadku czynnikiem wyzwalającym chorobę był zawód miłosny. Niestety, już nie żyje. Zmarł na zawał serca. Sam go chowałem. Na marginesie - choroba ta dotyka często ludzi nadwrażliwych. Do dzisiaj uważam, że to jeden z najlepszych członków mojej rodziny. W okresie remisji był wspaniałym człowiekiem. Zawsze myślę o nim, gdy oglądam "Piękny Umysł"

Użytkownik pawdob7 edytował ten post 2008-12-22, godz. 21:16





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych