Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ocena (z przeniesienia)


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#21 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-10-13, godz. 19:14

No tak przecież ci co nie szukają to ich te tematy nie interesuja- proste , są zajęci czym innym , a jezeli tak jest to co? źle? że jest ta absolutna prawda 1+1=2 itd a nie 2.5 chyba , że zmienimy załozenia logiki to będzie 5 .ale w realu tak nie jest , Jeśli twierdzicie i przedstawiacie swoje racje to równie dobrze mozna to samo powiedzieć o was co mówicie o nas . Twierdzicie że to WY znacie PRAWDE skoro wasze opinie są 1+1=3 więc pewno tak jest; i mądry jest ten co pozna końcowy wynik w wyniku którego budowa domu w oparciu o te dane sie ostoi ten miał racje zapewne .


Nie wiem czy jeszcze TU jesteś, ale przykro, że całkowicie zniekształciłeś moją wypowiedź. Przy okazji chciałbym zwrócić Twoją uwagę na ciekawą rzecz. Ponieważ użyłeś matematyki jako argumentu to wiedz, że 4=2+2 ale może być też 4=1+3. Jest różnica?

#22 loshenrykos

loshenrykos

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 12 Postów
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 2008-10-13, godz. 19:16

witaj loshenrykos.
Myśle, że troszkę cię poniosło. Mnie tez sie zdarza, ale nie istotne.
Spotkasz tu różnych ludzi i wrzucaniem wszystkich do jednego worka chyba co niektórych krzywdzisz. Ja również chodzę na zebrania do SK i bywam "od domu do domu". Czy jestem przez to lepszy od innych tutaj? Trzeba troszkę nabrac do pewnych rzeczy dystansu. Musi to zrobic zarówno SJ jak i Katolik czy jeszcze ktoś z innej denominacji wypowiadając się np. na tym forum. Jedno co trzeba docenić to krytyka. Oczywiście jesli jest konstruktywna.
Ja już się zdążyłem przekonać, że to forum jest o SJ a nie dla. Jednak bez nich (nas) to forum byłoby niczym młyn, który stoi, bo brak napędzajacej go wody. Dlatego własnie dzięki tym, o których jest to forum, ten młyn się tak dobrze kreci. W tym wszystkim jest tez pewna dobra strona. Można racjonalnie spojrzec na samego siebie. I tego ci życzę.
Skoro juz tak o awatarach wspomniałes... Co dostrzegasz w moim?

witam wcale mnie nie poniosło mówie co myslę twardo ale szczerze z ciekawości tu zajrzałem . Kiedyś pisałem z kimś tam na forach ale przekonałem się że to tylko zabiera cenny czas wiec po prostu szukam tych co chcą i szukają prawdy bo widzą rzeczywistość jaka jest ale gdzie indziej tu sa jakieś duchowe niedobitki przeciwnicy odstepcy no i specjalisci z kk do zwalczania innych wyznań może nie tylko bo dalej jeszcze nie zaglądałem . Z tych kilku wypowiedzi to po prostu widać . Śmieszne są te posty . he he krucjata ha ha to chyba nie ten adres . Na kongresie brat wspomniał coś o tym i widze teraz że miał racje że tak powiedział . Dużo braci tu pewnie zagląda bo strona trochę myli . cieplo cie pozdrawiam . A jesli jesteś ciekawy to może wiesz coś o Nibiru o planecie X komecie ktora nadciąga ? i ma być widoczna dla wszystkich już za 2 lata ?

#23 loshenrykos

loshenrykos

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 12 Postów
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 2008-10-13, godz. 19:26

Nie wiem czy jeszcze TU jesteś, ale przykro, że całkowicie zniekształciłeś moją wypowiedź. Przy okazji chciałbym zwrócić Twoją uwagę na ciekawą rzecz. Ponieważ użyłeś matematyki jako argumentu to wiedz, że 4=2+2 ale może być też 4=1+3. Jest różnica?

używam matematyki ponieważ ścisłe przedmioty to był mój konik w szkole . Przepraszam za szorstki język . Czasem trzeba potrząsnąć by zobaczyć z kim rozmawiam . nie ma różnicy wyniki się zgadzają choć dotyczą innych liczb To tak jak słowa jeżeli używamy właściwych , to wynik jest znany chyba że ktoś nie rozumie albo mówi innym językiem . Dla mnie logika to podstawa myślenia . Trzeba być sprawiedliwym nie tylko wobec innych ale szczególnie wobec siebie co czasem jest trudne ( np przyznanie się do błędu ) . To że jestem ŚJ to wynika z mojego wyboru . Każdy dokonuje wyborów ktore skutkują w przyszłości .

#24 loshenrykos

loshenrykos

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 12 Postów
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 2008-10-13, godz. 19:35

[quote name='qwerty' date='2008-10-13 22:00' post='103292']
:) los henrykos poszedł "z tąd" ratowac zycie :) ciekawe czyje? :)
Oni są jak narkomani, potrzebują najjaśniejszej w coraz większych dawkach, gdy spytasz czy są uzależnieni? Będą uzależnionego widzieć w Tobie nigdy w sobie..... dopiero gdy psychicznie dotkną dna......przychodzi czas na otrzeźwienie i wyjście z nałogu..
I to samo można powiedzieć o Tobie jak narkoman czychasz by pożywić się tym co jest Twoja uzywka a co nią jest? zastanowiłeś się ?

#25 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2008-10-13, godz. 20:03

twój imaż który przybrałeś mówi sam za siebie kim jesteś

Wbiles sie dopiero w gajer szmaciany?
"czyco?"

#26 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-10-14, godz. 06:36

Trzeba troszkę nabrac do pewnych rzeczy dystansu. Musi to zrobic zarówno SJ jak i Katolik czy jeszcze ktoś z innej denominacji wypowiadając się np. na tym forum. Jedno co trzeba docenić to krytyka. Oczywiście jesli jest konstruktywna.

jo ;)

Ja już się zdążyłem przekonać, że to forum jest o SJ a nie dla. Jednak bez nich (nas) to forum byłoby niczym młyn, który stoi, bo brak napędzajacej go wody. Dlatego własnie dzięki tym, o których jest to forum, ten młyn się tak dobrze kreci.

No jedynym młynem na wodę ja tu widzę samą politykę WTS ;)

No tak przecież ci co nie szukają to ich te tematy nie interesuja- proste , są zajęci czym innym , a jezeli tak jest to co? źle? że jest ta absolutna prawda 1+1=2 itd a nie 2.5 chyba , że zmienimy załozenia logiki to będzie 5 .ale w realu tak nie jest , Jeśli twierdzicie i przedstawiacie swoje racje to równie dobrze mozna to samo powiedzieć o was co mówicie o nas . Twierdzicie że to WY znacie PRAWDE skoro wasze opinie są 1+1=3 więc pewno tak jest; i mądry jest ten co pozna końcowy wynik w wyniku którego budowa domu w oparciu o te dane sie ostoi ten miał racje zapewne .

Nie wiem czy widziałeś ale ja uważam, że 1+1=2, a o ile "pamiętam" Ty twierdziłeś, że 1+1=3 :P

no i czy nie powiedziałem prawdy od razu nożyce sie odezwały

Ojoj ale chłopaka połechtało ;)

nawet Pani Dosi komentarz świadczy o tym że jest przesmiewcą ale to przecież normalne gdy nie ma sie do czego przyczepić że najlepiej jest oczernić tych co dobrze czynią i pewno tu jest pies pogrzebany

Oj chyba nie czytałeś cytowanych postów Dosi :D

to pewnie z zazdrosci że nie MY , że nie na nas spełniło sie to proroctwo o głoszeniu , nie my nosimy to święte imie

Ojoj jak ja nie zazdroszczę być w organizacji, która tyle razy fałszywie prorokowała. TAK ja Wam nie zazdroszczę, że na Was te proroctwa o fałszywych się spełniły... ;)

Ps niewolnik to człowiek który czemuś ulega

Pytanie czemu ulega :D Omylna nieomylność niewolnika... ;)

nie przejmuj sie i nie denerwuj ja i tak juz tu nie będę zaglądał bo to kiepskie forum po stylu prowadzonych tu wypowiedzi to widać jak na dłoni wiec poco tu zaglądać ; jest tyle ciekawych rzeczy ...

Wielu podobnie składało obietnice i chyba nikt nie wytrwał. Może będziesz pierwszy słowny świadek w tym?

używam matematyki ponieważ ścisłe przedmioty to był mój konik w szkole. Przepraszam za szorstki język . Czasem trzeba potrząsnąć by zobaczyć z kim rozmawiam.

Oj ten konik chyba już dawno ze stajni zwiał... To nie potrząsaj tylko go poszukaj ;)

Dla mnie logika to podstawa myślenia .

To wykaż brak logiki u innych bo oprócz sloganów odwoływania się do logiki i zarzucania innym jej braku nic na razie nie pokazałeś oprócz tego, że potrafisz pisać na klawiaturze.

Każdy dokonuje wyborów ktore skutkują w przyszłości .

Np. niekonsekwencja. Obiecałeś powyżej, że się z nami żegnasz. A może to było stare światło? ;) Ah Ci świadkowie tak się przywiązują do wykazywania innym jacy to inni im do pięt nie dorastają np. "logicznie"... że do nas wracają.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#27 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-10-14, godz. 07:36

używam matematyki ponieważ ścisłe przedmioty to był mój konik w szkole . Przepraszam za szorstki język . Czasem trzeba potrząsnąć by zobaczyć z kim rozmawiam . nie ma różnicy wyniki się zgadzają choć dotyczą innych liczb To tak jak słowa jeżeli używamy właściwych , to wynik jest znany chyba że ktoś nie rozumie albo mówi innym językiem . Dla mnie logika to podstawa myślenia . Trzeba być sprawiedliwym nie tylko wobec innych ale szczególnie wobec siebie co czasem jest trudne ( np przyznanie się do błędu ) . To że jestem ŚJ to wynika z mojego wyboru . Każdy dokonuje wyborów ktore skutkują w przyszłości .


Szorstki język mniej bulwersuje niż najzwyklejsze bzdury.
Jeśli nie widzisz różnicy między 4=2+2 a 4=1+3 to spróbuj spojrzeć na te równania w sposób symboliczny. Jeśli za "4" podstawimy istnienie boga to od razu zobaczymy, że do wyniku można dojść różnymi drogami. Logicznie myśląc dochodzimy do następnego wniosku, że nie może być jednej prawdziwej religii. Świat dąży do entropii. Na Ziemi żyje ponad 6 mld ludzi. Każdy jest inny. Inaczej wyobraża sobie boga. Takie różnice w wybrażeniu boga istnieją nawet wśród ŚJ. Spróbuj zapytać swoich współwyznawców jak sobie wyobrażają boga a przekonasz się sam.
Spróbuj poczytać coś o historii religii. Czy wiesz ilu bogów istniało zanim pojawił się JHWH? A czy wiesz ilu bogów już się nie czci, ponieważ nie żyją już ich wyznawcy?
ŚJ będą istnieć, dopóki będzie istniało centrum w Brooklynie. Gdy już sprzedadzą ostatni budynek, ŚJ rozpadną się na bardzo wiele wojujących z sobą grupek. Staną się jeszcze bardziej marginalnym wyznaniem, niż są w tej chwili.
I jeszcze jedno. Religia najczęściej nie ma nic wspólnego z logiką. Po prostu formułuje się dogmaty i każe się w nie wierzyć. To samo dotyczy wiary. Wiara nie opiera się na logice. Nie ma żadnej logiki w uważaniu Jezusa za Syna bożego a jednocześnie udowadnianiu, że miał ziemskiego ojca. To jest po prostu element wiary. Tak się ludzie umówili i w to sobie wierzą. Ci, którzy wierzą w podobne rzeczy - dokonują wyboru i grupują się w jednej organizacji. Nikt nie ma jednak monopolu na prawdę, bo w religii prawda jest pojęciem względnym. Zależy od tego, w jakiej się jest organizacji.
Jesli chcesz sie kierować w życiu logiką, to powinieneś poznać argumenty krytyków religii. Wybór na rynku księgarskim jest dosyć spory.
No to przyjemnej lektury!

#28 alan

alan

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 114 Postów

Napisano 2008-10-18, godz. 18:05

używam matematyki ponieważ ścisłe przedmioty to był mój konik w szkole

W podstawowej czy zawodowej bo jakbyś naprawdę poznał przedmioty ścisłe twój światopogląd wyglądał by trochę inaczej

. Przepraszam za szorstki język .

Niech wasza mowa będzie zawsze przyprawiona solą

Osobiście lubię kiedy zglądają tutaj SJ ale ci którzy wnoszą coś do tego forum natomiast tacy jak ty tak naprawdę nie mają nic do powiedzenia. Skoro mówisz że posługujesz się logiką to zacznij logicznie myśleć, a jeśli nie to posłuchaj słów brata który powiedział na kongresie żeby nie zaglądać na takie strony. Chcesz tutaj szukać osób które pragną "poznać prawdę" chyba pomyliłeś adresy.
Odkupię stare publikacje z początku poprzedniego wieku (polskie lub angielski)

#29 sabekk

sabekk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 224 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:uk

Napisano 2008-10-20, godz. 20:36

Trzeba troszkę nabrac do pewnych rzeczy dystansu. Musi to zrobic zarówno SJ jak i Katolik czy jeszcze ktoś z innej denominacji wypowiadając się np. na tym forum. Jedno co trzeba docenić to krytyka. Oczywiście jesli jest konstruktywna.


jo ;)

pwelku, takie są realia. Gdzie racja to racja. Ale gdzie jestem przekonany o jej braku, tam chętnie polemizuję, by się o tym przekonać...


Ja już się zdążyłem przekonać, że to forum jest o SJ a nie dla. Jednak bez nich (nas) to forum byłoby niczym młyn, który stoi, bo brak napędzajacej go wody. Dlatego własnie dzięki tym, o których jest to forum, ten młyn się tak dobrze kreci.


No jedynym młynem na wodę ja tu widzę samą politykę WTS ;)

Wierz mi, że czytałem tu wiele tematów, które bez uczestnictwa kogoś z "matrixa", przypominają duszenie się śledzi w sosie własnym. Temat wówczas nabiera znamion kwalifikujacych na przeniesienie do działu humor. A tak... przynajmniej jest ciekawie.

#30 sabekk

sabekk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 224 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:uk

Napisano 2008-10-21, godz. 22:05

witam wcale mnie nie poniosło mówie co myslę twardo ale szczerze z ciekawości tu zajrzałem . Kiedyś pisałem z kimś tam na forach ale przekonałem się że to tylko zabiera cenny czas wiec po prostu szukam tych co chcą i szukają prawdy bo widzą rzeczywistość jaka jest ale gdzie indziej tu sa jakieś duchowe niedobitki przeciwnicy odstepcy no i specjalisci z kk do zwalczania innych wyznań może nie tylko bo dalej jeszcze nie zaglądałem . Z tych kilku wypowiedzi to po prostu widać . Śmieszne są te posty . he he krucjata ha ha to chyba nie ten adres .


Witaj loshenrykos
Jeśli szukasz tych, którzy bezkrytycznie zaufają temu co podaje „Niewolnik”, to obawiam się, że nie jest to najlepsze miejsce. Doceń to, co ci powiedziałem wcześniej. Konstruktywną krytykę tego miejsca. Podkreślam konstruktywną, bo jest też tu wiele tematów, które można porównać do „bicia piany” z byle czego. Ale wyluzuj, bo może ci się zdarzyć przesadzić z emocjami. Mnie się zdarzyło i przez jakiś czas pisałem sobie na innych forach. Jak spojrzysz na to z dystansu, to dojrzysz w wielu tematach tylko odzwierciedlenie poziomu poszczególnych użytkowników. Ja sam może nie jestem tu wzorem, ale bezpodstawnych „jaj” sobie też z byle czego nie robię.
Jeśli mówisz o specjalistach z KK. Wierz mi, „nie taki diabeł straszny, jak go malują”. Myślę, że to co powiedziałeś o Janie Lewandowskim…

o pan Lewandowski znany " racjonalista" szkoda słów na nierealistów i zacietrzewionych fanatyków którzy zioną nienawiścia na forach do ŚJ fajnie napisała jedna pani nie będąca ŚJ że tacy z was racjonaliści jak z koziej d... trąbka

…nie jest chyba tak do końca prawdą. Jeśli wierzyć jego słowom…

(…) Po prostu bronię swojego stanowiska żądając jakichś argumentów od swych adwersarzy. Zostaną one dostarczone to skoryguję swoje zdanie a potem życie będzie toczyć się dalej. Nie mam z tym większego problemu. Każdy musi co jakiś czas ulepszać swoją argumentację w jakichś pojedynczych punktach a uwagi krytykantów i różnych szczekaczy czasem się do tego przydają. Dla mnie nie jest to absolutnie żadna osobista tragedia. (…)

…no to wygląda na to, że chyba on też stara się wyciągać jakieś wnioski. Ostatnio „gram” z nim w „szachy” i nie dostrzegam upartego forsowania „pozycji” w których błąd popełnił. „Gra” jest jeszcze w toku, wiec porównam twoje wnioski z tym, co się w niej jeszcze wydarzy.



Na kongresie brat wspomniał coś o tym i widze teraz że miał racje że tak powiedział . Dużo braci tu pewnie zagląda bo strona trochę myli . cieplo cie pozdrawiam .

Byłem na ostatnim kongresie i był na nim ciekawy wywiad z pewnym zaawansowanym już wiekiem bratem, który przeprowadzał nadzorca okręgu. Myślę, że zdajesz sobie sprawę, że takie wywiady na takich okazjach (kongresach) nie są spontaniczną wymianą zdań. To słowa, które maja paść i właśnie tak jak brzmią. W wywiadzie tym poruszono rok 1975. Tym razem słowa te nie brzmiały jak wybielanie błędu, ale jak przyznawanie się do niego. Jednak to, co kończyło ten wywiad, daje coś do myślenia.
---
Dz 5:38-39 (BT)
38. Więc i teraz wam mówię: (…) Jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl czy sprawa, rozpadnie się,
39. a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie ich zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem. (…)
---
Czy coś w tym jest? Może. Jednak nie umkły mej uwadze słowa podczas studium „Strażnicy” w innym punkcie programu.
„Strażnica” 15 sierpnia 2008

(…) Chociaż w dobie obecnej nie spodziewamy się żadnej cudownej interwencji Jehowy, On w dalszym ciągu zapewnia nam jako swym Świadkom ochronę i wsparcie za pośrednictwem ducha świetego i aniołów (…).



(…)
A jesli jesteś ciekawy to może wiesz coś o Nibiru o planecie X komecie ktora nadciąga ? i ma być widoczna dla wszystkich już za 2 lata ?[/b]

Nie wnikałem w to akurat. Mój avatar, to księżyc za mgłą, choć jeszcze jakiś czas temu, mógł się wydawać światełkiem w tunelu.



---//---

(…) Dla mnie logika to podstawa myślenia. Trzeba być sprawiedliwym nie tylko wobec innych ale szczególnie wobec siebie co czasem jest trudne ( np przyznanie się do błędu ) .

Więc wydaję się, że myślimy podobnie.


To że jestem ŚJ to wynika z mojego wyboru . Każdy dokonuje wyborów ktore skutkują w przyszłości .

Dokładnie tak. I dlatego jestem zwolennikiem osobistych, świadomych decyzji życiowych, opartych na ocenie sytuacji z moralnego punktu widzenia, a nie tylko o opinie, które niekoniecznie musza przedstawiać fakty w sposób jednoznacznie uczciwy. Może dlatego wciąż jestem SJ? Może. Jednak pewnej rzeczy jestem pewny, że to Bóg stworzył człowieka a nie człowiek Boga.

Co w oczach Boga czyni człowieka człowiekiem? Jego pochodzenie? Sposób przyjścia na świat? A może wybory, których dokonuje?

#31 alan

alan

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 114 Postów

Napisano 2008-10-24, godz. 18:01

Sebekk dobrze powiedziane.
Nie rozumiem SJ, którzy tu zaglądają logują się i chcą zmieniać świat. Jest forum o SJ a nie dla SJ. To jest różnica, jest wiele wartościowych tematów które się czyta z wielką uwagą, ale jest też wiele do których nie warto zaglądać.
Krzycząc ubliżając komuś itd. nic się nie wskóra. Lubię SJ którzy tu zaglądają i mają coś ciekawego do powiedzenia, ale nie lubię kszykaczy którzy twierdzą że tylko SJ to najlepsi ludzie na świeci, inni to ścierwo bo nawet po meblach im plują itd. Sam kiedyś prowadziłem wiele rozmów z Odstępcami i godzinami rozstrząsaliśmy dane zagadnienia, nieraz ja miałem racje ale nieraz musiałem przyznać im racje ale zawsze ich szanowałem za to że potrafili bronić swoich argumentów w sposób rzeczowy i z szacunkiem.
Odkupię stare publikacje z początku poprzedniego wieku (polskie lub angielski)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych