Skocz do zawartości


Zdjęcie

To ja


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 agaja08

agaja08

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2008-10-14, godz. 18:17

Nie wiedziąłm gdzie się przedstawić, wiec niech będzie, zę tu. Jestem nowa i nie chiałabym byc anonimowa tak zupełnie. ale do rzeczy:
Nie byłam nigdy ŚJ. Tak wiec czemu tu jestem na tym forum?
Wychowałam się w rodzinie katolickiej. Taka letnia religijnie rodzina. Z paroma ateistami. Jakioś 3 klasie podstawówki dąłam sobie spokój z Kosciołem. długi czas wmawiałam sobie ,z ę jestem ateistką, ale Bóg wołał mnei w głębi duszy. To długa historia - ale w skrócie. Byółam niewolnica pewnego uzaleznienia. spowiedź po latach i uzdrowienie dzięki przyjmowaniu Najśw. Sakramentu. Przestałam sobie wmawiać ateizm. Na poważnie i z wyboru jestem chreześcijanką- lkatoliczką. Bo wierzę, ufam Kosciołóowi i bo doświadczyłam Boga w Kościele i dzięki niemu. Byłam we Wspolnocie Nowej Ewangelizacji, bliska mi jest duchowośc ignacjańska i Odnowa w Duchu Świętym. I Szkoły Nowej ewange;lizacji oczywiście. W tej chwili mam małe dziekco, wieć w żadnej wspólnocie nei jestem, ale jak dziekco podrośnie na tyle, ze czasme bedzie w stanie trochę wytrzymac w kosciele, znów poszukam Nowej ewangelizacji albo odnowy - zobaczę jeszcze, co bardziej bedzie odpowiadało mojej duchowości.
Interesuję sie też psychologią, to prawie mój czwarty zawód (bo mam jeszcze trzy inne). Sporo czytam o uzaleznieniach, psychomanipulacji w sektach w ogóle, a ostatnio coraz częsciej na mojej drodze stają ŚJ. Próbują dyskusji,nie przyznają się, ze odnieśli porażkę, ze ich doktryna sie kupy nie trzyma oczywi,ście sa przekoanani, zę Kościoł i ja to narzędzie diabła itd itp. No wiadomo. Efekt sekciarskiej psychomaniupulacji.
A ja...ja chcę ich poznać od strony tego mechanizmu, który ich wessał, z psychologicznych pobude chcę sie przyjrzec :prowadzenoiu rozmów", która to ksiażka rzekomo nie istnieje. Słowem - chcę poznac ich strukturę, narzędzia jeszcze głębiej, choć sporo an ich temat czytałam.
i powiem zsczerez - ja lubię dyskusje, dyspty, ale z nimi juz nie chcę i nei mam siły rozmawiać - czuje jakbym do ściany mówiła. NIGDY w życiu nie miałam takiego poczucia bezsensu swoich działań jak wtedy, gdy rozmawiam z nimi. a rozmawiaąłm juz z ateistami, wyznawcami różnych rzeczy (bo to nawet nei były religie). I tak naprawdę niesmaowicie mi szkoda tych ludzi i od strony duchowej i czysto ludzkiej, jak widze, jakie szkody czyni sekta.
Chcę ich poznać z perspektywy tych, co byli tam w środku. dlatego tu jestem.
Być mzoe nie bedę się wiele wypowiadac n(w końcu wiecie o ŚJ więcej niz ja), ale na pewno was bedę czytać.

czy jest tu ktoś, kto też nigdy nie był ŚJ, a tematyka jest mu bliska tak jak mnie? Pytam, bo będę się czuć raźniej ;)

#2 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-10-14, godz. 18:34

Ja
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#3 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-10-14, godz. 18:42

ija tez czesc :rolleyes:
[font=Tahoma]

#4 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-10-14, godz. 18:51

ija tez czesc :rolleyes:

Ty jesteś świadkiem Jehowy (póki co) więc nie ściemniaj kochany kuzynie bo koleżanka pytała się o coś innego ;)

Użytkownik pawel r edytował ten post 2008-10-14, godz. 18:51

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#5 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-10-14, godz. 18:59

ups... dalem d.... mniesie wydawalo ze nalezy sie przywitac, wiec to zrobilem... nie mialem zamiru wypierac sie prawdziwej wiary i jesli tak zostlem odebrany to wybacz kuzynie
[font=Tahoma]

#6 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2008-10-14, godz. 19:28

witam, jestem tu z podobnych powodów.
pozdrawiam Andrzej

#7 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2008-10-14, godz. 21:03

Ave. Witam w klubie :)
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).

#8 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2008-10-15, godz. 07:00

Dołączona grafika
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#9 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-10-15, godz. 09:08

mnie niedawno ktoś poczęstował informacją że "nigdy nie byłem ŚJ tylko mnie się zdawało" :P a potem wersecik z listu Jana że byli z nami ale nie byli nasi czy coś w tym guście (tak Jan opisuje heretyków i apostatów).

Oczywiście wdepnięcia w strażnicowe bractwo wypierać się nie będę.

#10 kochajacy_prawde

kochajacy_prawde

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 155 Postów

Napisano 2008-10-15, godz. 10:19

Ja też jestem z tych, co nie byli nigdy ŚJ i nie mają najmniejszego zamiaru być, a z wielu powodów interesuję się nimi i ich doktryną.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych