Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ksiądz a starsi zboru


  • Please log in to reply
218 replies to this topic

#1 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-10-29, godz. 12:23

Dostałem ten link od Pawła R. Jako, iż wtedy autor był ŚJ (autor nie Paweł R), mimo tego, daje to tu.

Koment autora do wydarzeń: ,,Nawet Ksiądz Katolicki odwiedza raz w roku po kolędzie. Po trzech latach wizyta starszych zboru i nawet znaleźli czas!!'' 

I z czym przyszli starsi zboru? Zobaczcie. Ostrołęka rulez. 

Użytkownik ISZBIN edytował ten post 2008-10-29, godz. 12:25


#2 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-10-29, godz. 13:29

Wow, rewelacja :lol: Aż mi ciary przeszły, jak sobie przypomniałem ten cyrk :rolleyes:
Śmieszne to i straszne...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#3 zamknietywsobie

zamknietywsobie

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:obywatel swiata

Napisano 2008-10-29, godz. 15:24

Co to było do cholery ? :angry:

Wizyta komorników ? :blink:

Zero ludzkich odruchów tylko gadanie,że takie są procedury.
"Umrzemy, i to czyni z nas szczęściarzy. Większość ludzi nigdy nie umrze, ponieważ nigdy się nie narodzi. Ludzi, którzy potencjalnie mogliby teraz być na moim miejscu, ale w rzeczywistości nigdy nie przyjdą na ten świat, jest zapewne więcej niż ziaren piasku na arabskiej pustyni. Wśród owych nienarodzonych duchów są z pewnością poeci więksi od Keatsa i uczeni więksi od Newtona. Wiemy to, ponieważ liczba możliwych sekwencji ludzkiego DNA znacznie przewyższa liczbę ludzi rzeczywiście żyjących.Świat jest niesprawiedliwy, ale cóż, to właśnie myśmy się na nim znaleźli, ty i ja, całkiem zwyczajnie." (R.Dawkins,"Rozplatanie tęczy")

#4 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-10-29, godz. 16:23

"Zapraszamy Cię bracie na komitecik sądowniczy, to takie sympatyczne spotkanko, na którym pełni miłości bracia z uśmiechem i spokojem najpierw cię przesłuchają (nie mylić z wysłuchaniem!), osądzą, napomną i rzucą kilka złotych rad na koniec" :lol:



Co to było do cholery ? :angry:

Wizyta komorników ? :blink:

Zero ludzkich odruchów tylko gadanie,że takie są procedury.


Ależ przecież młodszy brat straszy jest bardzo ludzki! Zaprasza serdecznie na spotkanie z komitetem sądowniczym. Śmieje się przecież, to nic ,że trochę nerwowo, popija jakąś herbatkę i nawet chciałby się lampki wina napić z gospodarzem, gdyby ten ostatni tylko nie palił! A starszy brat starszy przecież tak bardzo chciał pomóc, ale nie wiedział, nie znał adresu i nikt mu nie chciał podać! :lol:

#5 alan

alan

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 114 Postów

Napisano 2008-10-29, godz. 16:23

"Zapraszamy Cię bracie na komitecik sądowniczy, to takie sympatyczne spotkanko, na którym pełni miłości bracia z uśmiechem i spokojem najpierw cię przesłuchają (nie mylić z wysłuchaniem!), osądzą, napomną i rzucą kilka złotych rad na koniec" :lol:

A na pożegnanie jeszcze pocieszą: Zginiesz w armagedonie ty i cała twoja rodzina.

A tak swoją drogą to oni nawet nie pofatygowali się aby mieć w ręku Biblie nie mówiąć już o tym aby się na nią powołać.
Odkupię stare publikacje z początku poprzedniego wieku (polskie lub angielski)

#6 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-10-29, godz. 17:26

Wow, rewelacja :lol: Aż mi ciary przeszły, jak sobie przypomniałem ten cyrk :rolleyes:
Śmieszne to i straszne...




Smaczek dla uważnych:


Minuta: 1.42 - 1.43 w tle niepotrzebne napisy... Wujek starszy niczym Chruszczow (lecz nie butem) wali prawą reką w oparcie fotela... cóż, mowa ciała zdradza wiele, kto chciał ,,rządzić'' ale mu nie wyszło :PP 

#7 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2008-10-29, godz. 17:39

przeżyłem szok.
co to miało być to jest normalne?
pozdrawiam Andrzej

#8 alan

alan

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 114 Postów

Napisano 2008-10-29, godz. 17:51

przeżyłem szok.
co to miało być to jest normalne?

Niestety TAK. Z doświadczenia wiem że to była jeszcze bardzo miła wizyta zdarzają się bardziej bespośrednie i bez owijania w bawełne. Sam nie bywałem przy takich rozmowach jedynie byłem uczestnikiem swojej. Zawsze jest straszenie, wywoływanie wyrzutów sumienia.
Odkupię stare publikacje z początku poprzedniego wieku (polskie lub angielski)

#9 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-10-29, godz. 18:00

Niestety TAK. Z doświadczenia wiem że to była jeszcze bardzo miła wizyta zdarzają się bardziej bespośrednie i bez owijania w bawełne. Sam nie bywałem przy takich rozmowach jedynie byłem uczestnikiem swojej. Zawsze jest straszenie, wywoływanie wyrzutów sumienia.




No, ale to pierwsze reality show z wizyty ,,facetów w czerni,'' no i pierwsze w Polsce pożegnanie się z Organizacją za pomoca YouTube, a nie pisanych listów o ,,odłączeniu się''. Kurde, jak starsi w Ostrołęce dadzą sobie sami radę z taką nowością, bez wytycznych z Nadarzyna? Kurde, aż im współczuje;) 

Użytkownik ISZBIN edytował ten post 2008-10-29, godz. 18:01


#10 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-10-29, godz. 18:16

Smaczek dla uważnych:


Minuta: 1.42 - 1.43 w tle niepotrzebne napisy... Wujek starszy niczym Chruszczow (lecz nie butem) wali prawą reką w oparcie fotela... cóż, mowa ciała zdradza wiele, kto chciał ,,rządzić'' ale mu nie wyszło :PP 


Ten sam wujek , minuta: 2.06- 2.08 : trzy osoby bardzo dobrze! (Biblia nakazuje mieć dwóch świadków a tu jest aż trzech, świetnie już go mamy, nie wywinie się grzesznik :lol: ).

#11 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2008-10-29, godz. 18:59

To wszystko na filmie dla normalnych ludzi, "swiatusow" wyglada jak najbardziej w porzadku. My jednak wiemy , ze tak nie jest.
-Co takiego sie stalo?

-Organizacja religijna zabrania palic, facet pali, no to mu mowia do widzenia (i nawet grzeczni sa).
ironia

No, ale to pierwsze reality show z wizyty ,,facetów w czerni,'' no i pierwsze w Polsce pożegnanie się z Organizacją za pomoca YouTube,

Myslicie, ze zrobic cos takiego to odwaga?

Użytkownik Epoka edytował ten post 2008-10-29, godz. 19:01


#12 Warmianka

Warmianka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 155 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-10-29, godz. 19:02

To wszystko na filmie dla normalnych ludzi, "swiatusow" wyglada jak najbardziej w porzadku. Co takiego sie stalo? Organizacja religijna zabrania palic, facet pali, no to mu mowia do widzenia (i nawet grzeczni sa). ironia

... trochę to śmieszne....co autor tego filmu chciał przedstawić.
Palił, więc na co liczył - na pochwałę.. ..
Nie wiem jakie będzie miał konsekwencje za upublicznianie nazwisk i wizerunku bez ich zgody [/font] :blink:
Mimo, że nie jestem już SJ to wstyd mi za tego "brata"

Użytkownik Warmianka edytował ten post 2008-10-29, godz. 19:03


#13 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-10-29, godz. 19:50


Nie wiem jakie będzie miał konsekwencje za upublicznianie nazwisk i wizerunku bez ich zgody
:blink:


Ty chyba kpisz. Ale WTS-Reżym siedzi w człowieku....


Oni nie zostali ,,napadnieci'' jak osoby prywatne, ale pełnili funkcje publiczne.

Co wiecej, na własne życzenie wleźli do chaty tego gościa, ktoś ich tam prosił?



PS

Co do końcówki (napisów) to zgoda, może obmówiony wejść na drogę cywilną.

 



Myslicie, ze zrobic cos takiego to odwaga?


Myślę, że kolejna ,,tajemnica'' ujrzała światło dzienne ku chwale Organizacji rzecz jasna. 

#14 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-10-29, godz. 19:53

Nie wiem jakie będzie miał konsekwencje za upublicznianie nazwisk [/font] :blink:


Z tym się zgodzę, nazwiska mógł "wypikać".

Użytkownik malinowa7 edytował ten post 2008-10-29, godz. 19:54


#15 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-10-29, godz. 20:08

Oni nie zostali ,,napadnieci'' jak osoby prywatne, ale pełnili funkcje publiczne.


Nie pełnili funkcji publicznych, tylko zostali sfilmowani jako osoby prywatne ;)

Gdzieś kiedyś znalazłam jakąś definicję "osoby publicznej", ale to było bardzo dawno temu i już nie pamiętam, gdzie. W każdym razie osoba publiczna to np. prezydent, premier, a nie starszy zboru, nawet jeśli idzie z wizytą do owieczki ;)

#16 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2008-10-29, godz. 20:14

Nie pełnili funkcji publicznych, tylko zostali sfilmowani jako osoby prywatne ;)

Gdzieś kiedyś znalazłam jakąś definicję "osoby publicznej", ale to było bardzo dawno temu i już nie pamiętam, gdzie. W każdym razie osoba publiczna to np. prezydent, premier, a nie starszy zboru, nawet jeśli idzie z wizytą do owieczki ;)

Aha, czyli uwazasz, ze ow Panowie, przyszli z towarzyska wizyta?

Użytkownik Epoka edytował ten post 2008-10-29, godz. 20:17


#17 Warmianka

Warmianka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 155 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-10-29, godz. 20:18

Ty chyba kpisz. Ale WTS-Reżym siedzi w człowieku....


Oni nie zostali ,,napadnieci'' jak osoby prywatne, ale pełnili funkcje publiczne.

Co wiecej, na własne życzenie wleźli do chaty tego gościa, ktoś ich tam prosił?



Z kontekstu rozmowy wynika, że rozmowa była umówiona, a nie jakieś napadnięcie, bo wcześniej przecież nie znali adresu, a poza tym "brat" się przygotował z kamerą....

Użytkownik Warmianka edytował ten post 2008-10-29, godz. 20:18


#18 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-10-29, godz. 20:21

tylko zostali sfilmowani jako osoby prywatne ;)


Serio? Wpadli tam jako Tomek i Paweł do Andrzeja na wóde i zakąske. Kurde, dziwnie niektórzy oglądają ten sam film. Ale kłocić jak się chcesz, to jak powiedziałem kiedyś - kłóć się sama z sobą, mnie w to nie mieszaj. Jak Napieralski wpadnie do mnie na wódke to dla odmiany nie będzie to osoba publiczna (poseł), ale Grzesiek na wódce. 

#19 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-10-29, godz. 20:22

Aha, czyli uwazasz, ze ow Panowie, przyszli z towarzyska wizyta?
Ewa przeciez wiesz, ze przyszli bo Organizacja im kazala, nie wymyslaj.


Tu nie chodzi o to, czy przyszli z towarzyską wizytą, tylko czy są osobami publicznymi, a co za tym idzie, czy można bez ich zgody rozpowszechniać ich wizerunki.

Koment autora do wydarzeń: ,,Nawet Ksiądz Katolicki odwiedza raz w roku po kolędzie. Po trzech latach wizyta starszych zboru i nawet znaleźli czas!!'' 


A ten komentarz to już w ogóle mnie rozśmieszył. Skoro bidulek czuł się taki pokrzywdzony, że go starsi nie odwiedzają, to sam mógł się do nich wybrać z wizytą. Albo zadzwonić do kogoś, że życzyłby sobie wizyty ;)

Serio?


Serio.

Wpadli tam jako Tomek i Paweł do Andrzeja na wóde i zakąske. Kurde, dziwnie niektórzy oglądają ten sam film. Ale kłocić jak się chcesz, to jak powiedziałem kiedyś - kłóć się sama z sobą, mnie w to nie mieszaj.



No i po ch ... rę się denerwujesz? Skoro mówię, że nie są osobami publicznymi, to znaczy, że nie są i nie mam zamiaru się z nikim kłócić, bo nie ma o co.

Jak Napieralski wpadnie do mnie na wódke to dla odmiany nie będzie to osoba publiczna (poseł), ale Grzesiek na wódce.


Osobą publiczną jest się ze względu na pełnioną funkcję, a nie ze względu na sytuację, w której ktoś się znajdzie. Tak więc Napieralski u Ciebie na wódce to będzie osoba publiczna, która zgodziła się łaskawie z Tobą napić.

Użytkownik ewa edytował ten post 2008-10-29, godz. 20:31


#20 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-10-29, godz. 20:44

przeżyłem szok.
co to miało być to jest normalne?




Oho, bywa znacznie gorzej ;) Tutaj mamy do czynienia z prawie pełną kulturą, tak, tak :rolleyes: Sam miałem wątpliwą przyjemność uczestniczyć w niezbyt miłych spotkaniach na KS, a jeszcze - jako dodatkowa atrakcja - musiałem być włóczony po obcych domach (w celu konfrontacji zeznań). Przy tym nasłuchałem się, żebym się nie łudził, iż "Jehowa mnie ocali, skoro nie chcę współpracować z braćmi". Jedno co dobre - dziś umiem się z tego śmiać :)

Nie wydaje mi się, żeby starsi byli osobami publicznymi. Podobnie jak i WTS nie jest organizacją publiczną czy partią polityczną. Sami bracia to żadni urzędnicy, mężowie stanu czy zaufania publicznego. Za ciency są na to ;)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych