Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ksiądz a starsi zboru


  • Please log in to reply
218 replies to this topic

#41 pharao29

pharao29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Jarocin

Napisano 2008-10-29, godz. 22:31

''Osoba publiczna - osoba, która wykonuje funkcje publiczne lub przez inną swoją działalność zawodową, gospodarczą, społeczną, polityczną, kulturalną itp. wpływa znacząco na funkcjonowanie społeczeństwa.'' Wiki. Kierujący 120 000 ŚJ mają pewien wpływ na funkcjonowanie społeństwa a na pewno na tego gościa. GŁOSICIEL w terenie też jest już osobą publiczną, a nie Józkiem przechadzającym się po klatkach schodowych. KOŃCZE TEN TEMAT.

My już go skończyliśmy... Też cytowałem tę definicję.
"Szlachetny rzecz każdą z wielu stron ogląda i nie ma uprzedzeń"

#42 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-10-29, godz. 22:36

Uwaga!

Mariusz (autor) - zmienił początek - zapowiedział ciąg dlaszy filmów. Oj, to mi sie podoba;)


A niech nagrywa, skoro czuje taką potrzebę.

#43 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-10-30, godz. 08:31

Kierujący 120 000 ŚJ mają pewien wpływ na funkcjonowanie społeństwa a na pewno na tego gościa. GŁOSICIEL w terenie też jest już osobą publiczną, a nie Józkiem przechadzającym się po klatkach schodowych.


Gdyby odwiedził go Frankenstein Mielczarek, to wówczas moglibyśmy mówić o osobie publicznej :) A leśny dziadek, który zawiaduje kilkudziesięcioma owieczkami, już RACZEJ nią nie jest. Nie jest nią również Józek przechadzający się po klatkach schodowych :) To tak, jakby porównywać prezesa koncernu do szeregowego przedstawiciela handlowego.

Zresztą, nieważne. Chętnie obejrzę inne filmiki z tego cyklu i podam linka dalej. Rewelacyjny sposób na wydawanie świadectwa :lol:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#44 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-10-30, godz. 09:07

Ja usunąłbym napisy ze środka filmu i dał komentarz na koniec. Przecież widać i słychać co się dzieje. Napisy przeszkadzają w odbiorze.
Mariusz nie wykorzystał możliwości zadania pytania o zasady postępowania w wypadku bycia świadkiem grzechu. Wydawało się, że przygotowuje sobie do tego grunt, ale potem brak konsekwencji. Ten młodszy starszy zaplątał się na początku. Z jego wypowiedzi wynikało, że nie zna podstaw Biblii i można to było mu wykazać.
Pamiętam, gdy już nie chodziłem do służby, nie zgłaszałem się na zebraniach, przez osiem miesięcy tylko trzy siostry zapytały mnie co się ze mną dzieje. Po mojej rozmowie z nadzorcą obwodu również nie było żadnej reakcji.
Wydaje mi się, że nie jest to tylko lokalne zjawisko. KONIEC JEDYNEJ PRAWDZIWEJ JEST BLISKI


Ten film to wspaniała odpowiedź na pytanie z najnowszego traktatu

Użytkownik szperacz edytował ten post 2008-10-30, godz. 09:09


#45 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-10-30, godz. 10:58

Ja usunąłbym napisy ze środka filmu i dał komentarz na koniec. Przecież widać i słychać co się dzieje. Napisy przeszkadzają w odbiorze.
Mariusz nie wykorzystał możliwości zadania pytania o zasady postępowania w wypadku bycia świadkiem grzechu. Wydawało się, że przygotowuje sobie do tego grunt, ale potem brak konsekwencji. Ten młodszy starszy zaplątał się na początku. Z jego wypowiedzi wynikało, że nie zna podstaw Biblii i można to było mu wykazać.
Pamiętam, gdy już nie chodziłem do służby, nie zgłaszałem się na zebraniach, przez osiem miesięcy tylko trzy siostry zapytały mnie co się ze mną dzieje. Po mojej rozmowie z nadzorcą obwodu również nie było żadnej reakcji.
Wydaje mi się, że nie jest to tylko lokalne zjawisko. KONIEC JEDYNEJ PRAWDZIWEJ JEST BLISKI


Ten film to wspaniała odpowiedź na pytanie z najnowszego traktatu




No właśnie. A podobno zadaniem ,,starszyzny'' jest dbać o trzodę (chlewną). Tymczasem 3 lata mieli goscia gdzies, a obudzili się, bo zaobaczyli go z papierosem, więc wpadli go wykluczyć zatroskani, że cholera... jasna. 


Ksiąd katolicki v starszyzna 3:1 :PPP

#46 elihu

elihu

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 134 Postów

Napisano 2008-10-30, godz. 11:52

No właśnie. A podobno zadaniem ,,starszyzny'' jest dbać o trzodę (chlewną). Tymczasem 3 lata mieli goscia gdzies, a obudzili się, bo zaobaczyli go z papierosem, więc wpadli go wykluczyć zatroskani, że cholera... jasna.


Ksiąd katolicki v starszyzna 3:1 :PPP

Jakże się cieszę, że takie filmy pokazuje sie publicznie! Widać z nich wyraźnie jakimi pobudkami się kierują i kim są ludzie, którzy sa wykulczani lub sie odłączają od zboru ŚJ. Oszołomy, fanatycy a przede wszysktkim kierujący się zwierzęcą nienawiścia i urazą do SJ. A wiec w pełni potwierdza się to, co już dawno ŚJ piszą o takich osobnikach.
Bohater filmu (Mariusz) swoją zdradę ideałów, którym śłubował wierność, próbuje pomniejszyć rzekomym brakiem zainteresowania ze strony starszych. Wyraźnie widać było (mimo pocięcia filmu na kawałki), ze M. i zonka unikali spotkania ze starszymi a nawet ich okłamali podając fałszywy adres zamieszkania. A potem kiedy "ideał sięgnął bruku" czyli Mariusz się całkiem up... klasycznie szukali winnych u innych a nie u siebie. Tak. Z całą pewnością takie filmy trzeba upubliczniać. Niech ludzie zobaczą, ze takich oszołomów, fanatyków i zdrajców Świadkowie JEhowy miec u siebie nie chcą. Tacy albo sa wykluczani albo sami odchodzą bo nie mogą sprostać poziomowi ŚJ. Podobnie było w przypadku niejakiej Edyty? jednej z bohaterek programu Drzazgi "Rozmowy w toku" sprzed kilku lat. Panienka ta będąc SJ potrafiła sobie pozwolić wyzwac swoją matkę od "głupich" bo ta nie chciała słuchać tego co Edyta jej chciała głosić. A zaraz potem w programie ta sama Edyta powiedziała, że "SJ są mili tylko dla tych, którzy chcą słuchać o ich religii" co oznacza, ze jesli ktoś nie chce o niej słuchać, to SJ będa dla niego niemili. Tymczasem to właściwie mówiła o sobie: To ona była chamska wobec swojej mamy (czym gwałciła zasady religijne SJ) a potem oskarżyła o takie same postępowanie wszystkich ŚJ. To takie typowe dla odstępców: Oskarżyć innych o zło, które się samemu popełnia. Nie inaczej było z Markiem Boczkowskim, który jak sam przyznał jako ŚJ i starszy zboru oszukiwał innych.
Mariusz z filimiku to ten sam typ. Zupełnie nie wadomo na jakiej podstawie stwierdził, ze starsi zboru go "poniżają" bo takie stwierdzenie pada w komentarzu. I chociaz zarzekał się, że nie zostanie wykluczony (bo obmyślił sobie, że sam się prędzej odłączy) to na miejscu tych starszch nie miałbym zadnych skrupułów zeby to komitet go wykluczył.
Zresztą jasno widać, jak M. a za nim inni sa świecie przekonani, że skoro chce się z nim spotkac komitet sądowniczy to jedynie po to by go wykluczyć. Nic bardzej błędnego, choć taki dogmat obowiązuje wsród uczestników tego forum.
Tak że jeszcze raz powtarzam, ze cieszę sie ze takie filimi powstają. I że tacy ludzie jak M. są odwiewani ze zboru jak plewy.

#47 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-10-30, godz. 13:54

No, Elihu się odezwał, więc jest równowaga w przyrodzie :lol:
Ujmę to tak - najłatwiej jest działać według zasady: j...ać, karać, nie wyróżniać, w wolnych chwilach prześladować. Ciekaw jestem, gdzie ten samograj, który się nazywa "miłością bliźniego", w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu. Osobliwa to "miłość", skoro wychodzi się z założenia, że łatwiej przywalić komuś pięścią niż podać dłoń.
Ja też się cieszę, że takie filmy się ukazują. Może dzięki temu część potencjalnych zainteresowanych będzie chciała oszczędzić sobie poniżenia, brnięcia w absurdy i traumy na pół życia.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#48 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2008-10-30, godz. 14:14

(...)
Przypisałaś mi złe pobudki i się pomyliłaś, co się zdarza.

Wybacz, ale ja lepiej wiem, co napisałam i co mną kierowało.

Napisalas: "Tym bardziej więc mnie rozśmieszyła wypowiedź tego bidoka, że starsi go odwiedzili dopiero po trzech latach. Skoro tak bardzo za nimi tęsknił, to dlaczego sam się do nich nie wybrał?"
Po prostu wysmiewasz tego czlowieka i to chcialam ci powiedziec.
Takie pokretne tlumaczenia starszych , ze nie wiedzieli gdzie mieszka itd. to przypominaja mi wyrachowana postawe Uczonych w Pismie. Myslisz, ze oni nie wiedzieli gdzie mial sie urodzic Mesjasz? Dobrze wiedzieli (MAT 2:4,5), tylko nie chcieli wiedziec. Tak bardzo nie chcieli wiedziec, ze po prostu postepowali tak jakby nie wiedzieli.

#49 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-10-30, godz. 17:48

Wyraźnie widać było (mimo pocięcia filmu na kawałki), ze M. i zonka unikali spotkania ze starszymi a nawet ich okłamali podając fałszywy adres zamieszkania.


''I jeszcze pragnę dodać że już za kilka dni opublikuje cały materiał filmowy z wizyty starszych zboru od początku do końca aby nikt mi nie zarzucił iż wyrwałem z kontekstu niektóre słowa starszych.''

#50 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-10-30, godz. 19:49

Postuluję, żeby postawić Mariusza i jego żonę przed trybunałem stanu, a później przed plutonem egzekucyjnym za niepodanie adresu starszym :lol: Biedaczkowie, nie mogli wykazać swej miłości bliźniego :P
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#51 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-10-30, godz. 20:10

Kierujący 120 000 ŚJ mają pewien wpływ na funkcjonowanie społeństwa a na pewno na tego gościa. GŁOSICIEL w terenie też jest już osobą publiczną, a nie Józkiem przechadzającym się po klatkach schodowych.


Głosiciel nie jest osobą publiczną. Proszę czytać posty wyżej.

Ale mam dobrą wiadomość: już nie musimy zastanawiać się nad tym, czy głosiciel lub starszy zboru jest osobą publiczną, czy nie.

Ustawa, która zawiera przepisy dotyczące ochrony wizerunku, posługuje się pojęciem "osoby powszechnie znanej", a nie osoby publicznej ;)

Napisalas: "Tym bardziej więc mnie rozśmieszyła wypowiedź tego bidoka, że starsi go odwiedzili dopiero po trzech latach. Skoro tak bardzo za nimi tęsknił, to dlaczego sam się do nich nie wybrał?"
Po prostu wysmiewasz tego czlowieka i to chcialam ci powiedziec.


E, i tu masz rację. Ja jak chciałam porozmawiać ze starszymi, to sama szłam do nich, a nie czekałam, aż któryś mnie odwiedzi. Nadal więc nie rozumiem jego żalu, że starsi odwiedzili go dopiero po trzech latach. W dobie telefonów komórkowych to chyba nie takie trudne umówić się z kimś na wizytę.

Użytkownik ewa edytował ten post 2008-10-30, godz. 20:23


#52 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-10-30, godz. 20:32

Oni przecież przed starszymi ukrywali gdzie mieszkali!!! :D Pewnie pomalowali sobie drzwi w "kolorze maskującym"... ;)

W dobie telefonów komórkowych to chyba nie takie trudne umówić się z kimś na wizytę.

Dla mnie to argument świadczący przeciw starszyźnie. Przez trzy lata nie kapnęli się że dwie osoby ze zboru wyparowały??? Łeee to oni tylko ściemę walą podczas głoszenia, że u nich wszyscy sie tak o siebie troszczą... ;)

Użytkownik pawel r edytował ten post 2008-10-30, godz. 20:36

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#53 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-10-30, godz. 20:38

Oni przecież przed starszymi ukrywali gdzie mieszkali!!! :D Pewnie pomalowali sobie drzwi w kolorze maskującym... ;)

Dla mnie to argument świadczący przeciw starszyźnie. Przez trzy lata nie kapnęli się że dwie osoby ze zboru wyparowały??? Łeee to oni tylko ściemę walą podczas głoszenia, że u nich wszyscy sie tak o siebie troszczą... ;)


Nie, no oczywiście, że starsi powinni odwiedzić głosiciela. Taki ich obowiązek. Ale skoro tego nie zrobili, to dlaczego sam do nich nie zadzwonił, skoro mu tak zależało?

Użytkownik ewa edytował ten post 2008-10-30, godz. 20:41


#54 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-10-30, godz. 20:49

Ale skoro tego nie zrobili, to dlaczego sam do nich nie zadzwonił, skoro mu tak zależało?

Ewciu przecież wyraźnie podał, że był przynajmniej u dwóch osób na początku i... można usłyszeć jak go potraktowano. Miał do ilu razy chodzić?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#55 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-10-30, godz. 21:04

Ewciu przecież wyraźnie podał, że był przynajmniej u dwóch osób na początku i... można usłyszeć jak go potraktowano. Miał do ilu razy chodzić?


No to w takim razie jedni warci drugich i tyle ;)

#56 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2008-10-30, godz. 21:40

Ewa nieuważnie oglądała.
pozdrawiam Andrzej

#57 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-10-30, godz. 21:49

Ewa nieuważnie oglądała.


Raczej nieuważnie słuchała. Albo jeszcze inaczej: oglądałam i słuchałam, ale dźwięk nie jest tam najlepszy ;) No ale zadałam sobie trud, żeby to jeszcze raz oglądnąć i wsłuchać w dialogi ;)

No i mam nadzieję, że teraz nikt nie rozpłacze się z tego powodu, że nie udało mi się dosłyszeć za pierwszym razem, co oni tam mówili ... ;)

Użytkownik ewa edytował ten post 2008-10-30, godz. 22:06


#58 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-10-30, godz. 22:07

natury prawnej kwestia...jesli dobrze zrozumialem jeden z tych starszych widzial tego brata palic, podbnie jego zona i syn.....
I tu mamy problem bo jesli on juz wystepuje w rolis swiadka tonie moze brac udzialu w tej rozmowie jak i komitecie sadowniczym... jesli birze to nie moze byc swiadkiem.. idac dalej on jest dosc mlody czy jego syn jest juz bratem??? jesli nie to pozostaje nam jeden swiadek zdarzenia.....
czy wczyms sie pomylilem?
[font=Tahoma]

#59 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-10-30, godz. 22:14

natury prawnej kwestia...jesli dobrze zrozumialem jeden z tych starszych widzial tego brata palic, podbnie jego zona i syn.....
I tu mamy problem bo jesli on juz wystepuje w rolis swiadka tonie moze brac udzialu w tej rozmowie jak i komitecie sadowniczym... jesli birze to nie moze byc swiadkiem.. idac dalej on jest dosc mlody czy jego syn jest juz bratem??? jesli nie to pozostaje nam jeden swiadek zdarzenia.....
czy wczyms sie pomylilem?


Ogólnie rzecz biorąc: przykra sytuacja ... ;)

#60 dadi

dadi

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 47 Postów
  • Lokalizacja:pomorskie

Napisano 2008-10-30, godz. 22:37

Nie no, film jest ekstra przez to, że pokazuje kto jest kim na tym forum. Dla jednych to woda na ich młyn, młyn zaślepionej nienawiści.
Dla innych, bardziej zrównoważonych poprostu niesmaczny. Pewnych rzeczy się nie robi, nie czyta się cudzych listów ( sms-ów ), nie podsłuchuje się, nie grzebie po cudzych kieszeniach, nie upublicznia się wreszcie rozmów w zamkniętym gronie. To elementarne zasady dobrego wychowania jakie powinno się wynieść z domu. W związku z tym ten film oprócz świadectwa braku kindersztuby u niektórych, dla mnie nie wnosi nic.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych