Skocz do zawartości


Zdjęcie

nowa religia z nową lepszą prawdą czy nowa niewola?


  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#41 nozdob

nozdob

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2011-06-01, godz. 07:09

Gambit, ostrzegasz mnie abym sobie nie zgotował śmierci...
dla mnie ważne są te wersety:

Jana 6 BT
(53) Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. (54) Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. (55) Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. (56) Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. (57) Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie.

Łukasza 22 BT
(17) Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie rzekł: Weźcie go i podzielcie między siebie; (18) albowiem powiadam wam: odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu, aż przyjdzie królestwo Boże. (19) Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę! (20) Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana.


I jeszcze ciekawostka wynikająca z jeszcze jednego wersetu wybrałem przekład Nowego Świata co by nie tłumaczyć więcej niż potrzeba.

1 Kor 11 NS
(25) Podobnie uczynił też z kielichem, gdy po spożyciu wieczerzy powiedział: "Ten kielich oznacza nowe przymierze na mocy mojej krwi. Czyńcie to, ilekroć Będziecie go pić, na moją pamiątkę". 26 Bo ilekroć jecie ten chleb i pijecie ten kielich, obwieszczacie śmierć Pana, aż on przybędzie.

Jeśli zgodnie z wiedzą Ciała Kierowniczego Jezus już przyszedł czemu obchodzona jest pamiątka?

#42 janek

janek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2011-06-01, godz. 21:11

Łukasza 22 BT
(17) Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie rzekł: Weźcie go i podzielcie między siebie; (18) albowiem powiadam wam: odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu, aż przyjdzie królestwo Boże. (19) Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę! (20) Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana.


Jeśli zgodnie z wiedzą Ciała Kierowniczego Jezus już przyszedł czemu obchodzona jest pamiątka?

Z tego 17 wiersza wynika że jak przyjdzie to będzie pił razem z nimi. Może zapraszają wszystkich świadków, ale ciągle zapominają zaprosić Jego na Wieczerzę i dlatego nie korzystają z tego kielicha, bo czkają kiedy On zacznie pić pierwszy. Może zapomnieli nakreślić w swoich naukach czy ma przyjść widzialnie, czy ma być niewidzialny.
A w ogóle to po co się zbierają do wieczerzy skoro Jezus jadł i pił tylko z apostołami?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych