Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komitet Jezusa.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
98 replies to this topic

#1 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-11-06, godz. 07:22

Informacja Forum: Ostatni weekend ujawnił kierowane pod adresem administracji skargi, zarzuty i roszczenia związane z obrażaniem uczuć religijnych. Nie możemy więc dłużej udostępniać tekstu zamieszczonego tu pierwotnie.

Użytkownik jb edytował ten post 2008-11-24, godz. 00:31


#2 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-11-06, godz. 07:41

Gratuluję talentu i wyobraźni!

#3 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-11-06, godz. 08:26

Świetne :lol: Tylko mój monitor trochę ucierpiał, bo przy: "S3: Uwazaj, Panie Jezu, od takiego stwierdzenia juz tylko o krok do odstepstwa" parsknąłem na niego kawą :lol:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#4 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-11-06, godz. 09:15

Rewelka :-)
[db]

#5 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2008-11-06, godz. 09:53

Rewelka :-)


S1(przerywajac mu): Przypominam,, ze to spotkanie jest z twojego powodu,
wyśmienite

#6 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-11-06, godz. 10:17

Świetne :lol: Tylko mój monitor trochę ucierpiał, bo przy: "S3: Uwazaj, Panie Jezu, od takiego stwierdzenia juz tylko o krok do odstepstwa" parsknąłem na niego kawą :lol:

A co, Tobie tez cos takiego powiedzieli? Bo mnie tak: "Od takiego myslenia juz tylko krok do odstepstwa" :)
Dołączona grafika

#7 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-11-06, godz. 10:20

W temacie obok także padło to stwierdzenie...... Jezus dziś mógłby miec kłopoty.....
Kto wie może i na Boga by się cos znalazło :) Organizacja musi być czysta :) A Bóg ma ręce splamione krwia..... czy okazał skruchę?????

Oto dokąd prowadzi ciasne myslenie podporządkowane wykładni kilku dziadków z NY.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#8 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-11-06, godz. 10:58

A co, Tobie tez cos takiego powiedzieli? Bo mnie tak: "Od takiego myslenia juz tylko krok do odstepstwa" :)




Mniej więcej w takiej wymowie, gdyż nie chciałem zrozumieć, że JEHOWIE PODOBA SIĘ, ABY MÓWCY MIELI BIAŁE KOSZULE I SPODNIE WYPRASOWANE W KANT :lol: Zapytałem, czy inny kolor koszuli uwłacza JHWH. I wówczas było coś o "duchu buntu" :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#9 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-11-06, godz. 12:14

Hahaha, świetne;)

#10 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-11-06, godz. 12:44

Proponuję dopisać pozostałe 2 akty i będzie klasyczny podział dramatu :) "Komitet Jehowy" i wreszcie "Komitet Ducha Świętego". Tej ostatniej osobie byłoby chyba najtrudniej coś udowodnić, ale co to za problem dla braciszków... :rolleyes:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#11 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-11-06, godz. 15:40

Jezus byl pokornym i cierpliwym czlowiekiem, ale grozny Jehowa prawdopodobnie nawet nie stawilby sie na komitet, musieliby go wykluczyc zaocznie. A duch swiety to jajcarz, po tylu dziesiecioleciach "nowego swiatla" i "nowego zrozumienia" jeszcze wykrecilby im numer i natchnal do ogloszenia jakiegos "nowego szalenstwa" ;)

Użytkownik Agape edytował ten post 2008-11-06, godz. 16:21

Dołączona grafika

#12 alan

alan

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 114 Postów

Napisano 2008-11-06, godz. 16:17

bomba!!!!!!!!!!!!! dobrze było by odegrać role i puścić w necie.
Odkupię stare publikacje z początku poprzedniego wieku (polskie lub angielski)

#13 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-11-07, godz. 09:33

zaj***ste :)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#14 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-11-21, godz. 17:49

Agape, dopiero dzisiaj przeczytałem ten "dramat".

Super - moje gratulacje!! Masz talent :)

#15 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-11-21, godz. 18:42

no no tez dopiero przeczytałem ;-) dobre Agape ! czekamy na nastepne teksciory ;)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#16 pharao29

pharao29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Jarocin

Napisano 2008-11-21, godz. 19:02

Czytałem z niekłamana przyjemnością - troszkę mi to przypomina "Teatrzyk Zielona Gęś"... Ubawiłem się!
"Szlachetny rzecz każdą z wielu stron ogląda i nie ma uprzedzeń"

#17 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-11-22, godz. 18:41

Przy okazji dramatu Agape nasunęła mi się taka refleksja, że w historii nie raz rewolucja zjadała swoich ojców ( vide: Lew Trocki )

#18 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-11-22, godz. 20:58

a mnie nasunęła się refleksja że niezależnie od tego, czy wierzymy w Bóstwo Chrystusa, czy uznajemy Go za Mesjasza będącego "tylko i aż" człowiekiem czy jesteśmy niewierzący, niezależnie od tego czy w ogóle wierzymy w historyczność Jezusa...

na kartach Biblii znajdujemy opis "komitetu sądowniczego" biblijnego Jezusa i możemy się doszukać wielu wielu podobieństw między dramatem Agape a dramatem Biblijnym.

Jezus został "wykluczony" spośród żyjących za to że głosił coś co nie podobało się starszym zboru izraelskiego.

#19 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-11-23, godz. 08:59

Pierwszy raz to czytam. Ale się uśmiałem. Nie rozumiem tylko, dlaczego starszy cytuje z angielskiej Strażnicy?

S3: Wedlug najnowszego nowego swiatla - mowi wyciagajac najnowsza "Straznice" po angielsku - gdyby cos takiego mialo miejsce, jeden ze 144000 zajalby twoje miejsce na tronie.


Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#20 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-11-23, godz. 09:57

To jest nadgorliwy starszy, ktory wie jakie nowe swiatlo sie pojawi, jeszcze zanim zostanie przetlumaczone.

Jezus został "wykluczony" spośród żyjących za to że głosił coś co nie podobało się starszym zboru izraelskiego.

Sebastian, Jezus zostal rowniez wykluczony z dyskusji doktrynalnych, gdzie najwazniejsze jest udowodnic racje wlasnego systemu religijnego, nikt nikogo nie slucha a przywodcy mysla ze maja prawo do decydowania kto bedzie zbawiony. To co dzieje sie w religiach nie ma nic wspolnego z rzeczywista nauka Jezusa, z przykazaniem jakie przyniosl, ono zaginelo gdzies w morzu teologii.
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych