Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komitet Jezusa.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
98 replies to this topic

#81 odeszłam

odeszłam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 117 Postów

Napisano 2008-11-26, godz. 13:18

Przeczytałam, więc czuję się upoważniona aby zabrac głos. Nie widzę najmniejszych powodów, dla których ten tekst nie mógłby dalej być udostępniony. W którym miejscu on obraża uczucia religijne i przede wszystkim czyje? Na forum jestem kilka miesięcy i czytałam chamskie, butne czy wręcz idiotyczne komentarze obrażające inteligencję wielu. Czy moderator je też usunie?
Agape jesteś wielka.

#82 Abriella

Abriella

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-11-26, godz. 13:34

Agape jesteś wielka.


Nie widzę tu nic gorszącego.
Świetny tekst! Doskonale ukazuje pewne mechanizmy ... dajcie mi człowieka, a ja juz znajde na niego paragraf! Skąd my to znamy...

#83 Emka

Emka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 164 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2008-11-26, godz. 15:23

A tak się zirytowałam, jak weszłam tutaj i zobaczyłam, że coś tu było i już nie ma :P Dzięki ogromne za umożliwienie przeczytania tego - Agape, gratulacje, to jest po prostu świetne! :) Dokładnie pokazuje absurdy WTSu i w konsekwentny, choć oczywiście nieco przerysowany na potrzeby satyryczne, sposób przedstawia tok działania "niewolnika". Szczerze mówiąc, nie wiem, co mogło razić w tym tekście, bo, jak już zostało zauważone, zdarzały się tu ostrzejsze rzeczy. Poza tym tekst obnaża jedynie błędy ŚJ i w żaden sposób nie obraża samego Jezusa. Oczywiście, każdy ma prawo do własnych odczuć, ale ciężko uwierzyć, że rzeczywiście ten tekst mógł kogoś osobiście dotknąć.
"When the war of the beasts brings about the world’s end
The goddess descends from the sky."

#84 ewa.lipka

ewa.lipka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 144 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2008-11-26, godz. 17:24

Kto usunal moje opowiadanie ???
poprosze tylko imie i nazwisko... reszte zalatwie osobiscie :)

Tak pamiętam co napisałeś, jakiś dowcip o trzech na krzyżu czy tam palu.

Nie rozumię dlaczego nasze uczucia religijne były tym obrażane.
Przecież samemu Jezusowi pluli w twarz, biczowali Go i ukrzyżowali, więc sam żart dla mnie jest niczym.
Skoro swym oprawcom Jezus przebaczył, to za co my mamy się gniewać na ludzi, którzy nie wiedzą co czynią?


Ja tego tekstu nie usunęłam, bo nie mam takiego prawa, ale gdybym miała, też bym nie usunęła.

Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa

#85 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-11-26, godz. 17:26

Agape!

Nie jestem pewny, czy nie obrażę czyichś uczuć, ale może spróbuj ten tekst zamieścić na innym forum. Jest tak świetny, że może pobudzić kogoś do myślenia. Sam też robię co mogę, aby jakoś dotrzeć do ludzi z wypranymi mózgami.

Z góry wszystkich dotkniętych moim postem przepraszam, gdyż wszystkie określenia zostały użyte przeze mnie w określonym celu.

#86 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-11-26, godz. 17:47

widac wystarczy poprotestowac i wszystko wraca na miejsce ...
ale dalej pytam kto cenzuruje sobie forum w dziale HUMOR ... potrzeba nam takiego admina ??

#87 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-11-26, godz. 20:42

Voldi nikt go nie usunął, ja je widzę nadal.

http://watchtower.or...s...st&p=106792
Dołączona grafika

#88 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-12-05, godz. 11:11

Witam po krótkiej przerwie!

Rozemocjonowane są wpisy w tym wątku po zdjęciu przez Zarządzających tekstu Agape. Pozwólcie, że skrobnę kilka słów moich przemyśleń w tej materii.

Ponieważ nie znalazło się wiele osób, które byłyby gotowe uzasadnić swoje odczucia religijne, zmuszony jestem założyć, że osobami owymi byli właśnie właściciel forum i ewentualnie Moderatorzy. ( przekonania religijne Administratora są powszechnie znane, a jb w mojej ocenie prezentuje wysoki poziom bez stronniczości ). Jak zauważyli poprzednicy - było wiele postów, które "wołały do nieba" o usunięcie a jednak nikt nie reagował. Było również wiele postów ironizujących z CK ( bóstwa dla ŚJ ). Wnioskuję na podstawie tego, że poziom tolerancji zarządzających jest wysoki a także, że założyli oni minimalną ingerencję w treści i maksymalną wolność wypowiedzi na forum. To jedne z czynników, które i mnie zachęcają do wypowiedzi na tej platformie. Niemniej jednak odczuwam pewien dyskomfort wynikający z faktu unikania odpowiedzi tychże na ponawiane wciąż prośby o nieco mniej lakoniczne uzasadnienie ingerencji w powyższy wątek. Podobnie zresztą bez odpowiedzi pozostało moje zapytanie o nagłą drastyczną zmianę gości forum. Szanuję prawo własności. Brak reakcji zarządzających na rzeczowe pytania stawiają jednak pod znakiem zapytania elementarne partnerstwo na tej platformie, bo przecież bez użytkowników nie istnieje żadne forum. Powoduje też u mnie odczucie "demonstracji siły" ze strony właściciela.

Pewnie niektórzy z nas zadają sobie pytanie o dalszy sens dyskusji na tym forum w sytuacji, gdy decyzje zarządzających wydają się niezrozumiałe? Należę również do tej grupy. Osobiście będę jednak nadal uczestniczył w życiu forum, gdyż mimo minusów dostrzegam wiele plusów tej platformy. Potrzeba istnienia takiego miejsca jest dla mnie bezdyskusyjna. Dopóki będzie choćby jedna osoba, która odnajdzie poczucie własnej wartości pośród nas po sponiewieraniu przez dawnych "przyjaciół", dopóty warto tu pisać!

Dlatego proszę Was o nieobrażanie się na zarządzających, którzy w mojej ocenie popełnili jednak pewien nietakt wobec swoich partnerów. Pomyślmy o ich zaletach ;)

#89 Abriella

Abriella

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-12-05, godz. 11:28

Dopóki będzie choćby jedna osoba, która odnajdzie poczucie własnej wartości pośród nas po sponiewieraniu przez dawnych "przyjaciół", dopóty warto tu pisać![/b]


Bardzo dobrze powiedziane/napisane. Popieram w zupełnosci i mysle ze to zdanie jest kwintesencją wszytkich odpowiedzi na pytanie typu: czy warto to coś napisac?

Użytkownik Abriella edytował ten post 2008-12-05, godz. 11:28


#90 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-21, godz. 16:14

A napisalem tak sobie praktycznie z trzech powodow :)
1. Poniewaz bardzo lubie historie zwlaszcza okres wojenny
2. Bo Administrator dalej nie odpowiedzial dlaczego usunieto ten wpis "Komitet Jezusa" z dzialu HUMOR a nie usunieto innych kawalow o wiele gorzej obrazajacych jakies niby uczucia religijne :)
3. Bo w innym temacie, osoby ktore sie o cos dopytywaly i domagaly, administrator zbanowal lub wywalil na zbity pysk zamykaja temat dyskusji :) wiec pisze dalej w dziale humor :)

ad 1. zgodnie z regulaminem uprzedzam ze cytuje ze to za portalem wikipedia
zeby kto nie pomyslal ze to ja taki madry :)

Stalinizm -
Terror, którego ofiary (...)szacuje się na ok. 30 milionów ludzi .....
- Faktyczna eksterminacja kilku narodów,
- Całkowite zablokowanie wymiany wolnej myśli i związana z tym atrofia kultury i twórczych badań naukowych.

Trzema podstawowymi filarami instytucjonalnymi stalinizmu były:
- Faktycznie totalna władza Stalina
- Biurokracja monopartyjna, działająca we wszystkich powierzchniowych obszarach władzy – wprowadzająca w czyn jawne decyzje Stalina
- Aparat przymusu i kontroli – realizujący bezpośrednio niejawne decyzje Stalina i kontrolujący zachowania wszystkich bez wyjątku,

Podstawowymi cechami stalinizmu były:
- Pełne jedynowładztwo Stalina.
- Ciągła totalna kontrola wszystkiego i wszystkich
- Ciągły i stale narastający terror, który przez cały czas zagrażał wszystkim oprócz samego Stalina.

to tyle jesli chodzi o krotki wyciag z wikipedii - reszte moze sobie wygoglowac i dowiedziec jak towarzysz Jozef traktowal ludzi

dla zestawienia tego, jakby sie moglo wydawac historycznego przykladu, podaje pare punktow z wyciagu regulaminu forum na ktorym teraz pisze, bo ogolnie sie boje i wole nie byc na bakier z prawem ..bo przecie nie chce byc banowany... juz za duzo znajomych stracilem w ten tragiczny sposob :)

Informacje Dodatkowe
  • Administrator ma prawo zmienić Regulamin.
  • Administrator ma prawo podejmować niezależne decyzje w każdej kwestii dotyczącej Forum.
  • Administrator ma prawo dowolnie dysponować przestrzenią Forum.
  • Administrator ma prawo usunąć dowolną osobę lub wypowiedź z Forum bez podania przyczyny.
  • Decyzje Administratora są ostateczne i niepodważalne. Kwestionowanie ich może prowadzić do bana ze skutkiem natychmiastowym.
  • Administrator realizuje swoje decyzje samodzielnie oraz przy współpracy z Moderatorami Forum, których upoważnia do podejmowania stosownych działań porządkowych (wskazanych w Regulaminie oraz innych, dostosowanych do sytuacji).
Postanowienia Końcowe
  • Rejestracja na Forum jest równoznaczna z akceptacją Regulaminu.
zgodnie z regulaminem powiadamiam ze cytuje regulamin .. pod ktorym sie podpisalem, ze go akceptuje :)
na tym polega tak zwany chihot historii :)

Użytkownik Voldemort edytował ten post 2008-12-21, godz. 16:57


#91 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-21, godz. 17:15

a nie mowilem???!!!! :blink:
[font=Tahoma]

#92 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-12-21, godz. 17:29

Rejestracja na Forum jest równoznaczna z akceptacją Regulaminu.
zgodnie z regulaminem powiadamiam ze cytuje regulamin .. pod ktorym sie podpisalem, ze go akceptuje :)
na tym polega tak zwany chihot historii :)

Jestes pewien ze sie podpisales pod aktualnym regulaminem? Bo ja tu jestem bardzo krotko a tego ktory zaakceptowalam rejestrujac sie juz nie ma.
Zaleca sie zrobienie kopii aktualnego regulaminu w razie gdyby chciano nas osadzac na podstawie czegos, pod czym sie nie podpisalismy.
Dołączona grafika

#93 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-21, godz. 17:50

Bluzniercze ...znaczy bluznierczynio ....:)
Regulamin mowi wyraznie
1. Admin ma racje
2. Jakby Admin nie mial racji to wazny jest punkt 1

Zbanowac ja !! no powiedzmy na 3 lata i 7 miesiecy bez zawieszenia

P.S. To pisalem ja Jarzabek .... niech zyje prezes naszego forum niech zyje nam !!!

#94 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-21, godz. 18:01

Bluzniercze ...znaczy bluznierczynio ....:)
Regulamin mowi wyraznie
1. Admin ma racje
2. Jakby Admin nie mial racji to wazny jest punkt 1

Zbanowac ja !! no powiedzmy na 3 lata i 7 miesiecy bez zawieszenia

P.S. To pisalem ja Jarzabek .... niech zyje prezes naszego forum niech zyje nam !!!


No cos ty Wielki Brat wezmie to na powaznie i szkoda bedzie pieknej Agape...... :P
[font=Tahoma]

#95 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-12-21, godz. 20:18

Hub: szybciej Volda...
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#96 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-21, godz. 20:23

Przecie ja tylko cytuje ..nic swojego i tworczego poza tym jestem wazeliniarzem i uwielbiam rzadzacych ..dopoki nie pojawia sie nowi :)

#97 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-21, godz. 20:26

Hub: szybciej Volda...


tzn ??? szkoda bedzie pieknego Volda?
[font=Tahoma]

#98 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-12-21, godz. 22:24

Czy pięknego, to nie wiem :P Ale szkoda będzie, oj, szkoda...

Jestem w kiepskim nastroju, czytam właśnie o tym, jak przebiegało wprowadzenie władzy komunistycznej w Polsce i źle mi z tym. Terror, wyroki śmierci, same paskudztwa. A tu też mówicie o totalitaryzmie, buuu...
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#99 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-12-22, godz. 09:32

Szczerze Was proszę, abyśmy dali spokój Administratorowi. Jest on właścicielem forum i uszanujmy prawo własności! Obecnie już wiem, że wszelkie prośby o ustosunkowanie się właściciela do danej sprawy nie mają sensu! I tak dla przykładu pan Zabiełło wyraźnie napisał, że już raz uzasadnił wywalenie Marka Boczkowskiego i dał do zrozumienia, że temat jest definitywnie zamknięty! --> link Osobiście potrafię to nawet zrozumieć: nikt w jego domu nie będzie go obrażał !! A że jest pamiętliwy? No cóż - life is brutal !

Bywa, że z powyższych przyczyn i mi już czasami odechciewa się pisania. Poważnie. Owszem, możemy zbojkotować te miejsce. Tylko czy warto? czy jest lepsze miejsce do wymiany myśli i doświadczeń w tematyce ŚJ? ja uważam, że warto tutaj jednak pisać. Nie wiem - może poczułem jakąś misję do spełnienia? a może po prostu nie odwracam się plecami do tych, którzy czekają na dłoń? Nie zachowuję się jak szczur, który spieprzył z tonącego statku i cieszy się, że sam żyje. Dlatego już odpuszczam personalne wycieczki w stronę właściciela. "Jaki koń jest - każdy widzi" i nic tego nie zmieni. Może czasami JB jakąś powszechnie niezrozumiałą decyzję pana Zabiełły rozjaśni. Może tak, a może nie. Bez znaczenia.

Pamiętacie potoczne tłumaczenie pewnych niezrozumiałych zasad w WTS-ie?:

"Ty znasz zasady. Albo je akceptujesz i jesteś z nami, albo nie i odchodzisz. Twoja decyzja" Słyszałem to setki razy z ust ŚJ-otów.

Akceptuje twarde reguły pana Zabiełły i zostaje. Nie dlatego, że muszę, ale dlatego, że chcę. Przynajmniej na razie.

Pozdrawiam,
Piotr

Użytkownik pawdob7 edytował ten post 2008-12-22, godz. 10:49





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych