Skocz do zawartości


Zdjęcie

Troistość świata a Trójca Święta


  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-11-09, godz. 14:25

Oprócz dowodów na Trójcę Świętą w Biblii również w świecie można zaobserwować jego troistość. Oto dosłownie kilka przykładów, które mnie osobiście zastanowiły:

1. Rzeczywistość: przestrzeń, materia, czas.

2. Czas: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość. Każda z osób Trójcy jest odrębna, a jednak każda z natury jest Bogiem. Podobnie jest z czasem: przeszłość jest odrębna od teraźniejszości, która jest odrębna od przyszłości. Wszystkie są równoległe, jednak nie są to "trzy czasy", lecz jeden. To znaczy, że mają tą samą wspólna naturę: czas.

3. Przestrzeń: wysokość, szerokość, długość. W przestrzeni wysokość jest odrębna od szerokości i odrębna od głębokości, która jest odrębna z kolei od wysokości, a jednak nie stanowią one trzech przestrzeni, lecz jedną. To znaczy, że dzielą wspólną naturę: przestrzeń.

4. woda: lód, ciecz, para wodna. W przypadku wody, lód nie jest tym samym co płyn, który nie jest tym samym co gaz, a jednak nie są to trzy "wody" lecz jedna. To znaczy, że dzielą pewną wspólną naturę: są pierwiastkiem chemicznym H20.

5. atom: proton, elektron, neutron. Materia zbudowana jest atomów, które złożone są z trzech podstawowych cząstek, protonów, neutronów i elektronów. Te trzy cząstki budują wszelką materię. Protony mają ładunek dodatni, elektrony są ujemne a neutrony obojętne.

6. układ słoneczny: gwiazda, planeta, księżyc. Planety obracają się wokół gwiazd lub słońc, a księżyce obracają się wokół planet.

7. Na światło białe składają się trzy podstawowe barwy: czerwona, zielona i niebieska. Naukowcy nazywają je "barwami prostymi światła". Wszystkie kolory światła, widzialne dla oka ludzkiego, są tworzone przez jedną lub więcej z tych trzech barw. Te trzy kolory są podstawowymi budulcami wszystkich widzialnych kolorów z siedmiu różnych barw tęczy. Równe ilości tych trzech tworzą białe światło.

8. rodzina: kobieta (żona), mężczyzna (mąż), dziecko.

9. rodzaj: żeński, męski i nijaki

10. człowiek: duch, dusza, ciało. Również psychologia przyznaje, że człowiek składa się z trzech elementów: materialnego, psychicznego i duchowego. Jesteśmy czymś więcej niż tylko ciałem, czymś więcej niż tylko umysłem i czymś więcej niż duchem. Zostaliśmy stworzeni jako trójca: ciała, duszy i ducha.

11. ziemia: ląd stały, woda i powietrze

12. jajko: skorupka, żółtko, białko

13. owoc: miąższ, pestka, skórka

14. Muzyka jest trójcą. W gamie jest siedem dźwięków, ale istnieją jeszcze trzy dźwięki strukturalne, podstawowe akordy: tonika, subdominanta i dominanta. Są to trzy podstawowe dźwięki i z nich powstaje cała nasza muzyka. Bez nich nie ma harmonii. Tak więc w dziedzinie muzyki mamy trzy elementy, które łączą się w jedno i tworzą harmonię.

15. komórka organizmów żywych: błona komórkowa czyli plazmalemma, protoplazma i nukleoidy, czyli jądro komórkowe

16. rasa ludzka: biała, żólta, czarna


Oczywiście to tylko kilka przykładów, mniej lub bardziej doskonałych. Jak myslicie, czy to, źe świat wykazuje cechy troistości nie jest poszlaką za istnieniem również Trójjedynego Boga? Gdybyśmy mieli spojrzeć we wszechświat i dostrzec te jakości w nim to czy uczciwie moglibyśmy powiedzieć, że są to odciśnięte na stworzeniu palce Boga? Myślę, że tak.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#2 Scavender

Scavender

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano 2008-11-09, godz. 16:11

jako biolog uważam dwa ostatnie za nietrafione kompletnie - do poprawy albo do usunięcia ;)

Trochę mi to przypomina szukania paragrafu na siłę.

#3 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-11-09, godz. 16:28

No ale ja czytam:

Rozróżniamy trzy podstawowe rasy ludzkie – europoidalną, negroidalną i mongoloidalną.

Rasa europoidalna, potocznie nazywana jest rasą białą, charakteryzuje się jasną skórą, silnym zarostem i owłosieniem ciała u mężczyzn oraz dużym odsetkiem blondynów.

Rasa negroidalna, czyli rasa czarna, to ludzie o ciemnobrunatnym kolorze skóry, raczej słabym zaroście i owłosieniu ciała u mężczyzn, wełnistych włosach, szerokim i spłaszczonym nosie, grubych wargach i ciemnych oczach.

Dla rasy mongoloidalnej (żółtej) charakterystyczny jest żółty kolor skóry, raczej niższy wzrost, proste i grube włosy, płaski kształt twarzy oraz typowa „fałda skórna”, powodująca skośne oczy.

Oczywistością jest również fakt, iż ludzie na przestrzeni wieków łączyli się w pary mieszane. W wyniku tego można mówić o Mulatach, czyli mieszańcach rasy europoidalnej i negroidalnej, Zambosach, czyli mieszańcach rasy negroidalnej i mongoloidalnej oraz o Metysach, czyli osobach o pochodzeniu europejsko – indiańskim.


źródło: http://www.rasizm.org/rasy_ludzkie.php

na temat budowy komórki tutaj: http://medycyna.linia.pl/komorki.html

No a co sądzisz o budowie krwi? Czy też jest troista? Bo ja czytam, że krew to: erytrocyty, leukocyty i trombocyty.

W składzie krwi wyróżniamy krwinki czerwone i białe, płytki krwi oraz płynne osocze. Przenośniki tlenu, czyli erytrocyty (krwinki czerwone, inaczej czerwone ciałka krwi), mają barwę czerwoną uzależnioną od zawartej w nich hemoglobiny - substancji, która potrafi wiązać i oddawać tlen w odpowiednim momencie. Ponieważ jest ich najwięcej, stąd krew przyjmuje barwę czerwoną - jest to kolor krwi utlenowanej (tętniczej). Po oddaniu tlenu kolor krwi zmienia się na ciemnoczerwony (taką krew nazywamy żylną). Drugim ważnym elementem krwi są leukocyty (krwinki białe, inaczej białe ciałka krwi). Służą one obronie przed bakteriami, wirusami, pierwotniakami itp. Składają się z kilku podgrup - granulocytów, limfocytów i monocytów. Trzecią ważną grupą są płytki krwi (trombocyty) - wyspecjalizowane komórki, które potrafią się w odpowiednim momencie łączyć ze sobą i tworzyć skrzep uniemożliwiający wypływ krwi z uszkodzonego naczynia.

źródło: http://www.resmedica.pl/zdart8984.html

Czyli z pierwszymi punktami zgadzasz się? One i tak są najwazniejsze! :P
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#4 Scavender

Scavender

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano 2008-11-09, godz. 18:00

Rozróżniamy trzy podstawowe rasy ludzkie – europoidalną, negroidalną i mongoloidalną.


no wg jednego z podziałów tak. Dość leciwego i ponoć mało dokładnego.
Jest np. podział, który wyróżnia 6 ras i ktoś może równie dobrze powiedzieć, że Osób Boskich jest 6 bo ras jest 6.

Przykład z komórką jest dziwny, bo protoplazma to cytoplazma+jądro, a Ty tymczasem oddzielasz te dwie rzeczy od siebie.
W niektórych podręcznikach jest mowa o organellach plazmatycznych ("żywych") i nieplazmatycznych ("martwych"). Skoro są plazmatyczne i nieplazmatyczne to Osoby są 2.

No a co sądzisz o budowie krwi? Czy też jest troista? Bo ja czytam, że krew to: erytrocyty, leukocyty i trombocyty.


Są hematolodzy, którzy mówią, żeby leukocyty w ogóle skasować, bo to stary podział i dzisiaj ma się nijak np. do naszej wiedzy o funkcjach i powstawaniu komórek krwi. Inni mówią, że jak już jest taki podział to niech zostanie, bo to i tak kwestia sztuczna.
Ci co chcą dzielić na nowo zastanawiają się jak to podzielić. Jeden wyróżnia erytrocyty, limfocyty, komorki NK, granulocyty, monocyty i trombocyty,a drugi mówi, żeby dodatkowo skasować granulocyty i do ogólnego rozrachunku dodać bazo, neutro i eozynofile.

Mogę się uprzeć, uznać, że Duch jest prądem elektrycznym a Osoby są dwie. Też mogę to udowodnić argumentami ze świata przyrody. Po prostu oprę się na innych naukowcach, którzy podzielili pewne rzeczy inaczej. Dla przykładu: w jądrze nie występują protony, neutrony i elektrony tylko nukleony i elektrony. Ludzi nie dzieli się na 3 rasy tylko na mądrych i głupich.

Odnośnie Trójcy:
w karcie szpitalnej są wyszczególnione trzy różne płcie. Nie dwie, tylko trzy - "męska", "żeńska", "nieokreślona" (na niektórych drukach zamiast "nieokreślona" mamy "inna"). To też argument za Trójcą Świętą?

#5 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-11-09, godz. 18:10

no wg jednego z podziałów tak. Dość leciwego i ponoć mało dokładnego.
Jest np. podział, który wyróżnia 6 ras i ktoś może równie dobrze powiedzieć, że Osób Boskich jest 6 bo ras jest 6.

No ale biblia potwierdza trzy rasy. Bo na przykład każdy z synów Noego reprezentował jedną rasę. Zdaje się, że Strażnica też kiedyś na ten temat pisała, również opowiadając się za trzema podstawowymi rasami. A więc punkt dla mnie! :)


Przykład z komórką jest dziwny, bo protoplazma to cytoplazma+jądro, a Ty tymczasem oddzielasz te dwie rzeczy od siebie.

A ja czytając ten artykuł zauważyłem podział organiczny na trzy takie składowe: tłuszcze, skrobia i białko. Albo w chemii organicznej: kwasy, zasady, sole. A więc jednak trzy!


Dla przykładu: w jądrze nie występują protony, neutrony i elektrony tylko nukleony i elektrony.

No ale przyznasz, że nukleony to składają się na dwa typy: te o ładunku dodatnim to protony, i obojętne neutrony. A więc jednak trzy: +, -, 0. Dlaczego w kontakcie mamy czasami trzy bolce: faza, minus i uziemienie? Każde urządzenie elektryczne tak musi pracować.


w karcie szpitalnej są wyszczególnione trzy różne płcie. Nie dwie, tylko trzy - "męska", "żeńska", "nieokreślona" (na niektórych drukach zamiast "nieokreślona" mamy "inna"). To też argument za Trójcą Świętą?

No a nie zastanawiałeś się, dlaczego w całej przyrodzie występują trzy rodzaje: męski, żeński i nijaki? Przemyśl to :)
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#6 Scavender

Scavender

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano 2008-11-09, godz. 18:48

No ale biblia potwierdza trzy rasy


no ale Biblia nie jest podręcznikiem antropologii.

A ja czytając ten artykuł zauważyłem podział organiczny na trzy takie składowe: tłuszcze, skrobia i białko. Albo w chemii organicznej: kwasy, zasady, sole. A więc jednak trzy!


pała z chemii ;) Składowymi komórek są cukry, białka, tłuszcze, kwasy nukleinowe, woda, jony nieorganiczne itd. Z tłuszczu, skrobi (cukru roślinnego) i białka komórki nie zbudujesz.
Zresztą to tylko potwierdza, że przytaczasz przykłady, których tak naprawdę nie rozumiesz.

No ale przyznasz, że nukleony to składają się na dwa typy: te o ładunku dodatnim to protony, i obojętne neutrony.


a co będzie jak odkryją kolejne cząstki o których jeszcze nie wiemy? Jest jeszcze kwestia kwarków.

No a nie zastanawiałeś się, dlaczego w całej przyrodzie występują trzy rodzaje: męski, żeński i nijaki? Przemyśl to


Rodzaj w takim ujęciu to kategoria gramatyczna. W języku polskim i łacinie rzeczywiście są 3. Są natomiast języki gdzie rodzaju nijakiego brak i jakos sobie radziły ;)

#7 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-11-09, godz. 19:08

no ale Biblia nie jest podręcznikiem antropologii.

No ale przecież zostało stweirdzone, że te inne kolory skóry to powstaly w wyniku wymieszania tych trzech podstawowych. To tak jak ze światłem białym: składa się z trzech kolorów podstawowych: czerwony, zielony i niebieski. Za pomocą nich można utworzyć przy pomocy mieszania w różnych stosunkach wszystkie inne kolory we wszechświecie. Jesli zmieszamy na 100% każdego otrzymamy biały kolor, jeśli nie zmieszamy w ogóle otrzymamy czarny.


pała z chemii ;) Składowymi komórek są cukry, białka, tłuszcze, kwasy nukleinowe, woda, jony nieorganiczne itd. Z tłuszczu, skrobi (cukru roślinnego) i białka komórki nie zbudujesz.

Ale mnie chodziło o ten przykład podziału komórki:

LEUKOPLASTY DZIELĄ SIĘ NA:
amyloplasty wyspecjalizowane w tworzeniu i magazynowaniu skrobi zapasowej;
leukoplasty wyspecjalizowane w tworzeniu i magazynowaniu białek zapasowych - aleuronów;
elajoplasty wyspecjalizowane w wytwarzaniu i magazynowaniu tłuszczów.



a co będzie jak odkryją kolejne cząstki o których jeszcze nie wiemy?

No sam pomyśl czy mogą być jeszcze inne ładunki jak plus, minus i brak?


Rodzaj w takim ujęciu to kategoria gramatyczna. W języku polskim i łacinie rzeczywiście są 3. Są natomiast języki gdzie rodzaju nijakiego brak i jakos sobie radziły ;)

Mi nie chodziło o rodzaj gramatyczny tylko o płeć!
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#8 Scavender

Scavender

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano 2008-11-09, godz. 20:20

Dlaczego w kontakcie mamy czasami trzy bolce: faza, minus i uziemienie? Każde urządzenie elektryczne tak musi pracować.


a jak są dwa to JEzus jest jednym, Bóg drugim a Duch to prąd elektryczny? To by potwierdzało teologię śJ.

Mi nie chodziło o rodzaj gramatyczny tylko o płeć!


a co ma płeć nijaką ;)?

#9 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-11-09, godz. 20:39

a jak są dwa to Jezus jest jednym, Bóg drugim a Duch to prąd elektryczny? To by potwierdzało teologię śJ.

:rolleyes:


a co ma płeć nijaką ;)?

no ja bym powiedział na przykład obojniaki albo bezpłciowce. Wspominałeś też o jakiś listach w szpitalach, co to takiego? No i jeszcze w jakich to językach nie ma rodzaju nijakiego?

A ja mam jeszcze jeden przykład na "troistość" tym razem informacji. Dzisiaj na przykład w bazach danych czy w systemach experckich istnieje trzy stanowa logika. Na czym to polega? Chodzi o to, że dowolne zdanie logiczne może mieć trzy wartości logiczne: TRUE (prawda), FALSE (fałsz) oraz UNKNOWN (nie wiadomo). Podobnie warunek stawiany poprzez zapytanie do bazy danych może mieć te trzy stany. Ponieważ jednak komputer pracuje w systemie logiki dwustanowej: 0 lub 1 więc ten stan UNKNOWN zastępuje się stanem FALSE (fałsz). Nie jest to jednak właściwe bo traci się informację. Okazuje się jednak, że gdyby dzisiejsze komputery pracowały w systemie polityki trójstanowej byłyby bardziej sprawne pod względem przetwarzania informacji, ponieważ na niektóre problemy nie zawieszaly by się w poszukiwaniu odpowiedzi, tylko odpowiadały by tym pośrednim stanem: nie wiadomo.

My również w życiu codziennym spotykamy się z taką logiką. Powszechnie wiadomo, że na pytanie logiczne odpowiada się TAK, NIE albo NIE WIEM. :P
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#10 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-11-10, godz. 07:48

Takie pytania dla dociekliwych do zastanowienia:

A dlaczego zegarki mają trzy wskazówki: godzinową, minutową i sekundową?

Dlaczego nasz jeden dzień podzielony jest na trzy okresy:
8 godzin śpimy
8 godzin pracujemy
8 godzin mamy wolne

Dlaczego nasze całe życie podzielone jest na trzy okresy: dzieciństwo, młodość, starość?

Dlaczego ciało zwierząt składa się z trzech części: głowa, tułów i odwłok? Nasze podobnie: głowa, tułów, nogi.

Chyba jednak coś w tym jest :P
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#11 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-11-10, godz. 16:53

Są hematolodzy, którzy mówią, żeby leukocyty w ogóle skasować, bo to stary podział i dzisiaj ma się nijak np. do naszej wiedzy o funkcjach i powstawaniu komórek krwi. Inni mówią, że jak już jest taki podział to niech zostanie, bo to i tak kwestia sztuczna.
Ci co chcą dzielić na nowo zastanawiają się jak to podzielić. Jeden wyróżnia erytrocyty, limfocyty, komorki NK, granulocyty, monocyty i trombocyty,a drugi mówi, żeby dodatkowo skasować granulocyty i do ogólnego rozrachunku dodać bazo, neutro i eozynofile.

No ale jak sam widzisz, podział został i nikt jakoś nie kwapi się do jego zmiany. A możesz określić funkcje poszczególnych składników krwi. Bo ja na przykład w tym opisie czytam jeszcze tak:

leukocyty (krwinki białe, inaczej białe ciałka krwi) Służą one obronie przed bakteriami, wirusami, pierwotniakami itp. Składają się z kilku podgrup - granulocytów, limfocytów i monocytów.

a więc znowu trzy :P


Mogę się uprzeć, uznać, że Duch jest prądem elektrycznym a Osoby są dwie. Też mogę to udowodnić argumentami ze świata przyrody.

A jest jakaś religia, która wierzy, że Syn jest pod względem natury równy Ojcu? Bo ja nie spotkałem. Świadkowie Jehowy na przykład uważają, że Syn stoi na o wiele niższym szczeblu drabiny bytowej, bo jest archaniołem Michałem.


Odnośnie Trójcy: w karcie szpitalnej są wyszczególnione trzy różne płcie. Nie dwie, tylko trzy - "męska", "żeńska", "nieokreślona" (na niektórych drukach zamiast "nieokreślona" mamy "inna").

A ta inna to kiedy jest przyznawana?


Rodzaj w takim ujęciu to kategoria gramatyczna. W języku polskim i łacinie rzeczywiście są 3. Są natomiast języki gdzie rodzaju nijakiego brak i jakos sobie radziły ;)

A możesz podać takie języki?


a jak są dwa to JEzus jest jednym, Bóg drugim a Duch to prąd elektryczny? To by potwierdzało teologię śJ.

Po zastanowieniu się stwierdzam, że wtyczka nie moze być bo są takie same bolce, a Jezus według Strażnicy jest o wiele mniejszym bogiem od Boga Ojca :P


Dalsze przykłady troistości świata:

trzy rzeczy niezbędne istotom żyjącym do życia na ziemi

1. jedzenie
2. picie
3. oddychanie


można to przyrównac do trzech stanów skupienia materii

1. ciało stałe
2. ciecz
3. gaz


wszystkie jak widać potrzebne do życia i bez których nie można się obyć.

trzy fazy stopniowania przymiotników i przysłówków:

stopien równy, wyższy i najwyższy

przykłady:

mały, mniejszy, najmniejszy
dużo, więcej, najwięcej
zły, gorszy, najgorszy
itd.

jak widać wszystkie ważne, dwa byłyby niewystarczające do zrozumienia się i do opisu sytuacji życiowych.

zdrobnienia tez maksymalnie trzy fazy:

dom, domek, domeczek
krzesło, krzesełko, krzesełeczko
ptak, ptaszek, ptaszątko

itd.

trzy rzeczy, ktore czynią z istoty osobę: wola, myśli i uczucia - to są elementy niematerialne, energetyczne. Bo tego nie można zobaczyć, można zobaczyć tylko co najwyżej rezultaty. Uczuć my nie widzimy bezpośrednio, widzimy je tylko wtedy, kiedy są wyrażane na zewnątrz.

Troistość to właśnie te trzy elementy, które przed chwilą wymieniłem.

Kilka pytań dla tych dociekliwych:

dlaczego sygnalizacja świetlna ma trzy kolory?

Słyszałem, że ciąża też składa się z trzech etapów. Czy ktoś wie jakich?

Użytkownik mirek edytował ten post 2008-11-10, godz. 19:35

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#12 Scavender

Scavender

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano 2008-11-10, godz. 17:54

A dlaczego zegarki mają trzy wskazówki: godzinową, minutową i sekundową?


mój nie ma w ogóle ;) Poza tym jaki to ma związek z naturą?

Dlaczego nasz jeden dzień podzielony jest na trzy okresy:
8 godzin śpimy
8 godzin pracujemy
8 godzin mamy wolne


śpisz 8 godzin? Cóż za marnotrawstwo czasu :> Ja śpię 2-3 a przez 21-22h kuję. Mój dzień jest podzielony na 2 okresy ;)

Dlaczego ciało zwierząt składa się z trzech części: głowa, tułów i odwłok? Nasze podobnie: głowa, tułów, nogi.


a ręce ;)?

No ale jak sam widzisz, podział został i nikt jakoś nie kwapi się do jego zmiany


ale po co go zmieniać? On jest istotny dla laików.

Zgubiłeś NK cells.

A ta nna to kiedy jest przyznawana?


w przypadku tzw. intersexów. Aha i kiedyś był pacjent mówiący o sobie w rodzaju nijakim twierdzący, że jest bezpłciowy. Mówił np. "wczoraj wymiotowało", "wczoraj bolało ono głowa" itd.

A możesz podać takie języki?


hebrajski.

dlaczego sygnalizacja świetlna ma trzy kolory?


dla pieszych ma dwa ;)

A co do ciąży to o trymestry ci chodzi pewnie (chociaż po podział też sztuczny nie mający odbicia w naturze).

#13 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-11-10, godz. 18:11

mój nie ma w ogóle ;) Poza tym jaki to ma związek z naturą?

Masz rację nie wszystkie przykłady są dobre. Trzeba by się zastanowić, które nie są naciągane. ;)


śpisz 8 godzin? Cóż za marnotrawstwo czasu :> Ja śpię 2-3 a przez 21-22h kuję. Mój dzień jest podzielony na 2 okresy ;)

Jesteś przypadkiem wyjątkowym! Mówimy o normalnych ludziach w normalnych zdrowych warunkach! :D


a ręce ;)?

Wydaje mi się, że ręce zaliczyłbym razem z nogami do kończyń. Teraz chyba lepszy podział? :P


w przypadku tzw. intersexów. Aha i kiedyś był pacjent mówiący o sobie w rodzaju nijakim twierdzący, że jest bezpłciowy. Mówił np. "wczoraj wymiotowało", "wczoraj bolało ono głowa" itd.

A więc widzisz? Jednak coś w tym jest! :huh:


Zgubiłeś NK cells

A co to jest?


hebrajski.

Ale hebrajski z kolei ma inną troistość, której nie mają inne języki: liczbę. Rozróżnia się ich trzy rodzaje: pojedynczą, podwójną i mnogą. Jak widzisz nie ucieknie się od troistości :)


A co do ciąży to o trymestry ci chodzi pewnie (chociaż po podział też sztuczny nie mający odbicia w naturze).

Czytałem coś na ten temat jak nazywają się poszczególne fazy wzrastania płodu. Możesz przypomnieć?

Użytkownik mirek edytował ten post 2008-11-10, godz. 18:40

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#14 Scavender

Scavender

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano 2008-11-10, godz. 18:40

Jesteś przypadkiem wyjątkowym! Mówimy o normalnych ludziach w narmalnych zdrowych warunkach! biggrin.gif


tja a ja jestem chodzący armagedon - zwłaszcza dla przedmiotów szklanych i innych, które można potłuc (chociaż potrafię stłuc nawet coś co teoretycznie jest nietłukące się).

A więc widzisz? Jednak coś w tym jest! huh.gif


ono porozmawiało z psychiatrą i z ono się zrobił on.

A co to jest?


takie komóreczki ;)

Ale hebrajski z kolei ma inną troistość, której nie mają inne języki: liczbę. Rózróznia się ich trzy rodzaje: pojedynczą, mnogą i podwójną. Jak widzisz nie uciekniesz od troistości smile.gif


Hebrajski (zwłaszcza współczesny) to kiepski przykład - dualis posiadają tylko dwie grupy rzeczowników. W przypadku reszty i tak używasz liczby mnogiej - nawet mówiąc o 2 sztukach.
SCS/CS wypada tu o wiele lepiej (zwłaszcza, że tam oprócz troistości liczby jest troistość wariantów - chociaż to zależy od badacza).

Czytałem coś na ten temat jak nazywają się poszczególne fazy wzrastania płodu.


nie tyle płodu, bo płód to jedna z faz. Mówi się o zygocie, zarodku i płodzie.

Idę szukać Bozi w gniazdku ;)

Użytkownik Scavender edytował ten post 2008-11-10, godz. 18:52


#15 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-11-10, godz. 18:53

tja a ja jestem chodzący armagedon - zwłaszcza dla przedmiotów szklanych i innych, które można potłuc (chociaż potrafię stłuc nawet coś co teoretycznie jest nietłukące się).

:lol:


ono porozmawiało z psychiatrą i z ono się zrobił on.

To aż takie ciężkie przypadki macie w szpitalu? Ale tak na poważnie to za rodzaj nijaki na przykład uważam dziecko.


takie komóreczki ;)

Aha, już wiem o co ci chodziło. Ja tylko cytowałem z tego artykułu, więc tam było tak napisane. No ale oprócz trzech rzeczy: roznoszenia tlenu i pożywienia, krzepnięcia krwi i obrony organizmu, do czego jeszcze slużą elementy krwi?


Hebrajski (zwłaszcza współczesny) to kiepski przykład - dualis posiadają tylko dwie grupy rzeczowników. W przypadku reszty i tak używasz liczby mnogiej - nawet mówiąc o 2 sztukach.

Myślałem o tym starohebrajskim, biblijnym. W mojej książce o gramatyce są te trzy liczby wyróżnione.


SCS/CS wypada tu o wiele lepiej (zwłaszcza, że tam oprócz troistości liczby jest troistość wariantów - chociaż to zależy od badacza).

A co to za dziwo? :unsure: Widzę, że też nabawiłeś się bakcyla "poszukiwacza troistego świata" :P


nie tyle płodu, bo płód to jedna z faz. Mówi się o zygocie, zarodku i płodzie.

Dzięki ci za tę informację. O takim podziale właśnie myślałem.

Użytkownik mirek edytował ten post 2008-11-10, godz. 18:59

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#16 Scavender

Scavender

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano 2008-11-10, godz. 19:30

To aż takie ciężkie przypadki macie w szpitalu?


w Choroszczy, Tworkach czy Węgorzewie są gorsze. Mógłbyś tam bez problemu znaleźć Trójcę. I to nie jedną.

Ale tak na poważnie to za rodzaj nijaki na przykład uważam dziecko.


z punktu widzenia językowego owszem.
Z punktu widzenia biologii dziecko jest albo chłopczykiem albo dziewczynką.

No ale oprócz trzech rzeczy: roznoszenia tlenu i pożywienia, krzepnięcia krwi i obrony organizmu, do czego jeszcze slużą elementy krwi?


krew uczestniczy m.in. w regulacji temperatury i pH.

A co to za dziwo?


SCS - język staro-cerkiewno-słowiański.
CS to odpowiednio cerkiewnosłowiański

Co do wariantów - rzecz dotyczy deklinacji. W zależności od tego jak kończy się temat odmiana wygląda inaczej. Po spółgłosce twardej jest wariant twardy, po miękkiej wariant miękki a po określonych spółgłoskach (dokładniej mówiąc po żiwiete, czrewi, sza, szta i ci) mieszana.

#17 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-11-10, godz. 19:42

w Choroszczy, Tworkach czy Węgorzewie są gorsze. Mógłbyś tam bez problemu znaleźć Trójcę. I to nie jedną.

:rolleyes:


z punktu widzenia językowego owszem.
Z punktu widzenia biologii dziecko jest albo chłopczykiem albo dziewczynką.

oczywiste. Ale jednak w rodzinie dziecko jest czymś innym niż kobieta czy mężczyna, pomimo posiadania takiej samej płci. Spelnia inną rolę.


SCS - język staro-cerkiewno-słowiański.
CS to odpowiednio cerkiewnosłowiański

Co do wariantów - rzecz dotyczy deklinacji. W zależności od tego jak kończy się temat odmiana wygląda inaczej. Po spółgłosce twardej jest wariant twardy, po miękkiej wariant miękki a po określonych spółgłoskach (dokładniej mówiąc po żiwiete, czrewi, sza, szta i ci) mieszana.

Jak widać Trójca Święta wymieszała dobrze języki podczas budowania wieży Babel. W każdym zostawiła jakiś ślad. :P

Rdz 11:6-7 Bw „I rzekł Pan: Oto jeden lud i wszyscy mają jeden język, a to dopiero początek ich dzieła. Teraz już dla nich nic nie będzie niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić.(7) Przeto zstąpmy tam i pomieszajmy ich język, aby nikt nie rozumiał języka drugiego!”

Nie wiem, czy zastanawiałeś się kiedyś nad użyciem w tym wersecie liczby mnogiej. Otóż to trzy osoby boskie mówią w liczbie mnogiej. Nie mówi "zstąpię i pomieszam ich język" tylko "zstąpmy i pomieszjamy" a więc trzy osoby boskie. Sami zauważyliśmy przecież troiste języki. ;)
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#18 Scavender

Scavender

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano 2008-11-10, godz. 19:49

Otóż to trzy osoby boskie mówią w liczbie mnogiej


Nie. To niuanse hebrajskiej gramatyki i próba wierności przekładowi. Poczytaj Świderkównę to zrozumiesz.

#19 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-11-10, godz. 19:53

Nie. To niuanse hebrajskiej gramatyki i próba wierności przekładowi. Poczytaj Świderkównę to zrozumiesz.

No właśnie ale te niuanse świadczą o Bogu, który nie jest tylko jedną osobą. Dlatego ELOHIM to BOGOWIE a nie BÓG. Znam więcej takich wersetów. Podawałem je tutaj:

http://watchtower.or...s...ost&p=14067
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#20 Scavender

Scavender

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano 2008-11-10, godz. 20:00

No właśnie ale te niuanse świadczą o Bogu, który nie jest tylko jedną osobą


Nie koniecznie. To szukanie Trójcy tam gdzie jej nie ma.

Dlatego ELOHIM to BOGOWIE a nie BÓG


Elohim to i bogowie i bóg. Zależy od konstrukcji i kontekstu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych