Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wykluczenie w trakcie głoszenia


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2008-11-11, godz. 13:14

Hipotetyczna sytuacja w trakcie głoszenia, która właśnie sobie wyobraziłem.Wizyta u kobiety na terenie, pierwsza pytanie zadaje osoba odwiedzana...:

- Czy wolno Panu rozmawiać z byłym ŚJ? I czy był Pan kiedyś katolikiem?
- A Pani była ŚJ?
- Nie nie byłam, ale proszę odpowiedzieć na moje pytanie
- Nie nie możemy, Biblia nam tego zabrania.A katolikiem...tak, byłem
- Jeśli więc tak jest, to posługując się tą samą interpretacją, nie mogę rozmawiać z Panem. Ma pan odstępcze poglądy (od religii katolickiej którą uważa za prawdziwą) i jawnie się nimi dzieli.
- Ale żeby stwierdzić czy mam poglądy odstępcze musi Pani najpierw wysłuchać co mam do powiedzenia i sprawdzić na podstawie Biblii czy mam rację.
- Czy również stosuje Pan tą sprawiedliwą zasadę do byłych ŚJ, którzy chcą Panu coś przekazać?
- Nie.
- Wobec tego przykro mi, ale dla mnie jest Pan osoba wykluczoną z która nie mogę rozmawiać.Do widzenia

Użytkownik nickolas81 edytował ten post 2008-11-11, godz. 16:25

by Nico

#2 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-11-11, godz. 13:21

rewelacyjne:)
zachęcam sympatyków do stosowania :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#3 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-11-11, godz. 13:55

Fajne, ale nikt nie potraktuje tego poważnie. ;))))

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#4 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2008-11-11, godz. 14:44

Ja pomyślałem że spróbuję to zastosować, nie chodzi przecież o to żeby wygrać bitwę ale o to żeby zachęcić do zastanowienia się nad czymś tak pozbawionym logiki jak zakaz rozmów z byłymi świadkami...
by Nico

#5 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-11-11, godz. 16:08

Dobre. moze kogos to skloni do zastanowienia.

#6 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-11-11, godz. 16:20

Hipotetyczna sytuacja w trakcie głoszenia, która właśnie sobie wyobraziłem.Wizyta u kobiety na terenie, pierwsza pytanie zadaje osoba odwiedzana...:

- Czy wolno Panu rozmawiać z byłym ŚJ? I czy był Pan kiedyś katolikiem?
- A Pani była ŚJ?
- Nie nie byłam, ale proszę odpowiedzieć na moje pytanie
- Nie nie możemy, Biblia nam tego zabrania.A katolikiem...tak, byłem
- Jeśli więc tak jest to ja również interpretując identycznie to co tam jest powiedziane, nie mogę rozmawiać z Panem. Ma pan odstępcze poglądy (od religii katolickiej którą uważa za prawdziwą) i jawnie się nimi chce dzielić.
- Ale żeby stwierdzić czy mam poglądy odstępcze musi Pani najpierw wysłuchać co mam do powiedzenia i sprawdzić na podstawie Biblii czy mam rację.
- Czy również stosuje Pan tą sprawiedliwą zasadę do byłych ŚJ, którzy chcą Panu coś przekazać?
- Nie.
- Wobec tego przykro mi, ale dla mnie jest Pan osoba wykluczoną z która nie mogę rozmawiać.Do widzenia


Trafione w dziesiątkę!

Tylko, który katolik na to wpadnie?

Użytkownik szperacz edytował ten post 2008-11-11, godz. 16:21


#7 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-11-11, godz. 16:41

Trafione w dziesiątkę!

Tylko, który katolik na to wpadnie?

Nie musi byc katolik, tutejsi glosiciele zakladaja, ze jestem katoliczka :P

A swoja droga, juz na ten temat rozmawialam ze swiadkami bedac jeszcze w organizacji. Jest czescia tzw. podwojnej moralnosci ktora zniechecila mnie do tej religii. Odpowiedz oczywiscie byla, ze jak w ogole moge miec tego typu watpliwosci, przeciez to nie to samo, bo tu jest religia prawdziwa, a tam babilon!
Dołączona grafika

#8 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-11-11, godz. 17:55

Trafione w dziesiątkę!

Tylko, który katolik na to wpadnie?

Nie doceniasz nas.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#9 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-11-11, godz. 18:30

Nie doceniasz nas.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia


Dosia, uspokoiłaś mnie.

#10 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-11-11, godz. 19:03

Nie doceniasz nas.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

To jest nas dwoje ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#11 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2008-11-11, godz. 19:10

http://watchtower.or...ki_odstepcy.php

#12 paolka

paolka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 78 Postów
  • Lokalizacja:gdzieś na końcu świata ;)

Napisano 2008-11-11, godz. 19:12

Szkoda że nie przeczytałam tego kilka dni wcześniej, kiedy odwiedzili nas ŚJ :) Otworzył im mój mąż i grzecznie odprawił od drzwi. Nieźle byliby zdziwieni słysząc coś takiego :)

#13 Dudu

Dudu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2008-11-14, godz. 22:09

To jest nas dwoje ;)



Jest nas troje :).


Pozdrawiam

#14 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-11-14, godz. 22:14

http://watchtower.or...ki_odstepcy.php

Cytat ze"Strażnicy" 1984, nr 21, s. 28 (wyd. pol.)

"Świadkowie Jehowy postępowaliby więc nierozważnie, przyjmując literaturę, która ma na celu zwodzić, i traciliby cenny czas na czytanie tego. Nie chcą się znaleźć w takim żałosnym stanie jak Żydzi, o których Paweł napisał, że 'prawdę Bożą zamienili na kłamstwo' (Rz 1:25). Ponadto literatura religijna, do której czytania ludzie mogą namawiać Świadków Jehowy, jest niekiedy pisana przez odstępców lub zawiera ich poglądy. Prawdziwym chrześcijanom polecono unikać takich osób (2 Jana 9,11: Tyt 3:10,11)".

Tekst po adaptacji, do przeczytania Świadkowi Jehowy

"Katolicy postępowaliby więc nierozważnie, przyjmując literaturę, która ma na celu zwodzić, i traciliby cenny czas na czytanie tego. Nie chcą się znaleźć w takim żałosnym stanie jak Żydzi, o których Paweł napisał, że 'prawdę Bożą zamienili na kłamstwo' (Rz 1:25). Ponadto literatura religijna, do której czytania Świadkowie Jehowy mogą namawiać katolików, jest niekiedy pisana przez odstępców lub zawiera ich poglądy. Prawdziwym chrześcijanom polecono unikać takich osób (2 Jana 9,11: Tyt 3:10,11)".

:)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#15 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2008-11-15, godz. 01:21

[quote name='qwerty' date='2008-11-14 23:14' post='105957']

Tekst po adaptacji, do przeczytania Świadkowi Jehowy

setki przykładów do adaptacji
Nasz stosunek do władzy jest w rzeczywistości odbiciem naszego zrozumienia, naszego doceniania zamierzeń Jehowy we wszystkich szczegółach. Człowiek nieprzejawiający tego zrozumienia staje się „jak koń, jak muł nierozumny, którego pysk trzeba okiełznać uzdą i wędzidłem.
XCIV nr 7 str. 14

Jeżeli ktoś sprzeciwia się temu, co postanowiło grono starszych lub krytykuje sposób załatwienia pewnych spraw, to okazuje tym samym brak lojalności wobec organizacji Jehowy. (...) Takie zachowanie może się okazać walką przeciw duchowi świętemu, skoro właśnie duch święty jest odpowiedzialny za mianowanie starszych w zborze (Dzieje 20:28). Dlaczego więc mielibyśmy krytykować któregoś z braci za takie zarządzanie sprawami Królestwa, do jakiego zdaje się go pobudzać duch święty? A jeśli brat rzeczywiście popełni błąd, powinniśmy wierzyć, że duch święty naprowadzi go na właściwą drogę.
XCVII nr 10 str. 14-15 p. 27

Nasz stosunek do władzy jest w rzeczywistości odbiciem naszego zrozumienia, naszego doceniania zamierzeń Boga we wszystkich szczegółach. Człowiek nieprzejawiający tego zrozumienia staje się „jak koń, jak muł nierozumny, którego pysk trzeba okiełznać uzdą i wędzidłem.
Jeżeli ktoś sprzeciwia się temu, co postanowiła kongregacja lub krytykuje sposób załatwienia pewnych spraw, to okazuje tym samym brak lojalności wobec Kościoła (...) Takie zachowanie może się okazać walką przeciw Duchowi Świętemu, skoro właśnie Duch Święty jest odpowiedzialny za powołanie ojca świętego, kardynałów, biskupów(Dzieje 20:28). Dlaczego więc mielibyśmy krytykować któregoś z księży za takie zarządzanie sprawami kościoła, do jakiego zdaje się go pobudzać duch święty? A jeśli pasterz rzeczywiście popełni błąd, powinniśmy wierzyć, że duch święty i inni kapłani naprowadzą go na właściwą drogę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych