Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ŚJ uważają wszystkich innych ludzi za kogoś gorszego?


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#61 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-13, godz. 12:45

Więc nie możemy :) Musza sami dojść lub nie dojść do poznania prawdy......


Bo to jest jak z każdym innym uzależnieniem przechodzisz różne etapy degrengolady inni Ci uświadamiają,że jest to złe,to jest choroba,którą należy leczyc,Ty nie zwracasz na to wszystko uwagi i cały świat z innymi są źli,ale nie Ty.
I sam musisz odbic się od dna,aby zrozumiec sens swojego zniewolenia i poznac prawdę o sobie i o tym,że alkohol,narkotyki,sekta itp.nie były dla Ciebie dobre,ale mózg i szare komórki wyprały i wypłukały zdrowy rozsądek i trzeźwośc umysłu (dosłowny i przenośni) ... z manipulowały Cię do ostateczności.
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#62 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-13, godz. 12:58

Bo to jest jak z każdym innym uzależnieniem przechodzisz różne etapy degrengolady inni Ci uświadamiają,że jest to złe,to jest choroba,którą należy leczyc,Ty nie zwracasz na to wszystko uwagi i cały świat z innymi są źli,ale nie Ty.
I sam musisz odbic się od dna,aby zrozumiec sens swojego zniewolenia i poznac prawdę o sobie i o tym,że alkohol,narkotyki,sekta itp.nie były dla Ciebie dobre,ale mózg i szare komórki wyprały i wypłukały zdrowy rozsądek i trzeźwośc umysłu (dosłowny i przenośni) ... z manipulowały Cię do ostateczności.

Ty wiesz ze masz rację, wiedziałam to a nie umiałam nazwac.
Mówisz alkoholikowi że jest alkoholikiem a on Ci się w twarz śmieje i mówi że nie.
Mówisz swiadkowi j że jest w sekcie, a on Ci się w twarz śmieje i mówi że Cię szatan opętał :)

I wyjście z uzależnienia też jest podobne.
Nie wyjdziesz póki sam nie zechcesz.
Nie wyjdziesz póki nie "dotkniesz dna".
Tym dnem są różne rzeczy. Czasem niesprawiedliwe potraktowanie na świętym komitecie, czasem rozmowa z kimś mającym inny punkt widzenia, czasem przeczytanie kryzysu sumienia.....
nie potrafiłam uwierzyć.......

#63 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-11-13, godz. 13:21

Ta religia uczy nienawisci do ludzi.Nie wiem jak inne,bo nigdy w zadnej innej nie mialam okazji,ani ochoty byc...

Od malego i pozniej kiedy studiowano ze mna to zawsze obgadywalismy Katolikow i wogole ludzi.I mialam zaszczepipone,zeby nienawidziec cale to plemie :P



Mam wrażenie jakbys nigdy nie zwracała uwagi na słowo pisane, na Pismo Święte. Czy ty kierujesz się w życiu tylko tym co mówią inni. Twoim mistrzem ma być Jezus nie brat X lub siostra Y. Nawet nie matka.

Racja wielu ŚJ odnosi się źle do KK. Zapewne wynika to z byłej ich przynależności do tego kościoła i żalu z odczuwanej rzekomej a może i rzeczywistej krzywdy.
W odróżnieniu od nich publikacje towarzystwa wyraźnie mówią co innego. Są nawet relacje o księżach i zakonnicach poznających prawdę. Są relacje o gorliwych katolikach z dawnych czasów poświęcających życie dla prawdy biblijnej.
Radzę kierować sie rozsądkiem i patrzeć na ludzi po Bożemu a nie kierować sie opiniami grzesznych ludzi.
A tak na marginesie - wiesz że obgadywanie jest nieładne.:)

#64 humble77

humble77

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:UK

Napisano 2010-11-13, godz. 13:45

A czasem czytanie Biblii,tak jak przeciez zacheca do tego niewolnik wierny i rozstropny,ale bez pomocy straznicy.

Ale macie racje tlumaczenie niektorym ne ma chyba sensu.Jedna siostra twierdzi,ze musi byc ktos,kto bedzie OBJASNIAL  Biblie,jak zyc i czego sie spodziewac w dzisiejszych czasach.Zapomina przy tym ,ze w samej Biblii pisze zeby nie dodawac nic do tego co juz zostalo napisane i jeszcze o tym   " Przede wszystkim to wiedzcie,ze wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykladowi" 2Piotra 1:20.  To mnie utwierdza w przekonaniu,ze CK nie jest potrzebne,a tym bardziej tony literatury ,ktora jest zrobiona w dodatku z dobrego papieru.Pamietam przebodzta sie! w ktorym byl artykul o wyniszczaniu lasow tropikalnych.Nasunelo mi sie pytanie z czego w takim razie zrobiona jest literatura o tak dobrej jakosci ?Chyba nie ze szmat?

Ale takie argumenty do wiekszosci nie przemawiaja.A ja sobie mysle,ze kazdy posiada Biblie i niech kazdy sobie ja czyta,i moze wkoncu przejrzy na oczy,jak nie mozna dotrzec do nich  inaczej. Ja sie przkonalam,ze nie da sie ,bo sa zatwardziali i maja zamkniete na wszystko umysly.



#65 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-13, godz. 15:13

[...]
Nie wszyscy świadkowie są typowymi i stereotypowymi wypisz wymaluj homo brooklynusami,bo jest wielu szlachetnych o liberalnych poglądach,którzy właśnie nie zwracają uwagę na generałów z CK,mają swoje koncepcje życia i potrafią kochac własnym sercem światusów.Ale generalnie większośc i tak idzie fatalną drogą całkowitego z niewolenia i patrzą z góry - nonszalancko na innych nie będących ich współwyznawcami i nie mają innej wizji świata jak tylko przez pryzmat zgniłych na ulicach zwłok w armagedonie. :(

Użytkownik jb edytował ten post 2010-11-15, godz. 06:48

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych