Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiana liczby gości forum.


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-11-21, godz. 13:33

Witam!

Mam pytanie do Administratora forum: do niedawna średnia liczba gości odwiedzających forum oscylowała w okolicy 100 a nawet dużo ponad. Obecnie jest to około 20 osób. Czym ta zmiana jest spowodowana? Czy ma to związek z nowszą wersją oprogramowania? czy może innym sposobem naliczania gości? Trudno mi zakładać, że nagle tak drastycznie spadło zainteresowanie forum.

I jeszcze jedno spostrzeżenie: po nakładce nowej wersji oprogramowania w profilach użytkowników nie wyświetlają się tematy, które założyli przed aktualizacją softu. Czy można coś na to zaradzić?

Pozdrawiam serdecznie!

#2 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-11-21, godz. 16:05

Trudno mi zakładać, że nagle tak drastycznie spadło zainteresowanie forum.


Mogę odpowiedzieć za siebie.
Ostatnio jestem trochę rzadziej na tym forum gdyż uczestniczę jeszcze w kilku innych, o różnorodnej tematyce. Forum Watchtower jest potrzebne, ale po jakimś czasie tematy się zaczynają powtarzać, mieszać z sobą. Teraz niech przyjdą następni ze świeżą krwią i rozruszają forum.
Poza tym dużo tu rozważań biblijnych, a ten temat już zupełnie mnie nie interesuje.

Użytkownik szperacz edytował ten post 2008-11-21, godz. 16:07


#3 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-11-21, godz. 20:38

Bywam tu od lat. I zawsze liczba gości oscylowała około 20 osób. Jednak pewnego dnia nastąpił cud i nagle liczba gości zaczęła codziennie przekraczać 100 osób. I to dość grubo. Nawet pamiętam,że gdzieś i nie wiem czy na tym forum dyskutowaliśmy nad realnością takiego zdarzenia. A teraz nagle taki spadek. Ciekawe spostrzeżenie.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#4 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-11-21, godz. 21:04

do niedawna średnia liczba gości odwiedzających forum oscylowała w okolicy 100 a nawet dużo ponad. Obecnie jest to około 20 osób. Czym ta zmiana jest spowodowana? Czy ma to związek z nowszą wersją oprogramowania? czy może innym sposobem naliczania gości? Trudno mi zakładać, że nagle tak drastycznie spadło zainteresowanie forum.

Tez sie nad tym zastanawialam. Liczba gosci spadla nagle pare tygodni temu.
Dołączona grafika

#5 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-11-21, godz. 22:02

Bywam tu od lat. I zawsze liczba gości oscylowała około 20 osób. Jednak pewnego dnia nastąpił cud i nagle liczba gości zaczęła codziennie przekraczać 100 osób. I to dość grubo. Nawet pamiętam,że gdzieś i nie wiem czy na tym forum dyskutowaliśmy nad realnością takiego zdarzenia. A teraz nagle taki spadek. Ciekawe spostrzeżenie.

był ;) wnosek : lipny ten licznik :) ja osobiscie przychylałbym sie za tym, ze jest troche powyzej 20 tki dziennie ;)statystycznie rzecz ujmując ;)

Użytkownik sebol edytował ten post 2008-11-21, godz. 22:03

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#6 Fakirek

Fakirek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 181 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2008-11-21, godz. 22:05

Trzeba uzbroić się w cierpliwość, nie zrażać chwilowymi spadkami i więcej... głosić, głosić, głosić!

#7 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-11-22, godz. 09:39

Sebol, w tym kraju żyje kilkaset tysięcy osób, którym problematyka ŚJ nie jest obca. Trudno mi uwierzyć, żeby do największego forum poświęconego tej tematyce było podpiętych online zaledwie 20 gości. Wiązałbym tą zmianę z aktualizacją softu. Na stronie głównej podany jest rekord użytkowników online ( 406 osób, 18.03.2008 godz. 7.40 )

Myślę, że przyczyna leży po stronie technicznej, a odpowiedź może znać Administrator. Dlatego ponawiam pytanie, co spowodowało drastyczny spadek gości?

Z góry dziękuję za odpowiedź Administratorowi i pozdrawiam!

#8 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-11-22, godz. 14:18

Podobnie zastanawialiśmy się co onegdaj spowodowało gwałtowny przyrost w jednej chwili który tak długo się utrzymywał.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#9 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-12-23, godz. 20:18

Faktycznie nadal jest około 20 gości, w danej chwili. Więc dane o 100, do 150 czytelników w danej chwili wyświetlane przez jakieś dwa lata, chyba były nieprawdziwe. Na dzień dzisiejszy sugeruje to wyświetlana statystyka.

Użytkownik Olo. edytował ten post 2008-12-23, godz. 20:20

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#10 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-12-24, godz. 01:28

do niedawna średnia liczba gości odwiedzających forum oscylowała w okolicy 100 a nawet dużo ponad. Obecnie jest to około 20 osób. Czym ta zmiana jest spowodowana?

Wykazywane na liście boty mogły zawyżać liczbę gości online.

I jeszcze jedno spostrzeżenie: po nakładce nowej wersji oprogramowania w profilach użytkowników nie wyświetlają się tematy, które założyli przed aktualizacją softu. Czy można coś na to zaradzić?

W profilu, w zakładkach Tematy oraz Posty, mamy jedynie widok kilku ostatnich tematów i postów użytkownika, przy czym są to posty i tematy zamieszczone na forum niedawno (zdaje się, że uwzględniany jest okres ok. miesiąca lub zbliżony), w przeciwnym razie nie będą tam widoczne.

Aby wyświetlić wszystkie posty i tematy użytkownika należy w danym profilu wybrać Opcje (z bocznego menu, pod zdjęciem), a następnie Znajdź posty użytkownika oraz Znajdź tematy użytkownika.

ja osobiscie przychylałbym sie za tym, ze jest troche powyzej 20 tki dziennie

Wyświetlana liczba użytkowników oraz gości online obejmuje liczbę osób aktywnych przez ostatnie 15 minut. Jeżeli w danym momencie widzimy na tej liście 20 osób i podobnie jest po kilkudziesięciu minutach czy kilku godzinach, to nie oznacza, że są to wciąż te same osoby. W takiej sytuacji większość z tej grupy to już nowi, kolejni czytelnicy.
.jb

#11 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-12-24, godz. 02:32

Jeżeli w danym momencie widzimy na tej liście 20 osób i podobnie jest po kilkudziesięciu minutach czy kilku godzinach, to nie oznacza, że są to wciąż te same osoby. W takiej sytuacji większość z tej grupy to już nowi, kolejni czytelnicy.


Jb, 20 użytkowników nie rozrasta się do 406 pewnego zwykłego dnia marca. Licznik lipa

#12 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-12-24, godz. 23:19

Jb, 20 użytkowników nie rozrasta się do 406 pewnego zwykłego dnia marca

Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem tej sprawy są boty zawyżające liczbę osób przeglądających.
(temat na forum IPB: link)
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych