Skocz do zawartości


Zdjęcie

drugie owce


  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#21 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-12, godz. 15:59

Skąd wiesz, że nowe osoby spożywają? To jest niemożliwe. Jak? Jeżeli ktoś nie spożywał, bo miał nadzieję ziemską, to nie może ot tak zmienić swego powołania, tylko dlatego, że ktoś inny się np. wykoleił?
Gdyby to było mozliwe, faktycznie w nieskończoność mogłyby rodzić się osoby do życia w niebie.

Użytkownik Mario edytował ten post 2008-12-12, godz. 16:00


#22 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-12-12, godz. 16:01

to jest nielogiczne ale mozliwe. Wiele osób zaczyna spożywać emblematy.

#23 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-12-12, godz. 16:04

A wiemy to ze statystyk SJ.......
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#24 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-12, godz. 16:41

To niemozliwe. Bo nielogiczne. A biorąc pod uwagę, że wiele osób jest w podeszłym wieku, i umiera, to nawet gdyby jedna albo dwie osoby przybyły to nie problem. A gdyby to było na większą skalę, to należałoby wskazać tych namaszczonych którzy odpadli, w miejsce których są nowe osoby. A takich danych nie ma. a jak przybywa Waszym zdaniem, to znaczy że wcześniejsze statystyki były może źle zliczone. Może w tym tkwi nieporozumienie.

#25 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-12-12, godz. 16:43

jeżeli to sen, to niech mnie ktoś obudzi...............Przejżyj rocznik z ostatnich 10 lat
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#26 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-12-12, godz. 16:52

To niemozliwe. Bo nielogiczne. A biorąc pod uwagę, że wiele osób jest w podeszłym wieku, i umiera, to nawet gdyby jedna albo dwie osoby przybyły to nie problem. A gdyby to było na większą skalę, to należałoby wskazać tych namaszczonych którzy odpadli, w miejsce których są nowe osoby. A takich danych nie ma. a jak przybywa Waszym zdaniem, to znaczy że wcześniejsze statystyki były może źle zliczone. Może w tym tkwi nieporozumienie.

Drogi Mario, dlaczego piszesz "Waszym zdaniem" ? Zarzyj do tematu Organizacja w liczbach: Statystyka 2008 to sie przekonasz, ze w ostatnim roku przybylo 881 pomazancow a to sa liczby, ktore podaje niewolnik.
Dołączona grafika

#27 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-12-12, godz. 16:59

kiedyś pytałem dlaczego rośnie liczba pomazańców w Polsce, próbowano mi wcisnąć kit że ludzie sie przeprowadzają i to dlatego. Polska fajny kraj, dlaczego mieliby pomazańcy nie przyjeżdżać do Polski na stare lata? OK, niech im będzie, ale jak wytłumaczą wzrost ogólnoswiatowy? Przeprowadzka z Wenus na Ziemię? :P

#28 KBM

KBM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 190 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:warmińsko-mazurskie

Napisano 2008-12-12, godz. 17:26

Gdzie Biblia mówi, że 144000 zostało skompletowane w 3,5 po śmierci Chrystusa ? Pokaż to w Biblii.
Skąd wziołeś taki wniosek? Przecież apostoł Jan mając objawienie ok. 100 r. donosi, że te widzenia dotyczą przyszłości (Ob.1:1). Również w słowach ,,Potem" które rozpoczynają Ob. 7:1; 14:1 (BT) i poprzedzają wymienioną liczbę 144000 . To dopiero wówczas będzie zakończone i zatwierdzone, symbolicznym ''opieczętowaniem".
Gdyby zgromadzenie sto czterdzieści cztery tysiące zostało zakończone w ok. 37 roku, to Jan nie pisałby o przyszłości, tylko by napisał mniej więcej tak: 'Gdy już wcześniej (ok.60 l.) zgromadzono 144000, które to czekając na wydarzenia' ... itd.. No i dopiero dalej by opisywałby, co opisywał w księdze Objawienia. Tak więc opanuj się i zamiast stawać na ''głowie", stań na nogach. Inaczej mówiąc nie odwracaj czasu przyszłego na przeszły. Lub przekonaj mnie, że nie mam racji, ale biblijnie.
-- gambit

Obj.5,5 bt "I mówi do mnie jeden ze Starców: 'Przestań płakać: Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy, Odrośl Dawida, tak że otworzy księgę i siedem jej pieczęci'."
Ten werset oczywiście według ciebie mówi o rzeczach przyszłych. Tylko że na przekór twoim baśniom, Zwycięstwo Jezusa dokonało się na Golgocie.
Jeśli chcesz być tak dokładny, przeczytaj uważnie treść Obj.7,4 bt "I usłyszałem liczbę opieczętowanych: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich pokoleń synów Izraela:". Jeśli znasz język polski i jego gramatykę, to nie powinieneś mieć problemu ze zrozumieniem, że ap.Jan usłyszał liczbę JUŻ OPIECZĘTOWANYCH. To widzenie rzeczywiście dotyczy przyszłości w znaczeniu Wielkiej Rzeszy, która jest pieczętowana. Natomiast "pieczętowanie" zaczęło się od 144000 "które STOJĄ z Barankiem na Górze Syjon". Ap.Jan poznał zamkniętą już liczbę 144000.
Księga Objawienia - obejmuje historię całego Kościoła od jego początku do Końca po dzień sądu, i Nową Ziemię. A nie tylko Armagedon i to, co nastąpi po nim.
To, że nie masz racji udowodniłem ci wielokrotnie podając dziesiątki biblijnych dowodów. Ty ich nie dostrzegasz, albo nie chcesz, albo ci nie wolno. Nie masz racji, a jest to tym bardziej tragiczne, że swoją własną przyszłość powierzyłeś nie Chrystusowi ale człowiekowi (niewolnikowi), który nie jest nawet najemnikiem, ale wilkiem który porywa i ... owce (Jana r.10).

Obecnie na ziemi, jak uczy Strażnica, przebywa niespełna 10 tysięcy z ostatka. Koniec jest więc bardzo bliski!

Cały czas tylko manifestujesz "co pisze Strażnica".
Strażnica cię nie zbawi ani niewolnik!!!
Może czas abyś przekonał się co na ten temat ma do powiedzenia Bóg, weź Biblię i otwórz się na Jego Głos.

biorąc pod uwagę że są wśród nich także 40 latkowie, koniec powinien przyjść w ciagu 50 lat :P
a biorąc pod uwagę że coraz to nowe osoby zaczynają spożywać symbole w ciągu 50+x lat, gdzie x może być dowolnie duże.

Pokolenie roku 1914 - już dawno wymarło. Późniejsze "światło" nauk ŚJ mówiło, że chodzi o "pokolenie złoczyńców". W ten sposób organizacja ŚJ zyskała ok.16 lat. Obecne "nowe światło", które zaświeciło na początku tego roku, uczy, że całe 144000 to "jedno pokolenie", którego końca jeszcze nie widać.

Skąd wiesz, że nowe osoby spożywają? To jest niemożliwe. Jak? Jeżeli ktoś nie spożywał, bo miał nadzieję ziemską, to nie może ot tak zmienić swego powołania, tylko dlatego, że ktoś inny się np. wykoleił?
Gdyby to było mozliwe, faktycznie w nieskończoność mogłyby rodzić się osoby do życia w niebie.

Wynika to wkutek setek listów kierowanych przez członków organizacji ŚJ do Nadarzyna, gdzie domagali się pozwolenia na spożywanie Pamiątki. Stan organizacji, który przeżywa największy kryzys od 1975 r., wymusza elastyczność i ciche przyzwolenie.
Jeśli przeczytasz sobie Strażnicę 6/1991 "Kto naprawdę ma powołanie niebiańskie", to przekonasz się, że każdy spoza Ciała Kierowniczego, kto czuje taką nadzieję, odgórnie traktowany jest z przymróżeniem oka.
Powołanie jest jedno - tak jak Jedna jest Ewangelia, Jedna Obietnica i Jedna Nadzieja.
Gal 1,6-9 bt "Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!"

Skąd wiesz, że nowe osoby spożywają? To jest niemożliwe. Jak? Jeżeli ktoś nie spożywał, bo miał nadzieję ziemską, to nie może ot tak zmienić swego powołania, tylko dlatego, że ktoś inny się np. wykoleił?
Gdyby to było mozliwe, faktycznie w nieskończoność mogłyby rodzić się osoby do życia w niebie.

Za dużo możliwe i za dużgo gdybania w tym co wierzysz. Dokąd cię to zaprowadzi?!
Świadkowie Jehowy - niewolnicy niewolnika
Blog ukazujący błędy w naukach organizacji ŚJ
www.chrzescijanin5.blog.onet.pl

#29 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-12, godz. 19:05

Kiedy patrze choćby na ostatnie dwa lata, nie widzę wzrostu? Niezmiennie liczba 9105 osób.

#30 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2008-12-12, godz. 19:29

Kiedy patrze choćby na ostatnie dwa lata, nie widzę wzrostu? Niezmiennie liczba 9105 osób.

Proste ćwiczenie:
Weź sobie do ręki rocznik nie sprzed roku ale np. sprzed 20 lat (1988 rok - 8685 osóB).
Pomyśl ile lat mieli wówczas średnio "pomazańcy", pamiętając, że obowiązywała wówczas zasada że rok 1935 to w zasadzie deadline dla załapania się do tej grupy (wg mnie powinni mieć wówczas średnio po 80 lat).
Potem weź pod uwagę śmiertelność wśród ludzi w tej grupie wiekowej (powiedzmy 5% rocznie i z roku na rok coraz większa, bo grupa się starzeje).
Policz ile osób z tej grupy powinno żyć 20 lat później czyli dzisiaj. To jest akurat dość skomplikowane, ale zrób to "na oko". (jak ktoś pamięta wzory na sumę ciągu geometrycznego to niech poda, na moje oko, powinno zostać najwyżej 1/3 tj. ok. 2800 osóB)
Skonfrontuj wyliczenia z rzeczywistymi danymi (prawie 10 000 "pomazańców" w tym roku!!!)

Wniosek?
Pomazańców przybywa w zastraszającym tempie, a żyjący dzisiaj pomazańcy załapali się do tej grupy w zdecydowanej większości po roku 1935, kiedy to kompletowanie 144000 miało dobiec końca. To jest tak oczywiste, że CK musiało zrezygnować z nauki o "deadline 1935".

EDIT:
Żeby było prościej, można wziąć do obliczeń mniejszą próbkę - członków CK!
Ilu z członków CK żyjących np. w roku 1992 (z tego roku mam dane) żyje nadal? W ciągu 16 lat ubyło ich 10 spośród 12, czyli pozostało przy życiu tylko 17%. I podobna proporcja powinna obowiązywać w całości grupy, może z niewielką poprawką, że kobiety, których w CK nie było, żyją nieco dłużej. Ale i tak z 8685 pomazańców żyjących w roku 1988 powinna dziś pozostać garstka. A nie 10 000!

Użytkownik Fly edytował ten post 2008-12-12, godz. 20:59


#31 Papik

Papik

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 Postów

Napisano 2008-12-12, godz. 21:15

A nie sądzicie po prostu, że takie wyliczanie "pomazańców" nie ma sensu, bo przecież każdy kto uwierzy w Chrystusa będzie zbawiony ??

#32 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2008-12-12, godz. 21:35

A nie sądzicie po prostu, że takie wyliczanie "pomazańców" nie ma sensu, bo przecież każdy kto uwierzy w Chrystusa będzie zbawiony ??

Sądzimy, że nie ma sensu.

#33 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-12-13, godz. 02:35

obecnie w 2008 roku osoby urodzone w 1935 mają 73 lata. A przecież ŚJ nie praktykują chrztu niemowląt. Aby załapać sie na przynależność do ostatka i zostać "prawie ostatnim" członkiem 144.000 trzeba by mieć np. 12-15 lat (dziś 85-88 lat) i tyle powinna mieć ostatkowa "mlodzież" a średnia około setki.

Ilu ŚJ żylo na całej ziemi w latach 30-stych? 120.000? 150.000? nie było wtedy obowiązkowego głoszenia od domu do domu więc możemy sie tylko domyślać bo statystyk zapewne brak. Jaki procent mieszkańców np. Wałbrzycha albo Rybnika (miasta ok. 140.000 ludzi, tyle co ŚJ na ziemi w 1935 r) stanowią seniorzy 80-90lat? A pamietajmy że była wojna a ŚJ ginęli nadprzeciętnie gęsto bo byli prześladowani za pacyfizm.

W świetle powyższego, członków ostatka ze stażem w organizacji >73 lat od chrztu powinno żyć około 1000-2000 osób co najwyżej.



co tutaj wymagać od reszty pomazańców, skoro DWIE TRZECIE członków ciała kierowniczego nie spełnia kryterium roku 1935, niedawno dokooptowano dwóch 50-kilku latków (urodzeni po II wojnie światowej).

znaczy nawet CK ŚJ nie traktuje poważnie wlasnej nauki o granicy 1935

#34 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-13, godz. 15:41

witam serdecznie

na ktore zmartwychwstanie czekaja drugie owce?

czy pierwsze owce zmartwychwstaly juz i panuja z Krolem od 1914
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#35 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-12-13, godz. 20:11

Kim są inne owce (drugie)? Ja.10:1-16.

Okazuje się, że inni również dostrzegli nieścisłości w tłumaczeniu tego wersetu w PNŚ. Oto list Pawła i Ingi do zboru w Sandomierzu:

Cytaty z listu Pawła i Ingi w kolorze bordo. Strażnica fiolet.

Z powyższego wynika, że „owczarnia”, o której czytamy w Jana 10:1 to nowo utworzona „owczarnia”, czyli Izrael Boży, do której Jezus kieruje swoich uczniów. Jednakże, w związku z takim wytłumaczeniem znaczenia pojęcia „owczarnia” powstaje pytanie – jeśli Jezus rzeczywiście kieruje swoich uczniów do nowoutworzonej „owczarni”, to dlaczego w Jana 10:4 powiedziano coś przeciwnego, a mianowicie, że wypuszcza on swoich uczniów?

Ja.10:1 to jeszcze nie nowa owczarnia. To nadal jeszcze owczarnia Izraela cielesnego z tym, że w niej drzwi (brama) czyli Jezus po chrzcie. W wersecie 3 odźwierny (Jan Chrzciciel) wprowadza w bramę (Jezusa). Wyprowadzenie o którym mowa w wers. 4 nastąpi później.

Jak to jest możliwe, że Strażnica (z 1 lutego 1995 r.) twierdząca jedno, odsyła do drugiej Strażnicy (nr 16/1984 r.), jako zawierającej „szczegółowe i aktualne objaśnienia dotyczące owczarni”, która twierdzi coś całkiem przeciwnego?!

Podkreślmy to raz jeszcze. Strażnica z 1 lutego 1995 r. twierdzi, że „owczarnia”, o której wspomniał Jezus, to nie cielesny Izrael, ale zbór 144 000, czyli „Izrael Boży” i że potwierdzeniem tego, że naród izraelski nie mógł stanowić „owczarni” z przypowieści Jezusa jest fakt, że Jezus był członkiem narodu izraelskiego. Natomiast Strażnica nr 16/1984 r. twierdzi, że „owczarnia” to właśnie Izrael pod przymierzem Prawa i popiera to argumentem, że przecież Jezus był członkiem tego narodu! Co za niesłychana sprzeczność! Jak redaktorzy Strażnicy mogli coś takiego przeoczyć?


Paweł i Inga w swym liście wmawiają ,,Strażnicy” 1995 r. z 1 lutego 9…str., a 1984 r. 16 nr. 8-12 str. sprzeczność polegającą na pojmowaniu ‘owczarni’ (Ja.10;1), że z 95 r. mówi o nowo utworzonej owczarni przez Jezusa, natomiast z 84 r., że jest to Cielesny Izrael i, że tej sprzeczności nie dostrzega. Otóż jest to nieprawdą. Albo brakuje im zdolności w rozumieniu prostego tekstu, albo kierowali się uprzedzeniem i wyrywaniem z kontekstu celem wprowadzenia innych w błąd. Toteż Mirek albo dał się zmanipulować nie sprawdzając ich poprawności albo celowo wykorzystuje by przyłączyć się do przedstawienia Strażnicy w złym świetle. A jak jest naprawdę?

Otóż Strażnica z 84 /16/8/1-4 ak. omawia, że Izrael cielesny był wynikającą z przymierza Mojżeszowego. I teraz Paweł wyrywa z kontekstu ak.5:,,Czy to znaczy, że ,,owczarnia wspomniana w Ewangelii według Jana, rozdział 10, werset 1, wyobraża postanowienia wynikające z Przymierza Prawa? Otóż tak! I na tej podstawie wmawia, że ,,Strażnica" tą owczarnie rozumie w dalszym ciągu, jako Izrael cielesny. Natomiast nie podali co następuje w ak.17: ,,Jezus miał być ,,drzwiami w trwałej zagrodzie, która zastąpiłaby poprzednią owczarnię przeznaczoną dla cielesnych Izraelitów (…) Uczynił tak nie później niż w dniu Pięćdziesiątnicy roku 33 n.e..18 ak. ,,W ten sposób zostali wprowadzeni w nowe przymierze i tak powstała nowa zagroda dla owiec.

W kolejnym artykule ,,Nowa zagroda” 13 str. w ak.1 pisze: ,,Z chwilą zorganizowania nowej owczarni Izraela duchowego w dniu Pięćdziesiątnicy roku 33 n.e. poprzednia – przeznaczona dla cielesnych Żydów podlegających przymierzu Prawa Mojżeszowego – została zlikwidowana, gdyż spełniła swój cel”. W dalszej części uzasadniono, że do tej nowej owczarni powołano ludzi z pogan i, że nie są to inne (drugie) owce w tej nowej owczarni. W związku z tym zadano pytanie. ,,Czy o którymś z tych Żydów lub pogan można było powiedzieć, że ‘nie jest z tej owczarni’, utworzonej zgodnie z warunkami nowego przymierza? Na pewno nie! (Gal.6:16; Ja.10:16)

W związku z powyższymi artykułami pojawia się pytanie, czy słuszne jest założenie, że Jezus faktycznie mówił o dwóch, a nawet o trzech „owczarniach”?

Otóż nie dość dokładnie Paweł czytając artykuły ,,Strażnicy" wynikiem czego było, że owe trzy owczarnie, to zdublowane owczarnie licząc od chrztu Jezusa jakoby, ,,Strażnica" już uważała powstanie owczarni duchowej przy równoczesnym istnieniu owczarni Izraela cielesnego do dnia Pięćdziesiątnicy. Co wyżej wykazałem jako nieprawdę.


,,Strażnica” uzasadnia, że te inne (drugie) owce, to nie 144000 z powołaniem do nieba tylko ludzie z nadzieją życia wiecznego na ziemi w sposób następujący ak. 6: ,,W Objawieniu 22:17 znajdujemy zapowiedź: ,,A duch i oblubienica ustawicznie mówią ‘Przyjdź !’ (…) Duchowa ,,oblubienica” Chrystusa nie zaprasza słowem ,,Przyjdź” , samej siebie to znaczy członków klasy ,,oblubienicy”, których Jehowa Bóg by jeszcze potrzebował, żeby dopełnić jej liczebność do 144000.( wcześniej byli już opieczętowani (zatwierdzeni)).

Ponadto ,,Strażnica” jako argument, że innymi owcami są osoby określone przez Jezusa w przypowieści Mat. 25:31-46., m.in. 10 ak. ,,Właściwy Pasterz nie przystąpił do zgromadzenia ,,drugich owiec” [innych] wspomnianych w Ewangelii według Jana 10:16 zaraz w pierwszym stuleciu (…) Wobec tego kiedy …"? W poprzednim ak. nawiązując do okresu poprzedzającym Armagedon wynikającym ze stosunku innych do reszty pomazańców żyjących jeszcze na ziemi. ,,A Król im odpowie: Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. (Mat.25:40, BT) Tak pokrótce.
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#36 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-12-13, godz. 20:51

na ktore zmartwychwstanie czekaja drugie owce?
\czy pierwsze owce zmartwychwstaly juz i panuja z Krolem od 1914

Czy od 1914 roku to nie wiem. Pismo Św. mówi że pierwsze owce:
,,Lecz każdy według własnej kolejności, Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia".(1Kor.15:23) 16.,,...zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi 17. Potem my, żywi..." (1Tes.4:16-17)

Natomiast drugie:
,,A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie".(Ob.20:5) A wśród nich: ,,...nastąpi zmartwychwstanie sprawiedliwych i niesprawiedliwych". (Dz.24:15) Czy tak?
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#37 KBM

KBM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 190 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:warmińsko-mazurskie

Napisano 2008-12-13, godz. 20:51

W związku z powyższymi artykułami pojawia się pytanie, czy słuszne jest założenie, że Jezus faktycznie mówił o dwóch, a nawet o trzech „owczarniach”?

Napracowałeś się, napracowałeś - a w konsekwencji wyłącznie potwierdziłeś, że Strażnica uczy o "trzech"! Owczarniach. Według twoich słów cielesny Izrael był - "pierwszą", duchowy Izrael w postaci namaszczonego ostatka - "drugą", a wreszcie Wielka Rzesza - "trzecią".
Tymczasem wystarczy zwrócić uwagę na jakże wymowne słowa Chrystusa z Mt.15,24 "Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela". Jak więc to rozumieć? Czy Jezus stojąc pośród tłumu cielesnych Żydów mówił by o owcach, które poginęły z domu Izraela, gdyby tymi owcami byli wszyscy cieleśni Izraelici. Nie. On w całym narodzie szuka zagubionych tych, którzy w sercu pozostają wierni Bogu, i zbiera ową pozostałą Resztę na "pierwociny" dla Boga i Baranka. To owe 144000 Żydów są owcami, które poginęły z domu Izraela. Także "pierwsza" i "druga" Owczarnia w wydaniu Strażnicy - jest Jedną - pierwszą wg Słowa Bożego.
Świadkowie Jehowy - niewolnicy niewolnika
Blog ukazujący błędy w naukach organizacji ŚJ
www.chrzescijanin5.blog.onet.pl

#38 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-12-13, godz. 22:00

Jak ktoś chce zrobić widły, to je zrobi z igły!

Napracowałeś się, napracowałeś - a w konsekwencji wyłącznie potwierdziłeś, że Strażnica uczy o "trzech"! Owczarniach.

ŚJ nigdy nie uważali, żeby w tym samym czasie były była owczarnia Izraela cielesnego i duchowa, czyli dwie. Owczarnia cielesna przestaje istnieć w dniu wylania ducha świętego a jej kontynuacją jest duchowa. Nawet przysłowie ludowe mówi: Co było a nie jest, nie pisze się w rejestr. Potwierdza tą mądrość zasada Boża np. w analogi usuniętego grzechu. ,,A grzechów ich oraz ich nieprawości więcej już wspominać nie będę.(Hebr.10:17) No, ale cóż u Ciebie licznik działa inaczej .
-- gambit

Użytkownik gambit edytował ten post 2008-12-13, godz. 22:04

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#39 ewa.lipka

ewa.lipka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 144 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2008-12-13, godz. 23:48

Witajcie i tutaj. :)

Tak czytam i czytam i tyle bym chciała powiedzieć, no ale może mnie by interesowało narazie w tym temacie to:
- - - Jeżeli klasa 144000 jest klasą pierwszych owiec i ta klasa spożywa emblematy chleb i wino jako ciało i krew Jezusa i ona podaje pokarm na czas słuszny
według tego co podaje Strażnica, wskazując sama na siebie, to jaki jest inny dowód, że CK jest tym niewolnikiem wiernym i rozumnym, pierwszymi owcami
oraz klasą 144000 oprócz dawania (jakiegoś) pokarmu na czas słuszny (czytaj: jakiś słuszny, nie koniecznie słuszny dla czeladzi)?
Podobno tylko taki dowód Strażnica podaje o swej wyjątkowości, co nie do końca musi być prawdziwe to co podaje, bo ja to traktuję jako samouwielbienie a nic więcej.

Przecież mamy na podstawie dwóch świadków oprzeć swoje zeznanie.
1. To dawanie pokarmu. (w moim rozumieniu: owszem ŚJ dają pokarm, ale nie koniecznie na czas słuszny dla słuchających i nie koniecznie odpowiedni dla potrzebujących
i nie koniecznie właściwy - prawdziwy - Jezusowy) W tym punkcie mieści się chodzenie od domu do domu, więc proszę nie dawajcie takiego argumentu jako 2.
2. A drugi świadek jaki jest?

Tak więc dalej:
- - - Jeżeli klasa Wielkiej Rzeszy jest to klasa drugich owiec, to ta klasa powinna wyjść z wielkiego ucisku zgodnie z Obj.7:14 (podobno tu jest mowa o Waszym ŚJ armagedonie),
podobno ta klasa się formuuje od 1935r jak to było już tu przytoczone, to by znaczyło, że od 1935r jest już armagedon, bo poginęli np. podczas wojny co niektórzy,
ale ja raczej ich bym zaliczyła do klasy Obj. 20:4, tylko co jak im wpojono, że są tylko Wielką Rzeszą, a co w takim razie z tymi co pomarli zwykłą śmiercią,
oni też są Wielką Rzeszą, z jakiego ucisku oni wyszli?

- - - Jak wogóle można samemu się gdzieś zaliczać do jakiejś klasy?
(samo spożywanie nic nie znaczy, bo można niegodnie spożywać o czym pisze Ap. Paweł 1.Kor.11:29 i później 11:28.
Ja mogę powiedzieć przed ludźmi, że spożywam godnie, a Jezus może powiedzieć mi, idź precz ja cię nie znam. Tak też może być i z CK.)

- - - Czy to nie jest wkraczanie w kompetencje Boże?

- - - A może byśmy wyciągnęli lekcje z tego, który chciał usiąść po prawicy, czy lewicy, a Pan Jezus powiedział, że nie moja to rzecz, ale Ojca,
może to znacie?

Proszę o sprostowanie, jeżeli źle Was rozumiem.
Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa

#40 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-16, godz. 01:10

Ewo,
Wielka rzesza wychodzi z wielkiego ucisku! Wielki ucisk poprzedzi walkę Armagedonu - tak czytamy w Strażnicy!!!!

Użytkownik Mario edytował ten post 2008-12-16, godz. 01:10





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych