Skocz do zawartości


Zdjęcie

Organizacja w liczbach: Statystyka 2008


  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#41 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-12-15, godz. 09:35

Jeśli dobrze liczę to w tamtym zborze "powinno" chodzic regularnie od domu do domu 61 osób ochrzczonych + 7 nieochrzczonych, a 4 osoby w ogóle nie glosiły, natomiast 8-10 osób balansowało na granicy uznania ich za nie głoszące.


W tym zborze regularnie głosiło 55 osób (to są dane z całego roku). 9 osób przynajmniej raz w roku nie oddało miesięcznego sprawozdania. Z tego wynika, że wszystkich głosicieli było 64. Głosicieli nieochrzczonych było 64 - 61 = 3. "Powinno" chodzić regularnie 64 + 4 = 68 osób, ale tej liczby nie ma w żadnej statystyce. 68 - 55 = 13 - tyle osób balansowało na granicy, a niektórzy ją przekroczyli. Ciekawe jest też to, że głosiciel, oddający co miesiąc 1 godzinkę, to też jest głosiciel regularny. A swoją drogą jakim sposobem doszedłeś do właściwej liczby na podstawie błędnych danych?

#42 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-12-15, godz. 09:44

A wg Ciebie jaki popełniłem błąd?

Taki jak napisałem.
[db]

#43 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-12-15, godz. 10:42

Taki jak napisałem.


Ale mnie się nic nie myli. Odróżniam sprawozdanie zboru od raportu analitycznego. Więc...

#44 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-12-15, godz. 10:49

Ale mnie się nic nie myli. Odróżniam sprawozdanie zboru od raportu analitycznego. Więc...

Więc EOT.
[db]

#45 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-12-15, godz. 11:29

Więc EOT.


Chyba masz zły biomet, a może i biomed.

#46 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-12-15, godz. 11:44

Chyba masz zły biomet, a może i biomed.

A co to?
[db]

#47 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2008-12-26, godz. 14:44

Z moich obserwacji powiedziałbym,że jakieś
30%-40% głosicieli nie głosi z "miłości do ludzi i Jehowy".


No a jak mają głosić z powodu miłości do ludzi i Jehowy skoro ten procent uważa, że uprzejmość i dobre zachowanie w stosunku do ludzi wystarczą. Nie chce im się chodzić po domach, nie chce im się zaczepiać ludzi na ulicy. Ale jak jacyś starsi zboru zaczną marudzić im że nie chodzą w służbę, albo za mało, ciągle za mało, za mało godzin, rób wszystko na co cię stać ble ble ble... to niektórzy z musu idą w służbę albo idą w służbę żeby chociaż kilka godzinek nazbierać. A jedna godzina to i tak za mało ponieważ skutkuje starszozrzędzeniem a nawet pseudonaznaczaniem w wykładach biblijnych. Sprawdzone.

Użytkownik ble edytował ten post 2008-12-26, godz. 14:55


#48 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-12-30, godz. 04:02

W nawiązaniu do tematu analiza przeprowadzona przez Douga Masona, jednego z forumowiczów JWD: pdf
.jb

#49 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 08:45

W nawiązaniu do tematu analiza przeprowadzona przez Douga Masona, jednego z forumowiczów JWD: pdf

Bardzo ciekawe zestawienie. Polska przoduje we "współczynniku odstępczości" - w ciągu ubiegłego roku ubyło więcej głosicieli niż zostało ochrzczonych (stosunek wynosi 140%).

#50 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 09:24

Już jakiś czas temu zastanawiałem się dlaczego w Polsce nie ma wzrostu. Podczas gdy w tak uintenetowanym kraju jak USA był bodajże 3% wzrost. I nasunęła mi się tylko jedna myśl. Kraje anglojęzyczne mają opracowania apologetyczne boroniące stanowiska podobnego lub tożsamego ŚJ takich osób jak Stafford, Furulli. itp. Podczas gdy w polskim internecie taki ŚJ czuje się praktycznie bez konkretnego głębokiego wsparcia. Jego umysł jest tylko pod ostrzałem. Natomiast bardzo mało znajduje materiałów obronnych. Ale skoro my zawsze podążamy kilka lat za zachodem w prawie każdej dziedzinie. To należy się spodziewać za jakiś czas podobnych efektów i u nas. Tak myślę.

I niezależnie jaki jest mój stosunek do tego. Myślę że taka będzie przyszłość.

Użytkownik Olo. edytował ten post 2008-12-30, godz. 09:23

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#51 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 10:21

Już jakiś czas temu zastanawiałem się dlaczego w Polsce nie ma wzrostu. Podczas gdy w tak uintenetowanym kraju jak USA był bodajże 3% wzrost.

USA jest krajem bardzo niejednorodnym. Są grupy społeczne w których poziom dostępności internetu jest wielokrotnie niższy od polskiej średniej: imigranci (zwłaszcza nielegalni), czarni w gettach, ludzie mieszkający na głębokiej prowincji, czy w tzw. Bible Belt. Jeśli w tak "cywilizowanym" kraju istnieje tylu p****anych telewizyjnych kaznodziei (przy których o. Rydzyk to bułka z masłem) i innych nie mniej zrytych sekt, to co w tym dziwnego, że i śJ uszczkną dla siebie z tego targetu?
[db]

#52 vilgefortz

vilgefortz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 219 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 10:33

Ja tam głupiej chronologii bronić nie będę... i jeszcze jedno, poruszanie tematów niezgodnych z nauką organizacji nadal jest w zborach tematem tabu, starsi zwykle kwitują to, że nie zajmują się niebudującymi tematami... jak nie budują to się im wali...
------------> TUTAJ SPÓJRZ i załóż konto na chomiku. Większość rzeczy możesz pobrać za darmo, bo 50 mb wystarcza w zupełności :)

A oto, dla Ciebie, chomiki zajmujące się WTS-em: trochę prywaty, czyli mój chomik ;)
SCORP1ON, obywatel.gg, arturszylopl, fakirek, wts, WTLibrary, Watchtower-files, PAROUSIA, daryelko, Grzema

#53 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-30, godz. 13:19

Bardzo ciekawe zestawienie. Polska przoduje we "współczynniku odstępczości" - w ciągu ubiegłego roku ubyło więcej głosicieli niż zostało ochrzczonych (stosunek wynosi 140%).

nie odstepczosc tylko emigracja..... :P
[font=Tahoma]

#54 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 14:20

W nawiązaniu do tematu analiza przeprowadzona przez Douga Masona, jednego z forumowiczów JWD: pdf


A co to ma być, przyznam, że nie rozumiem zbytnio tego zestawiania. Ani celu dla którego zrobiony został?

#55 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-12-30, godz. 14:52

Już jakiś czas temu zastanawiałem się dlaczego w Polsce nie ma wzrostu. Podczas gdy w tak uintenetowanym kraju jak USA był bodajże 3% wzrost. I nasunęła mi się tylko jedna myśl. Kraje anglojęzyczne mają opracowania apologetyczne boroniące stanowiska podobnego lub tożsamego ŚJ takich osób jak Stafford, Furulli. itp. Podczas gdy w polskim internecie taki ŚJ czuje się praktycznie bez konkretnego głębokiego wsparcia. Jego umysł jest tylko pod ostrzałem. Natomiast bardzo mało znajduje materiałów obronnych. Ale skoro my zawsze podążamy kilka lat za zachodem w prawie każdej dziedzinie. To należy się spodziewać za jakiś czas podobnych efektów i u nas. Tak myślę.

I niezależnie jaki jest mój stosunek do tego. Myślę że taka będzie przyszłość.

Chyba jednak nie jest to aż takie proste. Skoro Strażnica ogranicza dostep do swoich produkcji w wersji eletronicznej, to oznacza, że nie uważa Internetu za czynnik rozwoju wiedzy parafian. Informacje w Internecie są nokautujące dla fundamentlnych nauk Strażnicy. Nie ważne, że Strażnica zyskuje parę oczek, bo traci pozycję, którą uzurpuje i okazuje się oskarżycielem braci Pańskich. Mam nadzieję, że nie masz wątpliwości, co do wartości chronologii badackiej i strażniczej, albo do nauki o Kanale Jehowy, czy pozycji Pana Jezusa, prawda? A przecież to już wystraczy do unikania tej sekty.

nie odstepczosc tylko emigracja..... :P

MOże to jest przyczyna wzrostu w niektórych krajach?

#56 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 18:00

nie odstepczosc tylko emigracja..... :P

A na wyspach to braciszkowie i siostrzyczki po odejściu od zmywaka zaiwaniają na zebranka aż się kurzy ;)

A co to ma być, przyznam, że nie rozumiem zbytnio tego zestawiania.

W kraju w którym 40% obywateli nie rozumie instrukcji od pralki do prania ani kilkuzdaniowej notki w gazecie, to jakoś nie dziwi…
[db]

#57 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 18:29

W kraju w którym 40% obywateli nie rozumie instrukcji od pralki do prania ani kilkuzdaniowej notki w gazecie, to jakoś nie dziwi…

:D
A poważnie, to jaki jest sens tych liczb?

#58 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 18:36

:D
A poważnie, to jaki jest sens tych liczb?

O sens liczb pytaj publikującego, czyli WTS.
A jeśli chodzi Ci o zestawienie, to wszystkie tabelki są opisane. Nie wiem, co można dodać.
[db]

#59 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 19:24

O sens liczb pytaj publikującego, czyli WTS.
A jeśli chodzi Ci o zestawienie, to wszystkie tabelki są opisane. Nie wiem, co można dodać.


Chodzi mi o to, że skoro tak tragicznie jest, to czemu notujemy tak duży wzrost Światków Jehowy. Za kilka lat będzie to rzesza 10 milionowa.Chyba że nadejdzie koniec. Tak więc nie rozdrabniałbym się w w dziesiąte procenta. O to mi chodzi.A sam mam już sporo statystyki za sobą i wiem jak liczby można sztucznie produkować. A potem snuć wnioski. Nie kwestionuje liczb. Ale jak popatrzymy na ilość osób które przychodzą na pamiątkę 14 nissan, to widzimy jak wielu ludzi jest szkolonych. Oni nie biorą się z ulicy. To potencjalne drugie owce. Ich chrzest jest tylko kwestią czasu.
Faktem jest, że:

1. Ochrzciło się w Polsce 3811 osób w roku 2007. Tylu ludzi uwierzyło Świadkom Jehowy!
2. Prowadzono po domach 44 tysiące 678 studiów biblijnych. Tylu ludzi pozytywnie odpowiedziało na propozycje Świadków Jehowy. To tyle co spore miasto!
3. 218 tysięcy 539 osób przyszło na pamiątkę. Co daje grupę blisko 100 tysięczną, która jest pozytywnie nastawiona do Świadków.

Nie byłbym skłonny świętować, że wzrost wynosi zero procent! Spora liczba zmarła. Więc nie można mówić o jakiś masowych wystąpieniach!!!

Użytkownik Mario edytował ten post 2008-12-30, godz. 19:39


#60 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-12-30, godz. 19:37

Chodzi mi o to, że skoro tak tragicznie jest, to czemu notujemy tak duży wzrost Światków Jehowy. Za kilka lat będzie to rzesza 10 milionowa.Chyba że nadejdzie koniec. Tak więc nie rozdrabniałbym się w w dziesiąte procenta. O to mi chodzi.A sam mam już sporo statystyki za sobą i wiem jak liczby można sztucznie produkować. A potem snuć wnioski. Nie kwestionuje liczb. Ale jak popatrzymy na ilość osób które przychodzą na pamiątkę 14 nissan, to widzimy jak wielu ludzi jest szkolonych. Oni nie biorą się z ulicy. To potencjalne drugie owce. Ich chrzest jest tylko kwestią czasu.

Jak WTS nie ogłosi jakiejś daty końca (choćby podanej z dżymi zastrzeżeniami, że to nic pewnego) i jakiejś kampani w związku z tymi przepowiedniami nie rozpęta, to nie kilka, ale kilkadiesiąt lat będzie potrzebować aby osiągnąć 10 000 000 głosicieli.
Poz tym nie zapominaj, że na pamiątkę większość zaproszonych przychodzi dwa razy po raz pierwszy i po raz ostatni, z czystej ciekawości, bo ich zaprosili ich znajomi.:
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych