Skocz do zawartości


Zdjęcie

Organizacja w liczbach: Statystyka 2008


  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#61 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 19:40

Jak WTS nie ogłosi jakiejś daty końca (choćby podanej z dżymi zastrzeżeniami, że to nic pewnego) i jakiejś kampani w związku z tymi przepowiedniami nie rozpęta, to nie kilka, ale kilkadiesiąt lat będzie potrzebować aby osiągnąć 10 000 000 głosicieli.
Poz tym nie zapominaj, że na pamiątkę większość zaproszonych przychodzi dwa razy po raz pierwszy i po raz ostatni, z czystej ciekawości, bo ich zaprosili ich znajomi.:

To pierwszy krok do zostania Świadkiem Jehowy.

#62 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 19:44

Chodzi mi o to, że skoro tak tragicznie jest

Nie przypominam sobie żebym pisał gdzieś, że jest tragicznie więc chyba mnie z kimś mylisz.

to czemu notujemy tak duży wzrost Światków Jehowy.

Na tego typu sekty zawsze jest zapotrzebowanie. Raz większe raz mniejsze. Popularność o wiele bardziej ekstremalnych ruchów religijnych (charyzmatyczne sekty w Rosji, mooniści, scjentolodzy, radykalny islamizm) pokazuje, że końca sekciarstwa jako takiego raczej na horyzoncie nie widać.

A sam mam już sporo statystyki za sobą i wiem jak liczby można sztucznie produkować.

W produkowaniu sztucznych liczb WTS jest akurat dobre. Np. nigdy rzetelnie nie podali liczby ochrzczonych śJ.

Ale jak popatrzymy na ilość osób które przychodzą na pamiątkę 14 nissan, to widzimy jak wielu ludzi jest szkolonych. Oni nie biorą się z ulicy. To potencjalne drugie owce. Ich chrzest jest tylko kwestią czasu.

Typowa strażnicowa katarynka.
[db]

#63 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2008-12-30, godz. 19:44

To pierwszy krok do zostania Świadkiem Jehowy.


jak się nie zrozumie to zostaje się świadkiem.
pozdrawiam Andrzej

#64 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 19:51

jak się nie zrozumie to zostaje się świadkiem.


Proszę?

Typowa strażnicowa katarynka.

Tu mógłbym być trochę obrażony.
Pominę to. Wręcz przeciwnie, ja to pisze w zatroskaniu!

#65 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-12-30, godz. 19:55

To pierwszy krok do zostania Świadkiem Jehowy.

jak ktoś się złapie na pozory pseudomiłości.
Czesiek

#66 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 20:00

jak ktoś się złapie na pozory pseudomiłości.


No właśnie. Ale jak to ocenić?
Czesiu czy potrafiłbyś taką miłość rozpoznać?

#67 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 20:37

Mario,
co powiesz na te 2 fakty:
1. wzrost ogólnej liczby głosicieli jest niewiele większy niż przyrost ludności świata. Czy jest się więc z czego cieszyć?
2. wzrost w krajach zamożnych (W.Brytania, Niemcy, Japonia, Francja, Kanada), gdzie ludzie są na ogół dobrze wykształceni jest na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat dużo mniejszy niż w krajach, gdzie kwitnie analfabetyzm (Meksyk, Brazylia, Nigeria). W tych pierwszych państwach wzrot między 1994 a 2008 rokiem był bliski lub równy 0. A ogólnoświatowy wzrost ciągną praktycznie te ostatnie kraje. Czy Bóg mniej kocha Japończyków niż Nigeryjczyków?
Jak to wytłumaczysz?

Użytkownik Fly edytował ten post 2008-12-30, godz. 20:38


#68 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 20:52

Mario,
co powiesz na te 2 fakty:
1. wzrost ogólnej liczby głosicieli jest niewiele większy niż przyrost ludności świata. Czy jest się więc z czego cieszyć?
2. wzrost w krajach zamożnych (W.Brytania, Niemcy, Japonia, Francja, Kanada), gdzie ludzie są na ogół dobrze wykształceni jest na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat dużo mniejszy niż w krajach, gdzie kwitnie analfabetyzm (Meksyk, Brazylia, Nigeria). W tych pierwszych państwach wzrot między 1994 a 2008 rokiem był bliski lub równy 0. A ogólnoświatowy wzrost ciągną praktycznie te ostatnie kraje. Czy Bóg mniej kocha Japończyków niż Nigeryjczyków?
Jak to wytłumaczysz?


Biblia mówi, że w ostatnich dniach tego systemu rzeczy diabeł będzie działał przeciw człowiekowi na niespotykaną skalę. Uderza więc w kraje Europy. W kościele obserwuje się również tą tendencje. Zamyka się kościoły, sprzedaje i zamienia na muzea i bary a nawet dyskoteki, sklepy itp. Zakony wymierają, spada liczba kleryków w seminariach. Buduje się domy-umieralnie dla zestarzałych księży, i zestarzałe siostry zakonne (co czeka każdego z nas - zestarzenie). Młodzi żyją jakby Boga nie było. Wrogie Bogu media promują laickość i grzech. CO pozostaje? Wołać ze świętym Janem Maranatha!

#69 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-12-30, godz. 21:34

W umieralni dla księzy koło Poznania - jak to raczyłeś ładnie okreslić - przebywa ciagle jeszcze aktywny sędfzia sądu biskupiego, doktor nauk prawniczych i to nie prawa kanonicznego - i czasem czyta to forum wiec lepiej uwazaj bo bardzo sie mo że obrazić na takie sformułowania......

Jak ja lubie tą Straznicową propagandę.......jak nie wiaodmo o co chodzi to chodzi o koniec świata, diabła i tym podobne, jak to wszystko można wtey ładnie wytłumaczyć.

A teraz się narażę: Świadkiem Jehowy można sie urodzić - wtedy jest się niewinnym, może zostać złapanym kiedy jest sie w dołku i ma sie ograniczoną zdolnośc poznawcza i wtedy jest sie usprawiedliwionym i można zostać swiadomie wtedy jest sie idiotą.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#70 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 23:19

W umieralni dla księzy koło Poznania - jak to raczyłeś ładnie okreslić - przebywa ciagle jeszcze aktywny sędfzia sądu biskupiego, doktor nauk prawniczych i to nie prawa kanonicznego - i czasem czyta to forum wiec lepiej uwazaj bo bardzo sie mo że obrazić na takie sformułowania......


To ty napisałeś, że ten ks. sędzia przebywa w

umieralni dla księzy koło Poznania


Ja o takowej umieralni konkretnie nie pisałem.


Ja pisałem tak w ogóle o domach-umieralniach. To coś innego! A w ogóle to sami katolicy takie nazwy promują!!!!

#71 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-01-05, godz. 22:44

Niektóre dane ze sprawozdania 2008 pojawiły się także na stronie JW-Media: link
.jb

#72 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2009-01-05, godz. 23:42

Biblia jest przez nich publikowana jedynie w 74 językach, ale dwutygodnik Strażnica już w 174. Priorytety, liczą się priorytety!

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2009-01-05, godz. 23:43

Dołączona grafika

#73 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-01-06, godz. 08:45

Biblia jest przez nich publikowana jedynie w 74 językach, ale dwutygodnik Strażnica już w 174. Priorytety, liczą się priorytety!

nie tak łatwo jest przetłumaczyć Biblię, zwłaszcza kiedy brak dobrych tłumaczy. Automat tego nie zrobi.
Czesiek

#74 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-01-06, godz. 11:37

z angielskiego? Przecież tłumaczony jest tekst angielski......
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#75 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-01-06, godz. 18:19

z angielskiego? Przecież tłumaczony jest tekst angielski......

nawet z angielskiego
Czesiek

#76 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2009-01-06, godz. 19:46

nie tak łatwo jest przetłumaczyć Biblię,

Zauważ, że nie mamy doczynienia z byle kim, lecz z Boskim kanałem łączności! A tak na poważnie, to przecież zarówno tekst PNŚ jak i czasopisma są tłumaczone na inne języki z angielskiego. Poza tym Towarzystwo Strażnica przedstawia siebie jako wyjątkowych dostarczycieli Słowa Bożego. Mając na uwadze to, co czytamy w ich foldarach reklamowych i porównując z obecnym stanem tłumaczenia, jakiego dokunuje reprezentacja tzw. domniemanego Babilonu Wielkiego, w rzeczywistości dokonania ŚJ wypadają mizernie. Poza tym, skoro drukują pozostałe materiały (broszury itp.) w ogólnej liczbie 475 języków, oznaczo to, że w przypadku 400 języków korzystają z biblijek odstępczego chrześcijaństwa. Jeśli można przetłumaczyć z angielskiego tekst 30 stronicowej broszury propagandowej, to dlaczego nie zrobić tego np. z chociaż jedną Ewangelią?

nawet z angielskiego

Ciekawa uwaga. Otóż własne filmy dokumentalne mają dostępne w 78 językach, czyli o kilka więcej niż ich Biblii. Otóż o wiele trudniej jest znaleść lektora danego dialektu niż tłumacza samego tekstu. Poza tym owe 74 języki, w których dostępny jest PNŚ, to języki, w których już istniały liczne przekłady Pisma Św. i to wcale nie archaiczne. Tymi porównaniami chciałem zwrócić uwagę na to, co tak naprawdę jest ważniejsze dla rzekomych krzewicieli Dobrej Nowiny.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2009-01-06, godz. 19:54

Dołączona grafika

#77 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-02-22, godz. 22:30

Sprawozdanie jest już dostępne na oficjalnej stronie TS: http://www.watchtowe...wide_report.htm

Można tam zauważyć pewien błąd: zamiast 2007 przy Peak Witnesses powinno być 2008.
.jb

#78 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-02-22, godz. 23:10

Polemizując z tezą Mario, jakoby drugie 100,000 Polaków zamierzało zostać roznosicielami gazet, chcę zauważyć że na te 218.000 składają sie osoby przygodnie zaproszone ale także osoby wątpiące, na wylocie, nieaktywne, nieczynne itd.

Nie przesadzę zbyt wiele jeśli powiem, że na Pamiatkę w Polsce przychodzi 100,000 ŚJ 20,000 zainteresowanych i 100.000 odstępców albo "prawie-odstępców".

#79 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-10-06, godz. 21:47

Zestawienie różnych danych dot. służby kaznodziejskiej, z okresu od 1950 do 2008 roku:

Graphs of Service Statistics from 1950 to 2008.xls
.jb

#80 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-11-16, godz. 03:59

Statystyki wzrostu od 1914 roku (są pewne luki, ale i tak jest to duży zbiór danych):

Kingdom Increase Statistics since 1914
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych