Skocz do zawartości


Zdjęcie

Organizacja w liczbach: Statystyka 2008


  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#81 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-11-16, godz. 22:58

Sprawozdanie jest już dostępne na oficjalnej stronie TS: http://www.watchtowe...wide_report.htm


Ciekawe czemu procentu wzrostu nie podali. Dziwne, że nie podają też liczby ochrzczonych ŚJ lecz tylko najwyższą głosicieli (2008 Peak Witnesses). Z tych wszystkich statystyk zawsze najbardziej mnie interesowały te dwie pozycje.

Użytkownik ble edytował ten post 2009-11-16, godz. 22:58


#82 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-17, godz. 13:38

Ciekawe czemu procentu wzrostu nie podali. Dziwne, że nie podają też liczby ochrzczonych ŚJ lecz tylko najwyższą głosicieli (2008 Peak Witnesses). Z tych wszystkich statystyk zawsze najbardziej mnie interesowały te dwie pozycje.

Bo wzrostu nie ma..... a do tej pory głównym argumentem na prawdziwość Organizacji i błogosławieństwo był WZROSt, więc czasem brak wzrostu mógłby się komuś skojarzyć z BRAKIEM BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO, no a ochrzczonych też jest coraz mniej więc podnoszą sztucznie statystyki liczbą nieochrzczonych głosicieli, która jest większa od liczby ochrzczonych głosicieli...... masakra
nie potrafiłam uwierzyć.......

#83 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-11-17, godz. 14:02

Od kiedy pamiętam, podawali tylko liczbę nowo ochrzczonych i liczby głosicieli (najwyższą i średnią). Ilość ochrzczonych śJ zawsze była tajemnicą i można ją było tylko szacować. Być może ta liczba jest wyższa niż liczba głosicieli (tzn. ochrzczonych nieczynnych jest więcej niż nieochrzczonych głosicieli) i chcą ten fakt ukryć. Wydaje mi się to całkiem prawdopodobne, bo nieochrzczonym głosicielem się jest tylko jakiś czas (do chrztu - najdłużej dzieci "wychowane w prawdzie", zainteresowani dużo krócej) a osoby nieczynne potrafią tak "zimować" całymi latami.

No i gdyby odtajnili liczbę ochrzczonych to zaraz wypłynęłoby pytanie, czy uwzględnia wykluczonych (są ochrzczeni i nie chrzci się ich ponownie po przyłączeniu, więc wykluczenie nie anuluje chrztu), odłączonych, odstępców... a to nie są rzeczy, którymi WTS lubi się chwalić.

Użytkownik [db] edytował ten post 2009-11-17, godz. 14:04

[db]

#84 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-11-19, godz. 16:06

Z tym że nie ma wzrostu to nie byłbym tego taki pewien - chyba zawsze w skali światowej był jakiś mały wzrost. A w Strażnicy też nie ma procentu wzrostu podanego?

Użytkownik ble edytował ten post 2009-11-19, godz. 16:07


#85 kremówka

kremówka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 244 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-19, godz. 18:50

Bo wzrostu nie ma..... a do tej pory głównym argumentem na prawdziwość Organizacji i błogosławieństwo był WZROSt, więc czasem brak wzrostu mógłby się komuś skojarzyć z BRAKIEM BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO,

A ja zawsze myślałam że mały wzrost oznacza bliski koniec bo wszystkie kosztowności z narodów zostały już "wytrząsnięte"

#86 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-19, godz. 21:35

A ja zawsze myślałam że mały wzrost oznacza bliski koniec bo wszystkie kosztowności z narodów zostały już "wytrząsnięte"

Jak nic nadawałabys się do ciała kierującego:)
Zobacz jak mądrze wymyśliłaś odpowiedz. Jestem pełna uznania... :)
Ni chybi przeczytają to i tak uzasadnią za jakies dwa kwartały .... w strażnicy napiszą że armagedon już tuz tuz, dziś jutro najdalej pojutrze bo nie ma wzrostu czyli wszyscy o szczerych sercach już zostali pozyskani a reszta , znaczy ta kupa g...a skazana na zagładę już i tak nie zmądrzeje :) Więc bierzcie się ludzie do kupy BO TO ZNAK KOŃCA! haha :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#87 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-11-19, godz. 21:43

napewno nie napiszą że "reszta (...) skazana na zagładę już i tak nie zmądrzeje" bo to oznaczałoby zamknięcie drukarni i koniec zabawy.

#88 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-19, godz. 21:47

napewno nie napiszą że "reszta (...) skazana na zagładę już i tak nie zmądrzeje" bo to oznaczałoby zamknięcie drukarni i koniec zabawy.

A co robią w tej chwili? Ograniczają nakład i zamykają drukarnie.... troszkę się jakby chytrzejsi zrobili..... brakuje kaski na nowe apartamenta na manhatanie, albo jakiś dyrektor finansowy madrzejszy od reszty zasiadł na stołku. Napiszą, napiszą i właśnie dodadzą, że ograniczyli druk, bo skoro nie ma już pokornych owieczek to po co przepłacać :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#89 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-11-25, godz. 13:47

A co robią w tej chwili? Ograniczają nakład i zamykają drukarnie.... troszkę się jakby chytrzejsi zrobili..... brakuje kaski na nowe apartamenta na manhatanie, albo jakiś dyrektor finansowy madrzejszy od reszty zasiadł na stołku. Napiszą, napiszą i właśnie dodadzą, że ograniczyli druk, bo skoro nie ma już pokornych owieczek to po co przepłacać :)


W sumie i tak co niby mieliby zrobić, skoro tyle Strażnic i Przebudźcie Się! się marnuje. Nadrukują mnóstwo literatury a i tak pewna jej część będzie bez użytku przykrywać się kurzem albo wyląduje w piecu lub na śmietniku bądź skupie makulatury.

Ponawiam pytanie: czy we wkładce w Naszej Służbie Królestwa z lutego 2009 i w Roczniku z 2008 r. podających sprawozdanie z działalności Świadków Jehowy na całym świecie w roku służbowym był podany % wzrostu?

Użytkownik ble edytował ten post 2009-11-25, godz. 14:27


#90 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2009-11-25, godz. 21:58

W roczniku 2008, który podaje dane z 2007 roku jest podany procent wzrostu 3,1 w stosunku do roku 2006 (tak napisali). A więc jednak wzrost i jednak podali.
Natomiast w roczniku 2009 procent wzrostu wynosi 2,1

Użytkownik szperacz edytował ten post 2009-11-25, godz. 22:02


#91 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-11-26, godz. 15:14

Czyli wzrost jednak jest. Coraz marniejszy ale jest.

#92 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2009-11-26, godz. 19:35

Z Rocznika 2009 wynika, że w 2008 roku zostało ochrzczonych 289678 osób. Głosicieli przybyło w tym czasie znacznie mniej - 6829455-6691790=137665. Na dwóch ochrzczonych w ciągu roku jeden wypada (z różnych powodów) ze statystyki.
W Polsce jest ubytek - % wzrostu -1. Odpadło 1286 głosicieli. Jednym z nich byłem ja.

#93 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-11-26, godz. 19:54

W Polsce jest ubytek - % wzrostu -1. Odpadło 1286 głosicieli. Jednym z nich byłem ja.


I ja. Polska zresztą już od lat w sprawozdaniu z działalności odnotowuje albo zero, albo minus. Pamiętam jak kilka lat temu jeden ze starszych zboru przeżywał, jak to możliwe że Polska ma tak kiepskie wyniki w % wzrostu.

Tak w ogóle to zastanawiam się, czy ten % wzrostu oznacza rzeczywiście tylko osoby głoszące (również te nieochrzczone) czy może jednak osoby głoszące i ochrzczone. A może osoby ochrzczone i niegłoszące? Ale chyba te ochrzczone i niegłoszące to nie bo one nie składają sprawozdań ze służby a sprawozdanie z działalności jest obliczane też na podstawie tych sprawozdań. A co z tymi co składają sprawozdania ze służby ale wpisują 0 godzin?

Użytkownik ble edytował ten post 2009-11-26, godz. 20:30


#94 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2009-11-27, godz. 08:48

% wzrostu dotyczy ilości głosicieli, a głosiciel może być ochrzczony lub nie. Gdyby uwzględniano tylko ochrzczonych, to liczba głosicieli byłaby znacznie niższa. A przecież nie o to chodzi. Głosiciel może też nie głosić przez pięć miesięcy. Wtedy jest nieregularny, ale jest głosicielem. To jest jedna z przyczyn, z powodu której ilość głosicieli ciągle się zmienia. Gdy nie głosi co najmniej pół roku jest już głosicielem nieczynnym. Sprawozdania ze służby służą m.in. do obliczania ilości godzin spędzonych na łażeniu po domach. Będąc sekretarzem zboru nie spotkałem się z przypadkiem by ktoś wpisał do sprawozdania 0. Jeśli nie głosił to po prostu nie składał sprawozdania.
Sprawozdanie z działalności miesięcznej każdy zbór wysyła do Nadarzyna i tam dopiero decydują które dane podać do ogólnej wiadomości. Prócz tego istniało coś takiego jak bilans roczny. Być może na tej podstawie sporządzano zestawienie do Rocznika.

#95 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-12-06, godz. 22:55

% wzrostu dotyczy ilości głosicieli, a głosiciel może być ochrzczony lub nie. Gdyby uwzględniano tylko ochrzczonych, to liczba głosicieli byłaby znacznie niższa. A przecież nie o to chodzi. Głosiciel może też nie głosić przez pięć miesięcy. Wtedy jest nieregularny, ale jest głosicielem. To jest jedna z przyczyn, z powodu której ilość głosicieli ciągle się zmienia. Gdy nie głosi co najmniej pół roku jest już głosicielem nieczynnym.


Czyli jednak odnosi się to do głosicieli. Czyli nie tylko do wykluczonych/odłączonych którzy przestają składać sprawozdania z chwilą wykluczenia czy jakiś czas przed wykluczeniem. Zawsze byłem przekonany że wzrost powinien być wyrażany w liczbie faktycznych członków danej religii i że chodzi o liczbę ochrzczonych głosicieli a nie o również nieochrzczonych. Ale tak jak napisałeś byłoby dużo mniejszy % wzrostu. Czy dałoby się policzyć jaki wtedy byłby % wzrostu? No cóż, Organizacja robi co może a i tak w Polsce jest minus.

Sprawozdania ze służby służą m.in. do obliczania ilości godzin spędzonych na łażeniu po domach. Będąc sekretarzem zboru nie spotkałem się z przypadkiem by ktoś wpisał do sprawozdania 0. Jeśli nie głosił to po prostu nie składał sprawozdania.


A jeśli rozpowszechnił tylko jakieś publikacje i chciał to zaraportować? Może przecież dać komuś publikacje i praktycznie nie porozmawiać, a jeśli już to porozmawiać np. 5 minut. A potem całą resztę miesiąca nie głosić w ogóle. Przecież wtedy też nie wpisze 5 minut tylko 0 bo kłamać nie może. Zresztą znam przypadki osób które wpisywały 0. Nie wiem jednak jak ten fakt był interpretowany przez starszych.

Użytkownik ble edytował ten post 2009-12-06, godz. 23:01





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych