Skocz do zawartości


Zdjęcie

wielka kampanija w niebie


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-15, godz. 14:59

Witajcie,
może podyskutujmy jeszcze o jednej ciekawej sprawie. Wczoraj w zborze rozmawiałem o drugich owcach. Ponoć ktoś napotkał ludzi, którzy twierdzą że Strażnica nauczała o tym, że drugie owce (kampanija) jest podrzędną klasą w niebie.
Czy spotkaliście się z czymś takim? Chciałbym to na własne oczy zobaczyć, gdzie pisze Strażnica, że drugie owce są w niebie. I jak to tłumaczy.
Czy ktoś dysponuje takim materiałem???
Moim zdaniem drugie owce ze swej natury, jak uczy Strażnica i Biblia, są przeznaczone do życia na Rajskiej ziemi.

Pozdrawiam
Mario

#2 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-12-15, godz. 15:10

Witajcie,
może podyskutujmy jeszcze o jednej ciekawej sprawie. Wczoraj w zborze rozmawiałem o drugich owcach. Ponoć ktoś napotkał ludzi, którzy twierdzą że Strażnica nauczała o tym, że drugie owce (kampanija) jest podrzędną klasą w niebie.
Czy spotkaliście się z czymś takim? Chciałbym to na własne oczy zobaczyć, gdzie pisze Strażnica, że drugie owce są w niebie. I jak to tłumaczy.
Czy ktoś dysponuje takim materiałem???
Moim zdaniem drugie owce ze swej natury, jak uczy Strażnica i Biblia, są przeznaczone do życia na Rajskiej ziemi.

Pozdrawiam
Mario


Bo tak nauczała kiedyś Twoja nieomylna Strażnica - oczywiście wtedy też zgodnie z ''Biblią i Strażnicą.''

#3 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-15, godz. 15:49

Ja jakoś widzę konsekwentnie naukę o tym, że drugie owce zamieszkają ziemię. Może raz czy dwa, ktoś sugerował że może tak mogłoby być, ale nie, że tak mówi Biblia.
Strażnica z roku 1986, nr 23 s. 28 podaje "większość ma nadzieję życia wiecznego w ziemskim raju, nie wywołuje wśród nich żadnych rozłamów" chodzi drugie owce. A więc nie w niebie!

#4 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2008-12-15, godz. 16:33

Ja jakoś widzę konsekwentnie naukę o tym, że drugie owce zamieszkają ziemię. Może raz czy dwa, ktoś sugerował że może tak mogłoby być, ale nie, że tak mówi Biblia.
Strażnica z roku 1986, nr 23 s. 28 podaje "większość ma nadzieję życia wiecznego w ziemskim raju, nie wywołuje wśród nich żadnych rozłamów" chodzi drugie owce. A więc nie w niebie!

A znasz Strażnice starsze niż z roku 1986? Np. z 1934?

#5 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-15, godz. 19:20

Nie znam takich Strażnic. I nie sądzę żeby w nich coś o tym pisali. Ale właśnie, ten wątek po to otworzyłem, że może ktoś ma dostep do tych strażnic. I może przytoczyć dowód że zawsze drugie owce miały nadzieję ziemską.
Bo nie mogą mieć najpierw niebiańskiej a potem ziemskiej natury tj. powołania.

#6 KBM

KBM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 190 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:warmińsko-mazurskie

Napisano 2008-12-15, godz. 19:30

Bo nie mogą mieć najpierw niebiańskiej a potem ziemskiej natury tj. powołania.

Do 1935 r. organizacja ŚJ nauczała, że dla wszystkich jest Jedna Nadzieja - Niebiańska.
Znajdziesz taką informację w "Świadkowie Jehowy głosiciele..." rozdz.12 str.159.
Świadkowie Jehowy - niewolnicy niewolnika
Blog ukazujący błędy w naukach organizacji ŚJ
www.chrzescijanin5.blog.onet.pl

#7 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-15, godz. 20:37

Właśnie czekałem, że ktoś się na to powoła. I się nie pomyliłem. Owszem dopuszczano możliwość, że wielki tłum to drugie owce. Ale jak to wtedy tłumaczono. Czy ma ktoś dostęp do wytłumaczenia owej wielkiej rzeszy z przed roku 1935?

#8 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2008-12-15, godz. 20:56

Właśnie czekałem, że ktoś się na to powoła. I się nie pomyliłem. Owszem dopuszczano możliwość, że wielki tłum to drugie owce. Ale jak to wtedy tłumaczono. Czy ma ktoś dostęp do wytłumaczenia owej wielkiej rzeszy z przed roku 1935?

Kolega powyżej podał ci źródło.
Chociaż i tak uważam, że albo się zgrywasz albo przeprowadzasz jakąś prowokację. I nie chodzi mi tylko o ten wątek.

#9 ewa.lipka

ewa.lipka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 144 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2008-12-15, godz. 21:20

Nie znam takich Strażnic. I nie sądzę żeby w nich coś o tym pisali. Ale właśnie, ten wątek po to otworzyłem, że może ktoś ma dostep do tych strażnic.
I może przytoczyć dowód że zawsze drugie owce miały nadzieję ziemską.

Bo nie mogą mieć najpierw niebiańskiej a potem ziemskiej natury tj. powołania.

- - - Mario czy na podstawie czyjejś nadzieii można ustalać i dopasowywać Słowo Boże?
Takim tokiem rozumowania można dojść do tego, że jeżeli ktoś wierzy w reinkarnację, to według jego wiary tak będzie, bo ma taką nadzieję.

- - - A poza tym dlaczego Ciało Kierownicze, które jest też z wielu narodów i wielu języków samo się kwalifikuje do 144000 i do pierwszych owiec,
a cała reszta, która też jest z różnych języków i narodów ma być tylko Wielką Rzeszą i drugimi owcami?
- - - Czy Wy jesteście gorsi od CK, że nie czujecie tego co mówił Apostoł Paweł?:
>>> 1 Kor. 2:9 (BW)
9. Głosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło,
to przygotował Bóg tym, którzy go miłują. <<<

- - - Czyżby Ciału Kierowniczemu Bóg coś lepszego przygotował, bo ono bardziej miłuje Boga niż Wy zwykli prości zborownicy?
- - - A może to Wy, swoim niedowiarstwem zmieniacie ewangelię i tym samym sami umiejscawiacie się na ziemi?
Rozumiem Waszą skromność, ale ta Wasza skromność prowadzi do pychy CK-go. Wiem, że tego tak nie odbieracie, ale tak to wygląda z boku.

A co do odpowiedzenia na wielką kompanię w niebie, to się wypowiedziałam, że tak ona raczej będzie w niebie, jednak, ja raczej sobie nie zaśmiecam
głowy kto poszczególny gdzie będzie, bo to działka Boga. Pozwólmy aby to Bóg zadecydował, gdzie kto będzie, bo umiejscawianie się w jakiej kolwiek grupie,
to wchodzenie w kompetencje Boga.
Spójżmy na dwóch synów, którym matka chciała zapewnic prawicę czy lewicę, a Jezus odpowiedział, że nie moja to rzecz, ale Ojca, który jest w niebie.
My tylko możemy głosić swoją nadzieję, ale nie mówmy, że my to pierwsze czy drugie owce, albo 144000, czy Wielka Rzesza, bo to, to już jest kompetencja Boża.
- - - Jezus nawet nie ośmielił się wydać sądu, a czy my jesteśmy lepsi od Jezusa, że sami się umiejscawiamy gdzie chcielibyśmy być?
Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa

#10 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2008-12-15, godz. 23:34

Witajcie,
może podyskutujmy jeszcze o jednej ciekawej sprawie. Wczoraj w zborze rozmawiałem o drugich owcach. Ponoć ktoś napotkał ludzi, którzy twierdzą że Strażnica nauczała o tym, że drugie owce (kampanija) jest podrzędną klasą w niebie.
Czy spotkaliście się z czymś takim? Chciałbym to na własne oczy zobaczyć, gdzie pisze Strażnica, że drugie owce są w niebie. I jak to tłumaczy.
Czy ktoś dysponuje takim materiałem???
Moim zdaniem drugie owce ze swej natury, jak uczy Strażnica i Biblia, są przeznaczone do życia na Rajskiej ziemi.

Pozdrawiam
Mario


w tomach Russella

#11 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-15, godz. 23:34

Moim zdaniem fakty mówią za siebie. Zgadza się, że nie wszystko mówi Biblia w temacie przyszłego raju, ale sporo wiemy.
Światło świeci coraz mocniej. Faktycznie, sporo napisano w Głosicielach. JA pamiętałem, że tam tylko wspomniane było coś o tej kampanii. Ale jest sporo. Nie jest jednak uzasadnione. Ja lubię znać kontekst. Wtedy rozumie co mogą znać zdawkowe stwierdzenia.
Na stronie 166 stwierdzono jednak, że przez lata, nie utożsamiano wielkiej rzeszy z objawienia z owcami z przypowiesci o "owcach i kozłach". A więc nie chodzi tu o drugie owce.
WNIOSEK
Strażnica nigdy nie nauczała, że wielka rzesza z Apokalipsy to ta sama grupa co "drugie owce"!!!! A to sie sugeruje, a nie jest to prawdą!!!

#12 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-12-15, godz. 23:57

 Nie jest jednak uzasadnione. Ja lubię znać kontekst. Wtedy rozumie co mogą znać zdawkowe stwierdzenia.


Widocznie tylko tyle masz wiedzieć, a co wiecej to od Złego - tak naucza Straznica. Wywnioskował to Russell z Pisma, Piramidy Cheopsa i fusów od kawy (kolejnośc dowolna), rozwijał Rutherford zanim nie uziemił cześc swoich wyznawców tez przy pomocy prawie tych samych środków (Pisma, Plejad i whiskaczy - kolejnośc też dowolna). 

Użytkownik ISZBIN edytował ten post 2008-12-15, godz. 23:57


#13 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-16, godz. 00:27

Witaj Fly,
kto pyta nie błądzi. W piątek rozmawiałem na temat raju. Pewna znajoma powiedziała, że nie zamierza dalej tyle pracować w nowym świecie. To zmotywowało mnie do przeglądnięcia tematu armagedonu i raju na ziemi. W dyskusji pada często, że w tym względzie nauka się również zmienia. Ale ja widzę tu jednak konsekwencje. I jak wykazałem, obiegowa opinia o tym, że uważano drugie owce jako grupę w niebie jest NIEPRAWDZIWA.
Ciekawe jest jednak kim była pierwotnie owa wielka rzesza.
Na oko, można by było się uprzeć że jest ona w niebie. Może te pierwotne intuicje Strażnicy nie były takie złe???
Co ty na to?

Użytkownik Mario edytował ten post 2008-12-16, godz. 00:28


#14 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-12-16, godz. 11:28

Otworz ksiege Objawienia 7 razdzial:

I usłyszałem liczbę popieczętowanych: sto czterdzieści i cztery tysiące jest popieczętowanych ze wszystkich pokoleń synów Izraelskich:(5) Z pokolenia Judowego dwanaście tysięcy popieczętowanych; z pokolenia Rubenowego dwanaście tysięcy popieczętowanych; z pokolenia Gadowego dwanaście tysięcy popieczętowanych;(6) Z pokolenia Aserowego dwanaście tysięcy popieczętowanych; z pokolenia Neftalimowego dwanaście tysięcy popieczętowanych; z pokolenia Manasesowego dwanaście tysięcy popieczętowanych;(7) Z pokolenia Symeonowego dwanaście tysięcy popieczętowanych; z pokolenia Lewiego dwanaście tysięcy popieczętowanych; z pokolenia Isacharowego dwanaście tysięcy popieczętowanych;(8) Z pokolenia Zabulonowego dwanaście tysięcy popieczętowanych; z pokolenia Józefowego dwanaście tysięcy popieczętowanych; z pokolenia Benjaminowego dwanaście tysięcy popieczętowanych.

Biblia jasno mowi ze 144000 beda to osoby opieczętowane z narodu Izraelskiego.
Dlaczego wiec SJ uczą o 144000 a zapominają o pochodzeniu tej grupy? Zauważ ze 144000 nie pochodzi z wszystkich ludów, języków itp.


(9) Potem ujrzałem: a oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy.(10) I głosem donośnym tak wołają: Zbawienie u Boga naszego, Zasiadającego na tronie i u Baranka.(11) A wszyscy aniołowie stanęli wokół tronu i Starców, i czworga Zwierząt, i na oblicza swe padli przed tronem, i pokłon oddali Bogu
(15) Dlatego są przed tronem Boga i w Jego świątyni cześć Mu oddają we dnie i w nocy. A Zasiadający na tronie rozciągnie namiot nad nimi.

Kolejne pytanie, gdzie jest wielka rzesza? Mario czy gdziekolwiek w 7 rozdziale księgi objawienia jest napisane ze wielka rzesza jest na ziemi? Wielka rzesza stoi przed Tronem, a gdzie jest tron? W niebie - z tym nawet SJ się zgadzają.

#15 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-16, godz. 11:51

Witaj,
W tym wątku chciałbym poruszyć raczej sprawę rzekomych historycznych uzasadnień, jakie dawała Strażnica, do roku 1936, jakoby rzesza była kamaniją w niebie. Ale ok, odpowiem na ten post bardzo chętnie.
Finał Objawienia bliski, s. 123-124 bardzo jasno tłumaczy stanowisko SJ, wiec oddam głos:

W niebie czy na ziemi?

12 Skoro jednak wielka rzesza ‛stoi przed tronem’, to skąd wiadomo, że nie znajduje się w niebie? Jest na to wiele przekonujących dowodów. Na przykład wyraz grecki przetłumaczony tu na „przed” (e‧no′pi‧on) znaczy dosłownie „w obliczu”kilkakrotnie został użyty w odniesieniu do ludzi na ziemi, którzy znajdują się „przed” Bogiem, „w obliczu” Boga lub „przed obliczem” Bożym (Rzymian 14:22, BT; Galatów 1:20, Bg; 1 Tymoteusza 5:21; 2 Tymoteusza 2:14, BT, Bg). Gdy Izraelici przebywali na pustyni, Mojżesz rzekł raz do Aarona: „Powiedz całej rzeszy Izraelitów: ‚Przystąpcie przed oblicze Jahwe, gdyż usłyszał wasze szemranie’” (Wyjścia [2 Mojżeszowa] 16:9, Bp). Izraelici nie musieli być wówczas przeniesieni do nieba, by pojawić się przed Jehową (porównaj 3 Mojżeszową 24:8). Stanęli przed Jego obliczem tam, gdzie przebywali, a więc na pustyni, i właśnie tam skierował On na nich uwagę.

13 W innym miejscu czytamy: „Kiedy [Syn Człowieczy] przyjdzie w blasku majestatu (...) ludzie ze wszystkich narodów zgromadzą się przed nim”. W okresie spełniania się tego proroctwa cały rodzaj ludzki nie znajdzie się przecież w niebie. A już na pewno nie będzie tam tych, którzy są „skazani na zagładę” (Mateusza 25:31-33, 41, 46, Wp). To ludzie na ziemi stoją przed obliczem Jezusa, a on zwraca na nich uwagę i ich sądzi. Tak samo wielka rzesza stoi „przed tronem i przed Barankiem” w tym sensie, że jest przed obliczem Jehowy i Jego Króla, Chrystusa Jezusa, którzy przychylnie ją osądzają.

w innym miejscu:

Oddawaj cześć Bogu, s. 121 czytamy:

3 Z Księgi Objawienia 7:9 nie wynika, jakoby wielka rzesza miała żyć w niebie. Co prawda wspomniano tam, że ‛stoi ona przed tronem’ Boga, ale nie musi to znaczyć, iż znajduje się w niebie. W wersecie tym wskazano po prostu, że Bóg na nią patrzy (Psalm 11:4). Nie jest to klasa niebiańska, bo wielkiej rzeszy „żaden człowiek nie zdołał policzyć”, natomiast w myśl Księgi Objawienia 7:4-8 i 14:1-4 do nieba ma być wzięta z ziemi konkretna liczba osób — 144 000.

14 O 24 starszych i 144 000 pomazańców powiedziano, że są „wokoło tronu” Jehowy i „na [niebiańskiej] górze Syjon” (Objawienie 4:4; 14:1). Wielka rzesza nie jest klasą kapłańską i nie zostaje wyniesiona na tak zaszczytne miejsce. Co prawda w Objawieniu 7:15 napisano, iż służy Bogu „w jego świątyni”. Nie chodzi tu jednak o wewnętrzne sanktuarium, o Miejsce Najświętsze, lecz o ziemski dziedziniec duchowej świątyni Bożej. Greckie słowo na‧os′, przetłumaczone tu na „świątynia”, często odnosi się w szerszym znaczeniu do całej budowli wzniesionej w celu oddawania czci Jehowie. Obecnie jest to budowla duchowa, obejmująca zarówno niebo, jak i ziemię (porównaj Mateusza 26:61; 27:5, 39, 40; Marka 15:29, 30; Jana 2:19-21).

Strażnica, rok 1979 nr 6 s. 15 podaje:

33 Czy będzie się wtedy sporządzać odzież? Nie zabraknie na ten cel wełny z trzód, które paść będzie „wielka rzesza”. Czy potrzebny będzie chleb oraz inne produkty rolne? „Oracze” zadbają o to, by zaspokoić apetyt każdego mieszkańca. Pracownicy winnic będą w stanie dostarczyć najlepszych win ku rozweseleniu serc ludzkich. Osiągnięcia „wielkiej rzeszy” przy odbudowie ziemskiego raju będą zachwycać oczy tych, którzy następnie powstaną ze śmierci; będą dowodem przejawionej zawczasu troski o wszystkich tych odkupionych ofiarą Arcykapłana. Niezależnie od tego „wielka rzesza” nie zaniedba systematycznego pełnienia za pośrednictwem Jezusa Chrystusa świętej służby dla Jehowy Boga na ziemskim dziedzińcu Jego duchowej świątyni. Będzie w tej służbie przewodzić, dając wspaniały przykład wszystkim powstającym z martwych do nowego życia. — Łuk. 23:43, NW.

#16 ewa.lipka

ewa.lipka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 144 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2008-12-16, godz. 14:23

(Objawienie 4:4; 14:1). Wielka rzesza nie jest klasą kapłańską i nie zostaje wyniesiona na tak zaszczytne miejsce.

Z Objawienia 14:1-3 wynikałoby, że tylko klasa 144tys. jest wykupiona z ziemi.
- - - Tylko od/do czego oni są wykupieni?, bo z czego, to już wiemy: z ziemi.
- - - I czy to świadczy, że klasa Wielkiej Rzeszy nie może też być w niebie?
- - - Czy to stwierdzenie Obj. 14:1-3 wylkucza Wielką Rzeszę z nieba?
Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa

#17 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-16, godz. 17:07

Ewo, nie wyklucza! Ale dlaczego w takim razie ludzkość rozdzielona jest w tym opisie na te dwie grupy, skoro to jedna owczarnia? I skoro Jezus tak samo umarł za każdego, to czemu w niebie mają być podziały?

#18 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-18, godz. 17:10

Znalazłem jakieś zdawkowe fragmenty dot kampanii w tekście kolegi Bednarskiego (czy ma ktoś możliwość rzucić skany?):

„Jako świadkowie Jehowy otrzymali przykazanie głoszenia tego poselstwa ostrzeżenia dla dobra ‘więźniów’ i ludzi dobrej woli, nazwanych ‘Jonadabami’. Te dwie ostatnio wymienione klasy są tymi, którzy znajdują się ‘w ziemi Judzkiej’, t. j. którzy miłują sprawiedliwość i którzy pragną, by wola Boża działa się na ziemi” („Sprawiedliwy Władca” 1934 s. 32; por. „Aniołowie” 1934 s. 22, gdzie „więźniowie” określeni są jako „wielka kompanja” z Ap 7:9-17).

„Ponieważ wszyscy byli ‘powołani do jednej nadziei’ (Ef. 4:4). Wszyscy w rzeczywistości byli spłodzeni, aby byli członkami Chrystusa. Z tych tak zwanych ‘spłodzonych’ pochodzi ‘wielki lud, którego nie mógł nikt zliczyć’ (Obj. 7:9) (...) Kościół oznacza wybraną klasę. Wielki lud jest właśnie nazwany jako część kościoła, ponieważ jest powołany, by jego członkowie byli członkami ciała Chrystusowego” („Pojednanie” 1928 s. 176-177; por. „Światło” 1930 t. I s. 92 - „Wszyscy należący do wielkiej kompanji spłodzeni są z ducha świętego”; „Aniołowie” 1934 s. 59 - „Klasa ‘wielkiej kompanji’ składa się z takich, którzy się poświęcili, by czynić wolę Boża, spłodzeni zostali z ducha Bożego...”).

„Po zgromadzeniu w roku 1935 niektóre osoby spożywające przedtem podczas Wieczerzy Pańskiej symbole w postaci chleba i wina przestały to czynić. Dlaczego? Nie z braku wiary, lecz dzięki zrozumieniu, iż mają nadzieję żyć na ziemi, a nie w niebie” („Dzieje Świadków Jehowy w czasach nowożytnych. Stany Zjednoczone Ameryki. Na podstawie Rocznika Świadków Jehowy na rok 1975” Nadarzyn, bez daty wydania, s.71).

Choć dalej nie ma tu podawanej interpretacji owego tłumu.

#19 ewa.lipka

ewa.lipka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 144 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2008-12-18, godz. 20:58

Ewo, nie wyklucza! Ale dlaczego w takim razie ludzkość rozdzielona jest w tym opisie na te dwie grupy, skoro to jedna owczarnia? I skoro Jezus tak samo umarł za każdego, to czemu w niebie mają być podziały?

Widzisz Mario, bo ja wierzę w przeznaczenie Boże, nie potrafię tego wytłumaczyć, ale mam swoje jakieś przekonujące wersety, co by na to przeznaczenie wskazywały.

I tak klasa 144tys. jest to klasa wykupionych z ziemi (Obj.14:3), jak było gdzieś to już wspominiane. (Czego raczej nikt dzisiaj nie wie, kto należy do tej klasy, wie tylko Bóg)
Natomiast klasa Wielkiej Rzeszy jest to klasa, która wyszła po drodze ze swojego ucisku, którego przeszła/przeżyła, która być może do końca nie zachowywała się święcie,
jej cielesność była duża, ale w ucisku pokazali się jednak po stronie Bożej.
Wyjść z ucisku, to ja rozumiem, że to nie koniecznie przeżyć ciałem, ale, że nie poddać się i wytrwać jak Jezus, Szczepan, Paweł i inni, którzy nie zaparli się swojej
wiary aż do śmierci np. przy torturach cielesnych.

Jednak ja nie mogę powiedzieć, kto byłby tylko z Wielkiej Rzeszy, a kto z 144tys., bo ja nie znam serc i sąd z resztą należy do Boga, co już gdzieś o tym pisałam.
Bo ktoś mógłby zginąć taką samą śmiercią męczeńską, a jednak jednego Pan Bóg może zaliczyć do 144tys. a innego do Wielkiej Rzeszy.
A zwycięstwo jest zwycięstwem. Jedni zostali przeznaczeni na zwycięstwo np. tak jak Abracham, a inni musieli sobie wypracować to zwycięstwo jak Izaak.

Poza tym od światków, którzy do mnie przychodzili słyszałam, że pomimo staną jako Wielka Rzesza przed Barankiem w białych szatach, to i tak będą musieli jeszcze
raz przejść ostateczną próbę z Obj. 20:7-10.
- - - W takim razie pytam jakie mają znaczenie słowa?:
>>> Obj. 7:14-15 (BW)
14. I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.
15. Dlatego są przed tronem Bożym i służą mu we dnie i w nocy w świątyni jego, a Ten, który siedzi na tronie, osłoni ich obecnością swoją.
- - - Czy te słowa podświetlone na czerwono nic nie znaczą?
Moim zdaniem oni załapali się na pierwsze zmartwychwstanie (Obj. 20:4)

Może źle to rozumuję, ale tak to widzę.

Użytkownik ewa.lipka edytował ten post 2008-12-18, godz. 21:02

Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa

#20 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-12-18, godz. 22:49

Natomiast klasa Wielkiej Rzeszy jest to klasa, która wyszła po drodze ze swojego ucisku,
[...]
Wyjść z ucisku, to ja rozumiem, że to nie koniecznie przeżyć ciałem, ale, że nie poddać się i wytrwać jak Jezus, Szczepan, Paweł i inni, którzy nie zaparli się swojej wiary aż do śmierci np. przy torturach cielesnych.

Wielka Rzesza jeszcze nie wyszła z wielkiego ucisku, bo go jeszcze nie było. Dotyczy tylko tych innych (drugich) owiec. Zrozum także, że chodzi o 'wielki ucisk jakiego nie było" (Mat.24:21) Chociaż apostołowie i inni przechodzili przez uciski ale nie przez ten, który jest jedynym, szczególnego rodzaju. Nie mieszaj więc różnie innych do tego.

Poza tym od światków, którzy do mnie przychodzili słyszałam, że pomimo staną jako Wielka Rzesza przed Barankiem w białych szatach, to i tak będą musieli jeszcze
raz przejść ostateczną próbę z Obj. 20:7-10.
- - - W takim razie pytam jakie mają znaczenie słowa?:
>>> Obj. 7:14-15 (BW)
14. I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.
15. Dlatego są przed tronem Bożym i służą mu we dnie i w nocy w świątyni jego, a Ten, który siedzi na tronie, osłoni ich obecnością swoją.

'Załapać' się więc mogą do nieba ((Heb.3:1), ci którą liczbę ustalił Bóg, 14400, zwanych też ''małą trzódką" (Łuk.12:32), a nie wielką rzeszę o której wspomniał Jezus, do życia na ziemi. (Mat.5:5) Czyżby słowa Jezusa nic nie znaczyły ?
- - - Czy te słowa podświetlone na czerwono nic nie znaczą?
Moim zdaniem oni załapali się na pierwsze zmartwychwstanie (Obj. 20:4)

Wiara w złożony okup Jezusa dotyczy obydwie grupy. Pomazańców którzy będą zasiadać na ''tronach" w niebie z Jezusem, łączy jednak coś więcej - przymierze. (zob. Łuk.22:19-20; 28-30)

Natomiast wiara w okup - wypranie i wybielenie szat - umożliwia przejście przez wielki ucisk, ale ten wyjątkowy, jedyny tuż przed Armagedonem. Toteż Jan w natchnieniu pisze w swoim 1 Liście 1-2 wers.

1. Dzieci moje, piszę wam to dlatego, żebyście nie grzeszyli. Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca - Jezusa Chrystusa sprawiedliwego. 2. On jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy, i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata.

Zauważasz kiedy Jan mówi, za nasze czyli, siebie zalicza do tych z powołaniem do nieba (Heb.3:1), inaczej 14400 którzy będą opieczętowani ?(Ob.7:1-4) Natomiast słowami również za grzechy całego świata wyodrębnia tych którzy nie będą opieczętowani, ale też na podstawie ofiary przebłagalnej przechodzą żywo przez Armagedon i to bez umierania i to tu na ziemi (Mat.5:5). Dlatego nie rozumiem dlaczego niektórzy tego rozróżnienia nie chcą zaakceptować ?
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych