Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawieszanie kont na Allegro


  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#41 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-12-26, godz. 18:49

Brawo, Cześku, to jest konkretna myśl i bardzo mi się podoba!

Pytanie "techniczne" do Cześka i wszystkich innych forumowiczów: jak można udokumentować, że publikacje ŚJ przed rokiem 1989 były po prostu sprzedawane?

#42 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-12-26, godz. 18:58

Brawo, Cześku, to jest konkretna myśl i bardzo mi się podoba!

Pytanie "techniczne" do Cześka i wszystkich innych forumowiczów: jak można udokumentować, że publikacje ŚJ przed rokiem 1989 były po prostu sprzedawane?

W wydaniach polonijnych była zamieszczana cena za jaką można było nabyć daną publikację o czym już kiedyś tu pisałem.
Czesiek

#43 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-12-26, godz. 19:03

masz może takie publikacje albo ich skany?

#44 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-12-26, godz. 19:12

masz może takie publikacje albo ich skany?

mam jednak nie mogę ich zeskanować i zamieścić skanów, bo mój komp ma walnięty internet eksplorer i wszelkie próby wyslania czegokolwiek kończy się zawieszeniem systemu.
Czesiek

#45 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-12-26, godz. 19:16

spróbuj uzyc np. firefoxa albo netscape nawigatora oba darmowe

#46 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-12-26, godz. 21:13

Szanowni Państwo!

Na wstępie zacytuję Waszą wymówkę. Oto i ona:
"Sprzedaz książek, czasopism wydanych przez Swiadków Jehowy jest sprzeczna z zasadami ich rozpowszechniania. Dostalismy wyrazna prosbe od wydawnictwa o usuwanie takich aukcji.
Proszę o niewystawianie tego typu aukcji, zostaną one usunięte."

Wasza pozbawiona racjonalnych przesłanek odpowiedź została dana pod rozwagę PIH, Rzecznikowi praw konsumenta, Januszowi Weissowi oraz na kilku forach prawniczych.
Jedna z odezw brzmi:
"Nadarzyn nie ma prawa zabraniac Ci handlowac wydawnictwami WTSu. W Polsce obowiązuje PRAWO WŁASNOSCI, a skoro dostałes te Straznice, są już TWOJE i jako, że ich nie kopiujesz, ale odsprzedajesz w CAŁOSCI, Nadarzyn wymuszajac na Allegro zablokowanie twych Straznic sam zachecił Allegro do łamia prawa."

Osobiście nie wystawiałem u Was nigdy tego rodzaju makulatury. Piszę w imieniu osób, którym zostały zawieszone konta (zarówno Sprzedający jak i Kupujący) Przecież miały być tylko usuwane aukcje! Apeluję o ich odblokowanie. W przeciwnym razie sprawa zostanie nagłośniona medialnie.
Z wyrazami ubolewania

Użytkowik


Dołączona grafika

#47 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-12-28, godz. 17:48

mam jednak nie mogę ich zeskanować i zamieścić skanów, bo mój komp ma walnięty internet eksplorer i wszelkie próby wyslania czegokolwiek kończy się zawieszeniem systemu.

Służę pomocą. Mi nic nie wariuje a jak nie można zrobić skanu to mogę strzelić fotkę ;-)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#48 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-28, godz. 21:08

Adelfos, to Ty do nich napisałeś?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#49 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-28, godz. 21:12

alec aktualie jest jednak kilka ofert na alegro.... wiec ozo chozi??? :unsure:
[font=Tahoma]

#50 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2009-01-01, godz. 15:06

Sprzedaz książek, czasopism wydanych przez Swiadków Jehowy jest sprzeczna z zasadami ich rozpowszechniania.

Czy istnieje jakas wiazaca prawnie zasada ktora zabrania sprzedania ksiazki wydanej przez WTS?

Na zebraniach slyszalem ze czasopisma/ksiazki nalezy rozdawac - ale nigdy nie spotkalem sie z zadna pisana i majaca moc prawna zasada o tym ze nie mozna ich sprzedawac.

A co w przypadku kiedy w aukcji na allegro sprecyzuje iz koszty zakupu obejmuja koszty manipulacyjne (koszty wysylki, opakowania itp) natomiast sama publikacja jest darmowa?
W taki sposob sa sprzedawane systemu Linux (ktore sa darmowe), i te aukcje nie sa usuwane.

#51 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2009-01-01, godz. 16:33

, to Ty do nich napisałeś?

Tak.


alec aktualie jest jednak kilka ofert na alegro...

Z książkami wydanymi przed (końcem świata w) 1975 r.?

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2009-01-01, godz. 16:37

Dołączona grafika

#52 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-01-01, godz. 21:24

a to ma jakies znaczenie?? tak ..calkiem nie takie stare byly te ksiazki....
[font=Tahoma]

#53 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-01-01, godz. 23:04

hu'bert z obserwacji na allegro ostatnich tygodni widać, że usuwane są stare książki WTS - czyli wg Cześka m.in. te za które ludzie nie raz płacili - a nieusuwane nie takie stare - czyli te które są rozdawane bezpłatnie (oczywiście tych droższych się nie rozdaje, a jeśli ktoś je chce od świadka musi coś tam zapłacić)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#54 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-01-03, godz. 00:13

Tak.

I jeżeli nie zaprzestaną tego procederu to faktycznie będziesz działa w wyżej wymienionych przez Ciebie instytucjach? Dostałeś od nich następną odpowiedź?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#55 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2009-01-03, godz. 01:10

Dostałeś od nich następną odpowiedź?

Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że o dokładnych przyczynach zawieszenia konta lub usunięcia aukcji informujemy wyłącznie właściciela konta i nie wolno nam prowadzić w tej sprawie korespondencji z osobami trzecimi. Wynika to ze stosowanej przez Allegro polityki ochrony prywatności. Więcej informacji na ten temat znajdzie Pan pod adresem:

http://www.allegro.p...ages/1/0/z1.php

Pozdrawiam,

--
Magdalena Hawryszkiewicz
Zespół Allegro
http://www.allegro.pl

QXL Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, 60-324 Poznań, przy ul. Marcelińskiej 90, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000104322, o kapitale zakładowym w wysokości 1 046 000 zł, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP: 779-21-25-257


Dołączona grafika

#56 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-01-03, godz. 11:49

Czyli nic się nie wskóra
Czesiek

#57 Fakirek

Fakirek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 181 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2009-01-16, godz. 14:10

Wracam znowu z tematem Allegro.
Najpierw zaraportuję sprawę:

Ostatnio pojawiło się na Allegro kilka - dla mnie rarowych - publikacji. By zdobyc na nie fundusze postanowiłem sprzedać własne zdublowane pozycje.
Wystawiłem ponad 20 czarno-bialych numerów Strażnic. Jednak zastosowałem w opisie pewien system rabatowy. Każdy, kto zalicytuje minimum w 4 aukcjach otrzyma rabat 4% od całości ceny, a rabat ten wzrasta z każdą pozycja o 1%. W ten sposób osoba, która zakupi np. 22 numery zapłaci za nie blisko 60 zł mniej niż suma wylicytowanych kwot.

Dzisiaj jedna z aukcji została zdjeta.
Oto powody:

"Usunięte aukcje/przedmioty (lub ich opisy) były niezgodne z zasadami, które obowiązują na Allegro.
Na Allegro niedozwolone jest zamieszczanie informacji o możliwości sprzedaży towaru "poza Allegro" w żadnej formie, w tym:
- oświadczeń o możliwości sprzedania tego lub innych towarów „poza aukcją” (np. „towar wystawiony w innych mediach /ogłoszeniach, aukcjach, w gazecie, w sklepie, w sklepie internetowym, itp.”),
- sformułowań zachęcających do dokonania transakcji pomimo formalnego nierozstrzygnięcia aukcji: „jeśli aukcja nie osiągnie ceny minimalnej, to rozważę najwyższą propozycję”, „sprzedam, nawet jeśli cena minimalna nie zostanie osiągnięta”
- informacji wskazujących, że część kwoty z tytułu kupna przedmiotu zostanie uiszczona poza serwisem Allegro, przykładowo: „licytujesz cenę za sztukę, ale sprzedam tylko i wyłącznie w komplecie”, „wylicytowaną kwotę pomnóż razy trzy”, itp.
- sformułowań zachęcających do ustalenia ceny poza licytacją, w tym zastrzeżeń w postaci: „nie chcesz czekać na zakończenie aukcji – skontaktuj się”, "przez zalicytowaniem skontaktuj się", „propozycje cenowe proszę składać na maila (GG)”, „cena od ręki (bez licytacji, poza aukcją) wynosi...”, „cena do negocjacji”, "sprzedam tylko poprzez mój sklep internetowy", „na życzenie wystawię opcję „Kup Teraz” (proszę pamiętać, że nie ma możliwości dodania opcji „Kup Teraz” gdy złożone zostały już oferty w licytacji) itp.
Niedozwolone jest wystawianie aukcji umożliwiających ominięcie opłat związanych z wystawieniem oferty oraz prowizją Allegro. "


W odpowiedzi wysłalem zapytanie:

"Witam serdecznie,
w zwiazku z usunięciem w/w aukcji w związku z ewentualnym naruszeniem regulaminu zwracam się z uprzejma prośbą o dodatkowe wyjaśnienia.
W przesłanym komunikacie podali Państwo, że aukcja została usunieta z powodów, które można ująć jako zamiar ominięcia systemu prowizyjnego Allegro, a w szczególności powołano sie na to, że:
1. Na Allegro niedozwolone jest zamieszczanie informacji o możliwości sprzedaży towaru "poza Allegro" w żadnej formie;
2. Niedozwolone jest wystawianie aukcji umożliwiających ominięcie opłat związanych z wystawieniem oferty oraz prowizją Allegro..
W usuniętej aukcji zamieściłem w opisie zasady systemu rabatowego, które przewidziane były dla kupujacych, którzy zalicytują w innych moich aukcjach. I tak osoba, która zalicytuje jednocześnie w co najmniej czterech aukcjach i w ten sposób zakupi minimum 4 różne numery - otrzyma rabat w wysokości 4% od całości wylicytowanej kwoty. Rabat ten jest zwiekszany o 1% za każdą dodatkową aukcję az do 24 publikacji.
W zwiazku z tym nie widzę tutaj zamiaru ominięcia systemu prowizyjnego Allegro. Przeciwnie - faktycznie prowizje opłacam od wylicytowanej kwoty, zaś bonifikata jest na korzyść kupującego. Nie ma zatem możliwości zapłaceia prowizji w niższej wysokości.
Brak również było w opisie jakichkolwiek zachęt do sprzedazy poza systemem.
Wobec powyższego uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie czy stosowanie systemu rabatowego, który nie skutkuje obnizeniem naleznych prowizji takze jest niedozwolony i na jakiej podstawie.
Ponadto prosze o ewentualne inne wyjaśnienia."


Czekam na odpowiedź.

Gdyby ktoś potrafił mi wyjasnić na czym faktycznie polega złamanie regulaminu to jestem otwarty :)

#58 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2009-01-20, godz. 11:15

No wlasnie dzis widze, ze pojawily sie nowe aukcje.

Swoja droga, jak mi ktos podpowiedzial - czy nie mozna sprzedawac np. pudelka zapalek (niskie koszty) dodajac gratis cos z publikacji WTS? Mozna latwo sprawdzic, ze aukcje na allegro oferujace cos gratis (czasem wysylka, czasem gadzet) nie zawsze owe gratisy maja w obrebie tej samej kategorii (np. aparat tel - dzial telefony, karta pamieci - dzial akcesoria fotograficzne). Aukcja musi byc tak skonstruowana, by w tytule bylo slowo "Jehowy" (bo po tym sie chyba najczesciej szuka), ale jej przedmiotem bedzie cos innego. Allegro nie bedzie w stanie wtedy zablokowac czy zdjac aukcji, skoro nie sprzedajesz publikacji WTS. Mozna ich potraktowac ich wlasna metoda - gratisy nie sa zakazane ;) No i WTS tez nie bedzie sie mialo o co doczepic, bo formalnie publikacji sprzedawac sie nie bedzie. Poza tym sami jak twierdza te publikacje rozdaja wiec i Tobie wolno. Inna sprawa jest ze ktos bedzie w stanie slono zaplacic za jakis drobiazg - ale Klient sam wybiera gdzie kupuje ;)

#59 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-01-20, godz. 12:47

to nie jest takie glupie...... :)
[font=Tahoma]

#60 Fakirek

Fakirek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 181 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2009-01-20, godz. 14:06

to nie jest takie glupie...... :)


Prowokacyjnie wystawiłem kilka numerów żeby sprawdzić czy sie utrzymają. Na razie jest ok. Bardzo bym chciał obalic spiskową teorię :).
Swoją drogą, gdyby ktoś był zainteresowany to mam do zbycia za free+porto to, co mi sie powtarza.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych