Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kryzys sumienia


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-03-06, godz. 00:14

Planowane jest wznowienie ksiązki Raymonda Franza "Kryzys sumienia".
Najmniejszy nakład musi wyniesć 1000 egzemplarzy.
Jak myslicie, warto starać sie o dodruk?

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#2 mstar4

mstar4

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 19 Postów

Napisano 2005-03-06, godz. 08:08

JAk najbardziej tak i to z bardzo wielu powodów. Zainteresowanych, chyba będzie przybywać.
Poza bezpośrednio dotkniętymi takowym kryzysem i ofiarami WTS powinni po nią sięgać socjolodzy i terapeuci wszelkiej maści.
My powinniśmy im to podsuwać jako jeden z podręczników w ich pracy.
Słuszałem że WTS praktykowało (być może to plotka) wykupywanie niewygodnych dla siebie (szatańskich) publikacji. Jeśli tak bywało, o nich również należałoby pomyśleć.
Tak na oko nakład 5000 egzemplarzy wydaje się być akuratny.

cześć

#3 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-03-06, godz. 10:58

Książki typu "Kryzys sumienia" czy "Byłem księdzem" zawsze będą się cieszyć dużą popularnością. Jednakże przy czytaniu takich pozycji trzeba uważać, aby nie zostać zmanipulowanym przez autora.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#4 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-05-14, godz. 11:29

Moją książka jest już zaczytana " na śmierć " Przydałaby mi sie nowa. Mam nadzieję że drugą książke jaka napisał Raymond Franz też ktoś przetłumaczy. Niestety sporo juz zapomniałam z angielskiego i pewno zrozumiałabym piate przez dziesiąte. Ta książka uwolniła mnie od strachu przed ludżmi , ukazała ich jako ludzi takich jak ja. Zadałam sobie wtedy blużniercze pytanie - " czy ci ludzie mają jakąś prawdę objawioną do jakiej nie mam dostępu ? Czy WIEDZĄ LEPIEJ ???
Teraz gotowa jestem na poznawanie Boga bo już nie poczuwam sie do obowiązku spoglądania na niego cudzymi oczyma.
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#5 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-05-14, godz. 11:46

Musisz sobie jednak zadać pytanie która religia pozwoli Ci patrzeć na Boga twoimi własnymi oczami, bez jej ingerencji. Czy jest taka?

Czasami robimy wielkie koło i wracamy do miejsca z którego wyszliśmy i stwierdzamy że wszędzie jest tak samo. Niby jesteśmy więc w tym samym miejscu, ale za to mądrzejsi.

Pozdrawiam. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#6 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-05-14, godz. 12:37

A tak swoją drogą to ciekaw jestem ile Raymond Franz zarobił na tej książce. Bo chyba ze trzycieści srebrników to napewno. Jak myślicie? :P :D
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#7 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-05-14, godz. 13:22

Do Olo : Zawsze można poddać w wątpliwość czyjeś intencje , a njlepiej mówiąc "że mu się to musiało opłacać . Pieniądze są sprawą drażliwą bo pokazują jak daleko jesteśmy od czasów apostolskich. Nie da się tak jak w Jeruzalem robili uczniowie Chrystusa co jest opisane w Dz. Ap. Świat się zmienił i niestety pieniądze sa potrzebne nawt w religiach. Na ostatnim Zgromadzeniu Obwodowym na temat pieniędzy dla Organizacji mówiono - jak na mój gust - zbyt wiele razy. Jeśli Armagedon jest już we drzwiach to po co takie luksusy jak te w Centrum Kongresowym w Sosnowcu. Może to jest gdzieś standart ale nie u nas. I ci obserwowani przeze mnie starzy bracia nie mogący się odnależć w takim otoczeniu , a którzy dla potęgi Organizacji poświęcili całe życie i odmówili sobie różnych dobrych rzeczy o jakich pisze Księga Hioba ....
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#8 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-05-14, godz. 13:43

Slusznie Profanko.Ale to nie znaczy ze mamy zyc nadal siermieznie.Wlasnie wrocilem ze stanow i po rozmowie z Rayem Franzem(84lata) uznalem iz wszyscy jakbysmy nie wierzyli i ktorej denominacji nie byli mamy czekac na Pana żniwa ktory sam z aniolami oceni ktora jednostka to pszenica a ktora to kakol.Bylem w salach krolestwa bardzo skromnych niekiedy bardziej niz u nas w kraju ale i bylem w przebogatych.Uwazajcie wszyscy na nowe swiatlo w straznicych tego roku.Chciazby 9 o zmartwychwstaniu(uwaznie czytajcie).Biuro tez czyta wszystko na swoj temat i chyba czas odwilzy jest bliski w centrali.Kto wie moze nawet przeprosza oficjalnie Raya i jemu podobnych, godzac sie na ich rozumowanie dotad odstepcze.W gore glowy wszystko przed nami.Musimy wszyscy nauczyc sie znowu kochac ludzi jak Samarytanin a nie jak Kaplan i Lewita z Organizacji Bozej.Pozdrowcie kogo zechcecie.Nowe nadchodzi, a i tak nasze poznanie poki co jak Pawel mowi jest czastkowe.Wiec jako aktualni czy byli SJ nie mamy w sobie nic szczegolnego wiecej niz pozostali uznajacy i wierzacy w Chrystusa i zgodnie z nim zyjacy.Jesli mamy balagan we wlasnym zyciu to wystarczy pretekst aby kogo innego za to obciazyc(najlepiej Organizacje) ale jesli jestesmy czysci pod kazdym wzgledem to wyczekujmy czasu zniwa a on pokaze kto tak naprawde mial racje i kim byl w swoim krotkim zyciu.
Ufffffff...ale sie rozpisalem a ja nie cierpie pisac
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#9 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2005-05-14, godz. 15:20

KLOO bez przesady

#10 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-05-14, godz. 15:32

Nie jestem prorokiem .To poprostu wiedza jak posiadam.Czy wprowadzona zostanie w zycie??Czas pokaze.Ale swiezszy oddech w publikacjach dla uwaznie czytajacych jest zauwazalny.No coz poczekamy zobaczymy jak ze wszystkim
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#11 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-05-14, godz. 17:43

no coz!! ile osob tyle zdan.samo zycie to wlasnie
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#12 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-05-14, godz. 21:05

Epoka.
Trochę nie rozumiem. Nieraz sugerowano tu że członkowie Ciała Kierowniczego myślą tylko o zyskach. Czy mam rozumieć że kiedy opuszczają szeregi Strażnicy nagle o nich zapominają? Więc albo oskarżanie ich jest niesłuszne albo mam prawo podejrzewać Franza o materializm i próbe oczyszczenia siebie po odejściu ze Strażnicy.

Pozdrawiam. :P :D
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#13 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2005-05-15, godz. 07:22

Moim zdaniem tutaj chodzi nie koniecznie o zyski materialne.

:)

#14 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-05-15, godz. 09:30

Jak uwaznie przeczytasz Str. 9 wszystkie trzy rozdz. do studium to znajdziesz nowe swiatlo.A jak nie znajdziesz to moze inni Ci pomogą
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#15 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2005-05-15, godz. 13:55

o zmartwychwstaniu to wiem, pewnie masz na myśli Koracha.

#16 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-05-15, godz. 14:16

BADZ CIERPLIWY I UWAZNY.zAUWAZYLES ZDANIE W 11-STCE IZ NIE DZIEKI ZAPISKOM I SPRAWOZDANIOM PRZEZYJEMY ALE DZIEKI NIEZASLUZONEJ...IDZIE NOWE I BADZCIE CIERPLIWI.nA TYLE!
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#17 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2005-05-15, godz. 14:31

Spokojnie

#18 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-05-15, godz. 19:38

Do Olo . Mówiłeś coś o zataczaniu koła. Jest w tym wiele racji. Nie jest łatwo pogodzić sie z tym ,że daliśmy się manipulować - takie brzydkie słowo - wiele lat.
Nie uważam , że lud Boży nie powinien być zorganizowany czy zarządzany. W każdej spolecznosci przydaje sie ktoś z talentem organizatorskim. I nie o to chodzi ,czy jesteśmy zorganizowani, ale JAK? Po przeczytaniu przetłumaczonego litościwie przez kogoś dobrego, tekstu przemówienia Dona Adamsa z 2000 roku to jak każdy chyba , zauważyłam, że "Organizacja jest wybrana przez Jehowę do przekazywania woli Bożej ludziom ". A ja głupia myślałam , że to Jezus Chrystus...
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#19 szczurek

szczurek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 13 Postów
  • Lokalizacja:z Polski

Napisano 2005-05-17, godz. 22:27

no więc co z tym "Kryzysem Sumienia" ??

Bedzie wznowiony druk, jeśli tak to gdzie bedzie można ją kupic i ile będzie kosztować??

Jaki tytuł nosi druga książka Franza??
Czy można ją znależć gdzieś w pdf'ie??

#20 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-05-22, godz. 14:42

Wczoraj rozmawialismy o wznowieniu Kryzysu sumienia i okazało się, że powstał pewien problem z prawami autorskimi do polskiej edycji.
Praktycznie prawa do Kryzysu sumienia ma Słowo Nadziei, ale Franz chyba nieopatrznie dał prawa do kolejnych wydań ex-ŚJ Szymonowi Matusiakowi, który straszy wszystkich sądami za publikowanie w Necie lub próby wydania książek Franza, przy czym sam najprawdopodobniej niewiele robi i jednocześnie odrzuca propozycje współpracy [a wiem, że druga książka jest prawie na ukonczeniu przez innych tłumaczy].
Zobaczymy co z tego wyniknie. Napiszemy jeszcze do Franza, żeby ewentualnie zweryfikował prawa autorskie, bo przecież chodzi, żeby ksiązki się ukazywały a nie żeby ktokolwiek czerpał z tego zyski. No, chyba że "brat" Szymon chce na tym zarobić...

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych