Skocz do zawartości


Zdjęcie

Watchtower Library 2008 PL


  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#21 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-01-26, godz. 08:00

Podczas instalacji płyty można przeczytać wyraźny komunikat o prawach autorskich, że WL jest przeznaczone do wyłącznego użytkowania przez ŚJ.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#22 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-01-26, godz. 09:14

Podczas instalacji płyty można przeczytać wyraźny komunikat o prawach autorskich, że WL jest przeznaczone do wyłącznego użytkowania przez ŚJ.

Zabawny jestes :)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#23 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-01-26, godz. 09:23

Podczas instalacji płyty można przeczytać wyraźny komunikat o prawach autorskich, że WL jest przeznaczone do wyłącznego użytkowania przez ŚJ.

P.K.Dick
Wyjaśnij czego WTS się tak boi, że nie chce aby z tego programu mogli korzystać też inni użytkownicy poza śJ? Bo jeśli by im zależało na tym, aby "dobra nowina" była głoszona, to by się cieszyli z tego, że też inni ludzie są zaiteresowani poznaniem tego co WTS głosi.
Czesiek

#24 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-01-26, godz. 09:31

Prawa autorskie to standard w świecie. Oczywiście w naszym kraju gdzie normą jest piractwo takie oświadczenia mogą dziwić. Bracia i tak wiedzą że inni będą je łamać. Ja tam uważam że akurat tutaj można to wybaczyć. Nie da się przecież ukryć światła położonego na górze.
Nich więc inni czytają i się uczą. Ale ciekawe: prawa ŚJ do ich publikacji można łamać, ale już wszędzie poza nimi ochrona wartości intelektualnej ma obowiązywać ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#25 gedeon

gedeon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 95 Postów

Napisano 2009-01-26, godz. 11:51

P.K.Dick napisał :"Prawa autorskie to standard w świecie. Oczywiście w naszym kraju gdzie normą jest piractwo takie oświadczenia mogą dziwić"

temat już by przerabiany

http://watchtower.or...s...=4266&st=40

P.K.Dick masz całkowitą racje , jeśli ktoś nie pojmuje ustawowego prawa i myli je z prawem moralnym lub etycznym to ma poważny problem
To że król jest nagi nie znaczy że głupi

#26 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-01-26, godz. 15:42

Prawa autorskie to standard w świecie. Oczywiście w naszym kraju gdzie normą jest piractwo takie oświadczenia mogą dziwić. Bracia i tak wiedzą że inni będą je łamać. Ja tam uważam że akurat tutaj można to wybaczyć. Nie da się przecież ukryć światła położonego na górze.
Nich więc inni czytają i się uczą. Ale ciekawe: prawa ŚJ do ich publikacji można łamać, ale już wszędzie poza nimi ochrona wartości intelektualnej ma obowiązywać ?

Jestem niezmiernie ciekaw czy oprogramowanie na Twoim PC jest w pelni legalne... Poczynajac od Windows (bo zakladam ze takiego systemu operacyjnego uzywasz) a skonczyszwy na edytorze teksu i innych aplikacjach.
Czy jestes bez grzechu ze rzucasz kamieniem?

Swoja droga jakby SJ tak bardzo chcieli zabezpieczyc to oprogramowanie to mogli by uzywac np seriali albo innych zabezpieczen dostepnych na rynku.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#27 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-01-26, godz. 19:44

Prawa autorskie to standard w świecie. Oczywiście w naszym kraju gdzie normą jest piractwo takie oświadczenia mogą dziwić. Bracia i tak wiedzą że inni będą je łamać. Ja tam uważam że akurat tutaj można to wybaczyć. Nie da się przecież ukryć światła położonego na górze.
Nich więc inni czytają i się uczą. Ale ciekawe: prawa ŚJ do ich publikacji można łamać, ale już wszędzie poza nimi ochrona wartości intelektualnej ma obowiązywać ?

P.K.Dick
Ale ja chętnie zapłacę za płytkę. Tylko WTS boi się ją udostępnić wszystkim, którzy tego chcą. Poza tym moja bibloteczka publikacji WTS zawiera nawet więcej niż jest na tej płytce, więc na dobrą sprawę jest ona mi raczej potrzebna tylko po to, abym mógł szybciej apoznać się z tym co naucza WTS.
Czesiek

#28 markon

markon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 22 Postów

Napisano 2009-01-26, godz. 22:15

Hmmm.... widzę, że póki co nikt nie dysponuje linkiem do Watchtower Library 2008 w wersji angielskiej... ech... gdzież jest ten niewolnik, co daje zassać pokarm na czas słuszny.... Ludki pomóżcie :)

#29 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-01-26, godz. 22:25

Hmmm.... widzę, że póki co nikt nie dysponuje linkiem do Watchtower Library 2008 w wersji angielskiej... ech... gdzież jest ten niewolnik, co daje zassać pokarm na czas słuszny.... Ludki pomóżcie :)

Matko kochana! markonku, to ty żyjesz????


Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#30 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-01-27, godz. 01:37

Hmmm.... widzę, że póki co nikt nie dysponuje linkiem do Watchtower Library 2008 w wersji angielskiej...

Na anglojęzycznym forum JWD w ostatnich dniach również o to pytano, ale do tej chwili nie było jeszcze żadnego odzewu.
.jb

#31 markon

markon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 22 Postów

Napisano 2009-01-27, godz. 13:04

Dzięki jb :) gdyby były jakies newsy wrzućcie na forum... Nocuś żyjem, wiesz złego diabli nie biorą... :D

#32 Matrix

Matrix

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 51 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-01-30, godz. 11:57

W moim zborze Watchtower Library 2008 PL wydawane jest już od końca stycznia 2009. Kilka miesięcy temu zapisałem się na to cudeńko, więc ustawiłem w kolejce po odbiór ale nawet nie chciało mi się odfoliować tej płytki... No az tak mi się nie nudzi, by przeglądać tego typu wydawnictwa na swoim komputerze, czasami przeglądam papierowe wydania i to mi w zupełności wystarczy.

Ale oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, jaka to gratka dla Szanownych Forumowiczów. Działa znany mechanizm psychologiczny- towar o ograniczonej dostępności, lub trudny do zdobycia w oficjalnym obiegu staje się bardziej atrakcyjny i pożądany.

Pozdro!

#33 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-01-30, godz. 12:56

W moim zborze Watchtower Library 2008 PL wydawane jest już od końca stycznia 2009. Kilka miesięcy temu zapisałem się na to cudeńko, więc ustawiłem w kolejce po odbiór ale nawet nie chciało mi się odfoliować tej płytki... No az tak mi się nie nudzi, by przeglądać tego typu wydawnictwa na swoim komputerze, czasami przeglądam papierowe wydania i to mi w zupełności wystarczy.

Ale oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, jaka to gratka dla Szanownych Forumowiczów. Działa znany mechanizm psychologiczny- towar o ograniczonej dostępności, lub trudny do zdobycia w oficjalnym obiegu staje się bardziej atrakcyjny i pożądany.

Pozdro!

Zwyczjnie dobra pozycja bo ulatwia przeszukiwanie wydawnictw WTS pod katem konkretnego tematu - tyle. Nie widze tu nigdzie ekscytacji.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#34 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-01-30, godz. 13:40

W moim zborze Watchtower Library 2008 PL wydawane jest już od końca stycznia 2009. Kilka miesięcy temu zapisałem się na to cudeńko, więc ustawiłem w kolejce po odbiór ale nawet nie chciało mi się odfoliować tej płytki... No az tak mi się nie nudzi, by przeglądać tego typu wydawnictwa na swoim komputerze, czasami przeglądam papierowe wydania i to mi w zupełności wystarczy.

Ale oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, jaka to gratka dla Szanownych Forumowiczów. Działa znany mechanizm psychologiczny- towar o ograniczonej dostępności, lub trudny do zdobycia w oficjalnym obiegu staje się bardziej atrakcyjny i pożądany.

Pozdro!

Matrix
Ten sam efekt mogę osiągnąć korzystając ze skorowidza. Tylko więcej mi to zajmie czasu.
Czesiek

#35 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-01-30, godz. 13:50

W moim zborze Watchtower Library 2008 PL wydawane jest już od końca stycznia 2009. Kilka miesięcy temu zapisałem się na to cudeńko, więc ustawiłem w kolejce po odbiór ale nawet nie chciało mi się odfoliować tej płytki... No az tak mi się nie nudzi, by przeglądać tego typu wydawnictwa na swoim komputerze, czasami przeglądam papierowe wydania i to mi w zupełności wystarczy.

Ale oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, jaka to gratka dla Szanownych Forumowiczów. Działa znany mechanizm psychologiczny- towar o ograniczonej dostępności, lub trudny do zdobycia w oficjalnym obiegu staje się bardziej atrakcyjny i pożądany.

Pozdro!




Mat, nie przesadzaj :) Wszyscy dobrze wiemy, że zdobycie KAŻDEJ publikacji WTS jest proste i banalne, również tych przeznaczonych wyłącznie do wewnętrznego obiegu. A masz pojęcie, ile ja takich puściłem z dymem? :) Owszem, forma wyszukiwania na pewno dogodna, ale bez przesady - żadnych powodów ani do ekscytacji, ani do pożądania...

Podczas instalacji płyty można przeczytać wyraźny komunikat o prawach autorskich, że WL jest przeznaczone do wyłącznego użytkowania przez ŚJ.


A co to ma wspólnego z prawem autorskim? Chodzi mi o krąg odbiorców, nie powielaczy :) Poza skrajnymi przypadkami jakoś nie przypominam sobie w historii światowego edytorstwa takich obostrzeń. Cóż, pewnie niedouczony jestem...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#36 beres

beres

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 253 Postów
  • Gadu-Gadu:764269
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:London

Napisano 2009-02-18, godz. 18:46

Na ostatnim zebraniu TSSK i NSK odczytano list w ktorym byla mowa o wydaniu w j. polskim Watchtower Library zawiera jaca bodajze publikacje WTS od 1973 roku jak dobrze zapamietalem. Jak tylko sie pojawi postaram sie udostepnic.

mam Watchtower Library 2008 wersja polska a to 3 linki:
http://www.sendspace.pl/file/A8BIIaR2/
http://www.sendspace.pl/file/99wPrSFb/
http://www.sendspace.pl/file/qAAsOgiR/

#37 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-02-19, godz. 06:53

mam Watchtower Library 2008 wersja polska a to 3 linki:
http://www.sendspace.pl/file/A8BIIaR2/
http://www.sendspace.pl/file/99wPrSFb/
http://www.sendspace.pl/file/qAAsOgiR/

Na jaka cholere wciaz spamujesz linkami skoro juz na poczatki tego tematu WATLIB zostala udostepniona i podano odnosniki?
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#38 lucek

lucek

    Początkujący (1-50)

  • Validating
  • Pip
  • 28 Postów
  • Lokalizacja:Norwegia

Napisano 2009-02-21, godz. 19:28

Mam problem, z którym nie potrafię sobie poradzić, czy jest jakiś sposób na konwersję plików bibliotek Library 2008 na pliki txt? :unsure:
Ręczne kopiowanie do notatnika jest bardzo mozolne, czy można gdzieś pobrać konwerter, który przekształci pliki do jakiegoś znznego formatu?

Czekam na pomoc. :rolleyes:

#39 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-02-23, godz. 09:55

Mam problem, z którym nie potrafię sobie poradzić, czy jest jakiś sposób na konwersję plików bibliotek Library 2008 na pliki txt? :unsure:
Ręczne kopiowanie do notatnika jest bardzo mozolne, czy można gdzieś pobrać konwerter, który przekształci pliki do jakiegoś znznego formatu?

Czekam na pomoc. :rolleyes:

Lucek, przecież wystarczy kilknąć kilka razy myszą i gotowe.
Czesiek

#40 lucek

lucek

    Początkujący (1-50)

  • Validating
  • Pip
  • 28 Postów
  • Lokalizacja:Norwegia

Napisano 2009-02-24, godz. 21:11

Lucek, przecież wystarczy kilknąć kilka razy myszą i gotowe.

To jest pozornie proste, np. śpiewnik z przebojami wtbts trzeba otwierać ponad 200 razy. Jak nieszczęśnik otworzy tyle razy jakiś dokument, to praktycznie jest to równoważne ze studium otwieranej myszką książki, co jak wielu na tym forum może potwierdzić, nie jest zbytnio zdrowe. :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych