Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy przymierze z Noem obowiązuje całą ludzkość?


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-01-23, godz. 00:10

dyskutowałem z sympatykiem ŚJ na GG o krwi. Ustaliliśmy że prawo mojżeszowe nie obowiązuje. Padł kontargument że Rdz 9 było dane Noemu, a więc przed Mojżeszem, co ma skutkować tym, że nawet po uchyleniu prawa mojżeszowego prawo dane Noemu nadal obowiązuje.

Szukam kontrargumentów przeciwko tej tezie.

#2 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-01-23, godz. 07:04

To stara bajka - podstawowym kontrargumentem jest dokładna analiza tego co Noe miał robić - a są trzy rzeczy: krew, sex i mięso. A dwie z nich przeciez SJ nie obowiązują: krew i mięso, wiec gdzie w bibli wiadomo, że ta cześc obowiązuje?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#3 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2009-01-26, godz. 12:37

A ja odpowiem tak: przymierze z Noem obowiązuje całą ludzkość. Ale to, co przed przymierzem-nie. Bóg najpierw dał nakazy Noemu, a potem zawarł przymierze z nim i z jego potomkami. Jeżeli przymierze by było uwarunkowane tym, że ludzie nie będą jeść krwi, to czemu Bóg jeszcze ziemi nie zalał? Bo te zakazy nie są warunkami przymierza, więc do niego nie należą.
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).

#4 Daniel Z.

Daniel Z.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 72 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-01-26, godz. 20:13

W tym temacie polecam:
http://www.ajwrb.org...ible/jwrev.html




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych