Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak to jest z wielkim odstępstwem?


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2009-02-26, godz. 19:28

Według nauki Strażnicy wielkie odstępstwo od wiary zaczęło się tuż po śmierci ostatniego apostoła, Jana. Ja mam w związku z tym takie pytanie: w jakim celu na uczniów Jezusa został wylany Duch Święty jak również apostoł Paweł wykonywał podróże po świecie, jeśli wszystko to miało być w najbliższym czasie zalane falą odstępstwa? Czy wylanie Ducha Świętego oraz podróże apostoła Pawła były na próżno, bowiem nie przyniosły oczekiwanego efektu? Jak myślicie?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-02-26, godz. 20:37

z tego wynikałoby że Bóg Ojciec nie wysłuchał modlitwy arcykapłańskiej Jezusa (Jana 17) w której prosił "uwierdź ich w prawdzie, słowo Twoje jest prawdą". Nasuwa się także wniosek że Pan Jezus nie dotrzymał słowa że będzie z nimi (ze swoimi uczniami) po wszystkie dni aż do skończenia świata.

Żeby dogodzić CK ŚJ nasz Zbawiciel "powinien" powiedzieć: "niedługo o was zapomnę, a potem kilkanaście stuleci nawet palcem nie kiwnę w bucie w sprawie waszego zbawienia. Przypomnę sobie o was za ponad 1830 lat i powołam wtedy chwiejnego niezdecydowanego zmieniającego nauki jak rękawiczki niewolnika. A imię zmieniłem Szymonowi tak sobie, dla żartu." :P

#3 KBM

KBM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 190 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:warmińsko-mazurskie

Napisano 2009-03-07, godz. 20:41

Według nauki Strażnicy wielkie odstępstwo od wiary zaczęło się tuż po śmierci ostatniego apostoła, Jana. Ja mam w związku z tym takie pytanie: w jakim celu na uczniów Jezusa został wylany Duch Święty jak również apostoł Paweł wykonywał podróże po świecie, jeśli wszystko to miało być w najbliższym czasie zalane falą odstępstwa? Czy wylanie Ducha Świętego oraz podróże apostoła Pawła były na próżno, bowiem nie przyniosły oczekiwanego efektu? Jak myślicie?

Pokora, pokora, pokora.
Ludzki charakter nie łatwo poddaje się pokorze. Mottem współczesnego świata jest stwierdzenie, że po to człowiek ma rozum, aby go używał. Tam, gdzie człowiek zaczyna się kierować swoim rozumem, i bardziej na nim polegać niż na Bogu - zaczynają się problemy. Jeśli do tego dojdą jeszcze ludzkie ambicje - zaczyna się odstępstwo.
Chrystus znał ludzkie serca, ułomności ludzkiego charakteru, i to odstępstwo przewidział. Świadomi również tego byli apostołowie.
Chrzest wodny w Imieniu Jezusa nie jest jednoznaczny z chrztem w Duchu Świętym - tego chrztu udziela Sam Bóg. Ale poprzez tych nielicznych (stąd jakże wymowne słowa ap.Pawła "na nikogo pochopnie rąk nie wkładaj"), opieczętowanych Jego Duchem (a ta pieczęć jest "niezmywalna") w ciągu całej historii Kościoła rzeczywiście odstępczej od Prawdy Bożej wciąż istniała zawsze grupa ludzi namaszczonych Duchem Bożym, którzy wciąż trwają w Prawdzie Bożej (mimo ciężkich prześladowań - nawet "w Imię" Jezusa), i są świadectwem wobec świata. To dla ich pozyskania był cały wysiłek apostołów.
Apostołowie stali na straży Bożej Prawdy i czystości Bożej Nauki. Niejednokrotnie w swoich Listach wskazują i piętnują odstępców. Ale póki żył ostatni "strażnik" odstępcy nie mieli odwagi podnosić głowy. Z chwilą śmierci ostatniego apostoła głos odstępców był coraz donośniejszy, i coraz większe ustępstwa od Prawdy dla pozyskania jak największej ilości wyznawców spośród pogan. Głos nielicznych wiernych uczniów i spadkobierców apostołów (jak np.Tymoteusz) był coraz cichszy.
Świadkowie Jehowy - niewolnicy niewolnika
Blog ukazujący błędy w naukach organizacji ŚJ
www.chrzescijanin5.blog.onet.pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych