Skocz do zawartości


Zdjęcie

szukam kontaktu


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#21 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-04-16, godz. 11:45

do Liberal: ja nie krytykuje religijności innych ex - dla mnie nie ważnie czy znaleźli się w religii katolickiej czy też religiach protestanckich powszechnie uznawanych; historycznych - to jest wybór osobisty odchodzącego! Ja chciałem zwrócić uwagę na problem osób opuszczających jehowitów, wrażliwych na sprawy Boga i szczerze pragnących mu służyć Takie osoby często padają łupem innych krwiożerczych sekt, stosujących podobne mechanizmy, co jehowici! Czyli z jednego G...A w drugie wchodzą! Ja osobiście, gdy odchodziłem musiałem pogodzić sie na pierwszym miejscu z SOBĄ! Nie szukałem też innych wrażeń religijnych, bo mi to było wówczas nie potrzebne! i to tez jest mój wybór nieprawdaż? A jeżeli chodzi o te spotkania ewangeliczne to się tylko pytałem kto za tym stoi ? czy to jest grupa osób wierzących pragnących spotkać i porozmawiać na tematy ich łaczące? Czy też może stoi za tym coś innego- np. klony religijne Russela?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#22 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-04-16, godz. 11:54

Do Rekin:
”A JUZ ZUPELNIE NIE MOGE ZROZUMIEC KATOLIKOW I PROTESTANTOW,KTORYCH BRACIA PALILI NA STOSACH ZYWYCH LUDZI ;JEZUS IM WYBACZYL ? BOG IM WYBACZYL? MATKA BOSKA TEZ? I WSZYSCY SWIECI?
[a skrucha? a spowiedz to co ? zapomnialem....]”

To co piszesz to jest prawda! Ale to tylko jest właśnie wynik ślepego egoistycznego zapatrzenia w słuszność swoich przekonań!
Ale czy należy tu winić religię – to tylko ludzie ludziom zgotowali taki los! Czy można powiedzieć że Islam jest na wskroś zły patrząc się na to co ostatnio wyprawiają ludzie którzy twierdzą że kochają Allacha i miłują Koran – byłby to straszny błąd.
Piękny przykład stosunku do innych religii zachowując własne przekonania dał Jan Paweł II – czyż nie lepiej podążyć jego przykładem?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#23 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-04-16, godz. 12:30

krytykuje religie .
cwaniacy zawsze sie znajda w kazdej, jednak jesli cos takiego jak palenie ludzi z powodow religijnych wystepowalo w skali masowej ,to juz nie bledy pojedynczych osob to wina systemu.
ludziom potrzeba spotkan bo czuja sie zagubieni ,twoim zdaniem powinien to byc Bog, moim zdaniem psycholog lub psychiatra.
nie krytykuje wszystkiego dookola ,tylko religie.

wierze ze tylko czlowiek moze sobie pomoc, to czlowiek wynalazl leki na straszne choroby, Bog nam je podarowal.
powiedz jak Bog nam pomogl?
kiedykolwiek?

POZDRAWIAM
rekin

#24 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-04-16, godz. 12:52

Dziwny tok myślenia! Ale szanuje ;-) ale… podążając tą myślą można stwierdzić że np. wszyscy lekarze, pedagodzy itp… biorą w łapę – bo zdarzają się masowo takie przypadki!
Był już system a-religijny gdzie Boga zastąpiono Leninem itp… i też w imię ideologii mordowano palono miliony!
Z resztą się zgadzam tylko człowiek może pomoc człowiekowi ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#25 DOSKONAŁA

DOSKONAŁA

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów

Napisano 2005-05-18, godz. 15:07

Jest to pewnego rodzaju pomost aby zupełnie nie popaść w ateizm. Czy dobry? Nie wiem. Ale z pewnością lepszy niż bycie jednoosobowym kościolem i nie należenie nigdzie.

???!!!!!!
WHY?!
A skąd taki pomysł, mój drogi? ;)
Skąd ta pewność, że dla WSZYSTKICH coś jest "lepsze"? :D :D :D
Rozbawiłeś mnie, bo hmmm... gdzieś się już spotkałam z ludźmi, którzy lepiej ode mnie wiedzieli, co jest dla mnie lepsze, a co gorsze... ;)
Kocham być jednoosobowym kościołem i czuję się szczęśliwa ze swoją wolnością - i nie jestem jedyną taką anomalią ;) bo znam ludzi, którzy w podobny sposób korzystają ze swojej wolności.
pozdrawiam serdecznie!
:rolleyes:

#26 Marcin ex SJ

Marcin ex SJ

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 93 Postów

Napisano 2005-09-13, godz. 21:10

moj mail [email protected]

#27 Machabeusz

Machabeusz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 51 Postów

Napisano 2005-09-15, godz. 21:46

Jak ktoś ma jakieś pytania to proszę także do mnie - jako do ex - [email protected]

#28 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-09-18, godz. 13:46

jeśli ktoś szuka kontaktu niech czyta http://www.bylemswia...mJehowy.prv.pl/
i niech napisze pod adres: [email protected] albo niech dzwoni (sms-uje) na moją komórkę.

Nie jestem rzecznikiem prasowym Pana Boga :D i nie znam odpowiedzi na każde
pytanie z Biblii, ale mogę powiedzieć, co mnie przekonało, że ŚJ uczą fałszu
i dlaczego wróciłem akurat do Kościoła Kat. a nie poszedłem np. do protestantów.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#29 Baszka

Baszka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 39 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2005-09-18, godz. 16:41

Ponawiam pytanie, które juz tu padło, ale nikt nie odpowiedział: Dlaczego nie ateizm?
Pozdrawiam wszystkich, Baszka.
Baszka

#30 KpC

KpC

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano 2005-09-18, godz. 17:23

Witam


Ponawiam pytanie, które juz tu padło, ale nikt nie odpowiedział: Dlaczego nie ateizm?
Pozdrawiam wszystkich, Baszka.


Znakomita większość osób tu piszących to ludzie wierzący w Boga, myślisz że ktokolwiek z nas wolałby, aby osoba odchodząca od "najwspanialszej......." przestała wierzyć w Jahwe? Jeżeli o mnie chodzi to nie wiem czy wogóle warto kogokolwiek uświadamiać o prawdziwym obliczu CK, jeżeli konsekwencją będzie ateizm.

pozdr
Kto Cie potrafi zdenerwować, ten Cię potrafi kontrolować.

#31 jaabes

jaabes

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 64 Postów

Napisano 2005-09-18, godz. 20:53

Jeżeli o mnie chodzi to nie wiem czy wogóle warto kogokolwiek uświadamiać o prawdziwym obliczu CK, jeżeli konsekwencją będzie ateizm.

Amen.
http://berea.pol.pl/ - zapraszam do odwiedzenia naszej stronki

#32 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2005-09-19, godz. 05:37

:)

#33 ktoś

ktoś

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 74 Postów
  • Lokalizacja:Jastrzębie Zdrój

Napisano 2005-12-12, godz. 14:15

Cześć,

Szukam kontaktu z ex-śj ( lub z takimi,którzy myślą o odejściu ) mieszkającymi w Jastrzębiu Zdroju (śląskie) lub w Krasnymstawie (lubelskie).

Pozdrawiam :)

#34 ktoś

ktoś

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 74 Postów
  • Lokalizacja:Jastrzębie Zdrój

Napisano 2005-12-13, godz. 19:51

Cześć,

Szukam kontaktu z ex-śj ( lub z takimi,którzy myślą o odejściu ) mieszkającymi w Jastrzębiu Zdroju (śląskie) lub w Krasnymstawie (lubelskie).

Pozdrawiam :)



Nie zagląda tutaj nikt z Jastrzębia Zdroju? :(

#35 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-12-13, godz. 20:00

No widocznie nie...
Ale jest tu troche osób ze Śląska, może sie odezwą.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#36 gobo

gobo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2006-01-07, godz. 17:17

Do odchodzącej ;cześć ja także byłem kiedyś w organizacji jesli chcesz to możemy pogadać oto mój adres; [email protected]. gobo.

#37 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-07, godz. 18:00

najkrócej odpowiadając na pytanie Artura Olczykowskiego:

ex-ŚJ odrzucają YMO biblijne doktryny, gdyż oni uznali je za niebiblijne
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#38 Ilyad

Ilyad

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2006-03-17, godz. 09:48

Gobo napisał :" Do odchodzącej ;cześć ja także byłem kiedyś w organizacji jesli chcesz to możemy pogadać oto mój adres; [email protected]. gobo. "

Czy to ten sam ACROWN, którego znam ?

Pozdrawiam Pokojem Bożym

#39 andrzeJEH

andrzeJEH

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa-ursynów

Napisano 2006-04-14, godz. 17:38

WITAM. jestem mocnym ODSTĘPCĄ :ph34r:
Ponieważ studiuje i poznaje wiedzę z zakresu manipulowania ludzmi - psychmanipulacje, socjotechniki organizacji i zrzeszeń religijnych-potrafie ocenic sytuacje REALNIE. Otóż własnie za to postawiono mnie przed komitetem sądowniczym... :D
jeszcze raz...za co??? własnie za to ze nazywam PROCESY i DZIAŁANIA organizacyjne po imieniu próbowano mnie wykluczyć :lol:
i co???
Rzomawiałem ze "starszymi" uzywając jezyka naukowego
NIC NIE ZROZUMIELI więc ogłosili w zborze ze jestem NAPOMNIANY!!!!!
co???
tak własnie mnie NAPOMNIELI ponieważ grzesze....
słyszeliście o czymś takim???
moim grzechem jest "CHYBIANIE CELU" - !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To dopiero sekta
tak sie mnie wystraszyli ze zrobili "przeszpiegi" wśród młodzieży zborowej żeby wywiedzieć sie KTO MA ZE MNĄ KONTAKT
i tak np wiem od żony sługi pomocniczego ze po zebraniu zrobili zebranie dla starszych i sług zeby wszytkich przestrzec przed kontaktami ze mną...
A ten sługa pomocniczy ZABRONIŁ kontaktu swojej żonie ze mna...
no prosze
ale światło...
to światło jest coraz jaśniejsze
jak widac TAK JASNE ŻE JUŻ OŚLEPIA ŚWIADÓW JEHOWY!!!

PROSZE O KONTAKT
nawiaze kontakt z "innymi" :ph34r:
BITE
Behaviour, Information, Thoughts, Emotions
– zachowanie, informacja, myśli, uczucia

Kontrola zachowań
Kontrola informacji
Kontrola myśli
Kontrola uczuć

#40 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-14, godz. 18:57

Witaj Andrzej,

Twój przykład jest najlepszym dowodem na "wolność" panującą w tej organizacji o sekciarskiej mentalności. Mnie takie przykłady bardziej przekonują niż wszelkie teoretyzowanie, wodolejstwo i usilne próby wybielania betonowych struktur WTSu.

Pozdrawiam
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych