Skocz do zawartości


Zdjęcie

J 2, 13-25


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Hagion

Hagion

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2009-03-15, godz. 12:36

13 A zbliżała się Pascha żydowska i Jezus udał się do Jerozolimy. 14 I zastał w świątyni sprzedawców bydła i owiec, i gołębi, jak również wekslarzy na ich miejscach. 15 Uczyniwszy więc bicz z powrozów, wypędził ich wszystkich ze świątyni, a także owce i bydło, i rozsypał monety wymieniających pieniądze oraz poprzewracał ich stoły. 16 A do sprzedających gołębie rzekł: „Zabierzcie to stąd! Przestańcie robić z domu mego Ojca dom handlu!” 17 Uczniowie jego przypomnieli sobie, że jest napisane: „Gorliwość o twój dom mnie pożre”.

18 Na to Żydzi mu odrzekli: „Jaki znak masz nam do pokazania, skoro to czynisz?” 19 Odpowiadając, Jezus rzekł do nich: „Zburzcie tę świątynię, a ja w trzy dni ją wzniosę”. 20 Żydzi więc powiedzieli: „Tę świątynię budowano czterdzieści sześć lat, a ty ją wzniesiesz w trzy dni?” 21 Ale on mówił o świątyni swego ciała. 22 Kiedy jednak został wskrzeszony z martwych, jego uczniowie przypomnieli sobie, że to mawiał; i uwierzyli Pismu oraz wypowiedzi, którą wyrzekł Jezus.

23 A gdy był w Jerozolimie na święcie Paschy, wiele ludzi uwierzyło w jego imię, widząc znaki, których dokonywał. 24 Ale sam Jezus nie zdawał się na nich, ponieważ znał ich wszystkich 25 i ponieważ nie potrzebował, aby ktoś świadczył o człowieku, bo sam wiedział, co było w człowieku.


Przekład Nowego Świata pisze najpierw: a JA w trzy dni ją wzniosę; zaraz później zamieniając słowo: zmartwychwstał na został wskrzeszony z martwych.

Czy więc ten przykład nie ukazuje, że Jezus swoją mocą zmartwychwstał, co poświadcza o Jego wszechmocy i na czego podstawie można utożsamić Jezusa z Bogiem?

#2 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2009-03-15, godz. 18:05

W Piśmie Świętym czytamy, że Bóg wskrzesił Jezusa:

Dz 2:24 Bw „ale Bóg go wzbudził, rozwiązawszy więzy śmierci, gdyż było rzeczą niemożliwą, aby przez nią był pokonany.”

Zauważmy jednak, że w Biblii przecież Bogiem nazywany jest również Syn Boży i Duch Święty. A więc to Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty są właśnie tym Bogiem. Zobaczmy, jak Biblia ukazuje nam, że we wskrzeszaniu ciała Chrystusa zaangażowana była również każda z osób Trójcy Świętej:

Bóg Ojciec
Ga 1:1 Bw „Paweł, apostoł nie od ludzi ani przez człowieka, lecz przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który go wzbudził z martwych,”

Ef 1:20 Bw „Ojciec chwały (...) jaką okazał w Chrystusie, gdy wzbudził go z martwych i posadził po prawicy swojej w niebie”



Syn Boży
J 2:19 Bw „Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni ją odbuduję.”

J 10:17-18 Bw „Dlatego Ojciec miłuje mnie, iż Ja kładę życie swoje, aby je znowu wziąć.(18) Nikt mi go nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli. Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać; taki rozkaz wziąłem od Ojca mego.”



Duch Święty
Rz 8:11 Bw „A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was.”

1P 3:18 Bp „Bo i Chrystus raz jeden cierpiał za grzechy, Sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was doprowadzić do Boga; poniósłszy śmierć jako człowiek, został wskrzeszony do życia przez Ducha,”



Podobnie cała Trójca Święta będzie również nas wskrzeszać. W Piśmie Świętym czytamy bowiem:

1Kor 6:14 Bw "A Bóg i Pana wskrzesił, i nas wskrzesi przez moc swoją."

Ale tym Bogiem jest przecież Ojciec, Syn i Duch Święty. I te osoby będą nas wskrzeszać, bo to one są właśnie tym Bogiem:

Bóg Ojciec
J 5:21 Bw „Albowiem jak Ojciec wzbudza z martwych i ożywia, tak i Syn ożywia tych, których chce.”

Syn Boży
J 6:54 Bw "Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."

Duch Święty
Rz 8:11 Bw „A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was.”

A więc tak jak cała Trójca Święta wskrzesiła ciało Jezusa tak również i cała Trójca Święta wskrzesi nasze ciała.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#3 KBM

KBM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 190 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:warmińsko-mazurskie

Napisano 2009-03-15, godz. 18:37

Przekład Nowego Świata pisze najpierw: a JA w trzy dni ją wzniosę; zaraz później zamieniając słowo: zmartwychwstał na został wskrzeszony z martwych.
Czy więc ten przykład nie ukazuje, że Jezus swoją mocą zmartwychwstał, co poświadcza o Jego wszechmocy i na czego podstawie można utożsamić Jezusa z Bogiem?

Gdyby Jezus mógł samoistnie wskrzesić się do życia, świadczyło by - że nie Umarł tak naprawdę. Człowiek z chwilą śmierci, przestaje mieć jakąkolwiek świadomość, a tym bardziej - niczego nie może czynić.
Tak samo Jezus w ludzkim Ciele - umarł na Golgocie. Jego Śmierć była pełna i całkowita. Leżał w grobie umarły, bez świadomości i jakichkolwiek możliwości "życia po śmierci". Dlatego został wskrzeszony przez Boga Ojca "mocą mieszkającego w Nim Ducha Bożego - Świętego". Podobnie wskrzeszeni zostaną wszyscy Sprawiedliwi - zostaną wskrzeszeni również mocą mieszkającego w nich Ducha Św. Oczywiście - Duch Boży zamieszkuje w człowieku podczas jego życia. To podczas doczesnego życia wierni naśladowcy Chrystusa zostają namaszczeni - napełnieni Duchem Bożym (Świętym). To o nich Pismo Św. mówi, że "zasypiają w Chrystusie", i w Chrystusie zostaną wzbudzeni.
Świadkowie Jehowy - niewolnicy niewolnika
Blog ukazujący błędy w naukach organizacji ŚJ
www.chrzescijanin5.blog.onet.pl

#4 Hagion

Hagion

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2009-03-15, godz. 18:46

Tak, przepraszam za tę nieścisłość wyrażenia myśli z mojej strony.
Po pierwsze fragment ten podkreśla, że Jezus nie uległ jakimś rozłożeniem się na atomy, czy mniejsze cząstki elementarne - rodem z Science Fiction. Jego ciało nie było też żadną głowicą jądrową, która ulega rozpadowi, a zostało wskrzeszone, jak z gruzów odbudowuje się świątynię. A także udział Chrystusa jako osoby Boga we wskrzeszeniu ciała.

Chrystus umarł jako człowiek. Jednak widać, że jako Bóg samoistnie w Trójjedyności swojej natury wskrzeszony został także dzięki swojej ingerencji.

Użytkownik Hagion edytował ten post 2009-03-15, godz. 18:47





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych