Skocz do zawartości


Zdjęcie

Długie włosy i długa broda


  • Please log in to reply
269 replies to this topic

#261 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-09-04, godz. 15:23

*** Strażnica nr21 z 1977, ss.4-5 ***

"Weźmy pod rozwagę na przykład sprawę ubioru. Chociaż temat ten był już wielokrotnie poruszany na łamach Strażnicy, niektórzy mają trudności z zastosowaniem odpowiednich zasad biblijnych. Inni zaś usiłują je obejść, naciągając w taki sposób jakieś wyjaśnienie, by pasowało do wybranej sytuacji. Można sprostować ich rozumowanie przez rozpatrzenie z nimi pewnych zasadniczych pytań i opartą na tym logiczną argumentację. Czy dany ubiór jest schludny i czysty? Czy jest porządny i skromny, stosowny dla osoby wielbiącej Boga? Czy odzwierciedla ducha łagodności i spokoju, czy też na odwrót, przesadnie uwypukla powaby ciała (1 Tym. 2:9, 10; 1 Piotra 3:3-5). Czy wywiera na innych nieprzyjemne wrażenie? Czy nie zakłóca powagi chwili, zwłaszcza w miejscu kultu? (2 Kor. 6:3, 4). Jaką odpowiedzialność ponosi ojciec lub mąż, który sprawuje zwierzchnictwo w rodzinie? (Kol. 3:18-21). Jak zaleca postąpić Biblia, jeśli czyjś ubiór budzi wątpliwości lub przynosi ujmę zborowi? (1 Kor. 10:31-33). Czy danej osobie wystarczy pokory, by zrezygnować z własnych upodobań dla oszczędzenia przykrości cudzemu wrażliwemu sumieniu? (Rzym. 14:21)."
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#262 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2009-09-04, godz. 21:38

[db]

Tymczasem w takich Czechach czy DDR ludzie się kąpią nago i nie wstydzą swojego ciała


Masz jakieś zdjęcia z chrztu ŚJ w Czechach bądź DDR?

Użytkownik hi fi edytował ten post 2009-09-04, godz. 21:41


#263 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-09-28, godz. 22:13

Z drugiej strony ładne dżinsy i koszulka też mogą być odpowiednim strojem na zebranie zborowe.


Jeżeli będzie to koszulka przypominająca o wypracowywaniu odpowiednich wyników w służbie polowej, to kto wie ;-) link
.jb

#264 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-09-29, godz. 07:38

Jeżeli będzie to koszulka przypominająca o wypracowywaniu odpowiednich wyników w służbie polowej, to kto wie ;-) link

ROTFL
[db]

#265 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-05, godz. 18:05

.a to mezczyzna nie moze miec dlugich wlosow? a jezus chodzil w garniturze pod krawatem? powiem tak, dla mnie to absurdy, nawet w wojsku nie ma przepisu zeby zolnierz mial krotkie włosy...a powiem tak, moja ukochana jest świadkiem, i jej matka(też swiadek, tak samo jak babcia)..no i matka w sumie nie lubiła mnie już od poczatku, tak mówiła, i nie podobało jej się np to że właśnie mam długie włosy..a później jak się im pokazałem, to babcia powiedziała mojej ukochanej, że ładnie wyglądałem zadbany i wogóle...dziwne to wszystko takie, raczej śmieszne:D



Zgodzę się z metalową głową,to są absurdy,ale czasem przyzwoitośc dobrego image'u,to dobre obyczaje i uzusy i ... trzymanie fasonu,bo i tak jescze nikt nikogo do końca nie zadowolił:) .


Ja miałem też metalową głowę:lol: i nosiłem długie włosy przed wojskiem i trochę po wojsku,ale,że moja konwersja religijna nastąpiła szybko,nie zdążyłem jeszcze zapuścic i musiałem się ostrzyc:D :D

Ale jedno co mogłem miec,to brodę i do symbolu przystępowałem z brodą (wytłumaczenie,że mialem problemy z cerą:lol: ,ale to była prawda:) :) )

Użytkownik caius edytował ten post 2010-10-05, godz. 18:06

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#266 Nik

Nik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 154 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano 2010-10-22, godz. 11:27

Ostatnimi czasy postanowiliśmy zrobić żonie przyjemność i poszedłem z dziećmi na pamiątkę. Oczywiście nieświadomy (do tej pory) co do znaczenia ubioru. Mój syn - fan Metaliki - poszedł w skórzanej kurtce i długich do ramion włosach z małą (szwedzką) bródką, ja w dzinsach, ale w koszuli (w kratkę) i marynarce bez krawata. Teraz wiem, czemu się na nas tak patrzono. O dziwo żona się nie zorientowała. mam coraz bardziej wrażenie, że ona po prostu nawet nie wie z kim się na zebraniach spotyka. Co to będzie jak ją zaczną uświadamiać... :)

#267 romeo

romeo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 354 Postów

Napisano 2010-10-22, godz. 22:28

Ostatnimi czasy postanowiliśmy zrobić żonie przyjemność i poszedłem z dziećmi na pamiątkę. Oczywiście nieświadomy (do tej pory) co do znaczenia ubioru. Mój syn - fan Metaliki - poszedł w skórzanej kurtce i długich do ramion włosach z małą (szwedzką) bródką, ja w dzinsach, ale w koszuli (w kratkę) i marynarce bez krawata. Teraz wiem, czemu się na nas tak patrzono. O dziwo żona się nie zorientowała. mam coraz bardziej wrażenie, że ona po prostu nawet nie wie z kim się na zebraniach spotyka. Co to będzie jak ją zaczną uświadamiać... :)

Chyba , będziesz miał ciężko . Jak żona będzie się żalić w zborze , że mąż jej "przeszkadza i odciąga od zboru" , na pewno śj powołają się na wersety z Biblii , Ew. Mateusza 7; 13 i 14 werset , Ew.Mateusza 10; 34 do 38 i wiele jeszcze innych wersetów i będą dla Niej czyli Twojej żony bardzo tolerancyjni , mili , wyrozumiali . Będą Ją wspierać i zawsze znajdą czas dla Niej .

#268 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-23, godz. 06:36

Ostatnimi czasy postanowiliśmy zrobić żonie przyjemność i poszedłem z dziećmi na pamiątkę. Oczywiście nieświadomy (do tej pory) co do znaczenia ubioru. Mój syn - fan Metaliki - poszedł w skórzanej kurtce i długich do ramion włosach z małą (szwedzką) bródką, ja w dzinsach, ale w koszuli (w kratkę) i marynarce bez krawata. Teraz wiem, czemu się na nas tak patrzono. O dziwo żona się nie zorientowała. mam coraz bardziej wrażenie, że ona po prostu nawet nie wie z kim się na zebraniach spotyka. Co to będzie jak ją zaczną uświadamiać... :)



No to Nik pozdrawiam Ciebie i syna i przekaż mu piątke odemnie :) ,ja też bylem fanem Metallici i nosiłem koszulkę Kill em all,a szczególnie master of puppets moją ulubioną płytę.:) :) :)


Nie przejmuj się tylko bądź sobą i dobrym mężem i ojcem,a wszystko będzie dobrze.:)

Użytkownik caius edytował ten post 2010-10-23, godz. 06:42

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#269 Nik

Nik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 154 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano 2010-10-23, godz. 09:08

Oj tam oj tam, nie jest tak źle, minęło pół roku i nic nam nie zrobili. Mam takie wrażenie, że u nie w zborze to tacy sami Skywalkerzy są, bo nikt jej się o nic nie czepia. Pytałem ją nawet o to i się zdziwiła, że w ogóle ktoś mógłby mieć o to do niej pretensje. :)

#270 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-23, godz. 09:13

Oj tam oj tam, nie jest tak źle, minęło pół roku i nic nam nie zrobili. Mam takie wrażenie, że u nie w zborze to tacy sami Skywalkerzy są, bo nikt jej się o nic nie czepia. Pytałem ją nawet o to i się zdziwiła, że w ogóle ktoś mógłby mieć o to do niej pretensje. :)



To tylko się cieszyc,że jest dużo takich Skywalkerów,którzy są wyrozumiali i nawet liberalni w poglądach :)
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych