Skocz do zawartości


Zdjęcie

Subordynacjonizm


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Sivis Amariama

Sivis Amariama

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 59 Postów

Napisano 2009-03-20, godz. 22:12

Czy występuje w Trójcy?

#2 Joachim20

Joachim20

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 55 Postów
  • Lokalizacja:Inąd.

Napisano 2009-03-21, godz. 14:23

Tak tylko, na razie ,potrafię pojąć Boską Trójcę. Uważam, że jeśli można mówić o Trójcy to i tak występuje w niej hierarchia. Hierarchia ważności. Czy zdolności, boskości i siły?, nie wiem co o tym myśleć.


Pozdrawiam.

#3 miedziana_cyna

miedziana_cyna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 273 Postów

Napisano 2009-03-21, godz. 15:11

Subordynacjonizm rozumiany w klasyczny sposób, tzn. uznający Chrystusa za stworzenie lub też nawet odwiecznego, lecz mniejszego i słabszego Boga niż Ojciec NIE występuje w Trójcy. Ojciec, Syn i Duch Święty są równi w chwale, majestacie i swoich przymiotach.

Jedyna nierówność w Trójcy to nierówność funkcjonalna czyli relacje pochodzenia - to, co odróżnia Osoby Boskie od siebie.

Pozdrawiam! :)
Miedziana cyna, żelazny sód, wanadowy skand, berylowy tantal, kadmowy molibden...

#4 Sivis Amariama

Sivis Amariama

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 59 Postów

Napisano 2009-03-21, godz. 15:15

Subordynacjonizm rozumiany w klasyczny sposób, tzn. uznający Chrystusa za stworzenie lub też nawet odwiecznego, lecz mniejszego i słabszego Boga niż Ojciec NIE występuje w Trójcy. Ojciec, Syn i Duch Święty są równi w chwale, majestacie i swoich przymiotach.

Jedyna nierówność w Trójcy to nierówność funkcjonalna czyli relacje pochodzenia - to, co odróżnia Osoby Boskie od siebie.

Pozdrawiam! :)

No tak, nie mam na myśli ariańskiej herezji.

Czy gdzieś w dokumentach kościelnych można znaleźć informacje o tym, że Jezus jest podległy Ojcu, że Ojciec jest Źródłem wszystkich atrybutów Syna i Ducha etc.?

#5 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2009-11-15, godz. 19:55

Czy gdzieś w dokumentach kościelnych można znaleźć informacje o tym, że Jezus jest podległy Ojcu, że Ojciec jest Źródłem wszystkich atrybutów Syna i Ducha etc.?

Col 1:19 bw ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cala pełnia boskości


Co powiecie o wydoskonalaniu Chrystusa przez cierpienia

Iz 53:10 BTSpodobało się Panu zmiażdżyć Go cierpieniem. J

Hbr 2:10 NS w celu doprowadzenia wielu synów do chwały uczynić Naczelnego Pełnomocnika w sprawie ich wybawienia doskonałym przez cierpienia."

Hbr 5:9 NS "a gdy już został wydoskonalony, stał się odpowiedzialny za wiecznotrwałe wybawienie wszystkich, którzy są mu posłuszni,"


Użytkownik bury edytował ten post 2009-11-15, godz. 20:22





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych