Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skład Babilonu


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2009-03-24, godz. 15:44

Przeglądając poświadkowskie archiwum trafiłem na taką oto niewielką broszurkę:

Dołączona grafika

Zajrzałem do środka i zamurowało mnie. Zajrzałem ponownie. I cóż tu widać:

Dołączona grafika

Okazało się, że w skład Babilonu wchodzą też świadkowie Jehowy! Nie ma najmniejszych wątpliwości. W towarzystwie Mahometa, papieża Leona III, Mahometa II, papieża Leona X, Henryka VIII znajduje się wiele informacji o wydarzeniach z historii świadków Jehowy. Co ciekawe do dziejów babilonu Wielkiego zaliczono narodzenie Abrahama, śmierć Sary, początek spisywania Biblii, budowę świątyni jerozolimskiej, cały poczet królów judzkich i izraelskich i co najdziwniejsze narodziny i śmierć Jezusa.
Wobec takich dokumentów aż się chce krzyknąć: ludu, wyjdźcie z niej, abyście nie mieli udziału w jej grzechach!!! Na szczęście to już nie mój problem. Mogę spać spokojnie. Nie należę do Babilonu Wielkiego.

#2 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-03-24, godz. 16:03

Przeglądając poświadkowskie archiwum trafiłem na taką oto niewielką broszurkę:

Dołączona grafika

Zajrzałem do środka i zamurowało mnie. Zajrzałem ponownie. I cóż tu widać:

(...)

Okazało się, że w skład Babilonu wchodzą też świadkowie Jehowy! Nie ma najmniejszych wątpliwości. W towarzystwie Mahometa, papieża Leona III, Mahometa II, papieża Leona X, Henryka VIII znajduje się wiele informacji o wydarzeniach z historii świadków Jehowy. Co ciekawe do dziejów babilonu Wielkiego zaliczono narodzenie Abrahama, śmierć Sary, początek spisywania Biblii, budowę świątyni jerozolimskiej, cały poczet królów judzkich i izraelskich i co najdziwniejsze narodziny i śmierć Jezusa.
Wobec takich dokumentów aż się chce krzyknąć: ludu, wyjdźcie z niej, abyście nie mieli udziału w jej grzechach!!! Na szczęście to już nie mój problem. Mogę spać spokojnie. Nie należę do Babilonu Wielkiego.

Taki wniosek mógłbyś wyciągnąć, gdyby tytuł brzmiał "Zestawienie dat historii Babilonu Wielkiego" lub "Zestawienie dat Babilonu Wielkiego". Natomiast słowa "związanych z dziejami" pozwalają umieścić inne wydarzenia niż te wynikające z historii BW, np. datę wygłoszenia wykładu demaskującego kto wchodzi w skład BW
Czesiek

#3 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-03-24, godz. 16:28

Przeglądając poświadkowskie archiwum trafiłem na taką oto niewielką broszurkę:

Dołączona grafika

Zajrzałem do środka i zamurowało mnie. Zajrzałem ponownie. I cóż tu widać:

Dołączona grafika

Okazało się, że w skład Babilonu wchodzą też świadkowie Jehowy! Nie ma najmniejszych wątpliwości. W towarzystwie Mahometa, papieża Leona III, Mahometa II, papieża Leona X, Henryka VIII znajduje się wiele informacji o wydarzeniach z historii świadków Jehowy. Co ciekawe do dziejów babilonu Wielkiego zaliczono narodzenie Abrahama, śmierć Sary, początek spisywania Biblii, budowę świątyni jerozolimskiej, cały poczet królów judzkich i izraelskich i co najdziwniejsze narodziny i śmierć Jezusa.
Wobec takich dokumentów aż się chce krzyknąć: ludu, wyjdźcie z niej, abyście nie mieli udziału w jej grzechach!!! Na szczęście to już nie mój problem. Mogę spać spokojnie. Nie należę do Babilonu Wielkiego.

Ukradł, czy jemu ukradli, nie ważne. Pisz: zamieszany w kradzież zegarka.
[db]

#4 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2009-03-24, godz. 20:04

Być może macie rację. Nie od dziś ŚJ żonglują słowami, aby można się było później wycofać. Nie wiem jednak, czy ktoś z Was czytał te 8 stron. Ja czytając ten tekst odniosłem wrażenie, że to jest zestawienie dat związanych z dziejami ludu bożego. Informacji związanych wyraźnie z Babilonem Wielkim jest bardzo niewiele, a często ten związek jest bardzo daleki. Bo co np. miało wspólnego samo narodzenie Dawida w Betlejem z Babilonem Wielkim? Można się pokusić o dowodzenie, że jego działalność miała jakiś związek, ale samo narodzenie? Albo informacja: "Mojżesz przy płonącym krzewie" lub "śmierć Noego", albo "Salomon kończy księgę Pieśni nad Pieśniami". Pomijam wartość merytoryczną tych rewelacyjnych dat, ale na jedną chciałbym zwrócić uwagę. Z ustalonej daty potopu (na 2370 r. p. n. e.) wynikałoby, że piramidy egipskie znalazły się pod wodą, gdyż już wtedy istniały. Moim zdaniem to bardzo śmiałe twierdzenie.
A już zupełnie dla mnie niezrozumiały jest brak w zestawieniu roku 1914. Ten rok miał przecież bardzo ścisły związek z Babilonem Wielkim.
Jeszcze jedno. Nigdzie nie ma podanego wydawcy tej broszurki. Może to nie ŚJ są jej twórcami, ale treść na to wskazuje. Jest też informacja, że tabela pochodzi z książki "Upadł Babilon Wielki", a to jest pewnie wydanie ŚJ. Ostatnia data to 1963 rok, jest to więc jedna ze starszych książek i pewnie już dawno nieaktualna.

#5 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-03-25, godz. 00:25

Być może macie rację. Nie od dziś ŚJ żonglują słowami, aby można się było później wycofać. Nie wiem jednak, czy ktoś z Was czytał te 8 stron. Ja czytając ten tekst odniosłem wrażenie, że to jest zestawienie dat związanych z dziejami ludu bożego. Informacji związanych wyraźnie z Babilonem Wielkim jest bardzo niewiele, a często ten związek jest bardzo daleki. Bo co np. miało wspólnego samo narodzenie Dawida w Betlejem z Babilonem Wielkim? Można się pokusić o dowodzenie, że jego działalność miała jakiś związek, ale samo narodzenie? Albo informacja: "Mojżesz przy płonącym krzewie" lub "śmierć Noego", albo "Salomon kończy księgę Pieśni nad Pieśniami".

Ten "Babilon Wielki" to po prostu takie słowo-wytrych, żeby czymś wypełnić kalendarium pomiędzy końcówką I a początkiem XIX wieku n.e.

A już zupełnie dla mnie niezrozumiały jest brak w zestawieniu roku 1914. Ten rok miał przecież bardzo ścisły związek z Babilonem Wielkim.

To już ciekawsza ciekawostka. Z którego roku jest oryginał tej publikacji? I czy to jest w ogóle tłumaczenie jakiegokolwiek oficjalnego wydawnictwa śJ?

Jeszcze jedno. Nigdzie nie ma podanego wydawcy tej broszurki. Może to nie ŚJ są jej twórcami, ale treść na to wskazuje.

Jeżeli była wydana pomiędzy latami 50-tymi a 1989 to nie licz na żadną wzmiankę na piśmie. Może to być zrobiony w konspiracyjnych warunkach polski reprint z publikacji śJ z czasów, kiedy jeszcze nie wierzyli w rok 1914. Może być zrobiony przez śJ, może przez jakąś grupę badaczy różniących się od nich doktrynalnie. Kto za tym stoi to już trzeba by pytać bieglejszych w piśmie znawców tematu.
[db]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych