Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uczciwość ŚJ jako pracowników


  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1 kuba_gliwice

kuba_gliwice

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2009-05-09, godz. 07:33

Witam

Jestem studentem politechniki śląskiej.
W chwili obecnej duzo więcej czasu spędzam w gliwicach niz w rodzinnym mieście.
Dlatego też poszukuje jakiś informacji na temat zboru w gliwicach.
A dokładniej gdzie i w jakich dniach i godzinach można pojsc na zebranie.

Pozdrawiam
Kuba

#2 dadi

dadi

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 47 Postów
  • Lokalizacja:pomorskie

Napisano 2009-05-09, godz. 07:50

No jesteś niemożebny!!!
To się nadaje do działu humor: kawały inne.
I tak poprawiłeś mi humor na cały łikend :lol:

#3 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2009-05-09, godz. 08:09

Bo widzisz Kubuś, to forum to... jakby Ci to powiedzieć... nie wszyscy chodzimy na zebrania... bo... tam tak troche krzywo na nas patrzą... i nawet jak nas widzą to zapominają języka w gębie.

A tak z ciekawości - z jakiego powodu można chcieć pójśc na zebranie ŚJ?
by Nico

#4 kuba_gliwice

kuba_gliwice

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2009-05-09, godz. 08:56

Blaaa XD

myślałem ze to serio jakies forum o świadkach ;P

a no wiesz... robie biznes a oni są w miare rzetelni w tym co robia XD
więc szukam współpracownikow ;PPPP

no nic widze ze bede musial sie przejsc i popytac xD

ale dzieki za info ;P

// Btw czemu mam podpis Site Admin ? XD

Użytkownik kuba_gliwice edytował ten post 2009-05-09, godz. 08:59


#5 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2009-05-09, godz. 09:08

Kuba Site Admin... bo na forum od razu dostrzeżono Twój potencjał jako admina tego tematu ;)

Najlepiej jak trafisz na zebranie służby/szkoły to od razu poprosisz żeby podali w ogloszeniach że szukasz pracownika a potem niech jeszcze wywieszą na tablicy ogłoszeń :)
by Nico

#6 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-05-09, godz. 19:11

kuba poczytaj o uczciwosci SJ szczególnie to co pisze AndreaZZ oraz ja.
i przemyśl sobie opieranie sie na uczciwości ŚJ w interesach.

#7 jankowalski

jankowalski

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 10 Postów

Napisano 2009-05-10, godz. 08:45

nieuczciwość jest w każdym z nas a co dopiero w skupisku pełnym ludzi, nie zależnie czy to jest zakład pracy, zakład karny czy też kośćół (zbór). A jeśli ktoś szczególnie szuka nieuczciwości w zborze ŚJ to niech zobaczy wcześniejsze ludobójstwo wśród innych chrześcijan. miłego :)

Użytkownik jankowalski edytował ten post 2009-05-10, godz. 08:46


#8 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-05-10, godz. 09:20

nie będę się odnosił do oczywistych idiotyzmów (stwierdzeń że w zakładach karnych jest tyle samo złoczyńców co w kościolach lub zborach) ale ograniczę się do stwierdzenia:

janie kowalski, wspomniałeś ogólnie o ludobójstwie... Nie żałuj sobie: wymień jeszcze inkwizycję wyprawy krzyżowe i obie wojny światowe... :P

nadal udawaj, że nie dostrzegasz że temat dotyczył uczciwości a nie skłonności do zabijania :P

nadal udawaj, że nie dostrzegasz, że nikt z obecnych na forum nie uważa zborów ŚJ za jakieś "stowarzyszenia złodziei", a zarzucamy ŚJ "jedynie" to że są bardzo przeciętni pod tym względem.

Moim zdaniem, prawdopodobieństwo okradzenia Cię przez niepraktykującego ŚJ jest zbliżone do prawdopodobieństwa okradzenia Cię przez niepraktykującego katolika.

Moim zdaniem, prawdopodobieństwo okradzenia Cię przez pioniera stałego ŚJ jest zbliżone do prawdopodobieństwa okradzenia Cię przez katolika należącego do kółka różańcowego.

#9 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-05-10, godz. 13:46

nieuczciwość jest w każdym z nas a co dopiero w skupisku pełnym ludzi, nie zależnie czy to jest zakład pracy, zakład karny czy też kośćół (zbór). A jeśli ktoś szczególnie szuka nieuczciwości w zborze ŚJ to niech zobaczy wcześniejsze ludobójstwo wśród innych chrześcijan. miłego :)


Skoro sam prowokujesz temat, to się nie dziw temu, co teraz napiszę:
Idea pacyfizmu w ruchu świadków Jehowy jest uwarunkowana wieloma czynnikami i wcale nie wypływa z humanizmu, który jako jedyny jest jej trwałym fundamentem.
Wystarczy rzetelnie zbadać postawę śJ podczas drugiej Wojny Światowej. Poza tym lubowanie się pojedynczych śJ w snuciu wyobrażeń na temat zagłady wszystkich spoza ich organizacji w Armagedonie pokazuje, że choć te osoby nie poszłyby do wojska, to jednak w sercu mają nienawiść.
U niektórych śJ zauważyłem ślinotok przy czytaniu biblijnych relacji o ukamienowaniu.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#10 jankowalski

jankowalski

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 10 Postów

Napisano 2009-05-10, godz. 14:59

"kuba poczytaj o uczciwosci SJ szczególnie to co pisze AndreaZZ oraz ja.
i przemyśl sobie opieranie sie na uczciwości ŚJ w interesach."

Czy ten post świadczy o bezstronności ? Trudno polemizować z kimś kto jest nieobiektywny. Ja nie wydałbym osądu - nie idź do katolików bo oni np. w Polsce bija murzynów. Czy nieuczciwość wyznawców ( tu wstawić dowolną liczbę lub % ) jest poważnym argumentem aby zastawić drogę do poznania ?

miłego :)

Użytkownik jankowalski edytował ten post 2009-05-10, godz. 15:00


#11 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-05-10, godz. 15:17

janiekowalski, czytaj ze zrozumieniem

wątkotwórca Kuba z Gliwic nic nie pisał o poznawaniu prawd wiary ani o wyborze własnej drogi życiowej, chciał nawiązywać kontakty ze ŚJ po to aby zatrudnić uczciwych pracowników

i w odpowiedzi usłyszał że prawdopodobieństwo znalezienia uczciwego pracownika wśród ŚJ jest podobne co wśród nie-ŚJ

ŚJ są takimi samymi grzesznikami jak inni ludzie i wręczanie im np. 20.000zł bez pokwitowania w zaufaniu, że oddadzą, bo sama przynależność do ŚJ miałaby być 100% gwarancją uczciwości, należy uznać za błąd.

#12 jankowalski

jankowalski

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 10 Postów

Napisano 2009-05-10, godz. 15:39

erystyka - erystyka - erystyka, "oni są w miare rzetelni w tym co robią" i to powód do sporu ? Niech Kuba z Gliwic pójdzie na zebranie - posłucha, popatrzy i oceni. Nie możesz zamknąć przed nim drzwi lub zagrodzić drogi. Niech idzie po wiedzę niezależnie czego będzie dotyczyć.

#13 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-05-10, godz. 15:41

a ja w imieniu innych uzytkownikow forum zapraszam wszystkich Was do odpowiednich działów (-:

#14 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2009-05-10, godz. 15:47

Myslę Janie że Sebastian nie chciał komukolwiek czegokolwiek zabraniać tylko wyraził swoje zdanie na temat uczciwośc ŚJ w porównaniu z innymi wyznaniami. Nie widze tu blokowania możliwości sprawdzenia jak to jest u ŚJ.
by Nico

#15 jankowalski

jankowalski

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 10 Postów

Napisano 2009-05-10, godz. 15:52

... takie odniosłem wrażenie, staram się w sprawach ŚJ byc obiektywny, mam o nich w zależności od tematu różne zdanie. To tyle w temacie i do miłego :)

#16 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-05-10, godz. 18:15

Blaaa XD

myślałem ze to serio jakies forum o świadkach ;P

a no wiesz... robie biznes a oni są w miare rzetelni w tym co robia XD
więc szukam współpracownikow ;PPPP

no nic widze ze bede musial sie przejsc i popytac xD

ale dzieki za info ;P

// Btw czemu mam podpis Site Admin ? XD

Czy chciałbyś mieć za pracowników, których uczy się, że okłamywanie ludzi nie będących śJ nie jest kłamstwem, tylko "teokratyczną strategią walki"? Jeżeli takich chcesz mieć, to zdaj się na rzetelność świadków Jehowy.
Czesiek

#17 jankowalski

jankowalski

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 10 Postów

Napisano 2009-05-11, godz. 06:01

... lub czy chciałbyś mieć za wspólpracownika osobę, która oczyszcza się z grzechu raz na tydzień w budce z kapłanem ? takie argumenty do mnie nie trafiają. Wszędzie są szuje i złodzieje. do miłego ;)

Użytkownik jankowalski edytował ten post 2009-05-11, godz. 06:04


#18 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-05-11, godz. 06:48

Ale z drugiej strony statystycznie rzecz ujmując gdyby spojrzeć na to od strony wykształcenia a wręcz braku takowego dla 99% populacji swiadkow w przeciwieństwie do np katolików gdzie procent wykształconych jest dużo wyższy.... A więc patrząc na ten aspekt, swiadkowie jak najbardziej nadają się do roboty, jak nikt inny ...... i nawet Ci Wierzący gorliwi będą uczciwi. Więc jak już kolega chce zatrudnić to dobrze przepytać czy chce mieć wolne na kongresy i zebrania, jak powie że nie koniecznie to pędzić go na 4 wiatry :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#19 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-05-11, godz. 07:00

... lub czy chciałbyś mieć za wspólpracownika osobę, która oczyszcza się z grzechu raz na tydzień w budce z kapłanem ? takie argumenty do mnie nie trafiają. Wszędzie są szuje i złodzieje. do miłego ;)

Kościół Katolicki w swoich publikacjach nazywa kłamstwo grzechem, natomiast WTS w swoich publikacjach naucza, że okłamywanie nie śJ nie jest grzechem.
A ponieważ świadkowie w swojej moralności niczym nie różnią się od katolików, więc kogo lepiej zatródnić - gorliwego świadka, który może ciebie okłamywać, czy gorliwego katolika, który nie będzie ciebie okłamywać?

A jak nie rozumiesz idei spowiedzi, to nie wypowiadaj się, bo jedynie wychodzisz na głupka. (a i dla twojej wiedzy, abyś nie atakował mnie jako katolika, nie jestem katolikiem, ale razi mnie jak ludzie nie mający pojęcia o naukach KK robią z siebie głupców).
Czesiek

#20 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-05-11, godz. 10:08

Czesławie, popełniłeś kilka zasadniczych blędów:

1) strażnica także nazywa kłamstwo grzechem,

2) wyjątek od ww. zasady, czyli doktryna o teokratycznej strategii została przepisana przez redaktorów WTS prosto z katechizmu kościoła katolickiego z bardzo niewielką korektą, nie można więc mówić, że katolicyzm pod tym względem znacząco różni się od WTS

3) doktryna ta nie dotyczy stosunków pracodawca-pracownik ale ŚJ-władze świeckie

4) doktryna ta pozwala na kłamstwo ale nie na kradzież czy oszustwo

5) doktryna ta jest praktycznie niewspominana od wielu lat i szeregowy ŚJ jej po prostu nie zna




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych