Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prezydent Gruzji zabiera głos w kwestii krwi


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-06-12, godz. 09:01

Saakaszwili wyraża zdanie w kwestii leczenia dziecka Świadków Jehowy

Prezydent Saakaszwili zainterweniował w telewizji w sprawie leczenia 4-letniej dziewczynki, u której niezbędna była transfuzja krwi w związku z wypadkiem, podczas którego została poparzona.

Według doniesień, jej rodzice będący Świadkami Jehowy, odmówili lekarzom zgody na podanie transfuzji krwi z powodu ich religijnych przekonań, a lekarze zezwolili rodzicom na zabranie dziewczynki do domu po tym, jak podpisali oni specjalny dokument zwalniający lekarzy z odpowiedzialności.

W związku z tą sprawą prezydent Saakaszwili spotkał się 8 czerwca z ministrem opieki zdrowotnej Sandro Kwitaszwilim. 9 czerwca stacje telwizyjne wyświetliły materiał z tego spotkania, podczas którego Saakaszwili powiedział do ministra: "Jesteśmy państwem czy zwykłymi bezradnymi obserwatorami? Nie ma znaczenia, jak prawo może być interpretowane przez różne osoby. Ochrona życia ludzkiego, a zwłaszcza małego dziecka, stoi ponad ich [rodziców] przekonaniami religijnymi, a mówiąc dobitniej, ponad ich kaprysami i zupełną ignorancją, a także ponad każdym aktem normatywnym. Kategorycznie domagam się powrotu tego dziecka do szpitala w ciągu kilku najbliższych godzin. Wydałem polecenie policji i urzędowi prokuratora o interwencji i przewiezienie tego dziecka [z powrotem do szpitala] nawet siłą, o ile będzie to konieczne, jeżeli inne metody nie zdadzą egzaminu. W przyszłości już nigdy nie możemy dopuścic do tego, żeby w podobnej sytuacji - gdy istnieje możliwość ratowania jakiejś osoby - czy to lekarze, czy prawo lub też agencje rządowe były bezradne. Jest to absolutnie niewyobrażalne. Działajmy bezzwłocznie. Nie jestem zainteresowany opinią jej rodziców w tej sytuacji, ani opinią kogolwiek innego. Proszę iść, przywieźć ją i uratować. A poza tym, kwestia rodziców tego pokroju powinna zostać rozpatrzona osobno przez sąd."

Następnie telewizja pokazała scenki ukazujące patrol policyjny przenoszący dziewczynkę leżącą na noszach z karetki pogotowia do szpitala.

źródło: http://www.civil.ge/...le.php?id=21073

Użytkownik Liberal edytował ten post 2009-06-12, godz. 09:48

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#2 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-06-12, godz. 09:43

Mądra decyzja.


Jednak martwi mnie jak ów córkę beda traktowac inni, szczególnie rodzice. Oraz jak rodziców potraktuje zbór - spodziewam się istnego psychicznego ataku

#3 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-06-12, godz. 09:46

Jednak martwi mnie jak ów córkę beda traktowac inni, szczególnie rodzice. Oraz jak rodziców potraktuje zbór - spodziewam się istnego psychicznego ataku

A ja myślę, że w tym wypadku będa otoczeni szczególną opieką i troską jako ofiary prześladowań szatana.
No i pewnie znowu Strażnica będzie miała pożywkę do atakowania Gruzji, jako państwa łamiącego podstawowe prawa człowieka.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#4 trydian

trydian

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 45 Postów

Napisano 2009-06-12, godz. 09:48

no i wreszcie ktoś mądry się znalazł!

ja nie mogę pojąć, czemu lekarze i państwo pozwalają pozbawiać życia niewinne dzieci...
kij z dorosłymi, oni są pełnoletni i teoretycznie sami mogą o sobie decydować - w tym wypadku usuwają swoje geny z puli genów na świecie... ale dzieci bezbronne trzeba chronić przed głupotą dorosłych.

#5 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-06-12, godz. 09:48

No z dwojga złego lepiej w te strone o ktorej mowisz, a o łamaniu praw człowieka to jest szczyt, ze oni w ogole maja czelnosc sie wypowiadac...

#6 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-06-12, godz. 10:24

ja nie mogę pojąć, czemu lekarze i państwo pozwalają pozbawiać życia niewinne dzieci...
kij z dorosłymi, oni są pełnoletni i teoretycznie sami mogą o sobie decydować - w tym wypadku usuwają swoje geny z puli genów na świecie... ale dzieci bezbronne trzeba chronić przed głupotą dorosłych.

Tu jest jeszcze druga strona medalu.
Na tym przykładzie widac wyraźnie, że Towarzystwo Strażnica dopuściło się krzywporzysięstwa przez Europejskim Trybunałem Praw Człowieka oraz nie respektuje podpisanych tam własnych zobowiązań.
W aplikacji nr 28626/95 zawarto takie treści:


The Government state that the distribution to children of forms for the refusal of blood transfusion and of other religious materials without the consent of the parents is an unlawful practice which infringes public health and the rights and freedoms of others.

Rząd oświadcza, że rozpowszechnianie oświadczeń dla dzieci o odmowie transfuzji krwi i innych materiałów religijnych bez przyzwolenia rodziców jest praktyką bezprawną naruszającą zasady zdrowia społecznego oraz praw i wolności innych obywateli.

As regards the alleged unlawful activities of Jehovah's Witnesses with children the applicant association submits that children cannot become members of the association but only participate, together with their parents, in the religious activities of the community.

Odnośnie zarzutu bezprawnego traktowania przez Świadków Jehowy dzieci, pełnomocnik stowarzyszenia oznajmia, że dzieci nie są członkami stowarzyszenia, a jedynie - wraz z rodzicami - biorą udział w religijnych praktykach tej społeczności.

In respect of the refusal of blood transfusion, the applicant association submits that while this is part of the religious doctrine of Jehovah's Witnesses, its acceptance depends on the personal choice of the individual concerned. There are no religious sanctions for a Jehovah's Witness who chooses to accept blood transfusion. Therefore, the fact that the religious doctrine of Jehovah's Witnesses is against blood transfusion cannot amount to a threat to "public health", every individual being free in his or her choice.

W odniesieniu do odmowy transfuzji krwi, pełnomocnik stowarzyszenia oznajmia, że chociaż stanowi to część religijnej doktryny Świadków Jehowy, zgoda na nią zależy od powziętej osobiście decyzji danej osoby. Nie istnieją tym samym żadne religijne sankcje dla Świadka Jehowy, który zdecyduje zgodzić się na transfuzję krwi. A zatem fakt, że religijna doktryna Świadków Jehowy wyraża się przeciwko transfuzji krwi, nie można jej zaliczyć do zagrożenia "zdrowia publicznego", gdyż każdy z osobna ma wolność w swoich wyborach.
____________

Jeżeli Towarzystwo Strażnica podpisało się pod obiekcjami rządu Bułgarskiego, i przyznało, że dzieci nie stanowią członków organizacji, a noszenie przez nie identyfikatorów o krwi jest sprzeczne z prawem, przy jednoczesnym podkreśleniu faktu, że nie istnieją żadne religijne sankcje za przyjęcie krwi - to omawiane tutaj sytuacje w oczywisty sposób pokazują, iż WTS łże w żywe oczy.
A dzieci umierają nadal.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#7 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2009-10-22, godz. 18:37

Nie istnieją tym samym żadne religijne sankcje dla Świadka Jehowy, który zdecyduje zgodzić się na transfuzję krwi. A zatem fakt, że religijna doktryna Świadków Jehowy wyraża się przeciwko transfuzji krwi, nie można jej zaliczyć do zagrożenia "zdrowia publicznego", gdyż każdy z osobna ma wolność w swoich wyborach.

Za tą wypowiedź powinni zapłacić i to słono. Szatańska obłuda w najczystszej postaci. Teokratyczna "miłość" i "prawda"!:angry:

#8 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-10-25, godz. 07:14

No i pewnie znowu Strażnica będzie miała pożywkę do atakowania Gruzji, jako państwa łamiącego podstawowe prawa człowieka.


Ale przynajmniej już nie będą przytaczać przyjaznych im wypowiedzi Saakaszwiliego o konieczności przestrzegania praw człowieka. Już pewnie uznali go za sługę Szatana Diabła.

#9 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-10-25, godz. 13:35

A WCZEŚNIEJ prezydent Gruzji był sługą Jehowy Boga? :P

#10 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-10-25, godz. 20:18

ŚJ de facto uznają każdego prezydenta za sługę Szatana bo przecież Szatan rządzi tym światem a co za tym idzie prezydentami różnych państw. Oczywiście jeden sługa Szatana jest "lepszy" (czyt. bardziej przyjaźnie nastawiony do ŚJ) a drugi "gorszy" ale i tak jeden i drugi zginą w Armagedonie bo nie chcieli zostać ŚJ. Wyobrażacie sobie co by było, gdyby wszyscy przywódcy rządów na świecie zaczęli spełniać "wolę Bożą" lub zostało ŚJ? ;)

Użytkownik ble edytował ten post 2009-10-25, godz. 20:25


#11 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-10-25, godz. 21:05

ja i Ty mielibyśmy w takim panstwie przekichane :P

a wracając do tematu stanowiska prezydenta Gruzji wobec kwestii krwi: wyraził je językiem który może sie nie podobać prawnikom ale w sumie, ma facet rację. Prawo powinno być nie celem samo w sobie ale instrumentem do zaprowadzania sprawiedliwości. Prawo nie powinno chronić postaw psychopatycznych, prawo powinno bronić życia i zdrowia dzieci, nawet za cenę dyskomfortu psychicznego ich rodziców.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych