Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uzbrojony 82-latek wtargnął na spotkanie Świadków Jehowy


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-07-31, godz. 13:06

Uzbrojony w pistolet maszynowy 82-letni Niemiec wtargnął na zgromadzenie Świadków Jehowy w mieście Bielefeld w zachodnich Niemczech. Dwóm z 80 wyznawców obecnych na spotkaniu udało się obezwładnić mężczyznę. W zajściu nikt nie odniósł obrażeń.

Jak podała miejscowa policja, zamaskowany mężczyzna wdarł się do sali spotkań Świadków Jehowy w czwartek wieczorem, trzymając w rękach broń. Po sprawnej ewakuacji hallu uzbrojony Niemiec szybko opuścił budynek. Idąc w kierunku samochodu wymachiwał jeszcze pistoletem. Stanowiący nadal duże zagrożenie napastnik został wtedy obezwładniony przez dwóch Świadków Jehowy. Wezwano policję i mężczyzna został aresztowany.

Według relacji świadków, kiedy mężczyzna przebywał wewnątrz budynku, nie zwracał najmniejszej uwagi na tłoczących się przy wyjściu ewakuacyjnym ludzi.

Uzbrojony Niemiec nie oddał żadnego strzału. Poza pistoletem miał przy sobie trzy pełne magazynki, nóż i miecz samurajski. Policja twierdzi, że przyczyny zachowania mężczyzny nie są znane.
wp.pl

Kolejna osoba z mieczem samurajskim, tym razem przeciwko świadkom Jehowy...

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#2 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-08-01, godz. 00:44

W jednym z artykułów podano, że wspomniany mężczyzna najwidoczniej obwiniał świadków Jehowy w związku z faktem, że lata temu utracił kontakt z córką. (link)
.jb

#3 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2009-08-01, godz. 09:19

Jak podają niemieckie media, przyczyną uniknięcia tragedii, bylo jedynie zakleszczenie się broni staruszka. Gdyby nie ow fakt, doszloby do krwawej masakry.

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#4 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-08-02, godz. 07:45

Posiadając fragmentaryczne informacje opisze kolejność wydarzeń:

1. Starszy mężczyzna traci kontakt z córką (najprawdopodobniej poprzez przyjęty system wartości i wierzeń od 'Niewolnika')
2. Starszy mężczyzna po latach w akcie desperacji/frustracji/zemsty za stracone więzi z córka wkracza do Sali Królestwa z bronią (pistolet i miecz)
3. Na widok broni starsi ewakuowali ludzi
4.
A - Starszy mężczyzna pogroził ludziom bronią, ale podczas ewakuacji nie zwracał uwagi na ludzi
B - Starszy mężczyzna próbował strzelać, ale broń mu się zacięła (mniej prawdopodobne skoro miał również miecz)
5. Starszy mężczyzna wychodzi z Sali Królestwa i macha bronią
6. Starszy mężczyzna zostaje obezwładniony przez dwóch świadków Jehowy (bez użycia siły?)
7. Wezwano Policję (która jest częścią tego systemu rzeczy...)

(?) 8. Kolejny powód do poczucia się prześladowanymi?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#5 Margoś

Margoś

    Forumowicz (51-500)

  • Validating
  • PipPip
  • 100 Postów
  • Lokalizacja:Gdańsk/Warszawa

Napisano 2009-08-02, godz. 09:21

Posiadając fragmentaryczne informacje opisze kolejność wydarzeń:

1. Starszy mężczyzna traci kontakt z córką (najprawdopodobniej poprzez przyjęty system wartości i wierzeń od 'Niewolnika')
2. Starszy mężczyzna po latach w akcie desperacji/frustracji/zemsty za stracone więzi z córka wkracza do Sali Królestwa z bronią (pistolet i miecz)
3. Na widok broni starsi ewakuowali ludzi
4.
A - Starszy mężczyzna pogroził ludziom bronią, ale podczas ewakuacji nie zwracał uwagi na ludzi
B - Starszy mężczyzna próbował strzelać, ale broń mu się zacięła (mniej prawdopodobne skoro miał również miecz)
5. Starszy mężczyzna wychodzi z Sali Królestwa i macha bronią
6. Starszy mężczyzna zostaje obezwładniony przez dwóch świadków Jehowy (bez użycia siły?)
7. Wezwano Policję (która jest częścią tego systemu rzeczy...)

(?) 8. Kolejny powód do poczucia się prześladowanymi?


A ja widzę kolejny "budujący przykład" do opowiadania na zebraniach.

Oto Uzbrojony Morderca, kierowany podszeptami Szatana, wkracza do Sali Królestwa w celu urządzenia krwawej jatki na pogrążonych w modlitwie/ pieśni/ studium Strażnicy Świadkach Jehowy i oto zupełnie niespodziewanie zacina mu się broń! Wykorzystując chwilę konsternacji Mrodercy, Dwóch Dzielnych Braci odezwładnia go przy pomocy bojowego okrzyku "Jehowoooo!" i wyprowadza na zewnątrz budynku. Ten piękny przykład pokazuje, jak w dniach ostatnich Jehowa troszczy się o swój wierny Lud!

A tak na poważnie - wiem, że przekręciłam treść zdarzenia, ale co tam :)

#6 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-03, godz. 07:50

A ja widzę kolejny "budujący przykład" do opowiadania na zebraniach.

A tak na poważnie - wiem, że przekręciłam treść zdarzenia, ale co tam :)



Ja natomiast widzę, ze nikomu nic sie nie stalo i dobrze bo do tego zboru uczeszczal ktos mi bliski i po drugie dobrze, ze w tym czasie go tam nie bylo. Szkoda, ze nikogo nie zastrzelił ten starszy czlowiek, bo wtedy odstepca Margos nie miałyby o czym pisac. Margos to dziala w dwie strony, moim zdaniem usmieszki i ironia w takich sytuacjach są nie na miejscu.
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#7 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-08-03, godz. 12:29

wtedy odstepca Margos nie miałyby o czym pisac.


Czasem o takich horrorach można też przeczytać w Strażnicy:

*** Strażnica nr6 z 1988, s.14 ***

Na przykład kilka lat temu pewien starszy dopuścił się cudzołóstwa ze swą siostrą duchową, która miała niewierzącego męża. Kiedy w zborze ogłaszano wykluczenie tego byłego starszego, rozwścieczony mąż wtargnął na Salę Królestwa z dubeltówką i zaczął strzelać do obojga winowajców. Wprawdzie ich nie zabił, ale nazajutrz opisano to na pierwszej stronie największej gazety w Stanach Zjednoczonych. Występek faktycznie pociąga za sobą hańbę.
____________

*** Strażnica z 15 listopada 1991, s.22 ***

Kilka lat temu wykluczono pewnego nadzorcę, ponieważ dopuścił się cudzołóstwa z chrześcijanką mającą niewierzącego męża. Tego samego wieczoru, gdy podawano komunikat o wykluczeniu, zdradzony mąż wkroczył z karabinem do Sali Królestwa i zaczął strzelać do obojga winowajców. Co prawda nie zabił ich i szybko został rozbrojony, ale następnego dnia poczytna gazeta wielkimi literami informowała na pierwszej stronie o „strzelaninie w kościele”.


Użytkownik Liberal edytował ten post 2009-08-03, godz. 13:01

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#8 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-08-03, godz. 13:18

Mysle, ze Bog dał im szanse by przejrzec na oczy i wyrwac sie spod pięty WTS jeszcze przed smiercią.


taka moja mała subiektywna opinia

#9 Margoś

Margoś

    Forumowicz (51-500)

  • Validating
  • PipPip
  • 100 Postów
  • Lokalizacja:Gdańsk/Warszawa

Napisano 2009-08-03, godz. 13:31

Ja natomiast widzę, ze nikomu nic sie nie stalo i dobrze bo do tego zboru uczeszczal ktos mi bliski i po drugie dobrze, ze w tym czasie go tam nie bylo. Szkoda, ze nikogo nie zastrzelił ten starszy czlowiek, bo wtedy odstepca Margos nie miałyby o czym pisac. Margos to dziala w dwie strony, moim zdaniem usmieszki i ironia w takich sytuacjach są nie na miejscu.


A to niby dlaczego??? Mnie to wydarzenie rozbawiło i zupełnie nie rozumiem, dlaczego miałabym to ukrywać. Nie podobają się uśmieszki - to nie czytaj.

Czasem o takich horrorach można też przeczytać w Strażnicy:

*** Strażnica nr6 z 1988, s.14 ***

Na przykład kilka lat temu pewien starszy dopuścił się cudzołóstwa ze swą siostrą duchową, która miała niewierzącego męża. Kiedy w zborze ogłaszano wykluczenie tego byłego starszego, rozwścieczony mąż wtargnął na Salę Królestwa z dubeltówką i zaczął strzelać do obojga winowajców. Wprawdzie ich nie zabił, ale nazajutrz opisano to na pierwszej stronie największej gazety w Stanach Zjednoczonych. Występek faktycznie pociąga za sobą hańbę.
____________

*** Strażnica z 15 listopada 1991, s.22 ***

Kilka lat temu wykluczono pewnego nadzorcę, ponieważ dopuścił się cudzołóstwa z chrześcijanką mającą niewierzącego męża. Tego samego wieczoru, gdy podawano komunikat o wykluczeniu, zdradzony mąż wkroczył z karabinem do Sali Królestwa i zaczął strzelać do obojga winowajców. Co prawda nie zabił ich i szybko został rozbrojony, ale następnego dnia poczytna gazeta wielkimi literami informowała na pierwszej stronie o „strzelaninie w kościele”.



I to w dodatku ten sam "horror" tylko innymi słowami ;)

#10 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-08-03, godz. 15:44

I to w dodatku ten sam "horror" tylko innymi słowami Dołączona grafika


Widać dziennikarze w Biurze G. nie próżnują i ubarwiają, jak potrafią.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#11 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-03, godz. 20:14

Widać dziennikarze w Biurze G. nie próżnują i ubarwiają, jak potrafią.


Hę? ;) Lib, nie wiem czy patrzę na inny tekst - co masz na myśli? ;)

#12 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-04, godz. 06:27

A to niby dlaczego??? Mnie to wydarzenie rozbawiło i zupełnie nie rozumiem, dlaczego miałabym to ukrywać. Nie podobają się uśmieszki - to nie czytaj.



Odebralem ta informacje bardzo osobiscie i na poczatku naprawde wystraszylem sie, ze cos sie stalo. Przepraszam jezeli zabrzmialo jak pouczenie, nie mialem takiego zamiaru. Masz prawo odbierac informacje tak jak chcesz.

Kazdy ma gorszy dzien (pisze o sobie) :huh:

Pozdrawiam :)

Hę? ;) Lib, nie wiem czy patrzę na inny tekst - co masz na myśli? ;)



Liberał zacytowal ze Straznicy inne podobne przypadki i uwaza, ze są ubarwiane.
A ja sie z nim zgadzam.

Ubarwianie ma rowniez miejsce w kongresowych doswiadczeniach, tylko waskie grono zna fakty, a samo doswiadczenie wynosi pod niebo sytuacje, osoby, ktore na ten czas są niezle podkręcone, rzucaja szkoly, dziewczyny, chlopakow ze swiata, nie kupuja domow, zostawiaja prace, potem rzeczywistosc wszystko koryguje, stad smiem twierdzic, ze uwaga Liberala jest sluszna.
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#13 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-08-04, godz. 10:33

Liberał zacytowal ze Straznicy inne podobne przypadki i uwaza, ze są ubarwiane.
A ja sie z nim zgadzam.

Ubarwianie ma rowniez miejsce w kongresowych doswiadczeniach, tylko waskie grono zna fakty, a samo doswiadczenie wynosi pod niebo sytuacje, osoby, ktore na ten czas są niezle podkręcone, rzucaja szkoly, dziewczyny, chlopakow ze swiata, nie kupuja domow, zostawiaja prace, potem rzeczywistosc wszystko koryguje, stad smiem twierdzic, ze uwaga Liberala jest sluszna.


To fakt. Przypominam sobie różne przygotowania do kongresów i te wielogodzinne nasiadówki, na których najzwyklejsze historyjki z życia ubierano w takie słowa, że samym bohaterom tych wydarzeń szczęki opadały na wynik końcowy :)
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#14 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2009-08-04, godz. 10:46

To fakt. Przypominam sobie różne przygotowania do kongresów i te wielogodzinne nasiadówki, na których najzwyklejsze historyjki z życia ubierano w takie słowa, że samym bohaterom tych wydarzeń szczęki opadały na wynik końcowy :)

Sam wiem jak to jest, bo miałem wywiad kiedys :) Jak teraz tego słucham to nie dowierzam że to ja miałem taką przygodę i takie błogosławieństwo mnie kopnęło :)
Ale byłem wtedy smarkiem i to co obwodowy z prowadzącym punkt napisał to trzeba było powiedzieć. Dzisiaj już tak bym nie robił.

Jak to fajnie się czyta że ktoś pokonał ogromną próbę wiary... odmawiając zapalenia papierosa w szkole... Hero !!!
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#15 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-08-04, godz. 11:05

A ja widzę kolejny "budujący przykład" do opowiadania na zebraniach.

Oto Uzbrojony Morderca, kierowany podszeptami Szatana, wkracza do Sali Królestwa w celu urządzenia krwawej jatki na pogrążonych w modlitwie/ pieśni/ studium Strażnicy Świadkach Jehowy i oto zupełnie niespodziewanie zacina mu się broń! Wykorzystując chwilę konsternacji Mrodercy, Dwóch Dzielnych Braci odezwładnia go przy pomocy bojowego okrzyku "Jehowoooo!" i wyprowadza na zewnątrz budynku. Ten piękny przykład pokazuje, jak w dniach ostatnich Jehowa troszczy się o swój wierny Lud!


Niedawno takim budującym przykładem (niezwykłej troski Jehowy o swoich świadków) dla niektórych była sytuacja związana ze strzelaniną w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie. Podczas zdarzenia wśród zwiedzających była grupa świadków Jehowy z Meksyku, którym nic się nie stało. (forum JWD)

***
Jeżeli ktoś ma ochotę rozwinąć temat "budujących opowieści kongresowych", to zapraszam tutaj: link
.jb

#16 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-08-05, godz. 14:34

Na oficjalnej niemieckiej stronie informacyjnej świadków Jehowy również odniesiono się do zaistniałego zdarzenia: link
.jb

#17 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-08-05, godz. 14:38

Na oficjalnej niemieckiej stronie informacyjnej świadków Jehowy również odniesiono się do zaistniałego zdarzenia: link

A może ktoś to przetłumaczyć?
Czesiek

#18 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-08-05, godz. 21:32

A może ktoś to przetłumaczyć?

Tylko tyle "potrafie" ;)

http://translate.goo...history_state0=
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#19 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-08-07, godz. 06:56

6. Starszy mężczyzna zostaje obezwładniony przez dwóch świadków Jehowy (bez użycia siły?)


No jak to bez użycia siły. Organizacja już dawno zezwoliła na stosowanie siły w samoobronie. Świadek Jehowy może uderzać.

#20 easypadcx

easypadcx

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-01-26, godz. 19:07

znalezione w sieci:

Dlatego ze jego corka przed 44-laty przystapila do zboru Swiadkow Jehowy i jak to sprawca okreslil "odworcila sie do rodziny plecami", postanowil rozstrzelac zebranych w Sali. W aucie sprawcy policja znalazla m. in miecz bojowy, i inna bron biala.


http://www.bild.de/B...-umbringen.html




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych