Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stygmaty tylko dla Chrześcijan?


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Israfil

Israfil

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 19 Postów

Napisano 2009-07-31, godz. 18:30

Dlaczego stygmaty ukazują się tylko ludziom wierzącym w chrześcijaństwo a nie np. w ŚJ, Mormonom itp. Przecież stygmaty dostają ludzie naprawdę wierzący w Jezusa Chrystusa np. Ojciec Pio. Nigdy nie słyszałem aby ktoś z ŚJ dostał takie rany. Dostawali to ludzie którzy byli w chrześcijaństwie między innymi

* św. Franciszek z Asyżu
* św. Ludgarda
* św. Małgorzata z Kortony
* św. Gertruda Wielka
* św. Klara z Montefalco
* bł. Aniela z Foligno
* św. Katarzyna ze Sieny
* św. Lidwina
* św. Franciszka Rzymianka
* św. Colette Boylet
* św. Rita da Cascia
* bł. Osanna of Mantua
* św. Małgorzata Węgierska
* bł. Mechtylda von Hackeborn
* bł. Klara z Rimmi
* bł. Dorota z Mątowów
* św. Katarzyna z Genui
* św. Teresa z Avila
* św. Katarzyna del Ricci
* św. Maria Magdalena de' Pazzi
* św. Jan Boży
* św. Jan od Krzyża
* św. Alfons Rodriquez
* św. Małgorzata Maria Alacoque
* św. Veronica Giuliani
* bł. Anna Katarzyna Emmerich
* św. Gemma Galgani
* bł. Maria Marta Chambon
* Maria Józefa Menéndez
* św. Faustyna Kowalska
* Adrienne von Speyr
* Alexandrina Maria da Costa
* Teresa Neumann
* św. Pio z Pietrelciny
* Marta Robin
* bł. Agnès Galand
* bł. Caterina z Racconigi
* Katarzyna Szymon
* uważa sie też, że stygmatykiem był św. Paweł Apostoł[1][2])

Nawet do tej pory zdarzają się takie przypadki
Bo Kościół jak drzewo życia

W wieczności zapuszcza korzenie

Przenika naszą codzienność

I pokazuje nam Ciebie

Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze!

#2 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2009-08-01, godz. 05:55

Jest jeszcze giorgio bon giovanni. Ale tego to nawet kościół katolicki uznaje za odstępce. Głosi jakieś ufo i inne brednie. Ale stygmaty ma. Nawet jeden na czole w kształcie krzyża. Lekarze badali, i są autentyczne. :S
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).

#3 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-08-02, godz. 12:26

Dlaczego stygmaty ukazują się tylko ludziom wierzącym w chrześcijaństwo a nie np. w ŚJ, Mormonom itp. Przecież stygmaty dostają ludzie naprawdę wierzący w Jezusa Chrystusa np. Ojciec Pio. Nigdy nie słyszałem aby ktoś z ŚJ dostał takie rany. Dostawali to ludzie którzy byli w chrześcijaństwie

Nawet do tej pory zdarzają się takie przypadki




ŚJ uważają takie zjawiska za kontakt z demonami

#4 Israfil

Israfil

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 19 Postów

Napisano 2009-08-02, godz. 18:57

xd mają bujną wyobraźnie jeżeli mieli to święci których podałem i byli 100 razy mocniej wierzący i miłosierni od ŚJ mogli być tylko kuszeni "Bo im bliżej Boga tym jest się bardziej nękanym przez demony" bo chcą one zniszczyć więź między Bogiem a danym stygamtykiem lub świętym. Chyba nie mogą ŚJ powiedzieć że Św. Franciszek który wierzył jak chrześcijanie był złym człowiekiem
Bo Kościół jak drzewo życia

W wieczności zapuszcza korzenie

Przenika naszą codzienność

I pokazuje nam Ciebie

Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze!

#5 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-03, godz. 06:21

Dlaczego stygmaty ukazują się tylko ludziom wierzącym w chrześcijaństwo



no wlasnie nie tylko ludziom wierzącym w chrzescijanstwo, dlatego byc moze SJ podchodza do tematu niezwykle ostroznie,stygmaty nie są cechą charakteryzującą wyłącznie wyznawców Jezusa z Nazaretu.

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2009-08-03, godz. 06:23

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#6 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-08-03, godz. 06:38

xd mają bujną wyobraźnie jeżeli mieli to święci których podałem i byli 100 razy mocniej wierzący i miłosierni od ŚJ mogli być tylko kuszeni "Bo im bliżej Boga tym jest się bardziej nękanym przez demony" bo chcą one zniszczyć więź między Bogiem a danym stygamtykiem lub świętym. Chyba nie mogą ŚJ powiedzieć że Św. Franciszek który wierzył jak chrześcijanie był złym człowiekiem

Oj mogą, choćby z tego powodu, że był członkiem KK, czyli odstępczego chrześcijaństwa.
Oj niewiele wiesz o śJ Israfilu
Czesiek

#7 Israfil

Israfil

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 19 Postów

Napisano 2009-08-03, godz. 08:35

hmm najbardziej to właśnie ŚJ odeszło od nauk Chrystusa, a chrześcijaństwo jest kontynuatorem nauk Chrystusa od 2000 lat to że miała może ta wiara wzloty i upadki lecz nawet Jezus to powiedział że przez niego będzie wiele wojen i nieporozumień ( bardzo dużo osób odchodzi od KK przez to że uważają że to księża są źli a ja powiem "My chodzimy do kościoła po to aby spotkać się z Bogiem nie do księdza ani do ludzi lub jak ŚJ plackami się częstują na zebraniach " . Dlaczego egzorcyzmy KK pomagają wyrzucić złego demona? W imię trójcy? jakoś ŚJ nie wierzą w trójce. Mało wiem ponieważ nie byłem i nie będę dlatego chce się trochę dowiedzieć
Bo Kościół jak drzewo życia

W wieczności zapuszcza korzenie

Przenika naszą codzienność

I pokazuje nam Ciebie

Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze!

#8 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-03, godz. 11:13

hmm najbardziej to właśnie ŚJ odeszło od nauk Chrystusa, a chrześcijaństwo jest kontynuatorem nauk Chrystusa od 2000 lat to że miała może ta wiara wzloty i upadki lecz nawet Jezus to powiedział że przez niego będzie wiele wojen i nieporozumień ( bardzo dużo osób odchodzi od KK przez to że uważają że to księża są źli a ja powiem "My chodzimy do kościoła po to aby spotkać się z Bogiem nie do księdza ani do ludzi lub jak ŚJ plackami się częstują na zebraniach " . Dlaczego egzorcyzmy KK pomagają wyrzucić złego demona? W imię trójcy? jakoś ŚJ nie wierzą w trójce. Mało wiem ponieważ nie byłem i nie będę dlatego chce się trochę dowiedzieć




skaczesz po tematach.
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#9 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-03, godz. 12:32

Oprócz stygmatów św Franciszka, Kościół katolicka nie uznaje żadnych innych, nawet tych Ojca Pio. Dopiero papież Benedykt poczynił jakieś kroki w tym kierunku, jeżeli chodzi o Ojca Pio, ale nie wiem, jak sprawy daleko stoją...

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#10 aPsik

aPsik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 49 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Szklarska Poręba/Wrocław

Napisano 2009-08-03, godz. 13:51

no wlasnie nie tylko ludziom wierzącym w chrzescijanstwo, dlatego byc moze SJ podchodza do tematu niezwykle ostroznie,stygmaty nie są cechą charakteryzującą wyłącznie wyznawców Jezusa z Nazaretu.


Proszę podaj konkretne przykłady tego komu z poza wyznawców Jezusa zdarzyły się stygmat...
Jestem tego bardzo, ale bardzo ciekawa.

Użytkownik Israfil dnia 2009-07-31, godz. 20:30 napisał:

Dlaczego stygmaty ukazują się tylko ludziom wierzącym w chrześcijaństwo a nie np. w ŚJ, Mormonom itp. Przecież stygmaty dostają ludzie naprawdę wierzący w Jezusa Chrystusa np. Ojciec Pio. Nigdy nie słyszałem aby ktoś z ŚJ dostał takie rany. Dostawali to ludzie którzy byli w chrześcijaństwie

Nawet do tej pory zdarzają się takie przypadki

"Bo im bliżej Boga tym jest się bardziej nękanym przez demony"


Zwróćmy w tym temacie uwagę na moc i potęgę ludzkiego umysłu.
Wolałabym odejść od tematu demonów...(myślę że to kwestia na osobny temat ;) )
Popatrz na to, że nasz umysł ma niesamowite możliwości, których do końca nie znamy. Podam Tobie przykład:
W trakcie hipnozy - przy której byłam obecna - prowadzący mówi do chłopaka tak: "teraz dotknę Twojej ręki rozżarzonym gwoździem",
Dotknął ręki tego chłopaka zwykłym i zimnym ołówkiem, ale blizna po oparzeniu została... :unsure:
Człowiek jest w stanie wprowadzić siebie również w stan niesamowitej euforii, można to zauważyć w charyzmatycznych kościołach protestanckich, kiedy ludzie w uniesieniu zaczynają wierzyć że zostaną uzdrowieni - ich ciała regenerują się... :rolleyes:
Zwykły człowiek, który nie wierzy w Boga, ale uwierzy w to, że wygra walkę, np. z nowotworem - wygrywa ją.
Dlaczego jakieś diety, terapie śmiechem czy jakiekolwiek inne metody pomagają ludziom wyzdrowieć? BO W TO WIERZĄ!!!
Możemy mówić o cudach, ale nie o tym że to coś ponad naturalnego, bo tak naprawdę nie znamy swojej własnej natury, kiedy Bóg nas stworzył dał nam ogromne możliwości, a my nie wszystkie znamy.

Więc jeżeli taki Chrześcijanin wierzy, że stygmaty to największy zaszczyt dla wierzącego to one zaczną się dziać, i nie widzę w tym nic nadprzyrodzonego, bo potrafimy sterować swoim ciałem, ono robi to czego sobie życzymy, w co mocno wierzymy... a ŚJ stygmatów nie uważają za żaden zaszczyt... żaden ŚJ - przynajmniej z tych, których ja znam - nie chciałby doświadczyć stygmatów i dlatego one im się nie zdarzają... B)

Ot takie sobie moje zdanie B)

"Dla religii tylko to jest prawdziwe, co jest święte; dla filozofii tylko to jest święte, co prawdziwe."

Ludwig Feuerbach


#11 Israfil

Israfil

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 19 Postów

Napisano 2009-08-03, godz. 17:41

zgodzę się z tym ponieważ Jezus w każdej Ewangelii mówił że jeżeli w coś bardzo wierzymy to się to stanie po prostu trzeba mieć mocną wiarę
Bo Kościół jak drzewo życia

W wieczności zapuszcza korzenie

Przenika naszą codzienność

I pokazuje nam Ciebie

Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze!

#12 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-04, godz. 06:41

Proszę podaj konkretne przykłady tego komu z poza wyznawców Jezusa zdarzyły się stygmat...
Jestem tego bardzo, ale bardzo ciekawa.



tu podajesz odpowiedz, ale nie znam nazwiska tego chlopaka :)


Zwróćmy w tym temacie uwagę na moc i potęgę ludzkiego umysłu.
W trakcie hipnozy - przy której byłam obecna - prowadzący mówi do chłopaka tak: "teraz dotknę Twojej ręki rozżarzonym gwoździem",
Dotknął ręki tego chłopaka zwykłym i zimnym ołówkiem, ale blizna po oparzeniu została... :

Zwykły człowiek, który nie wierzy w Boga, ale uwierzy w to, że wygra walkę, np. z nowotworem - wygrywa ją.


Zjawisko stygmatow istnieje takze wsrod np. mistykow islamskich, z tym, ze oni nie skupiaja sie na ranach Chrystusa, tylko na ranach jakie Mahomed odniosl na wojnach, w tych miejscach u charyzmatycznych wyznawcow pojawiaja sie otwarte rany. Towarzyszy temu czesto histeria, uniesienie tlumu. Nie neguje takich zjawisk, ale patrze na nie raczej racjonalnie i podobnie jak opisalas powyzej sklaniam sie ku pogladowi, ze jest to kwestia silnych przezyc.

Sam mam podobnie:)
Jak ktos mi mowi ze lekarz skrobal mu dlutem kolano, naprawde zaczyna mnie bolec kolano.

A jeszcze ciekawostka.
Stygmaty wcale nie musza istniec, a mozna je widziec, przykladem jest zona Boba Marleya, Rita.

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2009-08-04, godz. 06:43

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych