Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najnowsza książka Włodzimierza Bednarskiego o ŚJ już w sprzedaży


  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2009-08-19, godz. 09:48

http://www.brooklyn.....php?page_id=11

Książka jest wyczerpującym zestawieniem wszystkich tekstów WTS o 1975 roku i przy okazji polemizuje z wszystkimi tymi, którzy po latach próbują zaciemniać historię i twierdzą, że WTS nie zapowiadało Armagedonu na 1975 rok i tak uroili sobie jedynie szeregowi głosiciele. Jak poinformował autor książka jest już w sprzedaży od dziś.

Zamówienia można bezpośrednio składać na stronie wydawnictwa

http://www.maternus....tualnosc&id=103

#2 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-08-19, godz. 14:44

Jednego w tej książce na pewno nie ma :D Otóż na kongresie tegorocznym ponownie zrzucono winę za swoje proroctwa na szeregowych świadków Jehowy, którzy sami coś tam sobie ubzdurali ;) No ale to już było...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#3 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-08-19, godz. 16:31

Książka jest wyczerpującym zestawieniem wszystkich tekstów WTS o 1975 roku

"Wyczerpującym"? "Wszystkich"?
No, narazie nie będę się wypowiadał, bo chciałbym najpierw przeczytać.
Mam nadzieję, że uwzględniono w niej także angielskie wydania Strażnic i NSK, bo ono są o wiele wyrazistsze niż polskie.
P. Bednarski jest dla mnie naprawdę facetem godnym podziwu, ale przy swojej pracy wydawniczej ma dwie wady: brak znajomości angielskiego i jakąś dziwną niechęć do szukania pomocy u ludzi, którzy mogliby mu wiele naświetlić.
Ale - jak napisałem - wypowiem się szerzej, kiedy poczytam :)
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#4 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-08-19, godz. 21:09

najwyżej Lib podasz uzupełnienia angielskich źródeł i będzie do drugiego wydania :P
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#5 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2009-08-20, godz. 08:51

"Wyczerpującym"? "Wszystkich"?
No, narazie nie będę się wypowiadał, bo chciałbym najpierw przeczytać.
Mam nadzieję, że uwzględniono w niej także angielskie wydania Strażnic i NSK, bo ono są o wiele wyrazistsze niż polskie.
P. Bednarski jest dla mnie naprawdę facetem godnym podziwu, ale przy swojej pracy wydawniczej ma dwie wady: brak znajomości angielskiego i jakąś dziwną niechęć do szukania pomocy u ludzi, którzy mogliby mu wiele naświetlić.
Ale - jak napisałem - wypowiem się szerzej, kiedy poczytam :)


Nie rozumiem, skąd zarzut, że Bednarski nie chce pomocy od innych, jest wręcz odwrotnie, czasem aż trudno sprostać jego prośbom o pomoc w tematach związanych z kwestiami lingwistycznymi (pomagam mu tu czasem ja ale głównie Podolski). Jeśli chciałbyś mu pomóc w jakiejkolwiek materii będzie bardzo kontent. Kontakt smsowy do niego jest od lat w sieci na różnych stronach (myślę, że byłby skłonny udostępnić maila).

Bednarski rzeczywiście nie ma biegłości w języku angielskim ale podstawy tego języka zna na tyle, żeby posługiwać się wyszukiwarką tekstów do których ma polskie odpowiedniki, co w przypadku roku 1975 jest o tyle ułatwieniem, że teksty o 1975 były pisane pod swego rodzaju klucz. Również nie jestem w stanie ocenić czy ten zestaw jest komplementarny lecz z tego co wiem takie było zamierzenie autora i praktycznie na piechotę analizował on pod tym kątem publikacje z całego tego okresu (większość ang. tekstów miało odpowiedniki w polskich publikacjach, poza paroma wyjątkami typu z NSK, które są mu znane). Oczywiście zawsze możemy gderać, że czegoś tam mógł nie uwzględnić, ale myślę, że trzeba dać szansę autorowi. Nie trzeba praktycznie żadnego wysiłku aby być malkontentem i sceptykiem w tej kwestii (jak i chyba w każdej), natomiast aby napisać i wydać taką książkę to już namęczyć się trzeba dużo bardziej. Jest to o tyle godne podziwu, że autor nie czerpie z tej książki żadnych profitów bo całe prawa autorskie wraz z zyskiem ze sprzedaży zgarnia wydawnictwo. Zresztą jeśli już mowa o jakichś zyskach z tego typu publicystyki, to w ogóle nie ma o czym mówić. Ale to już temat na zupełnie inną dyskusję.

Nawet jeśli książka będzie zawierała jakiś brak zawsze będzie można go uzupełnić. Lepiej mieć książkę, która ma 98% zamierzonej zawartości, i dużo łatwiej ją wtedy ewentualnie uzupełnić, niż nie mieć nic. Jak dotąd publicystyka o 1975 roku nie miała w swym zamiarze być kompletna i wyczerpująca i dobrze, że w ogóle ktoś wpadł na taki pomysł i to zaczął. Temat jest bowiem na tyle kontrowersyjny, że zestaw takich tekstów może stać się przydatny zarówno dla historyków, jak i samych ŚJ, którzy chcieliby się zapoznać z tym wycinkiem swojej skąd inąd historii.

#6 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-08-20, godz. 11:48

OK, Janek.
Nie miałem zamiaru krytykować tej książki, tym bardziej, że się z nią jeszcze nie zapoznałem (no, może w małych fragmentach).
Co do Włodka, to chyba sam pamiętasz nasze prywatne rozmowy na jego temat sprzed kilku lat i też nie byłeś wtedy taki optymistyczny wobec jego osoby jak teraz. Ale jeżeli jest tak jak piszesz, to bardzo się cieszę, że coś się zmieniło w nim na plus.
Zyski mnie nie interesują. Ja też nigdy nie miałem żadnych profitów z niczego i dobrze o tym wiesz. Zresztą, Ty nie miałeś też, a szkoda, bo można by Twoje teksty zebrać kiedyś w jedną całość i wydać. Miło, jeżeli ludzie robią coś dla jakiejś idei, ale jeśli przy okazji zarobia na swojej pracy kilka złotych, to też nic zdrożnego.

A tak na marginesie, to uważam, że dobrze jest, kiedy takie książki trafiają na rynek. Nawet, jeżeli są "niedorobione".

Pzdr.
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#7 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2009-08-21, godz. 13:57

Ciekawy watek. Kiedyś usiłowałem zbadać sprawę 1975 roku. Przeszukałem strażnice, PS, NSK i książki. Nie znalazłem niczego konkretnego. Mój dziadek powiedział to samo - 'WTS nie prorokowało, nie twierdziło nic stanowczo, ale obwodowi często podgrzewali atmosferę radykalizując wypowiedzi Strażnicy'. Wyglądało na to, że w wewnętrznych komnatach, gdzie skrył się Pan Jehowa mówi wprost o Armagedonie w 1975 ale na zewnątrz skromny Prorok nie śmie nic powiedzieć wprost.

Przypominam sobie, że w moim odczuciu najdalej posuniętą wypowiedzią była zapowiedź lat siedemdziesiątych, jako najgorszych w historii. Jednak badałem to 20 lat temu jako młody chłopak, więc być może coś umknęło mojej uwadze lub dziś zatarło sie w pamięci. Ciekaw jestem bardziej jakie wypowiedzi padły w wydaniach angielskich. Co byś mógł podrzucić Lib?

#8 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-08-21, godz. 14:48

Ciekaw jestem bardziej jakie wypowiedzi padły w wydaniach angielskich. Co byś mógł podrzucić Lib?

Pewnie coś bym mógł. Nie wiem jednak, co opublikował Włodek. Nie chciałbym się powtarzać. Ale - jak znam życie - to pewnie coś dorzucę :)
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#9 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-22, godz. 14:05

Pozycja jak najbardziej potrzebna dla zainteresowanych tematem, głównie ze względu na zestawienie źródeł w jednej, litej publikacji. Chętnie się zapoznam z zawartością.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#10 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-27, godz. 11:35

Pozycja jak najbardziej potrzebna dla zainteresowanych tematem, głównie ze względu na zestawienie źródeł w jednej, litej publikacji. Chętnie się zapoznam z zawartością.


Ciekawą pozycją mogłoby byc opracowanie dotyczące pokolenia 1914, roku 1995, ktory w moim odczuciu byl kompromitacją i jak dla mnie punktem zwrotnym. 1975 jest dla mnie mglistą historią, ale oczywiście ważną jednak nie dotyczącą osobiście.

czy na forum bylo takie zestawienie faktow i cytatow dotyczacych niezawodnosci obietnicy, ze pokolenie nie przeminie?
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#11 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-27, godz. 11:45

[quote name='gruby drab' date='2009-08-27, godz. 13:35' timestamp='1251372901' post='124643']
Ciekawą pozycją mogłoby byc opracowanie dotyczące pokolenia 1914, roku 1995, ktory w moim odczuciu byl kompromitacją i jak dla mnie punktem zwrotnym. 1975 jest dla mnie mglistą historią, ale oczywiście ważną jednak nie dotyczącą osobiście.


Masz rację, to byłaby dobra książka. Inna rzecz - opracowanie w formie książkowej zmian dotyczących zakazu transfuzji, łącznie z różnymi cudami, które kiedyś pięknie zestawił chronologicznie Liberał. Praktycznie gotowy szkielet większej publikacji, jeśli dodać do tego odpowiednią oprawę.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#12 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-08-27, godz. 13:07

Masz rację, to byłaby dobra książka. Inna rzecz - opracowanie w formie książkowej zmian dotyczących zakazu transfuzji, łącznie z różnymi cudami, które kiedyś pięknie zestawił chronologicznie Liberał. Praktycznie gotowy szkielet większej publikacji, jeśli dodać do tego odpowiednią oprawę.

Przyznam Ci się, że kiedyś nosiłem się z takim zamiarem... ba, miałem już nawet zgromadzony materiał z komentarzami do sporej publikacji, ale potem mi dysk w kompie padł i wszystko szlag trafił :(
Próbuję to w wolnych chwilach odtworzyć, ale nie mam już teraz takiego zacięcia do pisania jak niegdyś.
Chociaż, może kiedyś...
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#13 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-27, godz. 19:13

http://www.brooklyn.....php?page_id=11

Książka jest wyczerpującym zestawieniem wszystkich tekstów WTS o 1975 roku i przy okazji polemizuje z wszystkimi tymi, którzy po latach próbują zaciemniać historię i twierdzą, że WTS nie zapowiadało Armagedonu na 1975 rok i tak uroili sobie jedynie szeregowi głosiciele. Jak poinformował autor książka jest już w sprzedaży od dziś.

Zamówienia można bezpośrednio składać na stronie wydawnictwa

http://www.maternus....tualnosc&id=103



Chyba niewielu to będzie czytać, nie warto się trudzić.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#14 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-08-27, godz. 19:19

Chyba niewielu to będzie czytać, nie warto się trudzić.


tylko dlatego, ze tak mowisz Ty?

#15 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-08-27, godz. 19:25

Chyba niewielu to będzie czytać, nie warto się trudzić.


do niektórych nie dotrze, bo to szkalowanie.
pozdrawiam Andrzej

#16 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-27, godz. 19:32

tylko dlatego, ze tak mowisz Ty?



Nie, to podpowiada rozsądek :)
To zainteresuje tylko wąską grupę fanów :)

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#17 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-08-27, godz. 19:34

Raczej ludzi inteligentych. Niestety dla osób, których zdolności myslenia są na poziomie Strażnicy będzie to zbyt trudna lektura.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#18 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-27, godz. 19:35

Po prostu obrzydliwa, kto zechce się tym kalać? Chyba tylko skalani...

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#19 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-08-27, godz. 19:46

ANO. jak to tu na forum przeczytalem gdzies: spozywanie starego pkarmu grozi niestrawnoscia i dolegliwosciami zoladka.


to parafraza oczywiscie ;] - duchowego pokarmu rowniez, yheheh

#20 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-08-27, godz. 20:22

Po prostu obrzydliwa, kto zechce się tym kalać? Chyba tylko skalani...

Nie no w zasadzie masz racje. Po co się kalać publikacjami Strażnicy, zwłaszcza tymi sprzed kilkudziesięciu lat. Te sprzed pięciu nie raz już przecież są po terminie...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych