Skocz do zawartości


Zdjęcie

obiektywizm na forum...


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#21 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-08-23, godz. 14:07

w kwestii krwi pewnie milion wątków już tu napisano, nie będę więc wnosił nic czego byście nie wiedzieli.
Myślę, ze ten argument z dziemi i transfuzja to dobry chwyt marketingowy (chyba zawsze działa). Sądzę, że skoro ŚJ sumienie nie pozwala na taki czy inny sposób leczenia, a do tego istnieją inne alternatywne i bezpieczniejsze sposoby leczenia, nikt nie powinien zabiera głosu i na siłę sugerowac swoje stanowisko w danej sprawie.

Na temat transfuzji i zagrożeń jakie ona niesie za sobą, a także nowym sposobom leczenia dzięki ŚJ i ich postawie wypowiedział sie autorytet jak sądzę, Zbigniew Religa.

http://patrz.pl/mp3/...iadkowie-jehowy

a czy te formy były od zawsze dostepne tak jak sa dzis?

I co z kwestia wytwarzania preparatow zastepczych z krwi? Mozna krew przetwarzac na preparaty, bo nie pochodzi od SJ?

#22 wizart

wizart

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 36 Postów

Napisano 2009-08-23, godz. 14:16

No tak,spóznilam sie z wejsciem na forum.
Drogi oponencie,Wizzart,ja ci odpowiem krótko na twoje pytanie,wiesz,czym Swiadkowie zawinili,mimo,ze usilnie staraja sie swoim postepowaniem udowodnić ,ze sa Jedyną Prawdziwą?-ano tym,ze bezczelnie kłamią ,przedstawiajac Jezusa Chrystusa jako tylko anioła,jako stworzenie,odbierając Mu Boskość,a takze kłamią przedstawiając Ducha Swietego jako tylko bezosobową silę.Jednym slówem diabeł tak zmanipulował WTSem,ze przeklamali Slowo Boze,uczac ludzi swoich bzdurnych bajek.Swiadkowie odrzucli Jezusa jako Zbawiciela,a w to miejsce postawili swojego Niewolnika.Wasze uczynki i tak nic nie znaczą w oczach Boga,bo jestescie KŁAMCAMI.

nie irytuj się tak Kasztanka...
Nie mogę ci nic powiedziec, bo arumenty nie trafia do ciebie. Wszystko wiesz lepiej.
Miałem kiedys taki przypadek:
Rozmawiałem kiedyś z pewnym mężczyzną, a na koniec zaprosiłem go na zebranie.
Facet spojzał na mnie znacząco i powiedział: "nie pójdę nigdy na wasze zebranie!
Spytałem czemu? On na to: bo u was krew mieszają na zebraniach. Spytałem skąd u niego taka wiedza?
odpowiedź mnie zamurowała: przecież wiem, bo byłem.
I O CZYM DALERJ ROZMAWIAC? Był więc wie lepiej.

Właśnie taki typ reprezentujesz, kasztanko...
A twoje upieranie jedynie świadczy o braku podstawowej wiedzy biblijnej (przepraszam, ale nie da się inaczej nazwa powodu dla którego tak się upierasz)

a czy te formy były od zawsze dostepne tak jak sa dzis?

I co z kwestia wytwarzania preparatow zastepczych z krwi? Mozna krew przetwarzac na preparaty, bo nie pochodzi od SJ?


Sądzisz, że jedynie preparaty z krwi są dostępne w leczeniu? słyszałeś kiedyś o środkach niekrwiopochodnych?

Użytkownik wizart edytował ten post 2009-08-23, godz. 14:18


#23 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-08-23, godz. 14:20

wyraznie rozdzielilem wielkim odstepem te dwie kwestie i oczekiwalbym odpowiedzi. na obie.

#24 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-08-23, godz. 14:20

wizart, ty chcesz wprowadzić parytet poglądowy na forum?
nasza wina, że zgodnie z twoim pojęciem obiektywizmu nikt się nie wypowiada?

To wyjdź z inicjatywą, spiknij znajomków, którzy mają dobre ("obiektywne") zdanie o śJ i zaproponuj im, by tu pisali.
Bo widzisz, jakoś się nie kwapią. A nam nie masz prawa narzucać swoich poglądów (które wg ciebie są "obiektywne" i słuszne)

#25 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-08-23, godz. 14:31

Wizart :lol: Ubawileś mnie po pachy swoja odpowiedzią.Po pierwsze,nie przekręcaj naszych nicków,a po drugie ja przez 16 lat bardzo podobnie traktowałam ludzi,którym wreczalam kolorowe Straznice.Twoje aroganckie wypowiedzi ukazuja prawdziwe oblicze "porzadnych"Swiadkow,zero szacunku dla majacych inne poglady.Powiem ci,ze dziekuje Bogu,ze m,nie uwolnił z niewoli Niewolnika,którego "prawdziwe"nauki znam baaardzo dokladnie,he,he :P
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#26 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-08-23, godz. 14:37

Wizart :lol: Ubawileś mnie po pachy swoja odpowiedzią.Po pierwsze,nie przekręcaj naszych nicków,a po drugie ja przez 16 lat bardzo podobnie traktowałam ludzi,którym wreczalam kolorowe Straznice.Twoje aroganckie wypowiedzi ukazuja prawdziwe oblicze "porzadnych"Swiadkow,zero szacunku dla majacych inne poglady.Powiem ci,ze dziekuje Bogu,ze m,nie uwolnił z niewoli Niewolnika,którego "prawdziwe"nauki znam baaardzo dokladnie,he,he :P



Wizart, zrobię to dla ciebie i zabawię się w adwokata diabła ;)

a więc, Kasztanowa - sama przekręciłaś w swoim poprzednim poście nick wizarta.
Po drugie - ty zarzucasz śJ kłamstwo, wizart tobie - niewiedzę

Obstawiam, że w tym pojedynku słownym jest dokładnie 1:1

Użytkownik kantata edytował ten post 2009-08-23, godz. 14:38


#27 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-08-23, godz. 15:09

Obiektywnie rzecz biorąc Świadków Jehowy można nazwać fałszywymi prorokami, a katoli bałwochwalcami. Ale zgadnij: czy jacyś z nich się do tego przynają? Raczej nie ma szans. Każdy będzie bronił swego.

Taaak? Świadkowie Jehowy twierdzą, że nie prorokowali co można porównać z ich pismami. Katolicy twierdzą, że mają jednego Boga w Trójcy Świętej co można porównać z ich pismami. Coś jeszcze?

Obiektywni mogą tylko ludzie spoza systemu religijnego.

Bo? Bo Ty tak rzekniesz?

Ktoś się może spytać, dlaczego im łatwiej przełknąć błędy i uchybienia ich kościoła? Bo jest ich więcej, a jak wiadomo - w kupie siła.

A może ich błędy na czym innym polegają? A co do kupy to kupy nikt nie ruszy :P

W swoim poście nie napisałem, ze ŚJ są nieomylni. Spytałem i nadal pytam czym są ich przewinienia w porównianiu z błędami innego wyznania. Nikt nie raczył odpowiedziec.

Przewinienia innych wyznań w porównaniu do świadków to pryszcz.

W tym co napisałem wyśmiałem sposób postępowania jednego z userów (osobiście nic do niego nie mam), który wytyka źdźbło w oku bliźniego, nie widząc belki we własnym. Takie bowiem jest porównanie i dokładnie taki jest stosunek błedów i przewinień porównywalnych wyznań. I nie chodzi mi by dyskryminowac jednych a głaskac drugich. To był przykład, ale widac udajecie, ze nie kumacie, albo co?

A może to Ty nie kumasz co do tego co sam próbujesz porównać? Patrz mój post wyżej i się ustosunkuj OBIEKTYWNIE do tych "porównań".

Spytałem CZYM JEST JEDNO PRZEWINIENIE WOBEC DRUGIEGO? - Nikt nie odpowiedział. Moze ty Paweł napisz cos w temacie. Nie odwracaj kota ogonem, ale w temacie. Zrób zestawienie, porównanie cięzaru wykroczeń i napisz komentarz...

Sam odwracasz kota ogonem. Łatwo Ci porównywać działania świadków w XX wieku do ludzi z np X wieku? Ty chyba próbujesz zakpić z ludzkiej inteligencji?! Porównaj okresy UCZCIWIE (jeśli Cię na to stać) czas kiedy istniała Strażnica do tego strasznego Kościoła katolickiego, albo kogokolwiek innego. Ten sam okres czyli ostatnie 130 lat. Co więcej żeby było równie UCZCIWIE porównaj to co Strażnica twierdzi, że powinno wykazywać religię prawdziwą do własnych czynów i będę tak miły, że wystarczą mi ostatnie 20 lat jej historii by udowodnić, że własnych kryteriów nie spełnia.

ktoś przelewa niewinną krew, uskutecznia krwawe krucjaty, prześladuje, pali i morduje ludzi czytajacych biblię, rozpycha się po trupach do władzy?

Owszem ludzi palono i mordowano, baaa nawet fałszywie oskarżano, ale nie za czytanie Biblii. Jak już chcesz być "obiektywny" to się dokształć ok zanim zaczniesz dalej mieć pretensje do innych.

szybkim zrzutem powiedziec moge, ze tak postepowala kazda religia jaka chodzila po tym swiecie. w tym i brooklynska organizacja
to, ze nie machali szabelką nie znaczy, ze tak sie nie dzialo


więc czekamy na fakty...

Szabelką może nie ale karabinem... :D Rocznik Świadków Jehowy 1974 wystarczy? Czy mam jeszcze podać pisma Russella o "neutralności"? ;)

w kwestii krwi pewnie milion wątków już tu napisano, nie będę więc wnosił nic czego byście nie wiedzieli.
Myślę, ze ten argument z dziemi i transfuzja to dobry chwyt marketingowy (chyba zawsze działa). Sądzę, że skoro ŚJ sumienie nie pozwala na taki czy inny sposób leczenia, a do tego istnieją inne alternatywne i bezpieczniejsze sposoby leczenia, nikt nie powinien zabiera głosu i na siłę sugerowac swoje stanowisko w danej sprawie.

Strażnica jasno się wypowiadała "jak naucza Bóg" w kwestii krwi. Co kilka kilkanaście lat zmieniała zdanie wiec sam sobie odpowiedz co nauczał Bóg. Przykład samej hemoglobiny czy w ogóle frakcji gdzie były zmiany same za siebie mówią a przykładów można by mnożyć jeszcze.

Na temat transfuzji i zagrożeń jakie ona niesie za sobą, a także nowym sposobom leczenia dzięki ŚJ i ich postawie wypowiedział sie autorytet jak sądzę, Zbigniew Religa.

http://patrz.pl/mp3/...iadkowie-jehowy

To sam Go posłuchaj bo właśnie w tym nagraniu jest powiedziane przez niego na początku lat 90-tych, ze polskie leczenie w tym zakresie jest na wysokim poziomie oraz, że nie używają krwi jeśli to nie jest potrzebne. Jakoś pominęło się te kwestie? ;)

Sądzisz, że jedynie preparaty z krwi są dostępne w leczeniu? słyszałeś kiedyś o środkach niekrwiopochodnych?

A po co świadkom środki krwioniepochodne skoro w zasadzie już większość frakcji dopuszczają... Ot krew sobie podzielili i coraz więcej frakcji zaczęli dopuszczać... :)

Wizart :lol: Ubawileś mnie po pachy swoja odpowiedzią.Po pierwsze,nie przekręcaj naszych nicków,a po drugie ja przez 16 lat bardzo podobnie traktowałam ludzi,którym wreczalam kolorowe Straznice.Twoje aroganckie wypowiedzi ukazuja prawdziwe oblicze "porzadnych"Swiadkow,zero szacunku dla majacych inne poglady.Powiem ci,ze dziekuje Bogu,ze m,nie uwolnił z niewoli Niewolnika,którego "prawdziwe"nauki znam baaardzo dokladnie,he,he :P

Kasztanowa widocznie nie byłaś świadkiem przez 16 lat. Ci się tylko wydawało, a może to był sen? Ciekawe czy wizart jest pewny... ;)

Użytkownik pawel r edytował ten post 2009-08-23, godz. 15:14

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#28 Młody Wilk

Młody Wilk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 118 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-23, godz. 16:32

Taaak? Świadkowie Jehowy twierdzą, że nie prorokowali co można porównać z ich pismami. Katolicy twierdzą, że mają jednego Boga w Trójcy Świętej co można porównać z ich pismami. Coś jeszcze?

O to chodzi, żeby nie porównywać z własnymi pismami, tylko z Biblią, bo na tym się rzekomo opierają. I jak w Biblii czytam o fałszywym proroku w Powtórzonego Prawa i zestawiam to z zapowiedziami końca ze Strażnic, to się zgadza. Tak samo jest z katolikami. Czytam o tym, żeby sobie nie tworzyć wizerunków tego co w niebie, patrzę na figurki i obrazy w kościele i pasuje. No ale oczywiście, Wy nie interpretujecie tego dosłownie. A od znaczenia przenośnego do dorabiania filozofii niewiele brakuje. Akurat w tych obu przypadkach jesteście podobni - zrobicie wszystko, aby się wybielić.

Bo? Bo Ty tak rzekniesz?

Bo często jest tak, że ludzie mocno wierzący uparcie bronią z góry przyjętych założeń. O tym np. że Bóg jest Trójcą dowiedziałeś się zapewne nie ze źródła (Biblii), tylko z kościoła, a potem sobie szukałeś na to potwierdzenia.

Przewinienia innych wyznań w porównaniu do świadków to pryszcz.

A co uważasz za owe przewinienia, w czym je mierzysz i w jakim przedziale czasu?

Sam odwracasz kota ogonem. Łatwo Ci porównywać działania świadków w XX wieku do ludzi z np X wieku? Ty chyba próbujesz zakpić z ludzkiej inteligencji?! Porównaj okresy UCZCIWIE (jeśli Cię na to stać) czas kiedy istniała Strażnica do tego strasznego Kościoła katolickiego, albo kogokolwiek innego. Ten sam okres czyli ostatnie 130 lat. Co więcej żeby było równie UCZCIWIE porównaj to co Strażnica twierdzi, że powinno wykazywać religię prawdziwą do własnych czynów i będę tak miły, że wystarczą mi ostatnie 20 lat jej historii by udowodnić, że własnych kryteriów nie spełnia.

Czyli stare grzeszki już się nie liczą, bo nie wiadomo, co organizacja by zmalowała w tamtych czasach gdyby wówczas istniała? No w sumie jest w tym trochę racji, bo historia ŚJ jest stosunkowo krótka.

#29 wizart

wizart

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 36 Postów

Napisano 2009-08-23, godz. 17:32

no robi się ciekawie... Teraz odrobina anarchii, rozdac broń na forum i... Wilk byłbyś drugim trupem na tym forum :)

Paweł - przybliż mi wskazaną przez ciebie kwestię "Rocznik Świadków Jehowy 1974", proszę.

#30 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-08-23, godz. 18:06

no robi się ciekawie... Teraz odrobina anarchii, rozdac broń na forum i... Wilk byłbyś drugim trupem na tym forum :)

Paweł - przybliż mi wskazaną przez ciebie kwestię "Rocznik Świadków Jehowy 1974", proszę.

narazie ciekawosc polega na tym, ze jedna strona wlepia minusy drugiej, a druga pierwszej

i wciaz czekam na odpowiedz na moje pytanie Wizart'cie :)

#31 wizart

wizart

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 36 Postów

Napisano 2009-08-23, godz. 18:25

narazie ciekawosc polega na tym, ze jedna strona wlepia minusy drugiej, a druga pierwszej

i wciaz czekam na odpowiedz na moje pytanie Wizart'cie :)


nie jestem ŚJ, ale szanuję poglądy zgodne z biblijnymi.
w kwestii, o jaką pytasz powiem tak:
Ja nie szukałbym ratunku w transfuzji z kilku (osobistych) powodów.
Co do pytania jakie postawiłeś nie mam wiedzy, ale pewnyh informacji można znaleźc tu:

http://www.watchtowe.../article_01.htm

http://www.watchtowe.../article_02.htm

http://www.watchtowe.../article_03.htm

http://www.rumburak....adkowie.php#215

#32 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-08-23, godz. 18:54

nie jestem ŚJ, ale szanuję poglądy zgodne z biblijnymi.
w kwestii, o jaką pytasz powiem tak:
Ja nie szukałbym ratunku w transfuzji z kilku (osobistych) powodów.
Co do pytania jakie postawiłeś nie mam wiedzy, ale pewnyh informacji można znaleźc tu:

http://www.watchtowe.../article_01.htm

http://www.watchtowe.../article_02.htm

http://www.watchtowe.../article_03.htm

http://www.rumburak....adkowie.php#215

popierasz zakaz transfuzji - ale nie potrafisz odpowiedziec na zadane przeze mnie 2 pytania, na ktore odpowiedzi w podanych artykulach nie ma.

jaki w tym cel?

#33 wizart

wizart

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 36 Postów

Napisano 2009-08-23, godz. 19:08

popierasz zakaz transfuzji - ale nie potrafisz odpowiedziec na zadane przeze mnie 2 pytania, na ktore odpowiedzi w podanych artykulach nie ma.

jaki w tym cel?


nie szukam informacji dotyczących jakichś frakcji krwi, ponieważ nie interesuje mnie alternatywa, na którą wskazujesz.
Nie popieram transfuzji krwi z osobistych powodów, ale nie oceniam tych, którzy podejmują takie czy inne decyzje w kwestii leczenia.

#34 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-08-23, godz. 19:22

1. Jakie leczenie zastosujesz w przypadku twojego dziecka?
2. jesli nie transfuzja to prosze dokładnie poiwedz mi jak lekarzowi: jakie środki i metody, tylko konkretnie - lekarz nie musi znać wszystkich metod, albo podaj dokładne namiary na szpitale i lekarzy, którzy ci pomogą.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#35 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-08-23, godz. 19:24

nie szukam informacji dotyczących jakichś frakcji krwi, ponieważ nie interesuje mnie alternatywa, na którą wskazujesz.
Nie popieram transfuzji krwi z osobistych powodów, ale nie oceniam tych, którzy podejmują takie czy inne decyzje w kwestii leczenia.



chciales fakty odnosnie krwi u SJ - dostales te fakty, ale nie chcesz ich sprawdzic. dlaczego?

#36 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-08-23, godz. 19:52

O to chodzi, żeby nie porównywać z własnymi pismami, tylko z Biblią, bo na tym się rzekomo opierają.

Chodziło o to by ich/nasze nauki czy zaprzeczenia porównać z tym o czym mowa. Nie chodziło o Biblie, ale prawdomówność na podstawie źródeł.

I jak w Biblii czytam o fałszywym proroku w Powtórzonego Prawa i zestawiam to z zapowiedziami końca ze Strażnic, to się zgadza. Tak samo jest z katolikami. Czytam o tym, żeby sobie nie tworzyć wizerunków tego co w niebie, patrzę na figurki i obrazy w kościele i pasuje. No ale oczywiście, Wy nie interpretujecie tego dosłownie. A od znaczenia przenośnego do dorabiania filozofii niewiele brakuje. Akurat w tych obu przypadkach jesteście podobni - zrobicie wszystko, aby się wybielić.

Błąd. My nie zaprzeczamy, że robimy wizerunki. Chociaż ja wizerunku Jahwe w życiu jako katolik nie widziałem. A jeśli już chodzi o wybielenie tego to wybiel nakaz Boga uczynienia wielu wizerunków w Świątyni Jerozolimskiej. A jak dalej masz sprawy to pisz na PM bo o tym wątek już jest i dość rozbudowany i w zasadzie większość już tam jest. ;) Co ciekawe z tego co czytałem u żydów obecnie w rozumieniu same w sobie wizerunki też nie są potępione. A w portfelu nosze zdjęcie ;)

Bo często jest tak, że ludzie mocno wierzący uparcie bronią z góry przyjętych założeń. O tym np. że Bóg jest Trójcą dowiedziałeś się zapewne nie ze źródła (Biblii), tylko z kościoła, a potem sobie szukałeś na to potwierdzenia.

Taaak? WOW. :D No toś doszedł do odkrycia. Długo to zajęło? A tak dla Twojej jeszcze jasności zawsze to jedni ludzie innym ludziom coś przedstawiają, nawet znaczenie danych słów, gestów, zachowań. Następuje (u niektórych) okres poznania innych poglądów i porównania. I teraz sedno - Ty twierdzisz, że człowiek już jest tak ogłupiony, że nie umie dojść do obiektywnych wniosków, porównać i ocenić. Dziękuję. Dość szybkie wyciągnięcie wniosku tylko... ciekawe co Ty wiesz na jakiej podstawie przyjąłem takie, a nie inne poglądy. Hmm no jestem ciekaw co o nich myślisz i dlaczego z nimi się nie zgadzasz B)

A co uważasz za owe przewinienia, w czym je mierzysz i w jakim przedziale czasu?

Wystarczy mi jeden z najważniejszych jaki świadkowie do dziś czynią. Od momentu kiedy Rutheford wprowadził Święte Imię Boga na piedestał Organizacji i z czego do dziś świadkowie na każdym kroku się nim posługują, ale nie to najgorsze. Wkładają słowa i własne czyny w usta Boga, jako Jego obietnice i chlubę Boga, a kiedy je zmieniają jaka konsekwencja jest tego? Wycierają sobie Bogiem wszelkie proroctwa i zmiany w decyzjach. Tego dotyczy początek choćby dekalogu.

Czyli stare grzeszki już się nie liczą, bo nie wiadomo, co organizacja by zmalowała w tamtych czasach gdyby wówczas istniała? No w sumie jest w tym trochę racji, bo historia ŚJ jest stosunkowo krótka.

Tego nigdy nie twierdziłem. Odwołuję się "obiektywności" do jakiej tu ktoś próbował się powoływać, próbował...

Paweł - przybliż mi wskazaną przez ciebie kwestię "Rocznik Świadków Jehowy 1974", proszę.

No nie mów, że nie masz literatury Strażnicy??? Mowa jest jak niektórzy świadkowie szli na I wojnę światową. Poza tym na kongresie tegorocznym pięknie się chwalono, że o "neutralności" zaczęli nauczać od listopada 1939 roku i zrobili "to w porę" (dosłowny cytat). Już dwa miesiące wojna II w. św. na froncie, a ci się cieszą, że zdążyli na czas... Dla mnie to aż nadto...


Kwestie doktrynalne proszę rozwijać w odpowiednich wątkach i działach do tego przeznaczonych. | Moderator

#37 Młody Wilk

Młody Wilk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 118 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-23, godz. 22:46

A tak dla Twojej jeszcze jasności zawsze to jedni ludzie innym ludziom coś przedstawiają, nawet znaczenie danych słów, gestów, zachowań. Następuje (u niektórych) okres poznania innych poglądów i porównania.

Nie zawsze. Ktoś np. mógł nigdy nie słyszeć o takiej koncpecji widzenia Boga jak Trójca i po lekturze samej Biblii mieć poglądy antytrynitarskie.


Napisałem wcześniej, że:

Obiektywnie rzecz biorąc Świadków Jehowy można nazwać fałszywymi prorokami, a katoli bałwochwalcami. Ale zgadnij: czy jacyś z nich się do tego przynają? Raczej nie ma szans. Każdy będzie bronił swego.

Nie jest to do raczej prawdą. Te poglądy są bardziej subiektywne.


Nie wiem, czy dalsza dyskusja ma sens, bo pojęcie obiektywizmu o jakim traktuje temat, może w ogóle nie istnieć. Chyba że ktoś się pokusi o ścisłą definicję, a wtedy będzie można na jej podstawie coś napisać.

#38 wizart

wizart

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 36 Postów

Napisano 2009-08-24, godz. 07:18

Czyli stare grzeszki już się nie liczą, bo nie wiadomo, co organizacja by zmalowała w tamtych czasach gdyby wówczas istniała? No w sumie jest w tym trochę racji, bo historia ŚJ jest stosunkowo krótka.


a to ciekawa myśl... Inaczej mówiąc to swoista podejżliwośc "w stecz". Nie jesteście lepsi bo napewno też mielibyście coś na sumieniu, hehe.
Czyli można załozyc, że każde dziecko to kombinator, złodziej i oszust, bo gdyby żyło już dłużej (niż do tąd) tak właśnie by postępowało.
Wniosek: dzieciakowi spuścic manto. Tak profilaktycznie. Gdyby dłuzej żyło popełniłoby wykroczenie/a za które właśnie dostaje razy.
To wyjatkowo udana koncepcja, a przedewszystkim logiczna. :)

Użytkownik wizart edytował ten post 2009-08-24, godz. 07:27


#39 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-24, godz. 07:41

Nie wiem, dlaczego skupiacie się na porównywaniu sj i krk. Bo jak sj wypadną lepiej to znaczy że są religią prawdziwą?
No to prorównajmy jeszcze do 1000 innych religii...... Czy tak trudno zrozumieć, że miłościwy Bóg osądzi sprawiedliwie i zbawi dobrych ludzi? Z wszystkich narodów i grup religijnych? Po co skaczecie sobie do oczu udowadniając wyzszość jednej religi nad drugą? Tracąc czas na puste przepychanki odwracacie swoją uwagę od Boga....
Wiadomo, że krk ma swoje za uszami, jednak starając się być obiektywnym organizacja sj także ma krew na rękach.......... i nic tego nie odmieni!
nie potrafiłam uwierzyć.......

#40 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2009-08-24, godz. 08:57

Witam wszystkich pięknie.
Wizzart, przecież, jeśli napadasz na ludzi wytykając im błędy i piszesz różne rzeczy, nie przeczytawszy poprzednich postów dotyczacych poglądów forumowiczów na rozmaite tematy, to jesteś obiektywny???
Co znaczy taki obiektywizm???

Obiegowe rozumienie obiektywizmu zakłada, że tylko ktoś nic a nic nie zaangażowany jest w stanie ocenić stan faktyczny.
Tymczasem jest to nieprawda. Uważasz się za obiektywnego?? Nie jesteś zaangażowany?
Emocje stanowią lwią część naszej osobowości i nie można ich ignorować.

Jeśli starasz się wzbudzić w swoich adwersarzach negatywne emocje, to czego oczekujesz? Czemu sie dziwisz? Traktujesz innych forumowiczów bez szacunku, żeby potem móc uważać, że są niewychowani jak wszyscy odstępcy?
Czy emocje źle traktowanej żony katoliczki różnią się w jakiś sposób od emocji źle traktowanej żony świadka Jehowy?
Czy może bardziej są to różnice wynikające z charakteru i okoliczności a nie wyznawanej religii?
Kto sieje wiatr zbiera burzę.
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych