Skocz do zawartości


Zdjęcie

obiektywizm na forum...


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#61 nauti

nauti

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2009-09-06, godz. 21:23

więc czekamy na fakty...


Np. Malawi...
http://www.sn.org.pl..._wolno_glosowac
Spójrz na to obiektywnie aby zachować obiektywizm na forum. Błędne decyzje Ciała Kierowniczego? OK. Kosztowały istnienia ludzkie, niepotrzebne cierpienia. Czy mógłbyś żyć z obciążeniem psychicznym, że podjąłeś decyzję, która miała wpływ na śmierć człowieka, setek, tysięcy ludzi? A jednak w NY są ludzie, którym to nie przeszkadza, bo mają alibi - wytłumaczenie w postaci "zostali prześladowani za wiarę". U ŚJ jest dużo takich schematów myślowych, takiego upraszczania spraw do bólu. Mały człowieczek nic dla nich nie znaczy, jest mięsem armatnim, szarą eminencją.

#62 loshenrykos

loshenrykos

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 12 Postów
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 2009-09-28, godz. 10:07

Twoje pytanie jak najbardziej doczekało się odpowiedzi i to takiej, że już nie jesteś w stanie kontynuować tej dyskusji :)

Podważyłem całkowicie sens porównywania ze sobą religii w tym celu aby jedna stała się w ten sposób "lepsza" od drugiej, jak to właśnie robisz i co było podstawą twego rozumowania w twym pytaniu.

Po co pytałeś "czym są przewinienia ŚJ względem przewinień KrK", po co o to w ogóle pytać, czy to w jakiś sposób sprawia, że przynależność do ŚJ bardziej przybliża do Boga niż na przykład przynależność do KrK? Bo ja nie widzę w tym rozumowaniu żadnego sensu, implikacji lub logicznego wynikania.

W kategoriach religii prawdziwej nie ma bowiem czegoś takiego jak religia "lepsza" od drugiej, bo albo dana religia jest prawdziwa, albo nie jest i tyle. Sam przecież nauczałeś chodząc po domach, że jest tylko jedna religia prawdziwa. A może nauczałeś, że są religie lepsze i gorsze? Na pewno nie. W programie WTS nie ma takiej nauki i dobrze o tym wszyscy wiemy.


dobrze napisałeś jest tylko jedna absolutna prawda . Dla mnie osobiście kiedy stałem przed wyborem liczyło się to która z religii jest najbliższa temu co jest napisane w Biblii . Jeżeli kierujesz się sprawiedliwością i uczciwością w ocenie zdobytej wiedzy to zapewne dokonasz właściwego wyboru .
Jezus jednak określił że po miłości rozpoznana będzie , po głoszeniu ewangelii w taki a nie inny sposób , po szacunku dla imienia Bożego i dla słowa bożego Biblii i wielu innych czynnikach określających by można to wszystko rozpoznać . Tak więc religie które nie spełniają tych warunków nie mogą być prawdziwe .

#63 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-10-01, godz. 04:43

Dla mnie osobiście kiedy stałem przed wyborem liczyło się to która z religii jest najbliższa temu co jest napisane w Biblii . Jeżeli kierujesz się sprawiedliwością i uczciwością w ocenie zdobytej wiedzy to zapewne dokonasz właściwego wyboru .


Dla mnie też liczy się to, która religia najbliższa jest PŚ. Kierując się uczciwością i sprawiedliwością, zrozumieniem myśli Bożej, nie mogę potwierdzić, że wyznanie śJ najbliższe jest prawdzie. Czy to znaczyłoby wg Ciebie, że nie jestem obiektywna? Myślę, że wraz z dokładniejszym przyjrzeniem się Organizacji, dostrzegamy szczegóły, które nie widać "na pierwszy rzut oka". Jesteś w zborze śJ, aktywnie popierasz zalecenia niewolnika z przekonaniem, że służysz prawdziwemu Bogu, współpracujesz z kochanymi braćmi, jest ci dobrze, czujesz się spełniony i szczęśliwy, wyjątkowy na tle innych wierzących z różnych "fałszywych religii". Doświadczasz uczucia przynależności do religii prawdziwej i uczucia znalezienia prawdy, wierzysz Organizacji, w końcu z uczuciami się nie dyskutuje - są prawdziwe, autentyczne, osobiste. Wystarczy wychylić się trochę poza Organizację, zrobić "coś" przed czym ostrzega roztropny niewolnik i... zachwyt dla Najdoskonalszej obiektywnie więdnie, o czym przekonała się wiekszość użytkowników tego forum.

Jezus jednak określił że(...) po głoszeniu ewangelii w taki a nie inny sposób , po szacunku dla imienia Bożego (...) i wielu innych czynnikach określających by można to wszystko rozpoznać . Tak więc religie które nie spełniają tych warunków nie mogą być prawdziwe .


Chcesz powiedzieć, że Pan Jezus zalecił głoszenie ewangelii dokładnie w taki sposób, jak to czynią obecnie śJ. Miał na myśli ewangelizację w formie głoszenia od drzwi do drzwi z raportowaniem efektów działalności? Akurat uważam, że to wymysł CK, bo nie znajduję potwierdzenia takiej procedury w Biblii. Czy na pewno jest to ta sama ewangelia, którą przedstawiał Pan Jezus - cukierkowa wizja Królestwa Bożego, podparta wyrwanymi z kontekstu wersetami z Pism Hebrajskich? Potrafiłbyś słowami Zbawiciela czy wczesnochrześcijańskich pisarzy biblijnych udowodnić WTS-owską perspektywę życia wiecznego na rajskiej ziemi?
O szacunku do imienia Bożego pewnie świadczy używanie Go do woli przy każdej nadarzejącej się okazji i noszenie przez niedoskonałych ludzi w nazwie wyznania, z którym się identyfikują. Ja nazwałabym to brakiem szacunku dla Bozego imienia i treści , które Ono kryje. Pewnie nie jestem obiektywna. ;)
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#64 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2009-10-13, godz. 21:28

Nikt nie docieka jaka jest więc Prawda o ludziach podobających się Bogu.

I tyle w temacie obiektywizmu. Tylko ŚJ podobają sie Bogu.
A kto uważa inaczej jest po prostu pozbawiony obiektywizmu itd, itp.:)))))))))))))))))))))))))
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych