Skocz do zawartości


Zdjęcie

Punkty Reputacji


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
44 replies to this topic

Ankieta: Opcja punktów reputacji. (35 użytkowników oddało głos)

Czy należy wyłączyć możliwość oceny postów w systemie punktów reputacji?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj

#1 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-08-26, godz. 19:49

Mam ogromną prośbę do administracji:
czy mozna wylaczyc te punkty reputacji? niedawno przegladajac forum widzialem cytaty z postow ktorych nie moglem ujrzec. Potem zauwazylem na dole napis o wartosci progowej wyswietlanych postów - wlaczylem 'pokazuj wszystkie' i jak od magicznej różdżki tknięcia ujawnily mi sie ukryte posty. Jesli nie jest to mozliwe ...


to mam prosbe do wszystkich uzytkownikow:

Przestancie sie bawic w dziecinne +/-. To nie piaskownica do jasnej ciasnej - macie chwile chwały i zadowolenia z dania '-' komus? Tyczy sie to wszystkich - pro-WTS i anty-WTS. W niektorych tematach dawalem notorycznie '+' zeby inni (ktorzy byc moze maja ustawiony próg wyswietlania na 'powyzej 0') mogli sledzic CAŁY temat, nie tylko wyplusowane posty. Ogarnijcie sie, bo to niektorym moze przeszkadzac. A wasze spory i waśnie wyjasniajcie w postach lub PM'ach - to chyba nie jest wielka prosba? naprawde - nie ma sensu sie bawic jak dziecinada - dorosli ludzie. Krew zalewa.

z poważaniem
RK

#2 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-08-26, godz. 23:33

niedawno przegladajac forum widzialem cytaty z postow ktorych nie moglem ujrzec. Potem zauwazylem na dole napis o wartosci progowej wyswietlanych postów - wlaczylem 'pokazuj wszystkie' i jak od magicznej różdżki tknięcia ujawnily mi sie ukryte posty.


Jeżeli jakieś posty są w ten sposób ukryte, to w oknie tematu, w miejscu ukrytego wpisu, powinna pojawić się informacja:

Post został ukryty ponieważ ignorujesz posty napisane przez użytkownika [tu nazwa użytkownika]. Wyświetl mimo wszystko


Rozumiem, że w Twoim przypadku taki komunikat nie wyświetla się w ogóle?
.jb

#3 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-08-27, godz. 11:35

tak, to jest to - jednak czasem przegladajac cala strone moze umknac jedna linijka postu ukrytego


wyswietla sie, ale z poczatku kilka wlasnie tak przeoczylem.

#4 kremówka

kremówka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 244 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-27, godz. 16:47

To plusowanie i minusowanie nie byłoby tak chetnie nadużywane gdyby było wymagane uzasadnienie oceny

#5 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-08-27, godz. 18:16

To plusowanie i minusowanie nie byłoby tak chetnie nadużywane gdyby było wymagane uzasadnienie oceny

to byłoby dobre, bo nie wiesz za co masz + lub - i domyślasz się kto to ciebie nie lubi.
pozdrawiam Andrzej

#6 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-08-27, godz. 18:34

to byłoby dobre, bo nie wiesz za co masz + lub - i domyślasz się kto to ciebie nie lubi.


moze i tak - ale wygodniejszym by bylo po prostu brak naduzywania tej opcji, bo to miejscami jest naprawde dziecinne. a potrafi czasem przeszkodzic, np gdy ktos nowy - lub nieobeznany z tym systemem

#7 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-28, godz. 21:15

Na niektórych forach takie ocenianie się sprawdza, ale tu pojawiają się zbyt kontrowersyjne tematy, do głosu zbyt często dochodzą emocje... a więc w sumie wyłączenie tej opcji nie byłoby złym pomysłem... do tej pory radziliśmy sobie bez tego. W dodatku nie wie się od kogo się dostało minusa bądź plusa i za jaki post...

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#8 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-08-29, godz. 20:22

Ocenianie to duch naszych czasów. Całe życie ktoś nas wartościuje i opiniuje - szkoła, rówieśnicy, przełożony (bardzo modne w ostatnim czasie), my sami się oceniamy. No to i na forum możemy się oceniać. Przychylam się do zdania poprzedników w tym temacie, nie uważam by byłoby to potrzebne. Za to daje obraz poziomu oceniających, nie ocenianych (minusowanie mam na myśli).

Użytkownik Ida edytował ten post 2009-08-29, godz. 20:23

"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#9 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-10-09, godz. 11:24

Ocenianie to duch naszych czasów. Całe życie ktoś nas wartościuje i opiniuje - szkoła, rówieśnicy, przełożony (bardzo modne w ostatnim czasie), my sami się oceniamy. No to i na forum możemy się oceniać. Przychylam się do zdania poprzedników w tym temacie, nie uważam by byłoby to potrzebne. Za to daje obraz poziomu oceniających, nie ocenianych (minusowanie mam na myśli).



Czy jak przekrocze pewien poziom to grozi mi Komitet i Wylogowanie?
Umbre Summum

#10 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-10-09, godz. 17:18

nie sprecyzowałeś, a za punkty dodatnie, czego się można spodziewać?
pozdrawiam Andrzej

#11 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-10-12, godz. 09:27

nie sprecyzowałeś, a za punkty dodatnie, czego się można spodziewać?

Nadziei moderatorskiej!
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#12 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-10-15, godz. 19:23

Czy nie macie wrażenia, że forum traci przez "punkty reputacji"? Przecież każdy sam i tak ocenia to, co czyta (w myślach). Odpowiada (albo nie), jakoś się ustosunkowuje...
Po co taki dziecinny relikt na forum, którego temat wzbudza kontrowersje? To dobre na forum o grach komputerowych i kosmetykach, ale na pewno nie tutaj.

Użytkownik kantata edytował ten post 2009-10-15, godz. 19:25


#13 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-10-16, godz. 13:26

Nie demonizowałbym całej sprawy i zastosował politykę "tomiwisizmu" :) Naprawdę, istnieją bardziej ważkie zagadnienia niż to, w którą stronę kliknie osoba czytająca moje posty :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#14 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-10-16, godz. 19:27

to ja dałem plusa.
pozdrawiam Andrzej

#15 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-10-21, godz. 12:13

Nie demonizowałbym całej sprawy i zastosował politykę "tomiwisizmu" :) Naprawdę, istnieją bardziej ważkie zagadnienia niż to, w którą stronę kliknie osoba czytająca moje posty :)



masz za to u mnie plusa :lol:

no wlasnie, moze by tak bardziej z jajem do tego podejsc, niekoniecznie wielkanocnym :D
sam tam widze u siebie fale od czerwieni po zielen, raz tak raz siak i wlasciwie nawet nie wiedzialem o co chodzi i skad to sie bierze, dopiero jak skywalker zapytal, to mi sie rozjasnilo.

ja bym to zmienil na punkty karne, po osiagnieciu okreslonej liczby np 21, delikwent musialby zdradzic ile zarabia, w jakiej jest religii i dlaczego siedzi tyle przed komputerem. gdyby chcial uniknac sankcji moze odkupic zielone punkty od innych uzytkownikow. ogolnie mozna by zalozyc dzial "Giełda Punktów Reputacji" mysle ze mogloby tam byc gorąco :lol: :lol: :lol:
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#16 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-10-21, godz. 14:14

ja bym to zmienil na punkty karne, po osiagnieciu okreslonej liczby np 21, delikwent musialby zdradzic ile zarabia, w jakiej jest religii i dlaczego siedzi tyle przed komputerem. gdyby chcial uniknac sankcji moze odkupic zielone punkty od innych uzytkownikow. ogolnie mozna by zalozyc dzial "Giełda Punktów Reputacji" mysle ze mogloby tam byc gorąco :lol: :lol: :lol:




Teraz jest nowa moda w bankach - ponoć niektórzy kredytobiorcy mają zdradzać, ile wydają na trunki :) Jak się czyta niektóre posty, to też można by zadać takie pytanie autorom :) Może taką sankcję orzec za czerwone posty? :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#17 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-10-21, godz. 15:28

A ja lubie rozdawac te punkty, bo czasami, czasu mi brakuje żeby coś napisac, ale jak czytam i się zgadzam to punktuję :) Pozdrawiam
nie potrafiłam uwierzyć.......

#18 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-10-21, godz. 22:56

A ja lubie rozdawac te punkty, bo czasami, czasu mi brakuje żeby coś napisac, ale jak czytam i się zgadzam to punktuję :) Pozdrawiam


czadowo, ale czasem, kos czyta, nei wie co powiedziec, ale chce dokopac, wiec daje minus, co by sie poczuc lepiej.

dziecinada.

#19 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-10-22, godz. 07:54

czadowo, ale czasem, kos czyta, nei wie co powiedziec, ale chce dokopac, wiec daje minus, co by sie poczuc lepiej.

dziecinada.



to niech sie czuje lepiej, jak ludzie czuja sie lepiej to jest lepiej ;)
nie, no odpuscmy temat, rhundz rozumiem cie, poprostu podchodzisz powaznie do słów i prawdziwych opinii i to sie dla ciebie liczy, dla mnie tez, wiec punkty reputacji akurat dla nas nie maja znaczenia, ale niektorym moga ulatwiac wyrazanie opinii. w jakims sensie jest to tez wskaznik tego, jak odbierane sa nasze wypowiedz, jaka opcja swiatopogladowa jest przewodnia na forum i jaki typ odpowiedzi lubimy (typ w sensie wodolejstwo lub konkrety) np za wodolejstwo dostaje sie tu minusy. jest to zatem, choc nie musi jakas wskazowka dla piszacego. tak to teraz przemyslalem to w sumie punkty reputacji powinny miec znaczenia dla tych, dla ktorych maja znaczenie :D :D :D


luz :)

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2009-10-22, godz. 07:56

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#20 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-10-31, godz. 15:46

to niech sie czuje lepiej, jak ludzie czuja sie lepiej to jest lepiej ;)
nie, no odpuscmy temat, rhundz rozumiem cie, poprostu podchodzisz powaznie do słów i prawdziwych opinii i to sie dla ciebie liczy, dla mnie tez, wiec punkty reputacji akurat dla nas nie maja znaczenia, ale niektorym moga ulatwiac wyrazanie opinii. w jakims sensie jest to tez wskaznik tego, jak odbierane sa nasze wypowiedz, jaka opcja swiatopogladowa jest przewodnia na forum i jaki typ odpowiedzi lubimy (typ w sensie wodolejstwo lub konkrety) np za wodolejstwo dostaje sie tu minusy. jest to zatem, choc nie musi jakas wskazowka dla piszacego. tak to teraz przemyslalem to w sumie punkty reputacji powinny miec znaczenia dla tych, dla ktorych maja znaczenie :D :D :D


luz :)

Ja tylko raz dałem komuś minus, bo ta wypowiedź sięgnęła dna i nawet nie było jak jej skomentować.
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych