Skocz do zawartości


Zdjęcie

Inspiracja artykułów "Złotego Wieku": Charles T. Betts, "Aluminum Poisoning" (pdf)


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-10-31, godz. 14:42


Jednym z głównych punktów całej tej propagandy był pomysł, że naczynia aluminiowe były źródłem wszelkiego rodzaju okropnych chorób. Z tego powodu Świadkowie Jehowy byli bardzo sceptycznie nastawieni do jedzenia na mieście i mogli często zrzucać winę za zatrute jedzenie na naczynia, w których zostało przygotowane, zamiast na same środki spożywcze. Można znaleźć z tamtego okresu kilka listów od czytelników piszących, jak to cudownie, że ich dzieci zostały uchronione na zdrowiu od różnych chorób dzięki zamieszczanych w Złotym Wieku ostrzeżeń odnośnie aluminiowych naczyń.


Komentarz ten pochodzi z artykułu „Szarlatańska medycyna” i odnosi się do wielokrotnie podkreślanej w treści „Złotego Wieku” szkodliwości aluminium.

Okazuje się, że temat ten wywołał i rozwinął dentysta z Toledo (Ohio), Charles Truax Betts. Wiele jego artykułów było swego czasu publikowanych w „Złotym Wieku”. Jest on także autorem książki „Aluminium Poisoning” – drugie wydanie tej publikacji (z 1928 roku) jest dostępne tutaj: pdf


Ostatni artykuł przeciw korzystaniu z aluminium został zamieszczony na łamach „Złotego Wieku” w roku 1949. Natomiast później, w artykule z 1969 roku, redaktorzy TS nazwali aluminium jednym z najbardziej uniwersalnych metali znanych człowiekowi, za który powinien być on wdzięczny Wspaniałemu Stwórcy.


Szczegóły tematu przybliża w swoim artykule Jerry Bergman: Aluminum: Satan's Metal and Killer of Millions? – The Watchtower's Incredible Crusade Against Aluminum

--
forum JWD

Zobacz także: Obrazki Strażnicy

.jb

#2 Obik

Obik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów

Napisano 2009-10-31, godz. 19:35

Witam to mój pierwszy post.
Mam w tym temacie odmienny pogląd od przeciętnej osoby. Uważam że TS zasługuje na pochwałę za ostrzeganie przed aluminiowymi naczyniami i na zdecydowane potępienie za jego pochwałę w późniejszym czasie. Aluminium jest szkodliwe i to nie podlega dyskusji. Nie wiem jak wielkim trzeba być ignorantem by tego nie wiedzieć.

Jednak jeśli prawdą jest że TS napisało że za aluminium powinniśmy być wdzięczni Stwórcy to dla mnie jest to zdrada czyli przejście na zła stronę. TS widocznie przestało dbać o prawdę a zaczęło dbać o to jak jest postrzegane.

#3 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-03, godz. 08:47

Witam to mój pierwszy post.
Mam w tym temacie odmienny pogląd od przeciętnej osoby. Uważam że TS zasługuje na pochwałę za ostrzeganie przed aluminiowymi naczyniami i na zdecydowane potępienie za jego pochwałę w późniejszym czasie. Aluminium jest szkodliwe i to nie podlega dyskusji. Nie wiem jak wielkim trzeba być ignorantem by tego nie wiedzieć.

Jednak jeśli prawdą jest że TS napisało że za aluminium powinniśmy być wdzięczni Stwórcy to dla mnie jest to zdrada czyli przejście na zła stronę. TS widocznie przestało dbać o prawdę a zaczęło dbać o to jak jest postrzegane.



nie no moim zdaniem dobrze piszą :D

aluminium jest jak kleszcz.

stworzonko to jest godne podziwu dla konstruktora, ktory musial wlozyc wiele pracy i inteligencji do wykreowania tak wspanialej biologicznej maszynki.
Bóg stworzył kleszczowi tak twardy pancerz, ze nie idzie go zgniesc bez uzycia stosunkowo duzej sily, doskonaly ryjkowaty narzad gebowy przystosowany jest idealnie do ssania krwi i płynow tkankowych, uzbrojony w zabki pomagajace utrzymac sie w skorze, oprocz tego Stworca wyposazyl go w niesamowitą zywotnosc, kleszcz bez jedzenie moze przezyc dwa lata. Gdy ofiara probuje pozbyc sie tego wyspecjalizowanego w zywieniu sie krwia stworzenia, potrafi ono swietnie sie obronic, wpuszczajac toksyczne wymiociny w krwioobieg. W ten sposob jak mowi czesto Przebudzcie sie widzimy jak dzielo stworcze, ksiega zycia opisuje nam chwale Wielkiego Stworcy.

no i podobnie jest z aluminium...

wiec co mieli napisac, napisali to co jest faktem. ze aluminium szkodzi, ale fajne jest.
jak kleszcz - szkodzi, ale mozna go podziwiac.
;)

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2009-11-03, godz. 08:51

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#4 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-11-03, godz. 11:24

Mamy już na forum kreacjonistów, negacjonistów globalnego ocieplenia, witamy właśnie anty-aluministów. Do kompletu brakuje już tylko antyszczepionkowców, denialistów AIDS oraz wierzących w światowy rząd jaszczurów z kosmosu zamierzający zniszczyć ludzkość za pomocą codex alimentarius.

Świry wszystkich denominacji - łączcie się!

Użytkownik [db] edytował ten post 2009-11-03, godz. 11:24

[db]

#5 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-11-03, godz. 11:43

Mamy już na forum kreacjonistów, negacjonistów globalnego ocieplenia, witamy właśnie anty-aluministów. Do kompletu brakuje już tylko antyszczepionkowców, denialistów AIDS oraz wierzących w światowy rząd jaszczurów z kosmosu zamierzający zniszczyć ludzkość za pomocą codex alimentarius.

Świry wszystkich denominacji - łączcie się!


hah.

:P

ale globalne ocieplenie w wydaniu pana Gore i jemu podobnych to mit. :D
/offtop ^_^

#6 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-11-03, godz. 11:47

Zapomniałem o chemtrailsach.

A Gore to polityk, nie naukowiec.
[db]

#7 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-11-03, godz. 11:49

Zapomniałem o chemtrailsach.

A Gore to polityk, nie naukowiec.

innej wizji globalnego ocieplenia w mediach nie ma. ani w polityce. 100-watówki juz stały sie nielegalne, co dalej?

#8 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-11-03, godz. 11:56

innej wizji globalnego ocieplenia w mediach nie ma. ani w polityce. 100-watówki juz stały sie nielegalne, co dalej?

Dalej to już tylko New World Order.
[db]

#9 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-11-03, godz. 12:32

Dalej to już tylko New World Order.

._.

predzej beda wciskac wszedzie "eko-glupoty" ktore wcale nie musza byc eko, tak jak chocaz wymienione wyzej zarowki

#10 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-03, godz. 12:46

witamy właśnie anty-aluministów


db - turlam się :lol:


w calym tym zamieszaniu wokol aluminium czy czegokolwiek wychodzi tendencja do postrzegania swiata w czarnobialych barwach, cos jest złe albo dobre, cos jest niesamowite, ale niebezpieczne i wtedy ludziki stają raz po tej raz po innej stronie miotając sie w swoim wyobrazeniu o dobroci boga, nie mogac pojac jak mogl stworzyc w swej doskonalosci dwie przeciwstawne cechy , stad sprzecznosci, dogmaty, sekty i inne kółka zainteresowań.
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#11 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-11-03, godz. 14:42

._.

predzej beda wciskac wszedzie "eko-glupoty" ktore wcale nie musza byc eko, tak jak chocaz wymienione wyzej zarowki

Zgadza się. Tylko ja mam wrażenie, że ekooszołomstwo dość często łączy się z antyszczepionkizmem i innymi fengszujami, stąd nie wiem w końcu, czy za tą akcją ze stuwatówkami stoi tajny rząd jaszczurów z kosmosu czy wręcz przeciwnie. Chyba, że Al Gore jest podwójnym agentem, który na zlecenie jaszczurów robi zasłonę dymną strasząc globalnym ociepleniem, którego oczywiście nie ma, a wszystko to aby odwrócić uwagę od Codex Alimentarius i holocaustu ludzkości dokonywanego za pomocą aluminiowych naczyń.

--
Kontynuacja tematu globalnego ocieplenia tutaj: link | Moderator
[db]

#12 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2009-11-05, godz. 20:03

A propos aluminiowych garnków, to jakiś czas temu krążyła hipoteza (podana w lokalnej prasie), że aluminium może mieć wpływ na rozwój choroby Alzheimera.

Oczywiście nikt nie traktował tego jako 100-procentowego pewnika, ale ponieważ moja babcia na to chorowała, więc całej naszej rodzinie odechciało się ich używać. To znaczy, mówiąc dokładnie, nie tyle powyrzucaliśmy te garnki, co ograniczyli ich stosowanie ;)

Nie wiem, czy później ta hipoteza została potwierdzona, czy nie, ale u mojej babci wykryto chorobę, kiedy jeszcze niewiele wiedziano na jej temat, więc tak pro forma, na wszelki wypadek, nie używaliśmy tych garnków zbyt często ... ;)

Edit: tak mi jeszcze przyszło do głowy, że może ta hipoteza została właśnie rzucona przez przeciwników aluminium, ale jako rzekłam, wtedy jeszcze niewiele wiedziano o tej chorobie, więc unikało się tego, o czym wyczytało się, że potencjalnie może ją powodować ... ;)

Użytkownik ewa edytował ten post 2009-11-05, godz. 20:21





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych