Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Dlaczego Bóg zabrał to niewinne dziecko"


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

Ankieta: Czy Bóg uśmierca niewinnych ludzi?

Czy Bóg uśmierca niewinnych ludzi?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-12-03, godz. 14:49

Spodziewałam się powyższego odzewu. :)

Nie przeszkadza mi fakt, że jestem tylko gliną, kawałkiem skorupy, niewiele znaczącym pyłem, marnym prochem, więdnącą trawą i innymi równie ulotnymi rzeczami. Myślę, że bez kształtowania Boga jesteśmy, mimo swej nabytej mądrości, gromadą atomów skupionych w przemijającym, ludzkim ciele. To dopiero świadome poddawanie się wpływowi Najwyższego, pokorne przyznanie się do swojej nicości i szukanie Bozego kierownictwa, powoduje, że z lichego gliniaka pretendujemy do naczynia, stworzonego do zaszczytnych celów. Pan nas zauważa, ma o nas staranie, "liczy nasze włosy na głowie", przygarnia i przyciąga do siebie, w końcu nas usynawia, tak , że możemy wołać do Boga - "Abba Ojcze".

No i odtworzylem w pamieci rozmowy z Bogiem, w ktorych nazywal mnie "glupim garnkiem"

Masz wybiórczą pamięć, a może rozmawiałeś nie z tym Bogiem co trzeba.

Zdrać mi proszę, co jest w mojej postawie takiego irytującego.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#22 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-12-04, godz. 07:06

(...)

Ida zycze ci zeby nikt nigdy nie wykorzystal przeciw Tobie takiej postawy jaka reprezentujesz. Szczescie, ze zyjesz (wedlug ciebie w tym strasznym swiecie) w cywilizowanym swiecie, bo inaczej robiliby z Toba co chcieli, cytujac ci takie wersety.

Ależ Gruby drabie, ten cywilizowany świat nie musi ci cytować takich wersetów aby robić z tobą co chce. Wystarczy mu metoda "węża" wmawiającego adamowi i Ewie jacy to oni mogą być wielcy, jak bogowie, wystarczy, że zjedzą owoc (kupią ich produkty). Jacy to oni będą mądrzy przyjmując ich "naukę", a wszystko w otoczce manipulacji i oddziaływania na psychikę.
A te wersety o glinie jedynie mają na celu pokazanie człowiekowi kim jest w obliczu Boga i nauczyć człowieka spolegania na Bogu. Jeśli jakiś nauczyciel wykorzystuje je, aby innych podporządkować sobie, to jest to jasny dowód na to, że taki nauczyciel jest zwodzicielem i sługą szatana.
Czesiek

#23 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-12-07, godz. 12:57

Spodziewałam się powyższego odzewu. :)

Nie przeszkadza mi fakt, że jestem tylko gliną, kawałkiem skorupy, niewiele znaczącym pyłem, marnym prochem, więdnącą trawą i innymi równie ulotnymi rzeczami. Myślę, że bez kształtowania Boga jesteśmy, mimo swej nabytej mądrości, gromadą atomów skupionych w przemijającym, ludzkim ciele. To dopiero świadome poddawanie się wpływowi Najwyższego, pokorne przyznanie się do swojej nicości i szukanie Bozego kierownictwa, powoduje, że z lichego gliniaka pretendujemy do naczynia, stworzonego do zaszczytnych celów. Pan nas zauważa, ma o nas staranie, "liczy nasze włosy na głowie", przygarnia i przyciąga do siebie, w końcu nas usynawia, tak , że możemy wołać do Boga - "Abba Ojcze".


Masz wybiórczą pamięć, a może rozmawiałeś nie z tym Bogiem co trzeba.

Zdrać mi proszę, co jest w mojej postawie takiego irytującego.


Ida Twoja wypowiedz to piekna proza literacka, ładnie w ogóle piszesz i przyjemnie sie ciebie czyta. To o czym piszesz powyzej swiadczy o Twojej glebokiej wierze, napisalem tylko ostrzezenie, zebys uwazala, bo taki stan umyslu mozna wykorzystac, gdziekolwiek bedziesz, choc wiem, bo cie czytam i widze, ze mądra z Ciebie osoba.

Chodzi mi o to, ze wiara jest ludzka, nie boska. Nie ma objawienia bezposredniego, zawsze ktos ci bedzie cos wykladal, interpretowal i sugerowal, np, ze masz byc pokorna, bo jestes "glinianym garnkiem" (tak to moje osobiste doswiadczenie). To, ze tak stoi w biblii nic nie znaczy, bo w Koranie, u Mormona, w Wedach i bahaizmie, tez tak piszą i roznie z tym jest, wiec dla mnie taki stan umyslu jest niebezpieczny.

Co jest w Tobie irytujacego?

kochana, moim zdaniem nic!
wrecz przeciwnie :)

Ależ Gruby drabie, ten cywilizowany świat nie musi ci cytować takich wersetów aby robić z tobą co chce. Wystarczy mu metoda "węża" wmawiającego adamowi i Ewie jacy to oni mogą być wielcy, jak bogowie, wystarczy, że zjedzą owoc (kupią ich produkty). Jacy to oni będą mądrzy przyjmując ich "naukę", a wszystko w otoczce manipulacji i oddziaływania na psychikę.
A te wersety o glinie jedynie mają na celu pokazanie człowiekowi kim jest w obliczu Boga i nauczyć człowieka spolegania na Bogu. Jeśli jakiś nauczyciel wykorzystuje je, aby innych podporządkować sobie, to jest to jasny dowód na to, że taki nauczyciel jest zwodzicielem i sługą szatana.


To troche Czesiek jak z tym szatanem ktory przesladuje SJ. A jak nie przesladuje to tez przesladuje, ale podstepnie. Ok. Mnie juz takie podchody nie bawią. Widze jasną droge przed soba i normalne spojrzenie na swiat i ludzi, nic nie zaklóca mi racjonalnego zrozumienia ludzkiej natury, ktorą nie musze dzielic na szatanska i boską. I wtedy dopiero okazuje sie, ze widze siebie, takim jakim powinienem. ludzkim. zwyklym, slabym, silnym, dumnym i pokornym, ale bez wyrzutow sumienia.

co do nauczyciela masz racje, tyle, ze ja nie nazywam go slugą szatana, tylko świnią.

pozdrawiam Cie serdecznie
ps. tez jednak czasami rzucisz mi pod nog ziarno... thx :)

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2009-12-07, godz. 12:59

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#24 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-12-07, godz. 16:30

a ja jako człowiek wierzący zamiast próbować usprawiedliwiać Boga albo tłumaczyć Jego postępowanie, odpowiadam po męsku: NIE WIEM dlaczego Stwórca tak postępuje, NIE WIEM...

cytując szekspira, "życie jest opowieścią idioty", nie wiemy ....

#25 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-08-13, godz. 10:20

a ja jako człowiek wierzący zamiast próbować usprawiedliwiać Boga albo tłumaczyć Jego postępowanie, odpowiadam po męsku: NIE WIEM dlaczego Stwórca tak postępuje, NIE WIEM...

cytując szekspira, "życie jest opowieścią idioty", nie wiemy ....


A ja jako człek wierzący wiem że lubimy zwalać wszelkie nieszczęścia
na Boga lub własne złe skłonności gładko podeprzeć Szatanem..
Zazdrość, zawiść ,chciwość dała Kainowi argument by zabić brata - nie
bacząc na to co powie nie tylko Bóg ale również własna matka i ojciec




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych