Skocz do zawartości


Zdjęcie

superfakty.info


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-11-27, godz. 19:03


Strona byłych starszych zboru:

http://www.superfakty.info


W Księdze Gości na stronie AJWRB znajdziemy także taki wpis jednego z prowadzących wspomnianą witrynę:

zakaz transfuzji wprowadzony w 1945r.miał trzy cele-1.ogromna reklama dla organizacji,2.dostarczyć demonom ofiar,3.wzmocnić poczucie silnej,prawdziwej,jedynej wiary u głosicieli.Demoniczne kierownictwo organizacji jest widoczne po ukrytych podprogowo znakach satanistycznych w publikacjach Towarzystwa -wbij w przeglądarkę "co kryją publikacje Towarzystwa Strażnica", na te tematy mogę się wypowiadać autorytatywnie ponieważ byłem w org.20 lat i odszedłem z powodów doktrynalnych

Wydało mi się to interesujące, bo wśród byłych ŚJ demoniczny wątek w ocenie zakazu transfuzji jest, jak mi się zdaje, chyba raczej rzadko spotykany.

.jb

#2 easypadcx

easypadcx

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-27, godz. 19:11

co za bezsens...... celem bylo dostarczenie demonom ofiar....... a tak mi sie ladnie ta strona zapowiadala
ps. i ja tez wiem co mowie bo mam juz za soba ponad 23 lata w "prawdzie" i z tego niemalo na przywileju... jednym slowem to co piszesz to jest tania jatka dla demonow
tzn nie ty jb tylko ci dwaj na tej stronie....

Użytkownik easypadcx edytował ten post 2009-11-27, godz. 19:12


#3 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-11-28, godz. 07:31

Jakikolwiek podział Chrześcijan także na dobrych i złych lub na prawdziwych i fałszywych jest NIEPOSŁUSZEŃSTWEM wobec nakazu Jahszua (Jezusa), o którym czytamy w Mat 13: 24-30

Jeżeli dalej jest tak samo poprawnie jak przy imieniu Pana Jezusa, to strona do niczego. Ale ja już tego nie będę sprawdzał, bo to nie jedyny "kwiatek" na stronie głównej.
Czesiek

#4 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-28, godz. 09:10

A mi się strona podoba, oprócz tego, że trochę nieczytelna przez htmla widocznego, to treść jest ok. To bardzo wartościowe historie, ludzi z imienia i nazwiska, którzy potrafią z podniesionym czołem wyjść z przenajświętszej i głośno mówią dlaczego, co było nie tak! Chylę czoła.....

Trochę mnie tylko zdziwili, tą misją iluminantów, że to niby na ich życzenie powstali badacze.... nie wiem, może mało czytam, ale nie dokopałam się jeszcze do tegotypu źródeł... muszę poszukać....a Wy co o tym myślicie?
nie potrafiłam uwierzyć.......

#5 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2009-11-28, godz. 19:40

Nie jestem do końca pewny, czy masoni i illuminaci to to samo, ale krzyż w koronie widoczny na najstarszych strażnicach jest emblematem loży Masonów w Pitsburgu. Co ciekawe, Russel został pochowany obok ich siedziby. Na piramidce przy jego grobie widnieje ten sam symbol. Zbieg okoliczności? Nie sądzę.
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).

#6 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-11-29, godz. 09:14

Strona mi się podoba ze względu na opisane doświadczenia. Nie ma nic bardzie wymownego.

#7 Obik

Obik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów

Napisano 2009-12-01, godz. 08:34

Witam
Jestem jedną z osób prowadzących tą stronę.
Wyjaśniam więc że poglądy na niej zawarte nie są ostateczne, mogą ulec zmianie lub pogłębieniu. Od niedawna jesteśmy po za zborem Świadków Jehowy i obecnie wgłębiamy się w Słowo Boże. Wszystko jest dla nas nowe i codziennie wpadamy w zachwyt nad prawdami odkrywanymi w Biblii.

Mimo ze dostajemy listy w stylu „nie ze wszystkim się zgadzam” to jednak nie otrzymujemy szczegółowej informacji z czym konkretnie i DLACZEGO. Gdybyśmy otrzymywali takie uzasadnienie wykazujące na czym polega nasz błąd to może sami byśmy zmienili zdanie.

Poglądy na temat masonów nie wynikają ze studium Biblii tylko osobistych poszukiwań mojego przyjaciela. Są mi one obojętne gdyż nie przybliżają nas do Pana Jahszua a niepotrzebnie budzą kontrowersje. Z tego powodu każdy z nas podpisuje się pod swoim artykułem.

Nie wiem jak mam ocenić poniższą wypowiedź czy jako nieprzemyślaną czy jako świadomą manipulację? Pierwszy raz spotykam się z przypadkiem kiedy ktoś ocenia mnie po wypowiedzi innej osoby a stronę A ocenia po cytacie ze strony B . Jeśli to manipulacja mająca na celu urobić komuś opinie to przyznaje że jest mistrzowska. Prawdopodobnie większość osób nie zauważy że zostali wprowadzeni w błąd.

co za bezsens...... celem bylo dostarczenie demonom ofiar....... a tak mi sie ladnie ta strona zapowiadala
ps. i ja tez wiem co mowie bo mam juz za soba ponad 23 lata w "prawdzie" i z tego niemalo na przywileju... jednym slowem to co piszesz to jest tania jatka dla demonow
tzn nie ty jb tylko ci dwaj na tej stronie....



#8 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-12-01, godz. 09:54

(...) Pana Jahszua (...)

Witaj Obik
Czy możesz mi wyjaśnić co to za pan ten Jahszua?
Bo jeśli masz na myśli Pana Jezusa i chcesz być bardziej żydowski od apostołów to hebrajską formą imienia Jezus jest Jehoszua i wypadałoby nie przekręcać tego imienia.
Czesiek

#9 Obik

Obik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów

Napisano 2009-12-01, godz. 10:30

Witaj Obik
Czy możesz mi wyjaśnić co to za pan ten Jahszua?
Bo jeśli masz na myśli Pana Jezusa i chcesz być bardziej żydowski od apostołów to hebrajską formą imienia Jezus jest Jehoszua i wypadałoby nie przekręcać tego imienia.


Jeśli imię naszego Pana miałoby brzmieć Jehoszua to znaczy że prawidłową formą imienia Bożego byłoby Jehovah a nie Jahweh. Co znaczy końcówka „hovah” w przetłumaczeniu z hebrajskiego to wyjaśniłem w moim artykule „Fałszerstwo imienia Bożego”. Przypominam że w imieniu naszego Pana jest zawarte imię Stwórcy „Jah zbawia”.

#10 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-12-01, godz. 15:45

Jeśli imię naszego Pana miałoby brzmieć Jehoszua to znaczy że prawidłową formą imienia Bożego byłoby Jehovah a nie Jahweh. Co znaczy końcówka „hovah” w przetłumaczeniu z hebrajskiego to wyjaśniłem w moim artykule „Fałszerstwo imienia Bożego”. Przypominam że w imieniu naszego Pana jest zawarte imię Stwórcy „Jah zbawia”.

Gdyby wszystko było takie proste jak budowa cepa to miałbyś rację. Jednak wiele imion które nawiązują w swojej treści do Imienia Bożego przybiera formę Jeh- i tak jest w przypadku hebrajskiego imienia Jehoszua. Ot taka prosta wymiana samogłoski jak w języku polskim gdzie np. dąb odmienia się na dębu.
Czesiek

#11 easypadcx

easypadcx

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-12-01, godz. 19:51

Witam
Jestem jedną z osób prowadzących tą stronę.
Wyjaśniam więc że poglądy na niej zawarte nie są ostateczne, mogą ulec zmianie lub pogłębieniu. Od niedawna jesteśmy po za zborem Świadków Jehowy i obecnie wgłębiamy się w Słowo Boże. Wszystko jest dla nas nowe i codziennie wpadamy w zachwyt nad prawdami odkrywanymi w Biblii.

Mimo ze dostajemy listy w stylu „nie ze wszystkim się zgadzam” to jednak nie otrzymujemy szczegółowej informacji z czym konkretnie i DLACZEGO. Gdybyśmy otrzymywali takie uzasadnienie wykazujące na czym polega nasz błąd to może sami byśmy zmienili zdanie.

Poglądy na temat masonów nie wynikają ze studium Biblii tylko osobistych poszukiwań mojego przyjaciela. Są mi one obojętne gdyż nie przybliżają nas do Pana Jahszua a niepotrzebnie budzą kontrowersje. Z tego powodu każdy z nas podpisuje się pod swoim artykułem.

Nie wiem jak mam ocenić poniższą wypowiedź czy jako nieprzemyślaną czy jako świadomą manipulację? Pierwszy raz spotykam się z przypadkiem kiedy ktoś ocenia mnie po wypowiedzi innej osoby a stronę A ocenia po cytacie ze strony B . Jeśli to manipulacja mająca na celu urobić komuś opinie to przyznaje że jest mistrzowska. Prawdopodobnie większość osób nie zauważy że zostali wprowadzeni w błąd.

sluszna uwaga i przepraszam za uogolnienie. poprawiam wiec: "jak jeden ztych dwoch na tej stronie"
i jeszcze raz przepraszam za uogolnienie

#12 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-12-01, godz. 20:11

witaj obik, miło Cię poznać :) a tak z ciekawosci, czytywałes nasze forum zanim odszedłes? pozdrawiam
nie potrafiłam uwierzyć.......

#13 Obik

Obik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów

Napisano 2009-12-01, godz. 21:54

Czesiek
Jeśli chodzi o prawdę to przeważnie jest prosta. W przypadku imienia jeśli ustalimy poprawną formę imienia Stwórcy to od niego powinniśmy wyprowadzić imię Syna. Wydaje mi się że zasadność takiego rozumowania wykazałem w swoim artykule o imieniu. Jeśli coś w nim jest niezrozumiałe to chętnie uzasadnię szerzej swoje stanowisko.

easypadcx
Zaskoczyłeś mnie przeprosinami. Spodziewałem się złośliwości a tu proszę taka miła niespodzianka.

qwerty
Ja nie czytałem tego forum ale mój przyjaciel chyba to robił. Nie pamiętam można jednak to sprawdzić w jego historii odejścia. Dla nas obu decydująca była lektura książki „Kryzys sumienia”.

#14 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-12-02, godz. 07:08

Czesiek
Jeśli chodzi o prawdę to przeważnie jest prosta. W przypadku imienia jeśli ustalimy poprawną formę imienia Stwórcy to od niego powinniśmy wyprowadzić imię Syna. Wydaje mi się że zasadność takiego rozumowania wykazałem w swoim artykule o imieniu. Jeśli coś w nim jest niezrozumiałe to chętnie uzasadnię szerzej swoje stanowisko.

I tu się mylisz. Uzasadnienie jak powyżej.
Czesiek

#15 easypadcx

easypadcx

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-12-02, godz. 18:54

Czesiek
Jeśli chodzi o prawdę to przeważnie jest prosta. W przypadku imienia jeśli ustalimy poprawną formę imienia Stwórcy to od niego powinniśmy wyprowadzić imię Syna. Wydaje mi się że zasadność takiego rozumowania wykazałem w swoim artykule o imieniu. Jeśli coś w nim jest niezrozumiałe to chętnie uzasadnię szerzej swoje stanowisko.

easypadcx
Zaskoczyłeś mnie przeprosinami. Spodziewałem się złośliwości a tu proszę taka miła niespodzianka.

qwerty
Ja nie czytałem tego forum ale mój przyjaciel chyba to robił. Nie pamiętam można jednak to sprawdzić w jego historii odejścia. Dla nas obu decydująca była lektura książki „Kryzys sumienia”.


widzisz, a ty sie prowokacji dopatrywales.... i kto tu jest zlosliwy?
Ps. zamiast prac brudy publicznie mogles mi w cztery oczy ( dwie tastatury) napisac ze cie gleboko zranilem i czjesz sie dotkniety moim uogolnieniem..... oj kiepski z ciebie byl starszy ...albo juz wszystko zapomniales :)

#16 Obik

Obik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów

Napisano 2009-12-27, godz. 10:40

widzisz, a ty sie prowokacji dopatrywales.... i kto tu jest zlosliwy?
Ps. zamiast prac brudy publicznie mogles mi w cztery oczy ( dwie tastatury) napisac ze cie gleboko zranilem i czjesz sie dotkniety moim uogolnieniem..... oj kiepski z ciebie byl starszy ...albo juz wszystko zapomniales :)


Zacząłeś dobrze szkoda że nie wytrwałeś w tym.
Masz do mnie pretensje i piszesz jak powinienem postąpić lecz sam tak nie robisz.
Zastanawiające.

Gdyby wszystko było takie proste jak budowa cepa to miałbyś rację. Jednak wiele imion które nawiązują w swojej treści do Imienia Bożego przybiera formę Jeh- i tak jest w przypadku hebrajskiego imienia Jehoszua. Ot taka prosta wymiana samogłoski jak w języku polskim gdzie np. dąb odmienia się na dębu.


Imiona przybierają formę JEH ponieważ tak robią tłumacze. Forma JAH jest udowodniona polecam artykuł Jahszua - imię zgorszenia

Odnoszenie zasad pisowni z języka polskiego na hebrajski mogę potraktować jedynie jako przejaw poczucia humoru. :)

#17 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-12-27, godz. 15:29

Imiona przybierają formę JEH ponieważ tak robią tłumacze. Forma JAH jest udowodniona polecam artykuł Jahszua - imię zgorszenia

Odnoszenie zasad pisowni z języka polskiego na hebrajski mogę potraktować jedynie jako przejaw poczucia humoru. :)

Dziś mój internet nie miał mocy otworzyć podany link. Niemniej ....

,Czesiek' napisał.

Gdyby wszystko było takie proste jak budowa cepa to miałbyś rację.

Otóż to, a dotyczy to: Rdz 11:7 Bw Przeto zstąpmy tam i pomieszajmy ich język, aby nikt nie rozumiał języka drugiego!

Zatem jakiego czasu dotyczy, co niżej?

Sof 3:9 ns Wtedy bowiem dokonam wśród ludów zmiany na czystą mowę, aby wszystkie wzywały imienia Jehowy i służyły mu ramię przy ramieniu'.
BT II wyd. Wtedy bowiem przywrócę narodom wargi czyste, aby wszyscy wzywali imienia Jahwe i służyli Mu jednomyślnie.
BT IV wyd. Wtedy bowiem przywrócę narodom wargi czyste, aby wszyscy wzywali imienia Pana i służyli Mu jednomyślnie.

Ostatnia opcja to "Pan", według Benedykta XVI. Czy Twoje twierdzenie wypływa z Dz 2:4? A tak naprawdę, to o jakim czasie wyjaśnienia mówi Sofoniasz? Skąd mam wiedzieć czy nie chcesz wyprzedzić Boga przedwcześnie (Prz 19:2)? Ale dziękuje za zachęty w poszukiwaniu. Oby inni mieli taki zapał poszukiwania (Mat 7:7).
-- gambit

Użytkownik gambit edytował ten post 2009-12-27, godz. 15:31

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#18 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-12-27, godz. 15:49

Imiona przybierają formę JEH ponieważ tak robią tłumacze. Forma JAH jest udowodniona polecam artykuł Jahszua - imię zgorszenia

Odnoszenie zasad pisowni z języka polskiego na hebrajski mogę potraktować jedynie jako przejaw poczucia humoru. :)

Jek się spytałem hebraisty o brzmienie Jahszua jako odpowiednika imienia Jezus, to padło jedynie, że ... (może lepiej nie przytaczać).
Co do odnoszenie zasad polskiej odmiany, to jedynie podałem jako przykład, nie jako zasadę, bo u nas jest ta i tam jest tak samo. Ponadto wiele hebrajskich wyrazów ma dla nas nie do końca zrozumiałą odmianę, bo rdzeń wyrazu stanowią spółgłoski, natomiast samogłoski mogą się zmieniać w obrębie tego samego wyrazu (nie licząc dodawania końcówek czy przedrostków). Stąd w imionach biorących swój początek w Imieniu Boga, część przybiera formę JAH- a część formę JEH-
Inna sprawa, czy wiesz ile język polski ma zapożyczenie z innych języków w tym z hebrajskiego, greckiego i łaciny?
Ponadto, wybacz, ale mam dosyć wszelkich bzdur jakie sobie ktoś wymyśli bo ma takie widzimisię. A takie oddawanie imienia Jezus jest takim niczym nie uzasadnionym widzimisię na zasadzie, "bo ja wiem najlepiej" a inni nic nie wiedzą".

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2009-12-27, godz. 15:58

Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych