Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odmowa złożenia ślubowania przez nauczycielkę (ŚJ)


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#21 wyrzucona

wyrzucona

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:lubuskie

Napisano 2010-02-28, godz. 21:32

1998-2001 Akademia Bydgoska im. Kazimierza Wielkiego (jak zaczynałam to się wtedy uczelnia nazywała Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Bydgoszczy)-licencjat
2002-2004 Uniwersytet Warszawski- magisterski uzupełniające

#22 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2010-03-01, godz. 11:20

Dlaczego nie podpisalas slubowania?
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#23 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-03-01, godz. 12:56

Przypomina mi się moja historia ze studiów. Jak zaczynałam je na samym początku rozdano kartki ze ślubowaniem. Oddałam pustą kartkę. Na tym niestety się nie skończyło. Pod koniec studiów wezwano mnie do dziekanatu, bo nie mieli podpisanego przeze mnie tekstu ślubowania. Musiałam się tłumaczyć i pisać pismo do rektora, dlaczego tego nie zrobię. Sekretarka straszyła, że mogą wydalić mnie ze studiów (tuż przed obroną) i że zostanę wezwana na wizytę u dziekana. Na szczęście na tym się skończyło.


jak zaczynalem studia to zadnego podpis pod slubowaniem nie skladalem, tylko całą sala jednogłosnie krzyknelismy 'Slubujemy!'
end of story.

#24 wyrzucona

wyrzucona

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:lubuskie

Napisano 2010-03-01, godz. 15:01

jak zaczynalem studia to zadnego podpis pod slubowaniem nie skladalem, tylko całą sala jednogłosnie krzyknelismy 'Slubujemy!'

U mnie na kierunku czegoś takiego się nie praktykowało, nie było nawet uroczystego rozpoczęcia roku akademickiego dla nas (ogólne pewnie było), tylko spotkanie informacyjne 1.10. Na UW w indeksie jest ślubowanie, które można podpisać (ale nikt tego nie sprawdza)

Dlaczego nie podpisalas slubowania?

Bo były tam wstawki patriotyczne o lojalności itp. wobec państwa, flagi, uczelni, profesorów. Już dokładnie nie pamiętam, bo to było 12 lat temu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych