Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świadkowie Jehowy - religijne hobby.


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#21 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-01-30, godz. 09:31

4 Wiążą wielkie ciężary i wkładają je ludziom na barki, sami zaś nie chcą ich ruszyć swoim palcem.
( Na przykład CK nie zezwoliło na posiadanie książeczek partyjnych za co bracia byli torturowani gwałceni i zabijani setkami, ale CK jakoś nie cierpiało, CK nie pozwalało w Polsce braciom przyjąć służby zastępczej, za co bracia siedzieli w więzieniu, ale CK w więzieniu nie siedziało )5 Wszystkie swe uczynki spełniają, żeby ich ludzie widzieli; bo poszerzają pudełeczka [z fragmentami Pisma], które noszą dla ochrony, i powiększają frędzle swych szat. 6 Lubią najpocześniejsze miejsce na wieczerzach i pierwsze siedzenia w synagogach, 7 i pozdrowienia na rynkach i lubią być przez ludzi nazywani Rabbi. 8 Ale wy nie dajcie się nazywać Rabbi, bo jeden jest wasz nauczyciel, natomiast wy wszyscy jesteście braćmi. 9 I nikogo na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, bo jeden jest wasz Ojciec, ten niebiański. 10 Ani nie dajcie się nazywać ‚wodzami’, bo jeden jest wasz Wódz, Chrystus.
( Ale CK jest przecież przewodnikiem!!! który wie lepiej od Jezusa ! )
11 Lecz największy wśród was ma być waszym sługą. 12 Kto by się wywyższał, będzie ukorzony, a kto by się korzył, będzie wywyższony.

13 „Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Zamykacie bowiem królestwo niebios przed ludźmi; bo sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą. 14 ——

15 „Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Przemierzacie bowiem morze i suchy ląd, aby uczynić jednego prozelitę, a gdy się nim stanie, sprawiacie, że podlega Gehennie dwakroć bardziej niż wy sami.

16 „Biada wam, ślepi przewodnicy, którzy mówicie: ‚Jeżeli ktoś przysięga na świątynię, jest to niczym, ale jeśli ktoś przysięga na złoto świątyni, ten ma zobowiązanie’. 17 Głupi i ślepi! Co właściwie jest większe, złoto czy świątynia, która to złoto uświęciła? 18 A także: ‚Jeżeli ktoś przysięga na ołtarz, jest to niczym, ale jeśli ktoś przysięga na dar, który jest na nim, ten ma zobowiązanie’. 19 Ślepi! Co właściwie jest większe, dar czy ołtarz, który ten dar uświęca? 20 Kto zatem przysięga na ołtarz, ten przysięga na niego i na wszystko, co na nim; 21 a kto przysięga na świątynię, ten przysięga na nią i na tego, który ją zamieszkuje; 22 a kto przysięga na niebo, ten przysięga na tron Boży i na tego, który na nim zasiada.

23 „Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Dajecie bowiem dziesiątą część mięty i kopru, i kminu, ale zlekceważyliście to, co ważniejsze w Prawie, mianowicie sprawiedliwość i miłosierdzie, i wierność.
( SPRAWIEDLIWOŚĆ MIŁOSIERDZIE I WIERNOŚĆ! I co braciszkowie , ze się tak kurczowo trzymacie rad ck, jak zatraciliście to co najważniejsze dla Boga SPRAWIEDLIWOŚĆ MIŁOSIERDZIE I WIERNOŚĆ )
Te rzeczy należało czynić, tamtych jednak nie lekceważyć. 24 Ślepi przewodnicy, którzy odcedzacie komara, lecz połykacie wielbłąda!

25 „Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Oczyszczacie bowiem z zewnątrz kielich i miskę, ale wewnątrz są one pełne grabieży i nieumiarkowania. 26 Ślepy faryzeuszu, oczyść najpierw wnętrze kielicha i miski, żeby także z zewnątrz stały się czyste.

27 „Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Przypominacie bowiem pobielane groby, które z zewnątrz wprawdzie wydają się piękne, ale wewnątrz są pełne kości zmarłych oraz wszelkiej nieczystości. 28 Tak i wy wprawdzie z zewnątrz wydajecie się ludziom prawi, ale wewnątrz jesteście pełni obłudy i bezprawia.

29 „Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Budujecie bowiem groby prorokom i ozdabiacie grobowce pamięci prawych, 30 i mówicie: ‚Gdybyśmy byli w dniach naszych praojców, nie mielibyśmy z nimi współudziału w przelaniu krwi proroków’! 31 Tym samym świadczycie przeciwko sobie, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków. 32 Dopełnijcie zatem miary waszych praojców.

33 „Węże, pomiocie żmijowy, jakże uciekniecie przed sądem Gehenny?

TAK BARDZO MI PASUJĄ TE SŁOWA DO CK......
nie potrafiłam uwierzyć.......

#22 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-01-30, godz. 23:06

TAK BARDZO MI PASUJĄ TE SŁOWA DO CK......


Czasem czytając słowa Mistrza mam podobne odczucia. Może to kwestia długotrwałego przebywania wśród z odstępców...w końcu kto z kim przystaje takim się staje. :lol:
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#23 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-01-31, godz. 12:57

Co miało być priorytetem prawdziwych naśladowców Jezusa?

Mat 16:24 bgn Wtedy Jezus powiedział do swoich uczniów: Jeśli ktoś chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie, i usunie swój krzyż, a idzie za mną. Wybrałem przekład ,,bgn", gdyż uważam, że oddaje najbardziej poprawnie w odróżnieniu od od pozostałych polskich przekładów, gdzie zastosowali; "weźmie swój krzyż" (pal). Dlaczego? Ponieważ 'usunięcie swego krzyża', oznacza rezygnację z nadmiernych wysiłków na rzecz dorobkiewicza. Dlatego ,,bgn" synchronizuje z: Gal 5:24 bt A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami.

Również następujący tekst wskazuje na pełne zaangażowanie w sprawy duchowe: Mat 8:21 bt Ktoś inny spośród uczniów rzekł do Niego: «Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca!». 22. Lecz Jezus mu odpowiedział: «Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych!» Nie chodzi tu o dosłowny pochówek ojca, lecz nie zajmowanie się pełno-czasowo sprawami duchowymi, aż do śmierci ojca.
Przypis bt II wyd. podaje:

8, 22 Sens: trzeba iść bezzwłocznie za powołaniem Bożym. Obowiązków zwykłych dopełnią również dobrze nie powołani - ,,umarli" wobec głosu Chrystusa.

Dodatkowo Jezus uzmysławia przypowieścią o bogaczu zajętym budowaniem spichlerzy na zapas (Łuk 12:16-21).

Zwracam się do uczestników tego forum.Z moich obserwacji wynika,że działania organizacji zmierzają do całkowitego zagospodarowania wolnego czasu jej członkom.

Czy jest to sprzeczne z powyższymi wskazówkami Jezusa? Czy CK przymusza kogoś? Jeśli tak, to jakie są tego dowody?

Często są to osoby ze słabym wykształceniem.

A co ma słabe wykształcenie do poznania woli Bożej? Porównaj Dz 4:13; 1Kor 1:26-27.

Tak się zastanawiam jaka jest różnica między religią,a właśnie hobby... ???

Zbory organizują zajęcia dotyczące spraw duchowych (Heb 10:24-25). Natomiast hobby mogą organizować organizacje nie związane z poznawaniem Słowa Bożego, lub w zakresie zajęć indywidualnych. Na przykład; w moim życiu do hobby mogłem zaliczyć skoki spadochronowe (aeroklub bydgoski), grę w szachy. Obecnie część czasu przeznaczam na rozwiązywanie krzyżówek. Dziś skończyłem ,,100 Panoramicznych" z ,,TECHNOPOL Częstochowa" (styczeń 2010 r). Wynik 100% rozwiązanych. Czyli niema ani jednej krateczki, która byłaby niewypełniona. No cóż nie za bardzo idę w ślady Jezusa. A może dostałem za mało "talentów" (Mat 25:15)?
-- gambit

Użytkownik gambit edytował ten post 2010-01-31, godz. 13:09

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#24 non

non

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 58 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-01-31, godz. 13:21

"Czy jest to sprzeczne z powyższymi wskazówkami Jezusa? Czy CK przymusza kogoś? Jeśli tak, to jakie są tego dowody?"

Tak ! Jezus zwraca się do uczniów ponad 2 tyś. lat temu.CK pomija całą historię chrześcijaństwa tworząc iluzję jakby te słowa były wypowiedziane wczoraj.Dzisiaj kroczenie ścieżką Jezusa nie jest tym samym co dla Apostołów !
Odszedłem bez wyrzutów sumienia...kierowało mną czucie...teraz wiem dlaczego...

#25 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-02-03, godz. 15:21

Mat 16:24 bgn Wtedy Jezus powiedział do swoich uczniów: Jeśli ktoś chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie, i usunie swój krzyż, a idzie za mną. Wybrałem przekład ,,bgn", gdyż uważam, że oddaje najbardziej poprawnie w odróżnieniu od od pozostałych polskich przekładów, gdzie zastosowali; "weźmie swój krzyż" (pal). Dlaczego? Ponieważ 'usunięcie swego krzyża', oznacza rezygnację z nadmiernych wysiłków na rzecz dorobkiewicza. Dlatego ,,bgn" synchronizuje z: Gal 5:24 bt A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami.


Chyba cytujesz z uwspółcześnionego wydania BG, bo w tej archaicznej Mat 16:24 oddano słowami :" Tedy rzekł Jezus do uczniów swoich: Jeźli kto chce iść za mną, niechajże samego siebie zaprze, a weźmie krzyż swój, i naśladuje mię!". Nie wiem czy istotnie zwrot " usunie krzyż swój" jest bardziej czytelny i niesie poprawne skojarzenia. Bo jeśli naszym krzyżem jest osobiste cierpienie i poświęcenie dla Chrystusa to jak najbardziej mamy ten ciężar wziąć na siebie, a jeśli chodzi o poświęcenie dla samego siebie i własnych osobistych ambicji to zdecydowanie należałoby pozbawić sie tego usidlającego wpływu swojego krzyża. Jakby nie patrzeć chrześcijanin ma żyć nie dla siebie i dla egoistycznych celów osobistych, ale dla Chrystusa.

A może dostałem za mało "talentów" (Mat 25:15)?

Pięknie to ująłeś. Czasami też się zastanawiam nad właściwym korzystaniem z własnych "talentów". Tak łatwo człowiekowi wymówić się od brania na siebie obowiązków, wypływających z życia w społeczności chrzescijańskiej, tak chętnie i przeważnie z wygodnictwa niż z nadmiernej skromności, zasłaniamy się osobistymi brakami i wyolbrzymioną małozdolnością, tak słodko i szybko przychodzi nam poprzestawać na minimalistycznym zaangażowaniu w służbie dla Boga. Ale Pan kiedyś nas rozliczy z naszej obrotności i właściwego użytkowania "talentami", mam tego świadomość.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych