Skocz do zawartości


Zdjęcie

TS pozbywa się drukarni we Włoszech i Hiszpanii


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-04-06, godz. 22:42

Na forum JWD pojawiła się pogłoska (czy prawdziwa, tego nie wiem) o likwidacji włoskiego Domu Betel. Swoje miejsce ma tam stracić 150 betelczyków i ma to nastąpić w ciągu najbliższych kilku tygodni. Zadania tego Betel mają zostać przejęte przez niemieckie Biuro Oddziału w Selters. Należące do włoskiego Biura Oddziału atrakcyjne, zabytkowe budynki zostały podobno sprzedane jednemu z cenionych uniwersytetów, a pieniądze pochodzące z tej sprzedaży trafiły do centrali w USA.
.jb

#2 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-06, godz. 22:54

Mam przyjaciela, pioniera w Italii, spytam się :huh:

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#3 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-07, godz. 13:19

Świeżutki news z Włoch: Towarzystwo pozbywa się drukarni we Włoszech i Hiszpanii. Zadania tych dwóch drukarni przejmą Niemcy i Wlk Brytania. Domy "Betel" wraz z "rodzinami" pozostają <_<

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#4 sk8terboy

sk8terboy

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 160 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-04-07, godz. 14:01

może gromadzą zaskórniaki na lot w jedną stronę na Marsa, który to ma się już odbyć w roku 2031
http://www.heise-onl...031-roku--/2122
tuż przed armagedonem :D
Want to know how deep the rabbit hole goes?

#5 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-07, godz. 15:46

A ja mam nadzieję, że zapotrzebowanie na teokratyczne świerszczyki spada :rolleyes:

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#6 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2009-04-07, godz. 16:07

od początku było niskie, tylko nikt nas na dole nie słuchał jak rosły kupy w kątach po zborach. Dopiero jak na stadionie pokazali, że to nie jest świętość i można to pociąć i wyciąć a reszte wrzucić do kosza to ruszyły stoki na makulaturę. Tak przynajmniej było w MM :)
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#7 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-04-07, godz. 16:57

od początku było niskie, tylko nikt nas na dole nie słuchał jak rosły kupy w kątach po zborach. Dopiero jak na stadionie pokazali, że to nie jest świętość i można to pociąć i wyciąć a reszte wrzucić do kosza to ruszyły stoki na makulaturę. Tak przynajmniej było w MM :)



A moj domowy swiadek trzyma te gazetki w moim biurku,cuchnie to stechlizną,ale spalic tego nie da,masakra totalna.Dobrze,ze teraz mniej tego przynosi,ale ten stary "pokarm"mnie wkurza,bo zajmuje mi miejsce :angry:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#8 sk8terboy

sk8terboy

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 160 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-04-07, godz. 16:59

A moj domowy swiadek trzyma te gazetki w moim biurku,cuchnie to stechlizną,ale spalic tego nie da,masakra totalna.Dobrze,ze teraz mniej tego przynosi,ale ten stary "pokarm"mnie wkurza,bo zajmuje mi miejsce :angry:


jeśli tak dba o stary pokarm, to można go wykorzystać przeciw niemu!
Want to know how deep the rabbit hole goes?

#9 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-04-07, godz. 17:05

jeśli tak dba o stary pokarm, to można go wykorzystać przeciw niemu!


Próbowałam niejednokrotnie,to wiesz ,jak tłumaczyl?No wlasnie ,tym,ze swiatełko coraz jasniejsze,wiec niektóre nauki juz nieaktualne,ale ze niektóre tektsty sa aktualne,wiec to SWIETOSC i wara mi do tego :angry:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#10 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2009-04-07, godz. 17:09

nie dziwię się mu, byłem taki sam. Jak kiedyś jako 5-cio letni dziciak upuściłem ręcznie czy maszynowo przepisywaną strażnicę na podłogę to na zebraniu tak dostałem od ojca, że do dzisiaj pamiętam :unsure: Ale i sam przez lata byłem taki sam.
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#11 sk8terboy

sk8terboy

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 160 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-04-07, godz. 17:11

nowe światełko to najlepszy patent jaki stworzyli. Jeszcze długo nie wyjdę z podziwu
Want to know how deep the rabbit hole goes?

#12 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-04-07, godz. 21:43

Świeżutki news z Włoch: Towarzystwo pozbywa się drukarni we Włoszech i Hiszpanii. Zadania tych dwóch drukarni przejmą Niemcy i Wlk Brytania. Domy "Betel" wraz z "rodzinami" pozostają <_<

Ciekawe wieści.
Podobno ostatnio we Włoszech sprzedano również dwie sale zgromadzeń (jedna na południu, a druga w centrum kraju).
.jb

#13 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-04-08, godz. 08:16

od początku było niskie, tylko nikt nas na dole nie słuchał jak rosły kupy w kątach po zborach. Dopiero jak na stadionie pokazali, że to nie jest świętość i można to pociąć i wyciąć a reszte wrzucić do kosza to ruszyły stoki na makulaturę. Tak przynajmniej było w MM :)

Kiedy tak pokazali? I w jaki sposób?

Opowiedz coś więcej.
[db]

#14 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-04-08, godz. 17:48

Kiedy tak pokazali?

Może chodzi o to: link
.jb

#15 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2009-04-09, godz. 19:36

JB jesteś kopalnią wiedzy :-)))
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#16 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-04-09, godz. 23:25

Towarzystwo pozbywa się drukarni we Włoszech i Hiszpanii.

Pojawił się już skan listu, wystosowanego do zborów przez hiszpańskie Biuro Oddziału. List jest datowany na 1 kwietnia br. Poinformowano w nim, że Ciało Kierownicze zdecydowało o zaprzestaniu (przez oddział w Hiszpanii) drukowania, magazynowania i transportu publikacji do innych krajów. Wspomniano, że informacje o dalszych, a dotyczących Biura Oddziału, zmianach (których konieczność rodzi obecna, nowa sytuacja) zostaną podane wkrótce.
--
skan listu na blogu: http://johnhenrykurtz.blogspot.com
.jb

#17 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-04-13, godz. 12:00

Może chodzi o to: link

Dzięki, jakoś mi to umknęło.

Za moich czasów wycinanie czegokolwiek ze Strażnicy to było niemal bluźnierstwo.
[db]

#18 Margoś

Margoś

    Forumowicz (51-500)

  • Validating
  • PipPip
  • 100 Postów
  • Lokalizacja:Gdańsk/Warszawa

Napisano 2009-04-13, godz. 12:11

U mnie w domu całe regały są zawalone Publikacjami... Odkąd się wyprowadziłam nawet mój pokój przeżywa oblężenie... Powoli zaczyna brakować mebli :D

#19 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-14, godz. 10:44

Ciekawe wieści.
Podobno ostatnio we Włoszech sprzedano również dwie sale zgromadzeń (jedna na południu, a druga w centrum kraju).


To akurat okazało się plotką.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#20 MatrixFugitive

MatrixFugitive

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2009-04-15, godz. 09:27

JB jesteś kopalnią wiedzy :-)))


Witam,
list nie jest datowany na dzień 1 kwietnia br, ale na 26 września 2002 roku. Proponuję dokładnie go przeczytać, a najlepiej dać do tłumacza przysięgłego i ze stemplem go komentować! Niech ktoś kto zna dobrze j.hiszpański pokusi się o jego tłumaczenie, OK?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych