Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co zrobilbys posiadajac moc Boga?


  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#21 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-05-15, godz. 12:57

Jezus uczył o potopie:

Mt 24:37-39
37 Albowiem jak było za dni Noego, takie będzie przyjście Syna Człowieczego.
38 Bo jak w dniach owych przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali, aż do tego dnia, gdy Noe wszedł do arki,
39 I nie spostrzegli się, że nastał potop i zmiótł wszystkich, tak będzie i z przyjściem Syna Człowieczego.

Ja myślę że potop miał miejsce tylko był zjawiskiem lokalnym, ale z punktu widzenia Noego pokrył całą zięmię w zasięgu jego wzroku. Ale nie jestem pewien.

Pozdr. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#22 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2005-05-15, godz. 13:37

A propo wody. Weźcie pod uwagę fakt że Jezus zamienił wodę w wino. Co za problem zmienić słoną w słodką (więcej wiary chłopaki :) :) :) )

A druga sprawa, woda która otaczała arkę była słodka czy słona? (padała z góry więc chyba była słodka).

A jeszcze jest taki fragment w Biblii "U Boga wszystko jest możliwe..."

:)

#23 artur olczykowski

artur olczykowski

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 474 Postów

Napisano 2005-05-15, godz. 21:43

Ja myślę że potop miał miejsce tylko był zjawiskiem lokalnym, ale z punktu widzenia Noego pokrył całą zięmię w zasięgu jego wzroku. Ale nie jestem pewien.


Ja myslę tak samo. Trzeba przy tym pamietać, że słowo "Ziemia" w hebrajskim, czesto odnosi sie do "tej Ziemi" (Erec Israel jest tego odbiciem). Moim zdaniem, aby wierzyc w globalny potop i w zabranie WSZYSTKICH zwierząt świata na arkę naprawdę trzeba duuuuużej wiary.

Weźmy sama kwestie pokarmu i specjalnych diet np dla koali itp. Nie wchodzi tu w gre hibernacja bo relacja biblijna wyraźnie mówi, że Noe miał zgromadzić żywność dla siebie i zwierząt. Setki gatunków antylop, węży, krokodyli, małp, gady itp, trzeba naprawdę dużej wyobraźni, aby wierzyć, że to wszystko się zmieściło na arkę, i rodzina Noego dała sobie radę z ich pielegnacją. Sama kwestia odchodów :D Jak dla mnie potop jako zjawisko lokalne i zabranie lokalnej zwierzyny to jedyne rozsądne wytłumaczenie.
Sz'ma Israel, JHWH eloheinu, JHWH echad. Dewarim 6:4

www.Jeszua.pl - serwis monoteistyczny

#24 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-05-15, godz. 22:51

Trzeba by się też zastanowić co jadły zwierzeta mięsożerne. Skąd Noe wział dla nich mięso przez okres ponad jednego roku?

Jest nad czym myśleć. Jednak kiedy przyjmie się że potop miał zasięg lokalny, prawie wszystkie wątpliwości znikają. Przynajmniej u mnie.

Pozdrawia potomków Noego. :D ;) :D
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#25 Nikt

Nikt

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2005-05-15, godz. 23:17

Odnosnie tematu tego topika...


NIKT na ziemi (w chwili obecnej) nie może nawet mysles o tym co by zrobił jak by był Bogiem...


My wykorzystujemy 2% swojego mózgu, a Bóg jest madrzejszy od KAZDEGO człowieka i nie mozemy nawet tak zartowa/gdybać...

#26 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-05-16, godz. 04:16

Odnosnie tematu tego topika...


NIKT na ziemi (w chwili obecnej) nie może nawet mysles o tym co by zrobił jak by był Bogiem...


My wykorzystujemy 2% swojego mózgu, a Bóg jest madrzejszy od KAZDEGO człowieka i nie mozemy nawet tak zartowa/gdybać...

a ja jestem pewny że Ty nie masz tego mózgu, bo chyba przeszedł pranie z użyciem wybielacza
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#27 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-05-16, godz. 08:02

:angry: Moznaby rzec skoro nie bylo potopu nie bedzie i Armagedonu.Mysle ze powiedzenie iz nie ma Boga mozna tamtymi w jednym szeregu ustawic.Daleko zajdziecie w ten sposob.Skoro tak to i Chrystus nie zmartwychwstal i daremna nasz wiara.Echhhhh...chyba to juz naprawde koniec
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#28 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-05-16, godz. 08:25

a ja Wam powiadam dziś: koniec nastąpi kiedy przestana kręcić kolejne odcinki "Mody na sukces" i "Klanu" ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#29 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-05-16, godz. 08:45

JEST DUŻO PROSTSZE WYTŁUMACZENIE.
Potop nie był zjawiskiem lokalny ani też nie był zjawiskiem wszechswiatowym. Zalało tylko te terytoria, które były zamieszkane przez ludzi. W pasie od południa Europy do wyskości Argentyny (u Majów też funkcjonuje legenda o potopie) I mógł też mieć miejsce duzo wczśniej niź się powszchenie uważa może tuż po ostatnim zlodowaceniu. Stąd duża ilość opadów słodkiej wody.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#30 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-05-16, godz. 09:38

JEST DUŻO PROSTSZE WYTŁUMACZENIE.
Potop nie był zjawiskiem lokalny ani też nie był zjawiskiem wszechswiatowym. Zalało tylko te terytoria, które były zamieszkane przez ludzi. W pasie od południa Europy do wyskości Argentyny (u Majów też funkcjonuje legenda o potopie) I mógł też mieć miejsce duzo wczśniej niź się powszchenie uważa może tuż po ostatnim zlodowaceniu. Stąd duża ilość opadów słodkiej wody.

U Majów może być legenda o potopie bo oni też są potomkami Noego, tylko zawędrowali do Ameryki. To nie znaczy, że w Ameryce też musiał być potop.

Pozdrawiam. :P :D

Ps. Myślę że potop też miał miejsce w Polsce bo pod Częstochową wsławił się Kmicic. :D
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#31 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-05-16, godz. 15:59

wiem tylko jedno SJ mają upodobanie w kataklizmach. Jakaś dzikie podniecenie ich ogarnia jak opisują jakieś tam zagłady, które może się wydażyły lub też nie ;-) a współczesne argumenty naukowe i teologiczne dotyczące konkretnie "potopu" kompletnie ich nie interesują
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#32 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-05-27, godz. 19:21

ehomo
u Boga wszystko jest mozliwe ...
to zalatwia sprawe?
no to odkryles tajemnice wszechswiata .
takie tlumaczenie mi sie podoba ,odkrywa ze niedorzecznosc wszelaka moze byc uzasadniona. buahahaha
pozdrawiam
rekin

#33 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-07-19, godz. 02:14

Pytanie przewrotne , bo niby stawia sie Bogu czasem pewne zarzuty - w domyśle dodając , że sami byśmy to czy owo zrobili na jego miejscu- a przeciez nie mamy kompletu informacji o świecie niezbednego do działania.
Miałam kiedyś pretensję do Boga za to co zrobił gdy ludzie budowali wieżę Babel. Myślałam sobie " czyżby nie chciał potęgi człowieka "?
Dopiero potem zrozumiałam ,że On tylko zapobiegł sytuacji w której ambitna jednostka mogłaby zagarnąć władzę nad wszystkimi ludżmi. To była lekcja dla mnie. :unsure:
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#34 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-07-19, godz. 03:26

Myślałam sobie " czyżby nie chciał potęgi człowieka "?
Dopiero potem zrozumiałam ,że On tylko zapobiegł sytuacji w której ambitna jednostka mogłaby zagarnąć władzę nad wszystkimi ludżmi. To była lekcja dla mnie.

a może chodziło tylko o to w tej legendzie, aby czasami człowiek sobie nie pomyślał, że może samodzielnie funkcjonować ;-) że musi mieć nad sobą bicz ;-) zwykła komuna i tyle ;-)

pozdra
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#35 Nimril

Nimril

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 157 Postów

Napisano 2005-07-19, godz. 10:09

wedlug mnie samo pytanie jest postawione blednie.
Czym jest owa 'moc' ? Umiejetnoscia niszczenia/tworzenia czy tez poznania swiata ? Ludzie, z natury ograniczone stworzenia, nie byliby w stanie taka 'wladza' rozporzadzac. Obecnie mamy jakies tam technologie, panstwa, polityke i jest to taka kropla w morzu calego wrzechwiata, a na tym 'malutkim skrawku swojego podworka' ludzie czesto nie daja sobie rady.

#36 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-08-14, godz. 10:19

Hmm...co bym zrobił gdybym miał moc Boga ?
Z satysfakcją rzuciłbym Padre Antonio na kolana.. :)

#37 nunek

nunek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 193 Postów
  • Gadu-Gadu:18612649
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-14, godz. 10:31

Moc którego boga?

#38 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-14, godz. 15:43

Ale w takim razie nie dała byś wolnej woli dzieciom.Kontrolowałabyś je od samego początku do końca pokazując swoją miłosc i... potęge.Czy byłabyś pewna ze Cie kochają?Wszystkie?Jesli nie dałabyś im zadnej wolnosci róbcie co chcecie a jak zrobicie zle to ja to wszystko naprawie.Zlikwiduje niechciane ciąze zabije piorunem hitlera, powodzie zatrzymam, sprawie by zabójca chybiła ba...ja spowoduje ze taki zabojca sie nie urodzi.Sens w tym taki ze jak nie dasz sie dziecku przekonac ze coś parzy to Ci nigdy nie uwierzy ze to była dobra rada i naprawde sie o niego troszczyc.Co do opowiesci które są zawarte w ST takich jak wielka powodz czy historia Adama i Ewy to są to mity i kazdy normalny Chrzescijanin wam to powie ,oczywiscie są tacy którzy wierzą iż Bóg naprawde stworzył człowieka w jeden dzien(24h) i to stworzył go odrazu takiego jak my dzisiaj a ewolucja to wymysł szatana.Człowiek zawsze bedzie narzekał ze zle ze cierpi ale bardzo czesto dopiero pozniej zobaczy ze to cierpienie miało sens.Cierpiałem wiele w życiu wiec wiem co mowie.Jakze szybko znika dziekczynienie Bogu gdy zaczyna dziac sie zle.

Tak, najlepeij, żebym dała woln wole moim dwuletnim dzieciom :) Niech se poskacza z okna i powkladaja rece w ogien :) A co niech maja wolna wole :)
Bog jest doskonały..... my jestesmy jak dwuletnie dzieci...... wiec faktycznie wolna wola jest nam nieodzowna..... a co do kochania..... widzisz, dzieci w domu dziecka maltretowane oddane niechciane, zawsze beda KOCHAC matke....... wszystko w temacie
nie potrafiłam uwierzyć.......

#39 ws2005

ws2005

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 165 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2010-08-14, godz. 17:27

Hmm...co bym zrobił gdybym miał moc Boga ?
Z satysfakcją rzuciłbym Padre Antonio na kolana.. :)

może zamiast rzucać na kolana, kogoś byś z nich podniósł? np. gdzieś w świecie, w którymś szpitalu, zrozpaczoną matkę błagającą o życie dla swojego nieuleczalnie chorego dziecka?

Użytkownik ws2005 edytował ten post 2010-08-14, godz. 17:28

Bo tylko własne upodlenie ducha ugina wolnych szyję do łańcucha

#40 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-08-14, godz. 20:15

może zamiast rzucać na kolana, kogoś byś z nich podniósł? np. gdzieś w świecie, w którymś szpitalu, zrozpaczoną matkę błagającą o życie dla swojego nieuleczalnie chorego dziecka?


Adwokat Padre ? :)

a tak poważnie...nic o mnie nie wiesz przyjacielu - pomyśl co masz
do zaproponowania owej zrozpaczonej matce wzamian Boga ? Jaką to
nadzieje ?
Ostatnie trzy długie lata walczę z rakiem trzustki...i Onkologia stała
się niemal moim domem rodzinnym - ja jestem jeszcze w dobrym położeniu
ale wielu tu których poznałem i polubiłem mogą liczyć tylko na
prawdziwy cud. Tylko i wyłącznie wiara i nadzieja pozwoliła mi
utrzymać się w jednym kawałku...nawet gdyby Bogiem miał okazać się
"Wielki Manitu"

Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych