Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego wierzymy/nie wierzymy w chrześcijańskiego Boga?


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#41 jaros71

jaros71

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 17 Postów

Napisano 2010-06-09, godz. 16:27

Lidio, żartowanie z Boga nie leży w mojej naturze. W sprawach duchowych bywam zazwyczaj niezwkle poważna.

Z PŚ wynika, że Bóg rzeczywiście jest blisko człowieka, który szuka obecności Pana.

"Bliski jest Pan wszystkim, którzy go wzywają, wszystkim, którzy go wzywają szczerze"(Ps 145:18)

"Szukajcie Pana, dopóki można go znaleźć, wzywajcie go, dopóki jest blisko!" (Izj 55:6)

"Czy jestem Bogiem tylko z bliska -mówi Pan- a nie także Bogiem z daleka?" (Jer 23:23)

"Dokąd ujdę przed duchem twoim? I dokąd przed obliczem twoim ucieknę?
Jeśli wstąpię do nieba, Ty tam jesteś,
A jeśli przygotuję sobie posłanie w krainie umarłych, i Ty tam jesteś.
Gdybym wziął skrzydła rannej zorzy i chciał spocząć na krańcu morza,
Nawet tam prowadziłaby mnie ręka twoja, dosiegłaby mnie prawica twoja.
A gdybym rzekł: niech ciemność mnie ukryje i nocą się stanie swiatło wokoło mnie,
To i ciemność nic nie ukryje przed tobą, a noc jest jasna jak dzień,
Ciemność jest dla ciebie jak światło" (Ps 139:7-12)

"Zbliżcie się do Boga, a zbliży sie do was" (Jak 4:10)

Bóg przedsięwziął kroki, aby być blisko człowieka, zainicjował poprawę stosunków z ludźmi - " na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowiłowali Boga, lecz że On nas umiował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze"( 1Jan 4:10). Obecnie od nas zależy, czy Bóg faktycznie będzie blisko nas, czy znacząco oddali się od nas. Pan nie jest nieprzystępnym wielkim majestatem, do którego trudno dotrzeć i u którego trzeba z wyprzedzeniem uzgodnić audiencję. Wręcz przeciwnie, Bóg żywo interesuje się człowiekiem szukającym Jego sprawiedliwości i chętnie nadstawia symboliczne ucho na ludzkie prośby (1Ptr 3:12). Sposobem kontaktowania się z Bogiem w dzisiejszych czasach jest modlitwa, która stanowi drogocenne doświadczanie społeczności z duchowym Ojcem. Jest jednym z największych przywilejów naszego chrześcijańskiego życia, zbliżającym nas do naszego Ojca i pozwalającym nam samym poznać nasz duchowe wnętrze. Bóg rozkoszuje się wysłuchiwaniem modlitw i zaprasza do chętnego korzystania z tej formy komunikacji. Pan Jezus powiedział: " Jeśli tedy wy, bedąc złymi, potraficie dawać dobre dary dzieciom swoim, o ileż więcej Ojciec wasz, który jest w niebie, da dobre rzeczy tym, którzy go proszą" ( Mat 7:11).

No nie wiem, czy Bóg obecnie posługuje się aniołami do porozumiewania z ludźmi. Ja nie spotkałam żadnego anioła...chyba. ;)

Bardzo lubię czytać takie komentarze. Świadczą one o Twojej głebokiej wierze i miłości do naszego Stwórcy.
Życzę wiele błogosławieństw
Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych