Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marta Zimniak–Hałajko, „Raj oswojony. Antropologia nowych ruchów religijnych”


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-04-14, godz. 02:05


Marta Zimniak–Hałajko, „Raj oswojony. Antropologia nowych ruchów religijnych”


książka online, pdf



W przedmowie czytamy:

W książce tej porównuję sześć wybranych i badanych przeze mnie nowych ruchów religijnych: świadków Jehowy, religię raeliańską, Ruch Zjednoczeniowy (Federację Rodzin na rzecz Pokoju Światowego), wiarę Baha'i, Światowy Uniwersytet Duchowy Brahma Kumaris i Instytut Wiedzy o Tożsamości Misja Czaitanii.


Świadkami Jehowy autorka zajmowała się przez sześć lat:

Świadkami Jehowy zajmowałam się najdłużej (1994 —2000), najintensywniej w latach 1994-1996.


O stopniu zaangażowania autorki w poznawanie świadków Jehowy na poziomie życia zborowego:

Uczestniczyłam więc wielokrotnie we wszystkich zebraniach zboru najbliższego mego miejsca zamieszkania (zasada uczestnictwa jest regionalna), przewidzianych w planie tygodnia (studium „Strażnicy", studium książki, teokratyczna szkoła służby kaznodziejskiej) i w większych imprezach — różnego rodzaju zgromadzeniach, pokazach filmów. Brałam też udział w dorocznym święcie, zwanym „Pamiątką" (chrzest natomiast widziałam tylko na zdjęciach). Przyjmowałam częste wizyty domowe, prowadzono ze mną studium Biblii. Zwiedziłam główny polski ośrodek w Nadarzynie pod Warszawą. Zapraszano mnie również do domów wyznawców i na imprezy towarzyskie, w tym także na ślub i wesele. Byłam stałym prenumeratorem pism, kupowałam też lub dostawałam większość ukazujących się książek.


.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych