Skocz do zawartości


Zdjęcie

ODEZWA do świadków


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-05-08, godz. 09:02

Nie kupujcie NIKONA, jest częścią świata!!!!!!
nie potrafiłam uwierzyć.......

#2 non

non

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 58 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-05-08, godz. 14:43

Ciekawe jaki procent św Jehowy uczestniczył przy jego produkcji,a jaki procent św Jehowy pilnował aby spokojnie można go było wyprodukować..... :)))) Ci co uczestniczyli przy produkcji jakimi miernikami moralnymi kierują się w swoim prywatnym życiu ???? :)))
Odszedłem bez wyrzutów sumienia...kierowało mną czucie...teraz wiem dlaczego...

#3 Jozek

Jozek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 151 Postów

Napisano 2010-05-08, godz. 18:06

Idąc tym tokiem rozumowania, ŚJ musieliby wszystko produkować sami :P tylko znów produkując to co świat, byliby jakby sługami dwóch Panów, bo służba dla Boga i służba np dla Nikona, który by to miał zarobek na tej produkcji ;) Tak czy siak, dosłowne rozumienie tego tekstu, skrajnie dosłowne nie jest chyba rozsądne.

#4 non

non

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 58 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-05-08, godz. 19:34

A najciekawsze jest to,że św Jehowy sami nie wiedzą że są produktami.Produkuje ich organizacja. :))) Wystarczy lekka znajomość historii powszechnej i historii organizacji aby uświadomić sobie komu oni służą.Nawet nie wiedzą w jakim bagienku żyją. :)

Użytkownik non edytował ten post 2010-05-08, godz. 20:07

Odszedłem bez wyrzutów sumienia...kierowało mną czucie...teraz wiem dlaczego...

#5 Jozek

Jozek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 151 Postów

Napisano 2010-05-08, godz. 20:24

Jakby nie było, ŚJ w dużej części służą Organizacji, ale też trzeba przyznać, że część ich życia, to też służenie Bogu, w mniejszym lub większym stopniu.

#6 non

non

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 58 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-05-08, godz. 20:57

Wartość działalności organizacji dla społeczeństwa jest ŻADNA.Gdyby nie było organizacji,to światu nie drgnęła by nawet powieka. :)

Użytkownik non edytował ten post 2010-05-08, godz. 21:11

Odszedłem bez wyrzutów sumienia...kierowało mną czucie...teraz wiem dlaczego...

#7 Fakirek

Fakirek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 181 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2010-05-09, godz. 09:52

Idąc tym tokiem rozumowania, ŚJ musieliby wszystko produkować sami [ciach]


Świetne spostrzeżenie. Fundamentalistyczne interpretowanie zasad religijnych oraz skrajny radykalizm prowadzi właśnie do całkowitej izolacji. Warto spojrzeć jak żyją wspólnoty amiszów. Z jednej strony taka interpretacja w konsekwencji zawsze prowadzi do izolacji, z drugiej jest prawie zawsze utopia.

W gruncie rzeczy organizacja Świadków Jehowy tylko deklaruje całkowite odrzucenie świata. W praktyce całkiem sprawnie się w nim obraca, korzysta z jego instytucji i zasobów. Nawet przywołani amisze mają problem z realizacją swojego radykalizmu. W jakimś zakresie mogą go realizować tylko w swoich wspólnotach. Z tego co mi wiadomo - jedna żyjąca w Polsce rodzina amiszów - chcąc nie chcąc - musiała zliberalizować swoją obyczajowość i iść na kompromisy.

Religie mają taką skłonność do tworzenia złudzeń i utopii. Faktem jest, że każdy z nas żyje w społeczeństwie, w określonej kulturze i jest przez to zdeterminowany.

I żaden świadek Jehowy nie może tego zakwestionować, że tworzona przez Towarzystwo wizja odrzucenia świata, jego dóbr, instytucji, kultury i całego bogactwa jest zwykłą utopią. Zaś niekiedy sposób funkcjonowania w tej rzeczywistości w zestawieniu z głoszonym niby-radykalizmem raczej zbliża się niebezpiecznie do hipokryzji.

Nawet jak Towarzystwo zacznie produkować Nikona to jeszcze nie zmienię zdania - musiałoby stworzyć nieskończenie bardziej zaawansowany izolowany system społeczny swoich członków.

#8 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-05-09, godz. 11:23

Nie kupujcie NIKONA, jest częścią świata!!!!!!

Internauci kontra Nikon Polska Wiadomości24.pl


Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#9 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-05-10, godz. 11:40

I żaden świadek Jehowy nie może tego zakwestionować, że tworzona przez Towarzystwo wizja odrzucenia świata, jego dóbr, instytucji, kultury i całego bogactwa jest zwykłą utopią. Zaś niekiedy sposób funkcjonowania w tej rzeczywistości w zestawieniu z głoszonym niby-radykalizmem raczej zbliża się niebezpiecznie do hipokryzji.


Ogólnie rzecz biorąc ciekawe spostrzeżenia. Czy nie uważasz jednak, że nie jest to tylko 'problem' ŚJ, ale raczej (przynajmniej patrząc na chrześcijaństwo) kwestia izolacji/nie-izolacji zaczęła się od Jezusa?

#10 non

non

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 58 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-05-10, godz. 15:05

Brawo Matuzalem !!! Chrystus jest prawie jak Bóg wojny...i tu dochodzimy do "melodii naszych praprapraojców"...słysze te trąby i okrzyki bitewne...i jeden podział nam już tylko został...wybacz qwerty,że z Twojego żartu taki zbrojny najazd się zrobił... :)))))

Użytkownik non edytował ten post 2010-05-10, godz. 15:09

Odszedłem bez wyrzutów sumienia...kierowało mną czucie...teraz wiem dlaczego...

#11 Fakirek

Fakirek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 181 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2010-05-10, godz. 19:29

Czy nie uważasz jednak, że nie jest to tylko 'problem' ŚJ, ale raczej (przynajmniej patrząc na chrześcijaństwo) kwestia izolacji/nie-izolacji zaczęła się od Jezusa?


Chyba nawet wcześniej. Skłonność do radykalizmu to cecha chyba każdej nowej religii




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych