Skocz do zawartości


Zdjęcie

Syria: Amnesty International o świadku Jehowy przetrzymywanym w odosobnieniu i zagrożonym torturami


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#21 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2010-08-01, godz. 19:43

iam, zgadzam się z Tobą. Wg mnie, nie można oskarżać WTS że z komercyjnych pobudek tamuje akcje sprzeciwu wobec prześladowań.

#22 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2010-08-01, godz. 19:49

No to zmuszony jestem powiedzieć że to oszczerstwa.

Na tej stronie są doniesienia o sprawach sądowych.

W rocznikach pisze często o wysiłkach braci w celu legalizacji działalności.

Były organizowane akcje pisania listów do władz w proteście.


Co robi Towarzystwo w tej konkretnej sytuacji nie wiecie ani wy ani ja. Nawet jak się dowiecie że coś robiło to i tak was to nie zadowoli i nie powiecie PRZEPRASZAM.

kto wytaczał sprawy sądowe i w jakim konkretnie sprawach, czy uważnie przypatrzyłeś się temu?
Pisanie listów w proteście? Ależ tak, najbardziej znane są te kierowane do Hitlera z groźbami, co z nim zrobi Bóg, pisane przez braci ze Stanów i Kanady, których skutkiem było nasilenie represji wobec śJ w Niemczech.
A słyszałeś o specjalnie prowokowanych w Stanach w zeszłym wieku za "sędziego" prześladowaniach badaczy, polegających na zwoływaniu zgromadzeń na które w danym czasie i miejscu władze nie wyraziły zgody, a wszystko po to, aby wzbudzić zainteresowanie ich "organizacją" i mieć lepszy zbyt na publikacja? Czy WTS chwali się takim postępowaniem? A wszystko dlatego, że ludzie solidaryzują się z tymi, których uważają za niewinnie prześladowanych i chcą ich lepiej poznać. A jak poznać? poprzez czytanie tego, co wydają i już kręci się biznes (a jak się pamięta, że w tamtych czasach jedynie małe traktaciki były darmowe, to okazuje się, że biznes kręcił się i przenośnie i dosłownie)

iam, zgadzam się z Tobą. Wg mnie, nie można oskarżać WTS że z komercyjnych pobudek tamuje akcje sprzeciwu wobec prześladowań.

Nie tamuje, ale jako WTS nie podejmuje takich działań. A to chyba pewna różnica co?
Czesiek

#23 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-08-01, godz. 20:10

Myślę, że TS nie zrobi niczego w tej sprawie: opisany przypadek nie dotyczy bezpośrednio wyznaniowej przynależności do świadków Jehowy, przedmiotem apelu nie jest prawo do wolności religijnej, nie przedstawiono aktu oskarżenia odnoszącego się do nielegalnej aktywności religijnej zatrzymanego, nie chodzi też o dyskryminację religijną. TS może co najwyżej (i to niekoniecznie w sposób oficjalny) szukać pomocy w postaci interwencji organizacji czy instytucji międzynarodowych, na przykład zajmujących się obroną praw człowieka. Obecna akcja nie powinna więc być dla TS problemem.
.jb

#24 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-08-01, godz. 21:45

Chyba post moderatora, jako głos rozsądku zamyka ten etap dyskusji.
Dzięki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych