Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odchodzę !


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2010-08-04, godz. 10:10

Niniejszym pragnę was powiadomić , że wnikliwa lektura tego forum pobudziła mnie do podjęcia decyzji: ODCHODZĘ.
Nie można być tu i tu. Nie można kuleć na dwie nogi.
Mam cały czas rozterki wewnętrzne, tak dłużej żyć się nie da.
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#2 nunek

nunek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 193 Postów
  • Gadu-Gadu:18612649
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-04, godz. 10:13

Gratuluję.Powodzenia.

#3 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-08-04, godz. 10:18

Niniejszym pragnę was powiadomić , że wnikliwa lektura tego forum pobudziła mnie do podjęcia decyzji: ODCHODZĘ.
Nie można być tu i tu. Nie można kuleć na dwie nogi.
Mam cały czas rozterki wewnętrzne, tak dłużej żyć się nie da.


Trudna decyzja. Życzę powodzenia.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#4 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-04, godz. 10:53

Nie będzie łatwo, to pewne.
Mam jednak nadzieję że masz prawdziwych i oddanych członków rodziny i przyjaciół którzy będą dla Ciebie wsparciem.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#5 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2010-08-04, godz. 11:30

Niniejszym pragnę was powiadomić , że wnikliwa lektura tego forum pobudziła mnie do podjęcia decyzji: ODCHODZĘ.
Nie można być tu i tu. Nie można kuleć na dwie nogi.
Mam cały czas rozterki wewnętrzne, tak dłużej żyć się nie da.

Mam nadzieję, że odchodzisz jedynie od "organizacji".
Dlatego życzę tobie, aby Bóg wspomagał ciebie i prowadził po twoim odejściu z "organizacji".
Czesiek

#6 mictlan

mictlan

    Początkujący (1-50)

  • Admin
  • Pip
  • 48 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2010-08-04, godz. 12:02

Z forum czy z organizacji? ;)
(przepraszam, nie mogłem się powstrzymać)

#7 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-08-04, godz. 14:20

Z forum czy z organizacji? ;)
(przepraszam, nie mogłem się powstrzymać)

ta, to samo pytanie sobie zadaje, uciekasz z sideł forum czy z sideł WTS'u

#8 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-08-04, godz. 17:57

ODCHODZĘ.
(...)
Mam cały czas rozterki wewnętrzne, tak dłużej żyć się nie da.

Wieloznaczność często wzbudza większe zainteresowanie. Gdyby Biblia była jednoznaczna, to nie byłoby tylu sporów o doktrynę.
1. Z forum?
2. Z organizacji ŚJ?
3. Czy z obydwu wyżej wymienionych?
4. Od wiary w Boga?
5. Czy od życia? Ratuj Boże!

Stawiam na 1. Jeśli już, to byłby -moim zdaniem- najrozsądniejszy krok wyboru. Ponadto stawiam, że 'skywalker' nie odpowie nam.
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#9 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-04, godz. 18:15

sky, jak nie musisz to nie odchodz, będzie Ci bardzo trudno, Ci co Cię kochali odwrócą się od Ciebie, przeżyjesz niesamowite prześladowania.... mobbing, żebyś tylko wrócił. Nie jest łatwo to przetrzymac...... Lepiej "udawać" a może przez tą bytnośc tu i tu pomożesz niejednemu otworzyć oczy..... Pozdr
nie potrafiłam uwierzyć.......

#10 Gandalf

Gandalf

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 107 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Śląskie

Napisano 2010-08-04, godz. 18:28

sky, jak nie musisz to nie odchodz, będzie Ci bardzo trudno,  Ci co Cię kochali odwrócą się od Ciebie, przeżyjesz niesamowite prześladowania.... mobbing, żebyś tylko wrócił. Nie jest łatwo to przetrzymac...... Lepiej "udawać" a może przez tą bytnośc tu i tu pomożesz niejednemu otworzyć oczy..... Pozdr


Też mi się wydawało że tak będzie najrozsądniej, ale niestety tak się nie da. To prowadzenie podwójnego życia, to męczące i niewygodne. Dlatego postawiłem sprawę jasno i napisałem list do starszych z moją rezygnacją.
After being asked about his thoughts on Dirac's views, Wolfgang Pauli remarked "If I understand Dirac correctly, his meaning is this: there is no God, and Paul Dirac is his Prophet".

#11 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2010-08-04, godz. 18:38

Niniejszym pragnę was powiadomić , że wnikliwa lektura tego forum pobudziła mnie do podjęcia decyzji: ODCHODZĘ.
Nie można być tu i tu. Nie można kuleć na dwie nogi.
Mam cały czas rozterki wewnętrzne, tak dłużej żyć się nie da.


Rozumiem Twoje moralne rozterki niemniej uwazam ze lepiej opuscic SJ ledwie duchem i sercem niz czynem. Zaden czlowiek nie zasluguje na ta ogromna podlosc, nienawisc, przesladowania ktore spotkaja Cie po oficjalnym odejsciu. Lepiej "fade away" czyli powoli odplywac. Ja to zrobilem i polaczylem dwa swiaty. Wiem ze to troche obludne ale dzieki temu zachowalem mase znajomych i kontaktow.

Pozdrawiam
Umbre Summum

#12 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-04, godz. 18:43

Gandalf, sky, gdybyście kiedyś potrzebowali po ludzku pogadać dajcie znaka na priv..... mi też kilka osób z forum pomogło w cięzkich chwilach.... Dzięki Padre :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#13 Gandalf

Gandalf

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 107 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Śląskie

Napisano 2010-08-04, godz. 19:16

Gandalf, sky, gdybyście kiedyś potrzebowali po ludzku pogadać dajcie znaka na priv..... mi też kilka osób z forum pomogło w cięzkich chwilach.... Dzięki Padre :)





Dzięki, zawsze chętnie pogadam sobie tak po ludzku, ale pomocy na szczęście nie potrzebuję. Pomimo paranoicznych zachowań większości moich byłych współwyznawców jakoś mnie to nie dotyka, a wręcz czasami śmieszy. Patrzę na to z dystansem, i mimo czasami ewidentnie komicznych sytuacji żal mi tych biednych, zmanipulowanych ludzi.

Użytkownik Gandalf edytował ten post 2010-08-04, godz. 19:17

After being asked about his thoughts on Dirac's views, Wolfgang Pauli remarked "If I understand Dirac correctly, his meaning is this: there is no God, and Paul Dirac is his Prophet".

#14 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2010-08-04, godz. 19:20

Wieloznaczność często wzbudza większe zainteresowanie. Gdyby Biblia była jednoznaczna, to nie byłoby tylu sporów o doktrynę.
1. Z forum?

Stawiam na 1. Jeśli już, to byłby -moim zdaniem- najrozsądniejszy krok wyboru. Ponadto stawiam, że 'skywalker' nie odpowie nam.

Gambit
Chyba jednak łatwiej odejść z "organizacji" niż z forum. Szczególnie, że tu nikt nikogo na siłę nie namawia aby został i nikt nie wmawia tobie, że forum to jedyna prawdziwa wiara.
Czesiek

#15 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-08-04, godz. 19:35

Niniejszym pragnę was powiadomić , że wnikliwa lektura tego forum pobudziła mnie do podjęcia decyzji: ODCHODZĘ.


Sky powiedział skąd odchodzi - z Organizacji. A ja go ostrzegałam, żeby nie przesiadywał na tym odstępczym forum i nie analizował dogłębnie wypocin odstępców...i w końcu się doprowadził do "stanu upadłego" ;)
Jakoś jestem dobrej myśli w stosunku do sky'a. Sądzę, że się względnie nieźle przygotował do odejścia ze zboru śJ. Przynajmniej mentalnie. Trzymam za Ciebie kciuki Bracie Sky, oby Ci się dobrze wszystko poukładało. :)
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#16 miszmasz

miszmasz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 57 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-08-04, godz. 20:30

Skąd odchodzisz, jesteś pewien że tego chcesz? Jeszcze niedawno deklarowałeś się mi do duchowej pomocy..
a teraz piszesz, że odchodzisz.

Jeżeli jesteś pewien swojej decyzji, jakakolwiek by była, powodzenia! :)

#17 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-08-04, godz. 20:51

Powodzenia na nowej drodze:
"Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem."
pozdrawiam Andrzej

#18 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-05, godz. 19:32

Niniejszym pragnę was powiadomić , że wnikliwa lektura tego forum pobudziła mnie do podjęcia decyzji: ODCHODZĘ.
Nie można być tu i tu. Nie można kuleć na dwie nogi.
Mam cały czas rozterki wewnętrzne, tak dłużej żyć się nie da.



sky, nie odchodz. rozterki to tylko emocjonalny koktajl, mija. ja jestem w organizacji, bo nie chce sobie pozwolic na krzywde, na ktora nie zasluguję, ty takze i calkiem mi juz po latach z tym dobrze, mam sposoby na to aby sobie z tym radzic bez zadnego uszczerbku. jak bedziesz chcial pogadac jestem blisko, przyjacielu. chyba, ze ci ktos zalazl za skore, dreczy i przesladuje.


trzymaj się bracie.

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2010-08-05, godz. 19:34

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#19 kremówka

kremówka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 244 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-05, godz. 19:56

sky, nie odchodz. rozterki to tylko emocjonalny koktajl, mija. ja jestem w organizacji, bo nie chce sobie pozwolic na krzywde, na ktora nie zasluguję, ty takze i calkiem mi juz po latach z tym dobrze,

Drabie,jeden ma tak drugi inaczej,sky wyraznie powiedział ze nie może na dwie nogi,tu i tam,ja to szanuję,bo też akurat tak mam,najważniejsze to byc w zgodzie ze sobą.
Nie można życ w oparciu o rachunek zysków i strat.

#20 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-05, godz. 20:09

Drabie,jeden ma tak drugi inaczej,sky wyraznie powiedział ze nie może na dwie nogi,tu i tam,ja to szanuję,bo też akurat tak mam,najważniejsze to byc w zgodzie ze sobą.
Nie można życ w oparciu o rachunek zysków i strat.



masz racje.

bardziej pewnie chcialem zaznaczyc, ze jestem do dyspozycji. sky pojawil sie na forum i przedstawil jako inteligentny, otwarty i wrazliwy czlowiek,bardzo lubie czytac jego wypowiedzi, jest jednym z tych, ktory potafi w serce wlać cieplo dobrej, pozytywnej mysli, stad byc moze moja przesadna troska.
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych