Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pozostawiłem ŚJ, odnalazłem lepszą drogę


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 replies to this topic

#1 OdnalazlemCel

OdnalazlemCel

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2010-08-30, godz. 18:17

Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Historia którą zaraz przeczytacie skłoniła mnie do rejestracji na tym forum. am nadzieje że skomentują ją zarówno jak i Świadkowie Jehowy, tak i inni.

Świadkiem Jehowy byłem od urodzenia, chodź praktycznie sam nigdy się nie nazywałem Świadkiem. Być może to kwestia wychowania przyczyniła się do tego że mnie to nie pociągało, moi rodzice sami też nie byli takimi [świętymi]Świadkami. Kiedy miałem 14 lat przestaliśmy uczęszczać na zebrania, nie ukrywam tego że mnie to ucieszyło. Wtedy jak i od dłuższego czasu wstecz miałem się jako ateistę. Dlaczego ? Nie podobał mi się stosunek Świadków Jehowy do swojej wiary, i do ludzi. Patrzą na rzeczy nie mające tak naprawdę większego znaczenia, lub przynajmniej dla mnie.Ciągłe pouczanie ludzi, że tak nazywa się Bóg, tak należy ubierać się na zebrania, nie należy mieć długich włosów, nie należy tego i tamtego. Oczywiście ! W granicach zdrowego rozsądku wiem że sam zgadzam się z tym że nie wolno mordować, kraść etc. Przejdźmy więc dalej. Jedna strona rodziny jest bardzo religijnymi Świadkami, tam też potwierdziła się moja teza że po prostu takie wartości ta Religia wyznaje. W wieku 15 lat natrafiłem na pewną stronę internetową, opisująca wierzenia Ruchu Rastafari. Czytałem, uczyłem się o tym, i zrozumiałem że to jest to ! Ludzie tam nie zwracają uwagi jak czlowiek wygląda, dla nich najbardziej liczy się wiara, to że człowiek kocha Boga w sercu. Teraz mam lat 16 i dalej jestem Rastafarianem. Zacząłem nawet czytać Biblię, której wcześniej bym nie ruszył. Nie wiem co tu więcej pisać, chciał bym poznać jakie jest zdanie obecnych na tym forum ŚJ na temat Rastafari. Treści wyczytane na ten temat w internecie mogą mijać się z prawdą ale większość mniej więcej oddaje to co powinno.

#2 agnes77

agnes77

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2010-08-30, godz. 19:51

przepraszam... co paliłeś gdy to pisałes?

łatwo wygooglować kim są ww, też macie nakazy i zakazy a wiara jest kwestią umowną, nie neguję wiary w gruszkę czy w Ras Tafari Makkonena... jak mawiał mój znajomy każdy wuj na swój strój, jednak jak dla mnie mija się to z wiarą w to przekazuje nam Biblia. Życzę długiego pozycia duchowego oby bez maryśki :)

#3 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-08-30, godz. 20:27

jesli piszesz szczerze, to sadzac po wieku nieraz zmienisz drogę.



jesli nie, tob bedzie ubaw.



opowiedz wiecej o swojej historii jako SJ. jak to mozliwe, ze byles nim od urodzenia?

#4 OdnalazlemCel

OdnalazlemCel

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2010-08-30, godz. 21:11

No normalnie, moi rodzice nimi byli. Jasne że każda ma swoje zakazy, w tym że Rastafari nie jest religią, gdyż religijne są po to by dzielić ludzi. Nie pale nic bo sam jestem jeszcze niedojrzały duchowo, zajmuje się rzeczami które stanowią dla mnie większą wartość.

#5 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-08-31, godz. 06:58

No normalnie, moi rodzice nimi byli. Jasne że każda ma swoje zakazy, w tym że Rastafari nie jest religią, gdyż religijne są po to by dzielić ludzi. Nie pale nic bo sam jestem jeszcze niedojrzały duchowo, zajmuje się rzeczami które stanowią dla mnie większą wartość.

powinienes wiedziec, ze SJ zostaje sie dopiero PO chrzcie. miales chcrzest u SJ?

#6 babilon

babilon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 53 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-31, godz. 17:45

Rastafari to filozofia, światopogląd, millenarystyczno-mesjanistyczny synkretyczny ruch religijny powstały na Jamajce w latach 30. XX wieku i zapoczątkowany przez Marcusa Gavreya.
Świadomość uczy odróżniania tego, co rzeczywiście jest, od tego co na ten temat myślimy i w konsekwencji do prawdziwej wewnętrznej wolności. Wszelkie autorytety, religie, ideologie powodują jedynie budowanie kolejnych fałszywych konstrukcji myślowych. Tylko świadomość i obserwacja pozwalają dostrzec ich iluzję ...
Nie ma prawdy absolutnej, religii prawdziwej - wszystkie religie to syf - BABILON WIELKI
"W pocie oblicza twego będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz"
"Pokolenie odchodzi i pokolenie przychodzi ale ziemia trwa na wieki"
"To, co było, znowu będzie a co się stało, znowu się stanie: nie ma nic nowego pod słońcem"

#7 kremówka

kremówka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 244 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-31, godz. 18:26

Być może ta filozofia przyczyniła się do śmierci Boba Marleya :(

#8 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-08-31, godz. 20:32

Z tego co się orientuję to Rasta wierzą w Jah.

JAH

tekst: Artur Szumlas

d d d C

Jah.
Jah-Jah.
Jah.
Jah-Jah.

Kto jest Jah i gdzie on mieszka.
Co znaczy Jah, co znaczy król.
Co trwa, co jest, co gra.
Rege muzyka
Ciało przenika.

Ref: Jah ...

Spójrz w niebo, tam wyrasta,
W każdej ziemi w jedną stronę
Białe światło z czarnego i w nim tęczowe
Pomiędzy czarno-biały film. To życie.
Miłość, to najlepsze w Tobie.
Miłość, to najlepsze w Tobie.
Miłość, to najlepsze w Tobie.
Miłość, to najlepsze w Tobie.
Serca feeling się nie myli,
On jeden jest,
On jeden jest.
Mówią o tym rasta wzrastaj, a ja wołam:

Ref: Jah ...

Rób dobrze swoje rub-a-dub.
Myślą dotknij ciała Jah-Jahman.
Jahman come on, chcesz silnym być.
Jahman come on, chcesz pozytywnie żyć.
Jahman come on, chcesz być rasta - wołaj:

Ref: Jah ...


Czyli w Jahwe.

Użytkownik ble edytował ten post 2010-08-31, godz. 20:36


#9 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2010-08-31, godz. 21:45

O zgrozo!!! :blink:
Bardzo przepraszam ale mnie się to niezbyt dobrze kojarzy. Oczywiście uzupełnię moją wiedzę na temat owego millenarystycznego ruchu, ale żeby zaraz Haile Sellasi był Mesjaszem ....
Ktoś sobie robi hecę.
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych